Как сте с Английския?

  • 2 427
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 038
Учи френски, бейби, с английски не
се стига далече, от мен да го знаеш.

Френският го знам много добре,благодаря за съвета Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 6 091
На мен, понеже смятам, че се оправям сносно с английския , също ми се видя неочакван въпросът ти; но добре, щом си съвсем начинаеща, ясно е, че ти се вижда може би сложна материя. Само че бих те посъветвала да изчакаш и да възприемеш обясненията, които ще ви дадат на курса, сигурно ще са достатъчно подробни и съобразени с нивото, особено що се отнася до такива основни моменти като употребата на is и are. Тук може да попиташ за нещо, което не си успяла да си изясниш в курса! Peace

# 17
  • Мнения: 5 370
Ако си учила първо френски, английският трябва да ти се стори песен. Само един пример-спрежението на глаголите в английски е толкова опростено, че просто няма накъде повече. Като изключим спомагателния "СЪМ" , другото се повтаря.....само слагаш един S в 3л. ед.ч.
Неправилните глаголи се учат наизуст, но те са далеееееч далеч от количеството на прекрасната 3-та група .
На мене лично английският ми е интересен на ниво "лексика , фразеологизми, идиоми".

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ясно ми е, че хич не съм ти скъпа, така че фамилиарниченето ти е излишно.

Това, което имах да казвам в темата беше под формата на въпрос: А именно за какво ходиш на курс като не си задаваш елементарните въпроси именно там?
Ако се чувстваш неука е друг въпрос. И аз не разбирам нищо от ядрена физика, но не е проблем за мен. Чувствам си се идеално.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 734
последните 2 отговора  smile3511

Какъв ми е проблема пък на вас.Никой не ви е опрял нож да отговаряте.Ако ви е крив света не го правете на друг.Пита си жената и толкова.Веднага да излеете отровата си  fight .

# 20
  • Мнения: 1 038
Благодаря на тези, които отговориха.Стана ми ясно с едно обяснение.И все още се чудя, какво му е сложното да се отговори макар и на такива глупави въпроси.

# 21
  • Мнения: 5 370
Благодаря на тези, които отговориха.Стана ми ясно с едно обяснение.И все още се чудя, какво му е сложното да се отговори макар и на такива глупави въпроси.
Има също и английски за учене онлайн. Тоест, докато си бачкаш, можеш да си направиш междувременно някое тестче.
Ще потърся един ценен линк, момент.

# 22
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Препоръчвам ти граматиката на Мърфи - Murphy, English Grammar in Use - всичко е обяснено кратко, точно и ясно. Има и упражнения след всеки урок.
И не се връзвай  Wink
Успех!

# 23
  • Мнения: 5 228
Що пък да не научи английски момичето във форума? Ето, Жозефина примерно го е научила от само себе си, а на Magimon цял форум ще преподава.

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Препоръчвам ти граматиката на Мърфи - Murphy, English Grammar in Use - всичко е обяснено кратко, точно и ясно. Има и упражнения след всеки урок.
И не се връзвай  Wink
Успех!


 Peace

Аз също - много добро начало Simple Smile Имаше май 2 - червена (първа част) и синя (втора част).

А да ти кажа, аз уча англиски откакто се помня, но много ми беше интересно по ББС има всеки следобед и сутрин едно предаване за англо учащи и гледах мнооого филми и Нешънъл Джиографик като поотраснах  Peace

# 25
  • Мнения: 5 370
http://www.english-test.net/esl/english-language-test.html

Ето го линкът, всъщност.

Фукле-аз наистина системно не съм учила. Имам способността да заучавам езици в "схеми" и да подражавам на интонация и произношение без проблем. НО! Не мога на 2 магарета сламата да разделя, за никаква математика не ставам иначе. Mr. Green
По принцип бях заклет франкофон, но тъй като работя за англоговоряща компания, си го "прибавих" ей така, от ежедневната работа с него.

# 26
  • Мнения: 1 168
Аз изкарах скоро Pre- Intermediate  и с удоволствие бих се включила в темата Wink

# 27
  • Мнения: 104
Ето я граматиката на Мърфи в PDF формат, но тази е по-трудната (за ниво intermediate), червената е по-лесната: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=115981
А, тази е за по-напреднали: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=117291

# 28
  • Мнения: 2 254
  Какво научих от една детска книжка:

(Whether it's ei or ie rhyme)
Write I before E
Exсept after C
Or when it sounds like an A
As in neighbor and weigh.

 П.П. Има и изключения, разбира се (seize, either, weird и др.) Не е като да няма за учене....

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 06:01 от ТинаХрис

# 29
  • Мнения: 1 479
Каквото сьм научила ми е от полза и продьлжавам да се уча.

Общи условия

Активация на акаунт