Февруари да минава вече, та ЮЛИ да не е така далече

  • 10 411
  • 300
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 930
Аз по принцип трябва да хода до Англия (ако не се откажа заради летенето) и доколкото виждам там е 600лв, но не знам дали ще се навия да я мъкна оттам.
Ако това ще те успокои аз в четвъртия месец летях много и то на доста по-дълги полети и нямах никакви проблеми Simple Smile И като знам, че като се роди бебето няма да мога да мръдна известно време съм решила в 6-7-ми месец ще ходя до Испания Rolling Eyes И между другото и на мен ми се прокрадна мисълта да си купя количка от Испания, но да я мъкна от там е изключено, по-скоро се чудех дали ще ми излезе много пари да си я изпратя по пощата до тук Laughing

Опитните мами ще кажат дали ще ни трябва зимен кош!?
И аз точно това се чудех newsm78

Катинче, и аз си я взех същата книжка, че даже и втората (тя е при кърменето), но така и не съм я прочела още цялата Embarassed

# 121
  • София
  • Мнения: 545
За зимния кош, на мен не ми беше необходим. В началото е топло навън, а когато стана студено, Марти вече седеше и беше трудно да го накарам да легне, но пък ако заспи навън, спокойно мога да сваля гръбчето и бебо да спи. Всъщност моята количка много прилича на тази, която показа nova_badeshta_mama, но е на Чиполино. Сега ако ще купувам количка, ще гледам да е с цяла дръжка, защото се бута лесно с една ръка. И да е лека.

Душичката, честита книжка !

# 122
  • Мнения: 2 070
Ми да дам отчет, ако е важно.  Laughing
Запек - нямам.
Клизма при първо раждане - нямаше смисъл, защото с напъни за акане през 15 минути ми почна всичко и докато отида в болницата си бях изхвърлила квото там. Майка ми така е почнала да ражда мен - качила се на черешана да яде  ooooh! три седмици преди термин и я почнало разстройство.  Laughing
Книжка - имам, но не се навивам да си возя детето.
Секс - липсва. И аз като Дуца не искам да помирисвам мъж.
Храна - мързи ме да си набавям и готвя и ям квото намеря, сега от мързел си направих попара, а на детето опържих яйца.
За онази лична лекарка сериозно - що не се гръмне. Имаш право да сменяш гинеколог, което значи нов талон, също може да ти издаде дубликат. Също и при желание от твоя страна може да ти води тя консултациите до осми месец, в повечето чужбини е така, тук също имаш право, даже спестяваш пари на държавата. Касата плаща няма и два лева на личния лекар при посещение на бременна за консултация, а на гинеколога за същото плаща между 7 и 12 лва, май зависи от града. Разбира се, сигурно ще предпочетеш гинеколог да те следи, а не джипи.
Бебе - не се усеща, само от втвърдяващите корема контракции като се изнервя или изморя.

# 123
  • София
  • Мнения: 53
Новото заглавие е супер:) Много ми харесва, с такова нетърпение чакам да доиде юли...
nip1977, не се притеснявай за контаркциите  Hug Аз също съм с контракции и от края на януари съм на Магнерот и но-шпа. 50% от лечението, както каза доктора ми, е в хоризонтално положение... Първоначално и аз ужасно се уплаших и притесних за бебето и дали ще успея да го износя до края  newsm45 Първите месеци ми минаха така неусетно, а сега само броя дните и седмиците Sad Опитвам се да не се притеснявам и да мисля положително, но в някои дни не се получава. Четох надълго и нашироко по въпроса и мисля, че засега няма нищо притеснително. Много момичета, включително от нашата юлска групичка, имат ранни контракции и това не пречи на бебчетата Simple Smile Ако контракциите не са болезнени и са под 5 на час не е проблем. Опитай се да си почиваш повече и няма да има проблем!
eminka_83, почивай повече и не се притеснявай и ти Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 18 679
Зимния кош - божа работа Rolling Eyes Моето бебе не искаше и да помирише излизане с количка месеци наред, нямам обяснение защо. Разхождах го до 2 месеца в нея, това значи август и септември. После веднага щом излезнехме, почваше да пищи неистово smile3514. И така до 6-7 месеца, когато вече седеше и започна да разглежда навън с интерес. Значи от 2 до 6 месеца - на практика цялата зима - я изкара само на терасата, на слънце или навън, само на ръце Confused Тоест - зимен кош - абсолютно безсмислено. Но няма как да знаеш предварително какво ще харесва бебето ти. На моя колежка пък хлапето спеше само и единствено навън. И тя го разхождаше на минус 15, горката, бабите в кавартала я мислеха за луда и се кръстеха, като я видят hahaha

# 125
  • София
  • Мнения: 979
 newsm38
Да ви почерпя с нещо мъничко за моя 32 -ри рожден ден !!  Laughing Laughing Laughing
И бебчо е добре и ще празнуваме в къщи - че навън е студ  Heart Eyes
Приятен ден на всички!!
А утре сме на ФМ - стискайте палци -исках да е днес - но никой не работи неделя!!  Blush Laughing

# 126
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

Нова Бъдеща Мама, аз с предната бременност летях до САЩ, до Бг,..обиколих като за последно почти цяла Европа  - ако ти се чувстваш добре няма проблеми. След 32ра седмица мисля беше авиокомпаниите не приемат принципно бременни - само със специални бележки от доктори и доста разправии. Така че не окъснявай много ако си решила Wink

За зимния кош - вече обсъждахме. Аз мисля, че е необходим - защото повечето колички не са достатъчно стабилни за новородено без него. Ако има някакъв модел, който става за новородено без този кош - fine Peace Друг е въпроса, че аз не бих взела от тия твърдите ако трябва да купувам пак количка Peace

А за -15...тук няма зиме, няма лете...навън Wink Бебета на по 1-2 месеца са дори в Кенгуру по Коледните базари (на открито, вечер, студ, тълпа,...) - явно затова и децата не боледуват толкова, колкото в Бг  Rolling Eyes

 newsm59 Честит рожден ден, Ине!!! newsm59

# 127
  • София
  • Мнения: 53
ine, честит рожден ден baloni
Желая ти хубава и лека бременност и сладко, здраво бебче на финала.
Успех на прегледа утре  newsm10

# 128
  • София
  • Мнения: 18 679
явно затова и децата не боледуват толкова, колкото в Бг  Rolling Eyes
Ти сериозно ли Rolling Eyes

Ине, честит празник  bouquet Да си здрава, усмихната и мнооого щастлива Hug

# 129
  • Мнения: 139
Честит рожден ден Ine! Много здраве, само хубави новини /за утре/ и едно послушно бебче пез лятото!!!  bouquet

# 130
  • Мнения: 1 584
явно затова и децата не боледуват толкова, колкото в Бг  Rolling Eyes
Ти сериозно ли Rolling Eyes

За боледуването или за извеждането питаш? Ако е за боледуването - ами определно такива са моите наблюдения. Поне по отчетните теми, на които хвърлям око от време на време. Нон стоп температури, всички почти вече са с АД - не знам мода ли е тая диагноза или наистина е така, всеки вирус ги хваща, отити, бронхолиелит, на 1.5г-2г са пили поне по 3-4 пъти АБ...

# 131
  • Мнения: 6 930
 newsm59 Честит рожден ден, Ине newsm67

След 32ра седмица мисля беше авиокомпаниите не приемат принципно бременни - само със специални бележки от доктори и доста разправии. Така че не окъснявай много ако си решила Wink
А по-рано някъде към 26-27-ма седмица трябва ли някакъв документ, който все пак да удостоверява, че карам точно тези седмици?

# 132
  • Мнения: 367
ine newsm59
aelia Честита годишнина!Пожелавам ти дълъг и щастлив семеен живот  bouquet

# 133
  • Мнения: 1 584
След 32ра седмица мисля беше авиокомпаниите не приемат принципно бременни - само със специални бележки от доктори и доста разправии. Така че не окъснявай много ако си решила Wink
А по-рано някъде към 26-27-ма седмица трябва ли някакъв документ, който все пак да удостоверява, че карам точно тези седмици?

Аз летях до София точно на същите седмици и не са ми искали нищо. Но попитай за по-сигурно в авиокомпанията. Аз бях с Балкан тогава.

# 134
  • Мнения: 6 930
Аз летях до София точно на същите седмици и не са ми искали нищо. Но попитай за по-сигурно в авиокомпанията. Аз бях с Балкан тогава.
Разрових се в сайта на компанията и пише, че трябва да нося документ от лекар ако съм в последните 4 седмици от бременноста, ако бременността има някакви медицински усложнения или ако чакам близнаци. Така че се надявам да нямам проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт