МАРТенчетата сами слагат на тортата 3-те свещички!

  • 20 326
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 655
Честит рожден ден на Ели (на патерици). Да е жива и здрава.   bouquet

ivap,какви са симптомите при Мишо,защото доктора при който напоследък водя Боби,каза че също се съмнява за трета сливица.Аз досега не съм търсила из форума информация,защото ми казаха,че така или иначе трябва да се изчака до към 4 годинки.
alexsander_nikol ,много е чаровна Никол.Да ти е жива и здрава. Simple Smile
Мамо Веси,и аз се учудвах на късите ръкави с които ходите посред зима. Laughing
Колкото до прическата на Дани,много си е добре детето,не го тормози да го постригваш.

# 226
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
ivap,какви са симптомите при Мишо,защото доктора при който напоследък водя Боби,каза че също се съмнява за трета сливица.Аз досега не съм търсила из форума информация,защото ми казаха,че така или иначе трябва да се изчака до към 4 годинки.

Ами, той от мъничък диша с отворена уста докато спи. Дишането му е някак по-шумно, все едно е тичал /а е издържлив и жизнен и не се изморява лесно/ и не на последно място все е сополив от както тръгна на градина. Хремата ту намалява и е с прозрачни секрети, ту е обилна и с гнойни секрети.Та тия секрети се стичат в гърлото му направо и от това кашля и се дави. Явно в градината се е сблъскал с повече бацили и тая сливица, която била някаква "задносна" ги задържа и води до хремата.
Аз също знам, че трябва да се изчака до 4 год. пък и не искам да бързам изобщо с операцията. Баща му е имал същия проблем и е претърпял 3 операции. Първо изследванията, после сигурно ще потърся второ мнение и тогава. Ще се посъветвам и с момичетата, които пишат в темата за третата сливица.   

# 227
  • Мнения: 948
Мариана беше за два дни до София с баща си и по време на кратка разходка в Южния Парк се запознала с Калина на elkira  Simple Smile

Elkira ги познала  Simple Smile Не е ли малък света  Joy

# 228
  • Мнения: 1 502
Влизам само да се похваляяя УСПЯЯЯХ! Дани е вече с нова прическа, подробности по-късно, че му обещах да излиьзаме.  Mr. Green

Ето да ни видите. smile3521
НОВАТА ПРИЧЕСКА НА ДАНИ!

# 229
  • Мнения: 445
Честита нова прическа на Дани!
Той бил като момиченце с тези две опашленца! Много е сладък! Пу пу!
Моя Марти и той беше същия до преди два месеца. Не понасяше да го постригват. Но след като му обясних надълго и нашироко, че ще стане хубав и няма да го боли, той се подложи на тази мисия и последните два пъти дори се кефи на сръчността на нашата фризьорка кака, която е много внимателна и го прави страхотен!
Вземат да разбират от всичко нашите пораснали дечица!
Времето днес е страхотно и решихме да разходим колелото в морската градина на Варна. Но още не сме се научили да го караме самостоятелно и това е нашата мисия.
Поздрави от Варна на всички!

# 230
  • Мнения: 980
Здравейте на всички!

Страхотен месец си изгарахме а?  Grinning Благодаря на всички за поздравите за Габи! На всички мартенички желая да са здравички, това е най-голяма радост за мама и тати.

Почвам от най-хубавото. Празнувахме рожденият ден на Габи, като циганска сватба, три дни. Mr. Green Не, че сме искали, но така се получи. Бабите в събота, с децата в неделя, а само семейството понеделник, на датата.

Габи, разбира се, най-много се радва на детското парти. Много хубаво, че се видяхме с Марианка, Гого, Камен и Чара, Румен и Мишолина и че станаха гости на празника ни. Децата се забавляваха много. Играха, скачаха, танцуваха, само на масите почти не седнаха. Добра идея беше родителите да ги оставим и да отидем някъде да се почерпим на спокойствие, ама пуф, късно се сетих. Whistling

Марианка е истинска принцеса. Много деликатна и спокойна, като мама.  Simple Smile А Гого, изфърча като скутер  Mr. Green и даже здравей и чао не ми каза  Crossing Arms

Снимки и доп.информация, след малко, че малката се разбуди.

# 231
  • Мнения: 980
Продължавам, макар, че снимките ги качвам много бавно, може и до утре да не стане.

Ние направихме на Габи операция на третата сливица, два дни след рождения ден. Още се възстановява, но днес (трети ден след нея) е вече 6.  Simple Smile Иначе, самата операция си е операция. Обща упойка, интубация и други гадости. Бяхме двете в болницата и ми беше много трудно и мъчно. Бях подготвена по-скоро за манипулация, отколкото това, но грешката си е моя.  Третата сливица наистина е била в състояние, което е налагало да се махне, това ме успокоява донякъде.  И Габи беше постоянно със сополи, хъркаше и правеше червено гърло и ангини често. Тази зима се запазихме без антибиотици, защото я наливам с фрешове и цитроцепт, но сополите не спират. Неприятна работа. Дано сега да е добре. Най-хубаво, наистина е да се изчака с операцията възможно най-много, стига да няма други усложнения. Мама на Бобо и ivap, дано се разминете. Има много други варианти, забелязала съм, че лекарите обичат много диагнозата възпалена трета сливица. Стискам палци.

Сега пак за детска забава.  Grinning Утре, ако не вали и котка не мине път сме на среща с Марианка, Тони и Мишолина. Ехе!!! Много се радвам, че ще си побъбрим и поиграем пак.

Мама Веси, Тони е такова сладко момченце с плитки.  Heart Eyes  Шегичка. Страхотна прическа, спайдермен! Hug

Ето снимки от празника на Габи. http://monikarnaudova.multiply.com/photos/album/9

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 00:30 от c'Mon

# 232
  • Мнения: 1 639
c'Mon, много весели снимки.  Simple Smile
Страхотна сбирка на мартенчета и техните родители и по-малки братчета.  Grinning

Mama Vessi, голям сладур е  Дани. Упорита жена си , ей!  Simple Smile

alexsander_nikol, Никол е прекрасна .

# 233
  • Варна
  • Мнения: 2 576
c'Mon определено са се забавлявали мъниците на това парти Simple Smile.


Mama Vessi
, браво на теб! Страхотна прическа  Peace! Ти и с машинка ли го изтънява? Питам понеже и Хриси не иска да ходи на фризьор макар, че и аз както Диди77 обяснявам, водя го да гледа и т.н. Та така де, подстригвам го сама, ама не ще машинка  Confused.

# 234
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi, голям сладур е  Дани. Упорита жена си , ей!  Simple Smile

Проклета коза съм аз.  tantrum Девиза на моята зодия е  “Аз действам”, така, че тън-пън няма при мен, наумя ли си нещо, трябва да стане.  Mr. Green
Трябваше да го направя, макар, че нашия татко хич не му хареса, че толкова много съм го постригала (той нали го нямаше), но поне другия път надявам се ми даде по-лесно и да му оформя прическата която исках да му направя, нещо като на Гого, много ми е сладък така. В петък като го взимах от градина бяха на вън и беше облечен с големия космонавт, защото беше хладничко, и така беше изпотен, че косата му беше се степала, и аз като си казах утре ще е и го направих.

Mama Vessi, браво на теб! Страхотна прическа  Peace! Ти и с машинка ли го изтънява? Питам понеже и Хриси не иска да ходи на фризьор макар, че и аз както Диди77 обяснявам, водя го да гледа и т.н. Та така де, подстригвам го сама, ама не ще машинка  Confused.
Ще започна малко от далеч, може да ти е от полза щом и вие сте трудни по този въпрос.  Mr. Green Аз преди бях май писала каква стратегия използвам, "откраднах" я от предаването "Часът на Мама" и я доусъвършенствах с друга идея от детската градина. Имаше едно предаване, в което една фризьорка обясняваше как постригвали малки деца. Оставели ги да се занимават на мивката с водата и те през това време дайствали. Аз пък напълних ваната, напускахме с баткото що е гумена играчка (пазя ги за играта във ваната) и двамата ги събляках голички и без да влизат във ваната ги оставих да се пльоцкат и аз така къде на колене, къде на седнала на стол първо трябваше с ножицата да я понамаля, че то много коса, много нещо и след това с машинката. Има тук таме за доизкосоряване и когато видя с ножицата го клъцвам. Mr. Green
Беше станала цялата баня в коса, и аз накрая по сутиен бях останала от жега  #Crazy, но  нямаше как, важното е, че свършихме заплануваното.  newsm44

Между другото, в детската градина, когато е лошо времето тук и не можем да изведем децата на вън пълним мивките, имаме железни, като корито са с 3 чучура текат в него, та пълним т.нар. мивка, събличаме децата по памперси или по гащички, изсипваме разни играчки и така 30мин. са уползотворени. Много им харесва и само да им кажем започва борбата кой да е първи.  Joy

c´Mon, голям празник сте си направили, най-после и Таня видяхме, ще се криеш а?  newsm43

Хайде лека седмица. Ох и април започна, малко остава до БГ.  Praynig

# 235
  • Мнения: 24
Привет и от мен! Благодаря за пожеланията, да ви се връща и на вас! Grinning Искарахме си много добре - цял ден подаръци и празник. Аз бях на София сутринта и се прибрах по обяд, занесох тортата в групата и те след обяд имаха празник, след това в къщи детското парти беше много хубаво и най накрая като дойдоха мойте сестри беше най хубаво - ей това голямата рода е хубаво нещо, ние сме три сестри и като се съберем пълним къщата Hug. Тортите ги бях поръчала в София и докато ги докарах до Плевен ми се увидя, но пък ги докарах "живи и здрави". Снимки по късно, подаръците много и харесаха. Намерих това килимче на което се рисува, и купих и една палатка голяма за двора /купихме си къща с голям двор/ и поръчаната количка с бебе......Беше толкова развълнувана, че вечерта едвам си легна към 23.30 изморена и доволна. На сутринта я закарах с дядо си на село и като я закарах и тя ми вика "Мамо, ти нали няма да ме оставиш и да си тръгнеш" хитруша, вече знае че като отида на село с колата и я оставям там. След час и половина се обаждам да чуя как са, а тя се скрила в палатката и реве  newsm45 smile3514от час и половина и не искала никой, легнала си гладна, защото се уморила от рев  smile3507 .
Мамо Веси, този Дани е голям сладур, а как ще го разбират бабите тук не знам, дано се научите до тогава, и рисунката ви е много хубава Laughing, старшен художник си имаш
c´Mon много ви е хубаво партито, а и това че сте се събрали е най хубавото!
Хайде сега , че вече един час пиша и гледам снимки а съм на работа..... Joy

# 236
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Най после успях да разгледам всички празнични снимки и клипчета. Ех, хубав ни е месец март пък и дечицата ни хубави  Wink.

Мамо Веси, изглеждаш чудесно! Ама наистина си упорита. Дани е много сладък с новата прическа, ама и с дългата коса му отиваше. Сега само Мишо остана да дъжи фронта с дълга коса. Не че искам, но и неговата ще "падне" през лятото, че много се поти.
 

# 237
  • Мнения: 1 502
Ехооо, къде сте?

Аз отивам на работа лек ден на всички!  Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 2 271
Като чета за връстниците на Боби, че не си падат по подстригването, малко се успокоявам. Бях се притеснила, че само моя Овен е такъв инат по въпроса... Около нас децата ги водят във фризьорския салон, сядат и си мълчат, а моя - хем фризьорката 2 пъти идва в къщи и реве, ама пищи като извади ножиците, да не говорим за машинката.
Последният път, дори не я викнах, а направо го сложих на столчето за хранене, пуснах му детски и му дадох телефона ми да пише на него... Нашата машинка е много безшумна и изобщо не скубе. Въпреки това, съм го уговаряла цял ден, че довечера ще се подстригваме, че няма да викаме фризьорката с нейната лоша машинка, а ще ползваме добрата машинка на Тати. Давах му я чат-пат да я разглежда, че да не го е страх.
Много трудно упражнение, а и  аз бавно подстригвам и на дребния му писна по едно време, но с общи усилия с таткото, успяхме.
Сега гледам, че пак му е порастнала косата и ще го подстригваме скоро, за да стане по-бързичко, за да не намрази процедурата...

# 239
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ммм да, май наистина е добре да е по-често, че да не забравят. И аз ми се искаше утре да подстрижа Иси, ама ни поканиха на РД и се отлага. Трябва чак другата седмица, дано да стане без ревове  Praynig.
При нас ползването на машинка е просто загубена кауза,както и сешоар. Настава паника, затова го подстригвам само с ножица пред филма "Колите" и седнал в тати - така дава. Върти се де, ама пак е по-добре от ревящо и ритащто дете във фризьорски салон  #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт