Мъфини със сладко от вишни!

  • 44 305
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 239
И аз правя редовно мъфини,но тези нещо не станаха.Сместа стана по гъста и станаха сухи.А олиото 50 гр.ли е както си писала или 50 мл.?

# 31
  • Мнения: 3 674
И аз правя редовно мъфини,но тези нещо не станаха.Сместа стана по гъста и станаха сухи.А олиото 50 гр.ли е както си писала или 50 мл.?
Странно...  newsm78  При мен сместа не става много гъста....и слагам 50 гр а не мл.  Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Ами исках да каже, че станаха като мокри, а не пухкави.... #Crazy
И имат лек дъх на бакпулвер...дали не съм сложила много... newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 830
Мариета, мисля, че знам защо ти спадат след като ги извадиш. Предполагам ги печеш едно и също време всеки път. Пробвай следващото печене да ги оставиш 2 мин повече. Мисля, че им трябва още една идея във фурната. И не ги изваждай веднага, остави ги да поистинат вътре.
Аз съм правила кекс 1 мил пъти и понякога така ми спада. Вътре е опечен, не е суров и не можех да разбера какво става. После се чатнах, че като бързам да го извадя от фурната - домочадието чака като лешояд на мърша, винаги поспада малко.
Просто ги остави да истинат във фурната. Това е на принципа на бабата на Червено винце (и моята), не се отваря фурната, за да не падне рязко температурата. А какво ли пък става като ги извади от 200 на 20 градуса.

А за потапянето на сладкото и на мен ми се получава и плюс това се разлива между сместа. Явно не загрявам достатъчно фурната. Други път ще я нажегам.

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 10:34 от Elspet

# 34
  • Мнения: 3 674
Ами исках да каже, че станаха като мокри, а не пухкави.... #Crazy
И имат лек дъх на бакпулвер...дали не съм сложила много... newsm78

Възможно е... newsm78

# 35
  • Мнения: 1 352
Мариета, мисля, че знам защо ти спадат след като ги извадиш. Предполагам ги печеш едно и също време всеки път. Пробвай следващото печене да ги оставиш 2 мин повече. Мисля, че им трябва още една идея във фурната. И не ги изваждай веднага, остави ги да поистинат вътре.
Аз съм правила кекс 1 мил пъти и понякога така ми спада. Вътре е опечен, не е суров и не можех да разбера какво става. После се чатнах, че като бързам да го извадя от фурната - домочадието чака като лешояд на мърша, винаги поспада малко.
Просто ги остави да истинат във фурната. Това е на принципа на бабата на Червено винце (и моята), не се отваря фурната, за да не падне рязко температурата. А какво ли пък става като ги извади от 200 на 20 градуса.

А за потапянето на сладкото и на мен ми се получава и плюс това се разлива между сместа. Явно не загрявам достатъчно фурната. Други път ще я нажегам.

Ще послушам съвета ти следващия път, благодаря! Трудна работа, обаче newsm78, да чакаме толкова време Tired.

# 36
  • Мнения: 1 352
Момичета, разбрах къде бъркам! Сместа съм я правила много рядка слагах продуктите горе-долу, на око). Тази вечер правих мъфини с Нутела, спазвайки точно рецептата. Специално си купих кухненско кантарче за тези пусти мъфини. Резултата беше впечатляващ Simple Smile, надуха се като розички и се разпукаха, шоколада не падна на дъното, станаха просто прекрасни Crazy. Сместа обаче се получи доста гъста! Извадих ги от фурната още горещи и си останаха същите. Почувствах се като истински професионалист Crazy. Споделям снимки:



Винце, извинявай, че в твоята тема, но реших, че ще е добре да знаят и другите. Спазвайте точните мерки и ще ви се получат.

# 37
  • Мнения: 3 674
Marieta...  Hug  ами на око  е нямало как да станат... Joy 

 Иначе тези на снимката са разкошни!  Heart Eyes Приядоха ми се  Crazy

И да, права си, че трябва да се спазват точните мерки за да се получат разкошни мъфинчета. Laughing   Тестото е по-гъстичко от тесто за кекс  Wink

Благодаря ти, че сподели...  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 352
Винце, този път съм ги направила с точните мерки и сега се пекат във фурната. Добавих само една ванилия и имам големи надежди Sunglasses. Ще пусна и снимки, живот и здраве  Party.

# 39
  • Мнения: 3 674
Винце, този път съм ги направила с точните мерки и сега се пекат във фурната. Добавих само една ванилия и имам големи надежди Sunglasses. Ще пусна и снимки, живот и здраве  Party.
Дай Боже да станат! Hug Стискам палци!  Peace

# 40
  • Мнения: 1 802
Еййй  Crazy ще ме накарате да обикалям да търся форми за мъфини  Simple Smile

# 41
  • У дома
  • Мнения: 96
Кажете приблизително колко бройки излизат от тази рецепта  ?

# 42
  • Мнения: 1 352
Еййй  Crazy ще ме накарате да обикалям да търся форми за мъфини  Simple Smile

Ще се зарибиш и няма отърване после.

Кажете приблизително колко бройки излизат от тази рецепта  ?

12

Снощните ми станаха страхотни, като гъбки, само пуста лакомия да сложа повече сладко пък то излезе извън формите Tired. Не можах да снимам, следващия път.

# 43
  • Мнения: 1 655
И аз ще ги направя, но моята форма за мърфини е по голяма. Незнам да не станат много големи. Смятам да пробвам тази вечер и ще пиша какво е станало.

# 44
  • Мнения: 1 655
Станаха страхотни, много ги харесахме. Следващият път ще ги направя с течен шоколад сега бяха със сладко от вишни.
ето ги във формата
ето пак
и извадени мърфините


ЧервеноВинце благодаря за страхотната рецепта
 newsm51

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 21:44 от dolores

Общи условия

Активация на акаунт