БЕБЕТА ЮНИ - 19

  • 11 187
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 616
Здрасти! Още една тема изядохме... Crazy

Много мило, че така се загрижихте за мен...
Обаче аз не съм се изказала правилно - болката е точно като киселини, и спрямо корема е високо горе, но спрямо мястото, където по принцип усещам киселини е ниско... Оффф, егати обяснението! Абе половин педя над пъпа  Crazy .Ама ми стана едно отпуснато... призля ми, като се размърдам - тез киселини и газове болят... Та се засилих веднага при АГ-то де. Щото малкия от събота почти не се усеща, и се  разтревожих. Там какво мислите - ми той приключил, понеже го викали спешно в здравната каса! Аз викам на сестрата- ама аз тука с едни болки от сутринта... тя смотолеви нещо, каза на всички, че нямало да ни прегледа (ние бяхме две де) и се завря в кабинета. Аз се ядосах, и си тръгнах. Отидох при личната лекарка. Тя поне ми премери кръвното, температурата - ОК са си. Даде ми цяла седмица почивка, та да мога да отида утре пак при АГ-то, за всеки случай, и да си почивам.
Ма мен вече ми мина почти напълно! Дори огладнях, хапвам супичка... А и малкият реши да се обади, поразмърда се, слабичко, но продължително, та сега съм по-спокойна  Mr. Green
Ако и утре пак съм така - ще отида да чакам пред АГ-то, но наистина май е от шоколада, понеже като си пръцкам, и ми олеква все повече  Embarassed  А то си беше цяло бурканче... аз се поолях тоя път!

Браво на kaka Maya за хубавите големи бебета! Пу-пу-пу! Те ще се завъртят както трябва, не се притеснявай!
Айде да видим сега кой пръв ще удари първия килограм!  Joy
Може да се разделим на "термини преди 15.16" и "термини след15.06"... да има все пак равнопоставеност  Joy Нашто Мите беше 19-та седмица 270гр, сега не го знам. минаха 20дни!

Отивам да МръхтЯ, и да се размазвам от мързел! maia_a, има шанс да задуя и за Разград тез дни, ще ти кажа ако идвам, да се срещнем  Peace

# 31
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!
Първо искам да се извиня, че не можах да администрирам тема - 15, но интеренета ми точно този уикенд се скапа и ако се появеше за малко и аз напиша нещо - после изчезва и всичко се загубва.
Иначе ние с бебка сме ОК (поне за сега) - в петък бяхме при доки и сме вече почти 700 гр., малко ми е нисък хемаглобина и ще пием ферологама (или нещо такова) през ден пшо едно.
Лек ден на всички и пак sorry

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здравейте момичета, и аз не съм писала доста отдавна, но просто всичко каквото ме интересува го намирам от раз като ви чета най- подробно. На мен ми се обади стара травма на левия глезен , докторката ми каза че това е от килограмите +13. Днес ме боли целия гръб от зад и май не ми е много комфортно, да ли и аз не се разболявам. Пия доста течности и чай, довечера ще се натопля по вечко, да но не ме свали гадния грип. Около мен на работа има доста кашлящи и кихащи колеги.Освен парацетамол може ли да се пие нещо друго, ако се наложи. Мисля че това сте го нищили по напред, но не си спомням точно кога,за да го прочета?
И аз изкарах един грип преди 2 седмици, по този повод моята АГ ми изписа: до 3 пьти дневно по 1 парацетамол/или някоя от разтворимите напитки на негова основа и тьй като имах страхотна хрема- капки Муконазал. Сьщо така каза, че трябва да приемам по 3 литра течности на ден.  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 535
...довечера ще се натопля по вечко...

