ЮЛСКИ БЕБЕТА'08 (24та тема)

  • 11 605
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
Джолити  Laughing Купих си тази книга малко след като родих Йоанна, четях почти стриктно докъм 7-8 месец, после зарязах, че не ми беше интересно. СЕГА!!!! намирам след обясненията по месеца много ценна информация /не чак безценна, но полезна и настройваща ме за събитието/ Например за възстановяване след раждане, след секцио, разни специфични проблеми, за болестите, рецепти, гимнастика....Така че винаги като зарязвате книга четете малко и накрая Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 070
Ох, момичета, ако знаете какви щуротии съм правила. Бременна с Яна съм пътувала на стоп, а в почти осмия месец се качвах до водопада Скакля, това е от гара Бов нагоре два часа само баир, бях с вече огромен корем. И ако ми се беше случило нещо никой нямаше как да ми помогне. Тук поне се спи на хотел в град. Единствено пътуването с автобуса през балкана ми е проблемно и то не защото съм бременна, ами заради Яна. Ако стане нещо нея ще я мисля. Иначе знаете - автобусите в днешно време не са Чавдар все пак, удобни са, няма да е и пълен, няма да са толкова чного хора, полвината ще са родители.
Не искам да пращам никой от родата, аз съм си такава - само на моята си преценка си разчитам. Пък и за мен ще е преживяването - не съм ходила по тези места, а уж доста съм обикаляла Българията. Днес ни разказваха подробно какво ще има организирано и така ми се ходи...семейно няма как да си организираме такова нещо и би било само разходка.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 098
Относно кърменето на моята приятелка и бебо, искам да добавя
че тя има желание, но понеже в МД са идиоти и са го хранили с АМ с шише,
та от там идва и проблема.Тя имаше тежко раждане за жалост, а бебо
го държали на палатка.
Моя пъп не е изскочил още, но натам се е запътил.  Mr. Green
Сега съм с болки в стомаха че съм с гастрит , и се чудя ношпа-то
дали ще ми пооблекчи болките.

# 18
  • Мнения: 2 323
Относно кърменето на моята приятелка и бебо, искам да добавя
че тя има желание, но понеже в МД са идиоти и са го хранили с АМ с шише,
та от там идва и проблема.Тя имаше тежко раждане за жалост, а бебо
го държали на палатка.

За МД това е вярно за едната смяна, другата бяха по-адекватни. Ама и аз нищо не знаех  Embarassed  Какво значи ,,на палатка,,?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 098
На кислород е било бебето, тъй като плода страдал в следствие на тежкото раждане,
и аз не знаех че така се казва, но го употребих както съм го чула.

# 20
  • Мнения: 2 323
Офф, те лошите неща не питат.... Добре, че сега нещата са добре, нали Simple Smile

Лошото е, че не предлагат възможност на майката да избере да ли да изцежда къра и да дава, колко и в трудно състояние е, а направо карат с шишетата.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 098
Офф, те лошите неща не питат.... Добре, че сега нещата са добре, нали Simple Smile

Лошото е, че не предлагат възможност на майката да избере да ли да изцежда къра и да дава, колко и в трудно състояние е, а направо карат с шишетата.

Това е най-лошото е, че ти самата нямаш възможност да се наложиш за толкова важно нещо, което
е свързано не с чие да е а със собственото ти дете. Побеснявам просто, а това си е личен твой избор
и най-малкото имаш право на мнение по въпроса ( ако има кой да ти го зададе ). #Cussing out

# 22
  • Варна
  • Мнения: 289
Айде честита ни нова темичка..... Mr. Green
Ивонка, страхотна си, винаги ни спасяваш ... Hug
Аз преди малко ревах, не знам защо , стана ми мъчно ,че съм слонче пак ... Cry От време на време откачам , нормално... Laughing
Добре че никой не ме видя , само вие знаете ... Crazy
Айде лека нощ .. Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 3 411
Благодаря на всички, които са се включили по темата с болничните   bouquet
Аз работя счетоводител и механизма за изчисляване ми е ясен. Интересно ми е от НОИ за колко време реагират, защото обикновено излизат с отговора "Работодателят е виновен!", ама не е баш така... Знам, че може да ми падне малко базата, ама айде ся, не сме забременявали за да забогатеем, нали   Joy Освен това моето не е глезотия, напрегната се чувствам, а тази вечер имах и болки. Струва ми се излишно да стискам зъби и да ходя на работа въпреки всичко. Бебо е най-важен нали така? Ще видим, утре отивам на преглед и точка. Ще пиша после.

# 24
  • Мнения: 693
ToНи_79, какво ти има, всичко наред ли е - нали беше на преглед на 06 март?

Знам, че може да ми падне малко базата, ама айде ся, не сме забременявали за да забогатеем, нали   Joy Освен това моето не е глезотия, напрегната се чувствам, а тази вечер имах и болки. Струва ми се излишно да стискам зъби и да ходя на работа въпреки всичко. Бебо е най-важен нали така? Ще видим, утре отивам на преглед и точка. Ще пиша после.

И аз съм на същото мнение!

# 25
  • Мнения: 1 584
Относно кърменето на моята приятелка и бебо, искам да добавя
че тя има желание, но понеже в МД са идиоти и са го хранили с АМ с шише,
та от там идва и проблема.

Аз съм дохранвала преди почти до края на 3ти месец, след това успях да премахна добавката и е била само на кърма. Има ли желание - става повечето пъти Peace Важно е майката да не се отказва. А пък и АМ не е отрова все пак Wink

# 26
  • Мнения: 690
Леле, нещо съм се панирала - миналата седмица дадох кръв за БХС и си бях спокойна до тази вечер. Утре ще ги взимам изследванията... и какво ми стана та се притесних... Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 1 098
jollity, и аз миналата седмица дадох кръв за БХС, днес трябва да ми е излезнал резултата, но отложих взимането му за утре.
И малко или много се притеснявам от резултата. Можем да се сблъскаме някъде по етажите на МД.

# 28
  • Мнения: 690
хехе, rita_zita, дано се сблъскаме, ама да се и познаем  Laughing

# 29
  • Мнения: 58
По темата от вчера, направих справка с "Близо до бебето":УЗ лъчи са форма на електромагнитна радиация". И още"... твърде честото излагане на УЗ вълни не е доказано безопасно.... УЗ предизвиква конкретни физични ефекти в тъканите, като например загряване и вибрации, и не бива да се използва извън необходимия за диагностични цели минимум. Според Европейският комитет по ултразвук в медицината, докато не разполагаме с по категорични изследвания, трябва да бъдем особено  внимателни в по късните фази на бременността, когато плодът е по развит и съществува опасност от загряване на костни структури каго черепа и гръбначния мозък".
За болничните и аз знам, че ако са непрекъснати до излизане в 45 дневния, се взема за база 6 месечния период преди тях. Ако се върнеш на работа обаче, т. е. ако са прекъснати, се вземат за база шестте месеца преди 45 дневния и тогава ти пада малко сумата за майчински. Не съм специалист, но доста се рових по въпроса.
Аelia, стискам ти палци за защитата!

Общи условия

Активация на акаунт