Чешмяна или минерална вода?

  • 10 669
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 170
Само чешмяна водичка, откакто се е родил бебони...

# 16
  • Мнения: 3 478
браво на Ваче и Лиорена  202uu

# 17
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Туфи
Цитат на: Rali
 А за Девин можете ли да ми кажете нещо Confused:  Sign Exclamation

Девин е една от водите с най-ниска минерализация и е подходяща за малки деца.
Напоследък във Варна се чува,че чешмянката е заразена с някаква бактерия, която издържала дори и на топлинна препработка. Разбрах, че са го съобщили днес по радиото или телевизията. Не се препоръчвала дори и за готвене.  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Аман бе! Imp


Ми браво и аз да кажа!!!!! Imp  Как да ги къпем тия варненчета? За готвене не става, за пиене не става, казвайте майки....
Добре че тия дни отпрашваме към бабите.....

# 18

Nie vzimame trapezna voda ARO ot metro i sled tova ja prevarjavame. Opakovkata e 10l. cenata e 1.10lv. Dosega ne sme imali problemi! Grinning

# 19
  • Мнения: 951
Толкова лоши неща съм чувала за чешмяната вода,а и виждам,колко гадости и боклуци се събират в смесителя...а и във водоемите,от които ние ползваме водата се изсипват толкова гадости...че дори и готвя с мин.вода "Девин".Купуваме по 2х10 литра и ми стига.Хем е евтино,хем сигурно.
На детето си (ако всичко е наред,пу-пу-пу) за нищо на света няма да му дам да пие от чешмата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 300
От детската лекарка зная, че до 1 год. не е добре да се дава минерална вода на детето, защото бъбреците на бебетата не са развити достатъчно добре. Чешмяната вода също не става за пиене, така че ползвай трапезна, а след като порасне, от време на време му давай и минерална /но слабо минерализирана/.

Извън темата - същото важи и за пчелния мед -  не се препоръчва да се дава на бебета до 12м.!

# 21
  • Мнения: 5 500
Цитат на: vanilia
Толкова лоши неща съм чувала за чешмяната вода,а и виждам,колко гадости и боклуци се събират в смесителя...а и във водоемите,от които ние ползваме водата се изсипват толкова гадости...че дори и готвя с мин.вода "Девин".Купуваме по 2х10 литра и ми стига.Хем е евтино,хем сигурно.
На детето си (ако всичко е наред,пу-пу-пу) за нищо на света няма да му дам да пие от чешмата.


  202uu   202uu   202uu

# 22
По-нагоре беше споменато за горнобанската вода - по служебна информация хубава е тази в светлите шишета, не в светло-сините. Работя на място, където се съгласуват концесионните договори на околната среда и водите и от там знам.

Общи условия

Активация на акаунт