Ето ний през ЮЛИ, ще сме с бебета сладури!

  • 12 292
  • 273
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 58
Аз си направих първото изследване за токсоплазмоза през третия месец и то си влизаше в пакета изследвания, които ми правиха при регистрация за ЖК. Тъй като беше отрицателно и нямам имунитет питах кога трябва да го повторя, и ми казаха, че второто трябва да си го платя, т. е. по каса явно се полага само едно, но така и не разбрах кога се повтаря.
Утре съм на амноцентеза, хванаха ме вече нервите. Моля стискайте палци да мине всичко нормално. На всичкото отгоре ще си я правя във Варна и тук доколкото знам нямат голям опит, защото правят от около година.  Утре ще пиша как е минало.

# 76
  • Мнения: 223
Име на теста (изследване) Резултат           Единици           Референтни стойности
Rubeolla IgG                         (+)positive        (-)negative

Забележка: титър 30 iu/ml полож. над 15iu/ml 

Изследването IgG е точно за предишни преминали инфекции. Резултатът ти е позитивен, значи си имала в миналото тази шарка, бе жена.

Титъра означава броя на антителата, които си изградила. И той е положителен, значи имаш имунитет. Хайде, дишай спокойно.

А резултатите изтълкува ли ги лекар? Защото ние може да сме читанки, но не нямаме медицинско образование Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 171
Танита, стискам палци всичко да е наред и съм сигурна, че ще е така Praynig. Знам, че не е възможно да не се притесняваш, затова няма да ти пиша да бъдеш спокойна. Само знай, че сме с теб Hug

# 78
  • Мнения: 693
Тити, поръчах си книжката по Интернет, като я получа и прочета ще кажа дали е интересна.  Mr. Green

Четох някъде, че точно сега е подходящия период за профилактичен преглед при зъболекар. Иначе кожата ми е станала доста по-хубава отколкото беше преди, а косата няма видима промяна.

Кой беше споменал за курса за бременни от 400 лв. с включени всички екстри?  Embarassed

# 79
  • Мнения: 2 171
Титъра означава броя на антителата, които си изградила. И той е положителен, значи имаш имунитет. Хайде, дишай спокойно.

А резултатите изтълкува ли ги лекар? Защото ние може да сме читанки, но не нямаме медицинско образование Simple Smile

Пърл, и аз така го разбирам, но се ошашках, защото като влязох първия път в сайта да си проверя резултата имаше само IgG (-) negative и никакви други стойности. Затова и не го носих при лекарката ми, а само й казах, че резултата е отрицателен. Сега много се изненадах, че е променен. Аз ще й се обадя, разбира се, но чак утре, а нямам търпение дотогава, затова ви исках мнението. Мерси Hug

# 80
  • Мнения: 223
Може би още не са били попълнени резултатите.

IgG (+) positive е по-добрия вариант Simple Smile . Но да не забравиш утре да ни информираш какво е казала лекарката!

***

Не знам дали гледахте по новините това, а и ако има бременни от региона, които четат, да избягват въпросната марка кисело мляко:


Над 1300 деца заразени с опасна бактерия в кисело мляко

12 Февруари 2008

"Над 1300 деца от общините Рила, Дупница и Кочериново са консумирали кисело мляко, заразено с рядката бактерия листериоза. Децата са без опасност за живота, но има вероятност да развият заболяване.

Млякото е с търговско наименование “Милица” на фирма “Евро мийт енд милк”. Във връзка с подадения сигнал Министерството на здравеопазването разпореди мащабна проверка на търговската мрежа в областите Кюстендил и Благоевград, информира "Фокус".

Листериозата е заразна болест на бозайниците и птиците, която засяга нервната система или вътрешните органи. Болестта се причинява от бактерия и се пренася от гризачи и домашни животни, както и от кърлежи, бълхи и въшки. Лекува се с антибиотици.

Листериозата е опасна за живота на деца под една година, на хора с тежки заболявания и на бременни."