Внимавай с топленето. Преди и мен ме оправяше горещия душ, но сега нали не трябва да се претопля тялото. Пробвай само краката в солена вода.
И никакво разболяване   bouquet

# 34
  • Мнения: 616
Аз си купих от съседния бюфет две супи - пилешка и спаначена! Да има днес какво да хапвам топло сготвено... Пусто като съм сама в къщи нищо не ми се прави  ooooh!
Сега ще отскоча до павилиона за плодове, и ще си правя сокчета докато гледам ТВ мама! Ей, това болничните голям кеф!
Малкия се разлюти нещо из корема, явно му мина "натравянето" с nutella вече  Crazy
Да не забравя лимони!

# 35
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте момичета   bouquet,

Във връзка с предстоящите покупки за бебчетата пуснах тема в "На пазар", но и вас да ви питам - някой ползвал ли е сайтовете за онлайн поръчки на бебешки принадлежности - гледам има страшно много сайтове, предлагат доста неща и определено са улеснение за по-заетите мами. Та въпросът ми е, някой има ли впечатление от някой от сайтовете относно коректност, поддържане на асортимент, срокове за доставка и т.н. нека да сподели.

# 36
  • Мнения: 210
Това с шоколада и аз го направих снощи... Ама мъж като ми купи два от най-големите шоколади със стафиди и лешници да сравнявал качеството на Линд и Милка  Close ... изядох около 400 г. без да се усетя... Цяла нощ киселини...  Никакъв шоколад вече вкъщи  Sad Не съм спала цяла нощ и заспах малко преди да трябва да ставам... Никой не ме е карал да ям толкова де, ама аз уж все само по едно блокче си чупех,като тръгнах да ги прибирам и двата бяха останали на половина  ooooh! ooooh! ooooh!

А за сайтовете - аз преди време си поръчах една книга от ДАНЕТ за начинаещи родители... в описанието й се разбираше, че това е едва ли не най-подробното четиво по въпроса в целия свят... Доставиха ми едно книжле с 30 листа пълни със снимки на бебенца... Много им се радвах, ама не снимчици си бях поръчала .... нищо друго няма да си поръчвам от тях ...

# 37
  • Мнения: 616
А за сайтовете - аз преди време си поръчах една книга от ДАНЕТ за начинаещи родители... в описанието й се разбираше, че това е едва ли не най-подробното четиво по въпроса в целия свят... Доставиха ми едно книжле с 30 листа пълни със снимки на бебенца... Много им се радвах, ама не снимчици си бях поръчала .... нищо друго няма да си поръчвам от тях ...

 Joy Ама margarete, недей така... има някои хора, които дори нямат представа колко е голямо едно бебе, и как изглежда всъщност, и може точно от снимки да имат нужда  Joy  Да свикнат с мисълта "Що е то бебе, и има ли почва у нас"  Joy

Пак ми се прияде тъпия шоколад  Embarassed Няма пък, ще го скрия някъде! (от кого ли ще го скрия и аз ама...)

# 38
  • Мнения: 23
Здравейте сладки мамчета   bouquet
цяла събота и неделя се боря и аз с тоя скапан нет - за два дни не ми се събират и два часа нет, та вчера тъкмо щях да се включа относно темата за епизиотомията и пак спря, но вече доста се разводни самата тема и едва ли е необходимо пак да се връщам на нея  hahaha
offioly  и аз забелязах, че и мойте гърди не са вече така напрегнати и болезнени както преди, но за сметка на това пък ми изтича непрекъснато коластра  Embarassed
tanita_83  Hug smile3525 благодаря ти за синьото щъркелче
Миналата седмица бях на ФМ и мойто бебче беше 400гр. и 25см  Two Hearts  Kissing Heart и се накъса да ме рита точно докато го гледаха hahaha - ама явно да се покаже пред татко му, че няма да е от най кротките  Joy
Ох момичета мен още ме влачи тази настинка - хрема, кашлица - ужас, отрових се вече от сокове и от чайове Weary и не минава. Страх ме е вече от толкова кашляне на да не направя някоя беля.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 15:35 от galika81

# 39
  • Мнения: 194
ryan, ако кажеш на Марков, че искаш запис, ще ти даде диск със снимки и клипчета на бебчо. На мен ми записа 10 снимки (които са най-сполучливите) и 3 клипчета, които всеки ден си гледам с голям кеф  Party Ето и линкове към тях (аз да си се похваля пак с хубавицата  Mr. Green ):

Бебка 1
Бебка 2 Тук много си я харесвам, защото ни маха  Mr. Green
Бебка 3

# 40
  • Мнения: 99
Някой беше питал за Марков - аз бях веднъж и ми даде снимка чак след като си поисках, с думите, ама вие защо не казахте че искате?, а диск не ми даде (не си и поисках), защото каза, че е малко рано и няма да се вижда нищо (беше 18та седмица, сега съм 22ра).
Та така.
Иначе е внимателен, любезен, говори много тихо, в кабинета му е спокойно, няма чакащи, понеже си спазва часовете (по 20 минути всеки) и всеки отива когато му е часа (а не половин час по-рано, като мен  Embarassed)
Иначе и моето бебе не е особено активно напоследък - не знам дали аз свикнах да го усещам и не ми прави впечатление, или какво  newsm78. Надявам се е наред всичко!
Навън вече не е толкова студено! Има слънце и е супер! Аз си измислих малко работа навън и се поразходих  Rolling Eyes :lol Party
Поздрави!

# 41
  • Мнения: 33
Наистина е супер, че бебоците на кака Мая вървят така добре Simple Smile Ние преди 10 дни бяхме 550гр, в една от книжките ми пишеше, че бебето расте вече с по 20гр на ден! Което за 10 дни прави 200гр и логично сега трябва да сме около 750гр! Като ида на лекар след още 10 дни, ще сме почти кило! Така че, момичета доста напредваме Wink Освен това пишеше още, че ако бебето се роди в 27 седмица (не пожелавам на никого, нека си порастнат!), бебето вече е кило и има 85% шанс за оцеляване, което никак не е малко!

По въпроса с киселините, аз имам долу-горе от 3 месец и съм нон-стоп на talcid - много съм доволна, лекарката ми твърди, че е напълно безобиден. Надявам се...

Иначе по-добре чист парацетамол, отколкото фервекс, защото в смесените все има някакви и други добавки!

# 42
  • Мнения: 65
На мен ми записа 10 снимки (които са най-сполучливите) и 3 клипчета
Оле-е-е, tanita_83, насълзиха ми се очите от кеф като гледах клипчетата, толкова романтично ми се струва. Страхотно е! newsm76
Значи предварително да кажа на д-р Марков, че и аз искам снимки и клипчета, а? А диск трябва ли да си нося? Ох, много се развълнувах newsm76

# 43
  • Разград
  • Мнения: 377
Meq_H, аз пък от опит да кажа че в 27 седмица почти няма шанс. Дано никое бебе не реши да излиза толкова рано. Нашите близнаци бяха по 1 кг, но се оказа че не килограмите играят роля в този момент, а колко са развити бъбреците и дробчетата. Съжалявам ако е малко разочароващо, но в България все още е така и не че не бяха в добра болница. Аз мисля че АГ-Варна имат много добри кувиози, но все още не толкова добри колкото са на запад. Там има случаи, в които бебе оцелява и то родено в 20 седмица. Дано обаче ние си ги носим до края за по-сигурно.  Hug

# 44
  • Miami
  • Мнения: 412
tanita_83, чудесни са клипчетата на твоята бебка Simple Smile Искам да те питам ти в коя седмица ходи  на 3D? Аз също мисля да ида, само че може би чак към 25-26 седмица(дали ще е добре тогава  newsm78 ).
 doh оф, и аз винаги забравям да питам колко грама е моето бебе и колко е дълго. Другия път ще си запиша на едно листче, че инъче не става Mr. Green

Някой изпробва ли вече сока от портокал дали действа стимулиращо на бебо? Аз преди малко се натъпках с портокал и чакам бебо да се поразбута, че днес е толкова мързелив, че чак ме хваща яд tantrum

Общи условия

Активация на акаунт