ЮЛСКИ БЕБОЦИ '08 (тема 29)

  • 10 834
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 326
Здравейте и честита първа пролет и от мен.
Мили мами  Simple Smile пиша ви, за да ви покажа новата ми количка фаворит - Cangaroo Carrera :
http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2600877
gnidka и аз съм се насочила към Cangaroo, но кой ли модел още не знам. Ако разгледаш по другите сайтове има на повечето неста и килограмите на количката. Някои са по 14 други по 17 кг, а за мен това са множко.  Confused
Вие наистина сериозно пишете. Аз цял ден шетам и готва, че имаме гости и сега като гледам, малииии. Ще си оставя и за утре да си дочета.
Отивам да полегна че с моите контракции се чудя вече как да се пазя. Довечера съм на преглед ще и кажа пак да мойта лекарка и дано ми изпише нещо по-различно от Диаспорал.
Хайде чао и лек ден.

# 196
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета  Hug
Докато ви изчета, прииска ми се да кажа 100 неща, ама надали ще се сетя и 5 newsm78
Радвам се че Дуци е добре  Grinning, дано и Пепи вече да е във форма. Аз й имам номера, щях да пусна един СМС, че ми е неудобно да звъня, но щом сте се свързали, супер Simple Smile

Много благодаря на Мария за линка с лененото масло и на Астарта че попита за него.  Hug И мен силно ме вълнува тоя въпрос. Прочетох че през следващите седмици мозъка на бебето се развива усилено и омега - мастните киселини са много полезни - хубаво било да се набляга на храни богати на тях - ленено семе, яйца, риба (но е малко под въпрос заради произхода й - дали не е с много тежки метали). Затова мисля че лененото масло е чудесно, особено сега.


Данибон
, радвам се че се отби да кажеш как си. Почивай си и не мисли нищо отрицателно.   bouquet Количките на Маг ингланд и на мен много ми харесват. Добре че пусна линк за тях преди време, защото доста ми допаднаха, особено след като ги видях и наживо. Може и да нямат модерна визия, но ми се струват доста здрави. Само сега се притесних, понеже Астарта каза че не са удобни за високи майки  newsm78 Това ще е сериозен проблем  Confused

За стриите - аз се мажа с ароматизирана мас всяка вечер и да ви кажа, очевидно помага, понеже на едно място мъжа ми не ме мажеше и там се появиха преди две седмици Close - лилави и ужасни. Добре че не се виждат. Когато започна да ги маже поизбледняха.

# 197
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Мамита, аз реших да си поръчам някои неща от Америка, понеже имам позната, която ще пътува.
Казаха ми че там електроуредите са по-евтини. Ще си поръчам този вибриращ шезлонг и се чудя какво още ще ми трябва, давайте съвети, нали доста ел.уреди са нужни по принцип newsm78

# 198
  • Мнения: 142
Ще си поръчам този вибриращ шезлонг и се чудя какво още ще ми трябва, давайте съвети, нали доста ел.уреди са нужни по принцип newsm78
Според мен много лесно можеш да си имаш вибриращ шезлонг Wink Обикновен шезлонг - слагаш го върху пералнята или сушилнята и тези леки движения много успокояват бебетата  Peace

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Ще си поръчам този вибриращ шезлонг и се чудя какво още ще ми трябва, давайте съвети, нали доста ел.уреди са нужни по принцип newsm78
Според мен много лесно можеш да си имаш вибриращ шезлонг Wink Обикновен шезлонг - слагаш го върху пералнята или сушилнята и тези леки движения много успокояват бебетата  Peace

Хехе, бива, ама тя пералнята по цял ден ли ще пере Laughing newsm78

# 200
  • Мнения: 1
nova_badeshta_mama чудя се тоз шезлонг за какво ще да ти е?Не че е лош, но чак да е полезен.Той има формата на кош за кола и повече от 2-3 часа едва ли е добре за новородено да виси в него.Имам една приятелка ,която го има същия и си зарязва детето по цял ден в него.Те парите са си твои де, но не знам дали е толкоз необходима инвестиция.А вместо да вибрира бебето в него срещу колики например,няма ли да е по добре да го погушкаш и разнасяш с теб примерно.

# 201
  • Мнения: 690
Мамита, аз реших да си поръчам някои неща от Америка, понеже имам позната, която ще пътува.
Казаха ми че там електроуредите са по-евтини. Ще си поръчам този вибриращ шезлонг и се чудя какво още ще ми трябва, давайте съвети, нали доста ел.уреди са нужни по принцип newsm78

Внимавай с електроуредите - там са на 110волта. Аз като се върнах си донесох някои (преса, сешоар,...). Уж купих адаптори, обаче всичките изгоряха..Примерно DVD плеърите им са различен формат и на тях не могат да се гледат DVD-та от Европа. От САЩ си струва сега да се купуват лаптопи, цифрови фотоапарати и цифрови камери (всички те са си принципно с адаптори). Аз на мъжо в списъка с покупки съм му сложила камера, защото нямаме, а ми се иска да снимаме бебка (жз)

Нещо ми е криво... Като вървя и ме боли вдясно по диагонал на пъпа надолу.. Иначе като си лежа - нищо. Знаете ли от какво може да е?

Относно Кенгури и Маг Ингланд - моята приятелка е с Маг Ингланд и й  е супер удобна. Но сега малкият вече е 10кг и количката й идва тежка, та ще я сменя с някой чадър. А за Кенгуру съм чувала, че са много здрави, но че умаляват бързо на децата, защото кошчетата им са много къси. (за това пак ме светна една приятелка, която е наблюдавала количките в парковете)

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 16:48 от jollity

# 202
  • Мнения: 185
Инка 26, ето в този сайт http://www.kasidabg.com/index_cpath-289_291_293.html има някакви вибриращи музикални шезлонги на чиполино за 100-ина лв., някъде бях гледала и такъв същия, който нова бъдеща мама показа, но не мога да го намеря сега.

# 203
  • Мнения: 142
Джолити, аз имах някакви доста неприятни придърпващи болки от двете страни на матката. Бях се притеснила доста и питах една приятелка, която е от юнките. Каза че имала същите и си били нормални - заради растежа и наместването на матката. Поуспокоих се, но като спряха след няколко дни съвсем. Може да са същите  newsm78 Ама ако те притесняват много, звънни на доктора, дори и само да те успокои, пак си е нещо. Те знаят най-добре.

За вибрациите - не трябва да се прекалява с тях, дори и при възрастни хора, камо ли за бебенца. Всичко трябва да е с мярка.  Peace

# 204
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Wink

   И аз ще се включа в темата за стриите. Все още ги нямам, но има време, защото съм предразположена към тях. Мажа се от два месеца с свинска мас, примесена с маслото на Икаров против стрии. Самата мас не ми пречи на мирис, но маслото ухае отвратително на някакви гадни билки, но няма как свиква се дори и с нея. Мажа се само вечер преди лягане, защото тази мазнотия отива по дрехите ми и ако отида на работа така ще мириша отвратително Sick Тази комбинаця ми беше препоръчана от една приятелка, на която не й се появи нито една.
   Ако не се лъжа Тони 79 питаше за маслото на Икаров. Надявам се да съм й била полезна. Но както казахте то си е до кожа. Thinking

# 205
  • София
  • Мнения: 18 679
Имаме си нова детска Hug Монтажниците току що си заминаха. Много съм щастлива Grinning От 10 месеца сме в това жилище и все не оставаше време за детската. Сега като гледам двете легла и ми става едно такова мило и хубаво Heart Eyes Ех...

# 206
  • Мнения: 223
Джолити, аз имах някакви доста неприятни придърпващи болки от двете страни на матката. Бях се притеснила доста и питах една приятелка, която е от юнките. Каза че имала същите и си били нормални - заради растежа и наместването на матката. Поуспокоих се, но като спряха след няколко дни съвсем. Може да са същите  newsm78 Ама ако те притесняват много, звънни на доктора, дори и само да те успокои, пак си е нещо. Те знаят най-добре.

За вибрациите - не трябва да се прекалява с тях, дори и при възрастни хора, камо ли за бебенца. Всичко трябва да е с мярка.  Peace

Като лежах в болницата, едно от нещата, които ми обясниха е, че от 22 - 24 седмица започва доста интензивно уголемяване на матката (с оглед на това, че бебето започва да нараства бързо), което може да причини различни видове дискомфорт в коремната област, както и това пусто стягане на матката, бодежи и какво ли още не.

От друга страна, отново интензивното й нарастване притиска органите все повече и докато се наместват, може да понаболява черният дроб, например... поемането на въздух да е по-трудно на моменти и т.н. Тези неща и без това си ги знаем, де...

А за това с вибрациите... ако свикне бебчето да му вибрира, няма ли стане невъзможно спането на нормално легло, шезлонг, кошче и т.н. и да се наложи целодневно друскане? Не знам, на мен ми се струва малко нож с две остриета.

Белинда, честито Simple Smile През Април, живот и здраве, мислим да спретнем детското кътче. Имаме много идеи и с нетърпение чакам да дойде това време.


# 207
  • Мнения: 12
Белинда, честита ви детска   bouquet Кога ли ще си имаме и ние детска.........?
Аз все още нямам коластра, само понякога забелязвам,че около зърната кожата ми е малко мазничка, но съвсем малко  newsm78
Иначе зърната от началото на бременността много ми щръкнаха и кожата около тях потъмня доста. И при вас ли е така?

# 208
  • Варна
  • Мнения: 441
nova_badeshta_mama чудя се тоз шезлонг за какво ще да ти е?Не че е лош, но чак да е полезен.Той има формата на кош за кола и повече от 2-3 часа едва ли е добре за новородено да виси в него.Имам една приятелка ,която го има същия и си зарязва детето по цял ден в него.Те парите са си твои де, но не знам дали е толкоз необходима инвестиция.А вместо да вибрира бебето в него срещу колики например,няма ли да е по добре да го погушкаш и разнасяш с теб примерно.
Експа, за тях пише, че имат различни положения за гръбчето, включително и пълно легнало. Аз не бих го оставяла там постоянно, но за час да. А и е за бебета до 1 годинка. Децата искат разнообразни развлечения, така се развиват. Това незначи да не си гушкам бебето. По тази логика и количка  не трябва.
Купа,  Hug за линка.
Пърли, познавам бебета, които заспиват само, ако се возят в кола или ги бутат с количката или в прегръдките на мама и татко (аз до късна бебешка възраст). Реши ли да се пристрасти към нещо, ще го направи  Peace.
Белинда, честито и от мен   bouquet. Ние още боядисваме  Sad
Аз реших да се поразсея малко от това лежане, направих опит да си епилирам закръглените бутчета- почти неуспешен  Embarassed, правих си разни маски... Облякох си новата блузка, незнам за кого като съм сама  Embarassed #Crazy. Говоря си с Боб  Joy. Той подритва  Joy. Пак си ме стяга корема, явно трябва само да лежа  Sad. Една приятелка ми е намерила дневника на еврофутбол- така ме зарадва  Laughing.
Кой щеше да ходи на театър да ми разкаже, че ми е интерсно? Аз скоро няма да имам такова развлечение, а много го харесвам.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 18:53 от inka 26

# 209
  • Мнения: 9 908
белинда, честито! Аз няма да правя отсега цялостно обзаведена детска стая. Имам един подходящ гардероб, ще сваля надстройката му на земята - малкият ако иска да си сяда и ляга върху нея, а вътре ще си крие разни работи. Ще преместим и креватчето, а за баткото ще сложим матрак.  Останалото ще е празно, да се разхвърлят играчки на воля. След 1-2 години ще поръчваме нещо по-специално.
то бебето ще е при мене де. Трябва да му измисля само шкафче.

Общи условия

Активация на акаунт