За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 685
  • 321
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
И аз през нощта нямам сили да изпишквам - сутрин не помня колко пъти е сукал. Дневният му сън, обаче, е много по-спокоен и дълъг, след като го изпишкам при някое помрънкване.

Браво, Димитриана Grinning!

# 16
  • Мнения: 1 947
   Димитриана, много весело ми стана от написаното от теб! Simple Smile
А моят мъж така и не се престраши да изпишква М., докато беше
бебе. И на гърнето не искаше да я слага, че щял да я повреди. Е,
той и памперси отказваше да сменя, и да якъпе, и да я облича, все
с оправданието, че нещо щял да и направи... Crazy Чак наскоро започна
да държи М. над ваната да пишка, да я полива с душа вечер и да
прави опити да я облича - за около 20 минути успява да и навлече
дрехите, а после аз я дооправям. Не се оплаквам, ами направо ми
е смешно колко е страхлив. Laughing Но вълненията ги споделя и все се кефи
как "сме" успяли да постигнем това и онова.
   п.п. И на М. панталоните са и до под мишниците. Joy

# 17
  • Мнения: 1 065
dimitriana, образуваш ми влага в очите с твоите постинги  Hug
У нас мина първата нощ по гащи. Побърках се. Имах чувството, че се будя на всеки час, а малката дунда- не. Първо трудно заспа и така и не разбрах защо. Отказваше и да суче дори и не искаше да е легнала. Вдигна ме 3-4 пъти да пишка само преди заспиване, което беше към 1 след полунощ, а обикновено вечер пиша по- рядко. И после чак в 6. А през нощта дори не посмях да я проверявам та да не я разсърдя нещо. Спим гушнати и си мислех, че ако има нещо, то непременно ще го усетя. Сутринта ми се стори, че е влажно под нея, после размислих, после разследвах, мирисах, включих и мъжа ми в следствието  Mr. Green и така и не можахме да решим. Както съм по средата между двамата така се потя, че може да съм изпотила и нея  Joy

# 18
  • Мнения: 381
Здравейте Peace , да се запиша в темата, мен ми е много кофти че не почнах с ЕХБ домързя ме да си призная  Embarassed ама сега искам да я науча на гърне ама ще ми е доста рудно защото тя почна да реве като я оставя седала за по дълго време все изпускам момента да я сложа усещам се след като тя вече е свършила работата в памперса и почва да нервничи и така надявам се тук да намеря необходимата информация и да махна и аз тез памперси

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
vesi1, те децата са така - като открият нещо ново и всичко отива на заден план. Най-вече търпение трябва, всичко ще си дойде на мястото.

Е да де, търпение ми липсва  Laughing
Сутринта си седна в един ъгъл и се изпика.....не иска нито да го държа, нито на тоалетна (гърне), нито пък прав.
Нещо го запарват памперсите явно и се чеше и го оставям по гащи, ама ми бяга по тъча диването. Абсолютно знам кога ще се изпикае, но не ми дава да го издържа, че почна и да ми бяга. Иначе издържа по два-три часа без да пишка.

# 20
  • Мнения: 700
 Запис и от мен.Аз ще се оплаквам.Тъкмо при нас нещата се пооправиха и Макси започна да харесва да пишка и ака в гърнето и хвана някакъв ентеровирус,ужасна работа повръщаше и дрискаше,обезводни се и стигна до системи.Всичко мина,но беше голям стрес.

# 21
  • Мнения: 485
Гледам, че новата тема бързо набира обороти  Grinning
Да се похваля, че вчера за първи път хванах "ако", а днес едно обилно "пиш". Как се вълнувам само!  Grinning Така че може да се каже, че на 10 дни започнахме.
Да знаете, че много разчитам на вашата помощ, особено да ми кажете, ако забележите, че много се вманиачавам. Имам такава склонност.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Duol, ха честито  Party

Препика една пътека  Mr. Green.....ама много се опъваше диването. После акото на мивката пред огледалото - имахме успех.....само дето тежииииии (а то и без това усилие ме болят ръцете  Crazy)

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Оля, а как са фъзитата? Сигурно вече сте само с тях?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 078
Duol, когато Филип беше толкова мъничек, аз го изаквах (основно акото хващах, другото беше толкова често, че по-скоро хващането на непишкане беше основното Laughing) легнал върху повивалника, защото на мен не беше удобно да го държа, докато сучеше, над легенчето, защото той имаше страшни проблеми с повръщането. В тези моменти го държах с една пеленка между крачетата, колкото да не съм "ощастливена" до ушите. Постепенно, може би към края на 1-я месец, той почти вече не вършеше нищо по време на сукането, а малко след това, сега даже доста след това го прави. Та към края на 1-я месец вече почва същинското хващане, е , може и по-рано де, но аз, докато се преборя с тези повръщания, се видях в чудо. Тогава ще видиш колко щастлива ще се чувстваш, защото тогава със сигурност няма да е случайност, а наистина ще го разбираш бебчето. Hug И си спомням (как го казвам само, все едно е било преди доста време) аз как се вълнувах, и сега, разбира се, продължавам да съм въодушевена от факта, че наистина се разбираме Grinning

П.П. Не ви ли хареса разказчето или не е темата,като за вашия сайт?

# 25
  • Мнения: 485
veshti4ka, ако знаеш откога се каня да ти пиша на лични  Embarassed Embarassed Embarassed

Иве, доволна съм от Фузитата  Grinning Малко по-бавно съхнат вложките, та само ако ми свършат слагам памперси. И през нощта слагам памперс, за да съм по-спокойна. Много спи това бебе - от 23:00 до 5 сутринта, даже се чудя дали да го будя за хранене  newsm78

Иначе често просто слагам една пеленка под дупето или между крачетата - когато го нося в слинг или спи върху овча кожа и съм сигурна, че не му е студено. Като се размърда проверявам дали е мокър и сменям веднага.

estrella питаше дали някой е ползвал Бамбино Мио. Ползвала съм и не съм доволна. Това е пелена, която се сгъва и отгоре едни найлонови гащички. Като се сложи се получава доста обемна конструкция, която затруднява движенията на детето.
Мисля тези дни да събера на едно място отзивите за различните видове пелени, които съм чела тук във форума, само да ми остане малко време.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 249
Оля, аз лично докато се види, че наддава нормално, бих го будила на 4 часа през нощта. А жълтеница има ли?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  Бунгичка знам какво сте изживяли, ние също бяхме с двете в болница лятото когато бяха на 1,1 г именно заради обезводняване от разстройство и повръщане. Въпреки стреса обаче почти всичко си вършеха в гърнето въпреки, че разстройстовото беше меко казано ужасяващо. След време вярвам, че нещата ще се нормализират и при вас  Praynig
  Дуол пауза от 6 часа през ноща според мен изобщо не е проблем за кърмаче стига през деня да има достатъчно кърмения, тоест на ден да са минимум 8-12 и да забелязваш че пълни памперсите, легена или пеленките  Wink Тоест в този случай при тази не толкова голяма една пауза не мисля че е проблем и има нужда от будене, още повече, че по този начин ще можеш да си починеш и ти повечко.

# 28
  • Мнения: 1 947
   Мога да се включа и аз със съвет за дългото спане на новородения Александър. Simple Smile
Недей да го будиш, Оля, остави го да си спи. Това няма да продължи дълго, вероятно -
нали знаеш, че са поспаланковци в началото. Дава ти време за отдих, човекът,
благодари му! Simple Smile Пък инак, ако решиш да го кърмиш, ако много спи, той може да си
суче и без да се буди. Wink (Ако спите заедно.)
   Бунгичка, сега как е Максим?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 249
Анна, новородените не го могат още тоя номер:).

Общи условия

Активация на акаунт