Цъфна вече първото кокиче,скоро ще се появи АПРИЛското мъниче!

  • 12 365
  • 311
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 60

Някоя мама питаше за връщането на работа. Аз да си призная дори не мисля да спирам да работя, ще си върша каквото мога от вкъщи, а когато бебо стане на 9м майка ми ще си вземе бабинство. Нямам никакви угризения и скрупули, че ще бъда лоша майка. Не робувам на хорското мнение и не ме вълнува кой и какво си мисли  #2gunfire[/i]
Не става въпрос за хорското мнение, а за това аз душевно дали няма да чувствам че изоставям детенцето си като отивам на работа....Но и аз най-вероятно ще се върна след 9-я месец ( който междудругото моята счетоводителка ми обясни че почва от 45 ден преди термина ....

И да се отчета за ЖК - всичко върви много добре - доки се съгласи да ме изражда Simple Smile Бебо е доста голямо - 2500гр и доки каза по-добре да не пия витамини че не се знае кой ще го ражда това дете Simple Smile
също така се уговорихме след 2 седмици да й се обадя и тя ще ме разходи из родилното и ще ми мери тоновете и ще ми каже какво да си нося....
Много съм щастлива че всичко е ок Simple Smile
приятна вечер от мен и само хубави новинки

# 256
  • Мнения: 354
Здравейте мами след кратката почивка!
Първо бързам да честитя на Слончетка за бебоците сладки!  ylinfant  ylinfant smile3504 smile3504

Ние бяхме на преглед в Селена - вече сме 2800 грама - дебелее момчето и това си е! Направиха ни и няколко снимчици, едната ми е на профила.
Контракции си имам, но не са регулярни и за сега няма никакво разкритие, така че ми казаха повече разходки, което ме прави много щастлива! Слава Богу, всичко е наред с малкия.
Утре ще съм на лекар по ЖК и пак ще докладвам.
Иначе всичко е стегнато за БЕБЕТО  и само чакаме!  smile3502

Хайде целувки и от нас! Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 257
  • варна
  • Мнения: 147
много се радвам,че и в този прекрасен ден има само хубави новини!нека бебоците продължават да си растат,но все още в коремчетата Simple Smile
Благодаря на всички,които споделиха радостта ни за кутретата!
Ясмина ,оборотни нощници не дават в окръжна(поне преди не даваха),но аз ще си ползвам тези бабешките,които преди 2 г. свекито ми подари Simple Smile
За срещата-може да е за малко,но и аз ще дойда!
Лека и приятна вечер на всички,да се наспите хубаво!  bouquet

# 258
  • Мнения: 319
tanzen аз на теб залагам за по-рано родили Mr. Green Твоя бебок все големичък си върви,май няма да дочака до термина!!!

Devi добре дошла ,макар и по-късничко Peace

tedi_ip няма такива работи,може и  за кратко,но ще дойдеш...все ти ни бягаш по тъча Laughing

Аз вече 2-ра пералня с бебешки одеалца пера Mr. GreenСтаята е изчистена, както мъжа на някоя от вас беше казал :"Мирише на бебе"  Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 4 310
Имам питане- днес ходих за болничен за майчинство, взех си го от часния док. и на сестрата и напарви впечатление че последния който са ми издали от поликлиниката е с диагноза " ЗАПЛАШВАЩ АБОРТ" . Каза ми че след 25 г.с. се издава с диагноза " ПРЕЖДЕВРЕМЕННО РАЖДАНЕ" и може да ми го върнат! После си отворих болничните от предната бременност и наистина след 6-ти м. диагнозите са ми сменени ! ТА да ви питам ПРИ ВАС КАК СА???? Че тия дни трябва да го нося в НОИ , ако не е наред да отида да ми го оправят в п-ката?!?


Вени, мен досега ме водиха с код "Двуплодна бременност", нищо друго. Последния болничен, преди този за майчинство ми го издадоха за 18 дни, не като другите 30 дневни и диагнозата е "Преждевременно раждане". После на 29-и февр., ми издадоха болничния за 45 то дни.

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вени, и аз не мога да помогна Rolling Eyes При мен всички болнични бяха с диагноза от сорта - неподходяща работна среда с  висок риск за бременността или нещо подобно. Последният преди 45-те дни също ми беше по-кратък, но със същата диагноза. Онзи ден видях, че дори са ми превели пари за ноемврийския болничен /първия/, значи диагнозата е наред newsm78

# 261
Имам питане- днес ходих за болничен за майчинство, взех си го от часния док. и на сестрата и напарви впечатление че последния който са ми издали от поликлиниката е с диагноза " ЗАПЛАШВАЩ АБОРТ" . Каза ми че след 25 г.с. се издава с диагноза " ПРЕЖДЕВРЕМЕННО РАЖДАНЕ" и може да ми го върнат! После си отворих болничните от предната бременност и наистина след 6-ти м. диагнозите са ми сменени ! ТА да ви питам ПРИ ВАС КАК СА???? Че тия дни трябва да го нося в НОИ , ако не е наред да отида да ми го оправят в п-ката?!?

Здравей Veni-b,

аз съм в болнични от края на 6-ти месец и си спомням как специално проверявахме коя седмица съм, за да не ми пише в болничния "Риск от аборт" (или нещо подобно беше), но си спомням, че докторката много настоятелно обърна внимание, че вече "не съм за тази диагноза". Не мога да разчета сегашната обаче. Според мен не е зле да се обадиш в поликлиниката да питаш, че може пък и да те разходят от НОИ.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
Геонадин ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  bouquet
vera, tanzen, радвам се за добрите новини!  Hug
Вени, аз излязох в болнични едва 45 дни. Преди това съм вземала един от Джи-пи-то, заради вирус и още един, без да се сещам каква беше диагнозата. Не са ми ги връщали...

# 263
  • Мнения: 60
Jul , Ася ако решите за кафе в четвъртък, бройте ме и мен!!!
Имам питане- днес ходих за болничен за майчинство, взех си го от часния док. и на сестрата и напарви впечатление че последния който са ми издали от поликлиниката е с диагноза " ЗАПЛАШВАЩ АБОРТ" . Каза ми че след 25 г.с. се издава с диагноза " ПРЕЖДЕВРЕМЕННО РАЖДАНЕ" и може да ми го върнат! После си отворих болничните от предната бременност и наистина след 6-ти м. диагнозите са ми сменени ! ТА да ви питам ПРИ ВАС КАК СА???? Че тия дни трябва да го нося в НОИ , ако не е наред да отида да ми го оправят в п-ката?!?
Поиграх си малко , но ги изнамерих всичките си болнични понеже си правех копие на всеки . Аз  съм в болничен от 17.09.2007 че до 22.02.2008 - на всичките ми пише Диагноза : Заплашващ аборт или Абортус Инципиенс ( последното може и да е с правописна грешка от моя страна ) , а на Причина : пише Заболяване . Така че не смятам че ще те върнат....мен досега не са ме върнали .Дано съм помогнала Simple Smile

# 264
  • София
  • Мнения: 749
Вени,

Последния ми болничен (от 06.02) е с диагноза Партус приматурис, а всички предишни с Абортус Иминенс

# 265
  • Мнения: 794
...Но и аз най-вероятно ще се върна след 9-я месец ( който междудругото моята счетоводителка ми обясни че почва от 45 ден преди термина ....

Не ти е в час счетоводителката.  Peace Цитирам Кодекса за социалното осигуряване:
Чл. 50. (1) Осигурената за всички осигурени социални рискове майка има право на парично обезщетение при бременност и раждане за срок 315 календарни дни, от които 45 дни преди раждането.
(2) Когато раждането стане преди изтичането на 45 дни от началото на ползването на обезщетението, остатъкът до 45 дни се ползва след раждането.
Като сметнеш, се получава, че след раждането, ако родиш на термин и ползваш всичките 45 дни, остават 270 дни майчинство, което са 9 месеца по 30 дни.

Някоя от вас беше писала, че майчинството след 9 месец е в размер на 196 лв. и детските са 26 лв., та общо са 220 лв. Това също не е вярно. Майчинството се изплаща от НОИ и е в размер на 220 лв. Детските се изплащат отделно, и то от социалните, доколкото знам.

# 266
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Геонадин Честит рожден ден. Много здраве и късмет и хубаво бебче през април  bouquet
Добре дошла на Деви. Hug
За болничния не мога да бъда полезна , защото днес дадох моя на счетоводител.
Къде се изгуби Верчо? newsm78

# 267
  • Мнения: 479

Тiffany ходим в Тина Киркова ,напълно безплатно е само се регистрираш там (и не е задължително да раждаш там за да ти ги записват тоновете)
А ти къде ходиш на училище и колко плащаш ?Може и да ти правя компания ако не е далеч.... Rolling Eyes

cenitelkata, регистрираш се само за запис на тоновете или имате регистрация за проследяване на бременнността? Питам, защото в МД, където следят моята бременност, плащам по 7 лв. за всеки запис, защото не се покривал от касата, както ми обясниха лекарят и акушерката. Не че 7 лв е много, но мин. седмица се наложи да ми ги записват 3 пъти ... защото първият запис показа голяма част тоновете под 120...


За училище за родители и аз съм навита, разбира се, стига да е на удобно място. Само кажете къде се провежда и колко струва!

 


За багажа за Шейново мисля тази седмица да хващам мъжо и да ходим на отворени врати там и ще питам какво трябва да си нося и тогава ще стягам.

Aquariel, би ли споделила кога ще има отворени врати в Шейново!  Аз също съм решила да раждам там без уговорка с лекар и екип, както беше и първият път

# 268
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Тодоран 7лв е нищо не е! Тук при нас в Окръжна болница запис на тоновете струва 20лв, а ако е и с доплер - 25лв. Също казаха, че не се поема от ЗК. Как може да има такава разлика?

# 269
  • Мнения: 4 310
Така е asja!
А детските не се полагат по дифолт, трябва да имаш сътветния доход.

Аз ходя на ЖК в Тина Киркова и досега два пъти ми мереха тоновете, но не са ги записвали. Днес докторът /на частно, който ходя/, каза че иска да ми види записите. Другата седмица като ходя, ще питам, дано да не трябва да се плаща допълнително.

Със Слончето днеска се чудихме, тя като изобщо не е излизала в 45-дневен, вероятно направо ще й го издадат от болницата към другите дни.

Общи условия

Активация на акаунт