Репортажът е на Бтв: http://btv.bg/news/?magic=all&story=63728

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:36 от Pearl

# 81
  • София
  • Мнения: 137
Аз пък искам моята коса да се изправи, ама не би. Все същата си е и е станала още по-гъста. Като я реша и гледам по 1-2 косъма на гребена Rolling Eyes Преди падаше доста повече. После за мой ужас ще си навакса сигурно.
Кожата също ми се е променила, доста по-суха е, но това не пречи понякога да цъфва по някоя и друга пъпка. ketito, тамън тия дни и аз си мислех, че са ми пожълтели зъбите. Даже съм решила като родя да ходя да ги избеля Sunglasses
Kokolina, и аз съм на вълна д-р Марков. Още малко остана до моя преглед. Стискам ти палци днес и да разказваш после. Peace
Аз днес бях по доктори. Бебо е добре, д-рът каза, че имаме дълъг крак. Сега остава и да сме госпожица и таткото да му мисли Laughing Иначе шийката на матката не ми е скъсена. Пуснах си най-после влагалищен секрет и след сума ти колебания дадох кръв и за БХС. Сега съм в очакване...  Praynig
Стига съм писала, а да взема да пусна малко музичка на бебо Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 2 925
 Hug Здравейте,
Ей и на мен ми се ходи на лекции, но ще изчакам да се стопли и ще взема и снахичката Heart Eyes /тя ще ражда Май/
Онзи ден се изкуших и им купих малко бебешки дрешки и тя толкова се зарадва Hug А пък на мен ми е много кеф, искам всичко да им купя  Heart Eyes
Аз май няма да имам нужда он никакви дрешки, освен една, две горни Rolling Eyes  А така ги обичам най-бебешките и така ми се купува Heart Eyes

Ей,  saxophone хубави неща те чакат Hug Голям кеф.

П.п. На някой заяжда ли му тикерчето newsm78 Аз всеки ден си го оправям #Crazy

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 16:11 от ketito

# 83
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен!И аз бях малко извън София на чист въздух!Вчера като се прибирахме още от Драгичево започна  смога на София направо ми се стегнаха дробовете!И като си помисля как излизам на разходка тук из градинките на "чист въздух" #Cussing out
Моя малък човек е много активен,никакъв режим няма!Рита когато си иска,много пъти на ден,а най-активен е вечер като си легна тогава почва едно преобръщане!Поне се научих да различава ,кое е ритник и кое е потупване с ръка! Grinning! Понякога започвам да се притеснявам,защо толкова много рита!Абе луда работа-преди като не го усещах -що не го усещам;сега като ме рита много-що ме рита толкова JoyНе знам дали може да ми се угоди!Но поне сега съм по спокойна,защото все пак го усещам и не се шашкам докато дойде време за прегледа!
За косата не мога да се похваля че има някаква промяна-нито за лошо нито За добро,но пък кожата ми от много мазна стана нормална и това ме кефи! Wink
Астарта аз ти казах че сме ваксинирани и трябва да имаш имунитет Peace
Танита66 стискам ти палци всичко да е ОК!  bouquetПоне ще знаеш на 100% какъв е пола на бебето,при това изследване няма място за изненади! Wink
А сега се сетих ,че миналата седмица хванах някакво предаване по телевизията ,в което говореше организаторката на кампанията" Ще си имаме бебе" и каза ,че работят по въпроса и до десетина дни ще направят и електронен вариант на дневника в който ще може да се пише!Така ,че трябва да проверяваме!

# 84
  • Мнения: 17
Здравейте скъпи момичета!

Аз ви чета от доста време и сега реших да се включа вече.
На 39 години съм-втора бременност ми е-терминът ми е на 28 юли.
Сте имамe син ако докторката е видяла правилно.
Желая на всички лека бременност през останалите месеци.

Танита66-и на мен ми предстои амнийоцинтеза другата седмица.
Ще стискам палци при теб всичко да мине без проблем.
Пиши утре.

# 85
  • Мнения: 1 584
Астарта, аз и тогава писах, че тукашните ми резултати са записани по друг начин (имам само HAH Titer 1:32 и отдолу имунитет - да) и не разбирам какво значат твоите. А пък и не съм лекар Wink Изчакай до утре спокойно Hug

Амес, добре дошла Hug

# 86
  • Мнения: 12
ames , добре дошла и леко бременеене   bouquet
Какво стана с Abloy? Къде се изгуби това момиче?

# 87
  • Мнения: 223
Едно голямо оплакване....................................................

.......................................Много съм ядосана, разстроена и се притесних. Нали ме боли корема и пих на обяд Но шпа 1 брой и Магнерот 2 броя (и снощи така). Но преди час пак започна да ме наболява и реших, че е хубаво да се обадя на гинеколожката ми, защото това вече продължава доста. И развръзката е такава (имена няма да споменавам):

Звъня на мобилния й, който имам от уебсайта (лекарката ми е нова и не съм изградила още роднински връзки с нея) - не вдига. Ок, ще звънна в кабинета. Там казвам, че съм й пациентка, бременна и имам болки. Те ми отговарят, че днес я няма и не мога да се свържа с нея, да се обадя на д-р У, която е на работа. Звъня аз в кабинета на д-р У, обяснявам същите неща, от там ми казват любезно: "ами тя си тръгна, обадете се утре" и ми затварят.

Ок, звъня на рецепцията да видя изобщо има ли гинеколог на работа в тази болница. Казвам: "добър ден, пациентка съм на д-р Х, но не мога да се свържа с нея, дадоха ми номера на д-р У, но и тя си е тръгнала, има ли гинеколог в болницата, който може да ме прегледа, защото имам болки в корема и съм бременна?", отговорът е: "Ами в болницата е само д-р "Голямо Светило", но тя има много пациенти в момента, по-добре утре се обадете на д-р Х, тя е на работа от 8:00".

Шах и мат.

А до утре?!

Това беше съкратения вариант на историята, всъщност звънях няколко телефона повече, няколко обяснителни разговора повече, изнервих се, отчаях се и в крайна сметка корема ме боли, ще си пия пак Но шпа-то и Магнерот-а, (които сама си изписвам в момента както се вижда)... И ако всичко е наред до утре в 8:00 ще бъда пред кабинета на милата ми лекарка, която е с пълен график за деня при това! Но преглед и сериозен разговор ще има, защото в крайна сметка трябва да разчитам на някой в такива ситуации, майка му стара!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 88
  • Мнения: 2 171
Пърл, много е неприятна ситуацията, в която си попаднала Sad. Дано болките ти преминат, а ти се опитай да се успокоиш Praynig. Ако все още продължава да те боли, те съветвам да потърсиш друг лекар в друга болница и да отидеш на преглед. Понеже знам, че си в Младост, може да отидеш в Св. Панталеймон до Прокредит Банк в Младост 3, в сайта им видях, че имат добра техника, а и може да се обадиш предварително за повече информация. Стискам ти палци и пиши как си Peace

# 89
  • Мнения: 223
Пърл, много е неприятна ситуацията, в която си попаднала Sad. Дано болките ти преминат, а ти се опитай да се успокоиш Praynig. Ако все още продължава да те боли, те съветвам да потърсиш друг лекар в друга болница и да отидеш на преглед. Понеже знам, че си в Младост, може да отидеш в Св. Панталеймон до Прокредит Банк в Младост 3, в сайта им видях, че имат добра техника, а и може да се обадиш предварително за повече информация. Стискам ти палци и пиши как си Peace

Мерси  Hug, надявам се да не се стига до там, но ако се наложи ще се ходи на друго място, разбира се! Сега си пих лекарствата, но ме заболя главата, защото се изнервих и се почувствах безпомощна и безсилна след толкова много сестри и секретарки и никакво решение на проблема ми Cry .

Общи условия

Активация на акаунт