Има ли някой с близнаци

  • 8 316
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 458
Цитат на: bebocite
aylin написа:
Аз имам близначки на 3 години!
Честито на теб! Стискам палци всичко да ви е наред, да нямаш много главоболия. Пести си нервите, че ще ти трбват след година две  


aylin,
все още ли си гледаш дечицата сама или са на детска градина?
Ако са, на каква възраст ги  пусна?


На градина са! Тръгнаха на 1 г. и 9 м. - на ясла Sad  Аз започнах работа когато те бяха на 2г. и 1м. Laughing
Иначе, сама си ги гледам - на градина да ги оставя, на работа и обратно до градината, от там в къщи.... Simple Smile

# 61
Momicheta, kak ste s bjaloto techenie? Az neprekasnato cheta naj-razlichna informacija i vse poveche zapochvam da se pritesnjavam. Na edno mjasto pishe che bilo normalno ako njama parenija i sarbezi, na drugo che trjabvalo da se lekuva shtoto bilo opasno i mozelo da predizvika iztanjavane na mehura i iztichane na vodite, che i za bebeto ne bilo dobre po wreme na razdaneto - mozelo i to da hvane ot gabichkite (ako sa gabichki)...
Az go imam ot kakto sam bremenna i vse oshte ne sa mi vzemali probi za izsledvane, no kakto veche kazah vse poveche se pritesnjavam ot nego. Kato kolichestvo za celija den e kolkoto da se izlee edna supena lazica voda na evridejkata, osnovno e bezcvetno, no ima i zaltenikavi ottenaci (javno sa gabichki). Njamam sarbezi, parenija ili rezki uvelichenija v kolichestvoto...
Kak e ili kak e bilo pri vas? Mnogo shte se radvam da spodelite, shtoto maj povecheto badeshti mami go imame, a puk kato cheta i che bremenostta s bliznaci e po-riskovana me e strah da ne obarkam neshto ot nemarlivost ili neznanie.
Pozdravi na vsichki  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 412
otidi nepremenno na lekar-i az imam i se okaza che sa gybichki;vzimah njkakvi globuli i sega shte hodj otnovo na pregled dali vsichko e ok;makar che principno e normalno da imash techenei;ne se kahyri a prosto otidi da te pregledat-daje i da ima neshto to se lekuva i njma da navredi na bebozite dokato ne rodish-chak togava moje da se poluchi njkakvo zamyrsjvane;no oshte vednaj-ne se trevoji a prosto provei kakvo ima:)do skoro

# 63
  • София
  • Мнения: 6 561
Ste si imam 2 momi4enca Laughing - sestiri4ki ne blizna4ki, stoto sa v 2 placenti  Laughing  i ste bydat razli4ni na vyn6en vid \ta da ne gi byrkame\ Embarassed
Vidqh gi podrobno i im 4uh syr4icata - neveroqtno e  Wink
tatkoto se e pobyrkal ot radost - yoiprosto ne znae kakvo go 4aka s 4 jeni v kysti  Stuck Out Tongue
ednata e 257 gr drugata 244 gr - v 18 g.s. - po zaxmeri sa po4ti ednakvi Stuck Out Tongue
Mnogo sym stastliva i dnes obi4am vsi4ki

# 64
  • София
  • Мнения: 6 561
Of sbyrkah jenite v kysti ste bydem 3 ne 4 - da ne go ojalite syvsem Laughing

# 65
  • Мнения: 4 458
Цитат на: bibi
Ste si imam 2 momi4enca Laughing - sestiri4ki ne blizna4ki, stoto sa v 2 placenti  Laughing  i ste bydat razli4ni na vyn6en vid \ta da ne gi byrkame\ Embarassed
Vidqh gi podrobno i im 4uh syr4icata - neveroqtno e  Wink
tatkoto se e pobyrkal ot radost - yoiprosto ne znae kakvo go 4aka s 4 jeni v kysti  Stuck Out Tongue
ednata e 257 gr drugata 244 gr - v 18 g.s. - po zaxmeri sa po4ti ednakvi Stuck Out Tongue
Mnogo sym stastliva i dnes obi4am vsi4ki


 Flowers Sunflower  cheers  ха честито!
То никога не е сигурно докато не ги видиш, но и това е нещо.
И моите са двуяйчни.

# 66
  • Мнения: 2 051
Цитат на: rada71
...Momicheta, kak ste s bjaloto techenie? Az neprekasnato cheta naj-razlichna informacija i vse poveche zapochvam da se pritesnjavam. .....


Рада, спокойно, изобщо не е задължително да са гъбички. Така или иначе е добре да си направиш изследване. А ако нещо се усъмниш в лековете, които ти изпишат( не знам в коя чужбина живееш и какво и нивото на диагностика там),  можеш да се консултираш безплатно с български лекар ето тука:

http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_questions&catid=65

Не отговарят много бързо, но така все пак можеш да получиш и друго мнение. Прави ми впечатление, че доста жени са скептични към здравното си обслужване и се допитват от чужбина до нашенски доктори.

# 67
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
Ste si imam 2 momi4enca Laughing - sestiri4ki ne blizna4ki, stoto sa v 2 placenti  Laughing  i ste bydat razli4ni na vyn6en vid \ta da ne gi byrkame\ Embarassed
Vidqh gi podrobno i im 4uh syr4icata - neveroqtno e  Wink
tatkoto se e pobyrkal ot radost - yoiprosto ne znae kakvo go 4aka s 4 jeni v kysti  Stuck Out Tongue
ednata e 257 gr drugata 244 gr - v 18 g.s. - po zaxmeri sa po4ti ednakvi Stuck Out Tongue
Mnogo sym stastliva i dnes obi4am vsi4ki


Ей, Биби, щом са двуяйчни, може и различни да излязат накрая, още е рано да такава категоричност!
Аз пък засега не искам да ми казват какви ще са, предупредила съм си доктора да не ми прави намеци!

# 68
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: bibi
Ste si imam 2 momi4enca Laughing - sestiri4ki ne blizna4ki, stoto sa v 2 placenti  Laughing  i ste bydat razli4ni na vyn6en vid \ta da ne gi byrkame\ Embarassed
Vidqh gi podrobno i im 4uh syr4icata - neveroqtno e  Wink
tatkoto se e pobyrkal ot radost - yoiprosto ne znae kakvo go 4aka s 4 jeni v kysti  Stuck Out Tongue
ednata e 257 gr drugata 244 gr - v 18 g.s. - po zaxmeri sa po4ti ednakvi Stuck Out Tongue
Mnogo sym stastliva i dnes obi4am vsi4ki


Ей, Биби, щом са двуяйчни, може и различни да излязат накрая, още е рано да такава категоричност!
Аз пък засега не искам да ми казват какви ще са, предупредила съм си доктора да не ми прави намеци!


не те ли чувърка любопитството? Confused  аз пък до последно питах какви ще са за да се подготвя психически, а и да си избера имена

# 69
  • София
  • Мнения: 6 561
И дядо им т.е. моят тато - тайно са надява за 1 мъжко (без да споделя разбира се  Laughing ). Иначе реве като крава от радост и иска вече да се раждат. И аз и мъжа ми сме по 1 дете и си представяте каква е еуфорията сега в двете фамилии  Grinning . А подих уж на най-най - ехограф ама наистина нищо не се зане, докато не ги гушнеш  Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 6 561
И дядо им т.е. моят тато - тайно са надява за 1 мъжко (без да споделя разбира се  Laughing ). Иначе реве като крава от радост и иска вече да се раждат. И аз и мъжа ми сме по 1 дете и си представяте каква е еуфорията сега в двете фамилии  Grinning . А подих уж на най-най - ехограф ама наистина нищо не се зане, докато не ги гушнеш  Laughing

# 71
  • Мнения: 2 051
Биби ти покрай близнаците взе и постингите два пъти да пращаш Laughing Дядовците са първите, на които им омекват коленете при вида на скимтящ дребосък.

Айлин, вече имам дъщеря и двама сина, полът (половете) на новото попълнение не са от такова значение! Важното да са здрави. Другото, което много искам е да ги кърмя колкото може по-дълго, убедена съм, че има голямо значение.
Я, да те питам тебе, с каква количка ги отгледа твоите и доволна ли беше?

# 72
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Биби ти покрай близнаците взе и постингите два пъти да пращаш Laughing Дядовците са първите, на които им омекват коленете при вида на скимтящ дребосък.

Айлин, вече имам дъщеря и двама сина, полът (половете) на новото попълнение не са от такова значение! Важното да са здрави. Другото, което много искам е да ги кърмя колкото може по-дълго, убедена съм, че има голямо значение.
Я, да те питам тебе, с каква количка ги отгледа твоите и доволна ли беше?


Ама никой не е казал че е от голямо значение пола, ама нали знаета - пустото любопитство; аз много исках момче и момиче ама.... нищо, по-доволна съм от две момичета отколкото две момчета. Е, сега да не се обидят мъжките майки. Аз просто не съм от тоя род - на мен ми дай момиченце - да си го обличам, разкрасявам.... Бях сигурна че едната ще е мома и името беше готово още от ученическите ми години Laughing , ама другото дете ме изненада и за това само питах какво ще е за да си измисля име.
За количката.... де да знам каква марка беше май Baby Max - не съм я гледала марката - то по мое време много трудно се намираха двойни колички и бяха доста скъпи - 320 лв. за преди 3 години Sad . Иначе съм доволна от нея. Беше сгъваема, облегалките можеха да се пускат като за легло или за стол - всяка е незвисима, имаше козирка и две люкчета да си ги гледам + завивки за крачетата и два отделни коша за багаж... с две думи - доволна съм. Някой да не помисли че я продавам - не, отдавна сме я дали на съседи. Е ако има интерес мога да ги питам дали още им трябва защото разбрах че бебетата са заминали за Испания - количката я ползваха има няма два месеца
Сега обаче има много голям избор на колички и са доста по-евтини

# 73
  • София
  • Мнения: 6 561
хи хи хи - нещо се овъртолих аз  Embarassed
ти искаш да кажеш , че ще имаш 5 деца - мно-о-о-оого яко пълна къща Grinning  Grinning  Grinning
браво - ти си направо готова да ти се издигне паметник, възхищава мсе искрено  Laughing

# 74
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
...ама.... нищо, по-доволна съм от две момичета отколкото две момчета. ....
....Сега обаче има много голям избор на колички и са доста по-евтини


Как се казват твоите госпожици?
За колички се оглеждам, но проблемът ми с тях ще е влизането/излизането в/от асансьор, което при нас е неизбежно - 13 етаж, затова не бързам, разглеждам обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт