БЕБЕТА ЮНИ 25

  • 11 549
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 634
Здравейте и от мен! Аз само да се отчета. Цял ден бях на крак в кухнята и помагах на баба ми да ми твори едни вкусни неща   chef сега съм каталясала и сега ви изчетох.
Лека нощ на всички! Утре ме/ни чакат нови подвизи  Wink

# 31
  • Мнения: 80
Запис и от мен.
За изследванията и аз не съм много на ясно.Първия път ми сложиха печат "освободена от такса",а миналия месец си платих,но няма значение нали са само 2 лева.
За раждането малко ме е страх,въпреки ,че не ми е за пръв път.
Дани го родих много трудно,но може би причината е в това,че беше доста едър.Надявам се сега да е по бързо и лесно,но най важното е бебка да е добре.
Приятна вечер на всички.

# 32
  • Мнения: 3 743
Честита първа пролет!

Мале, каква мъгла е паднала над Варна. Дано поне след поне скоро да се оправя това време, защото от началото на април минавам на половин работен ден и искам да се разхождам Sunglasses.

За изследванията, аз си плащам таксата за кръв и урина, 2 лева. Но потребителска такса не плащам.

Някой има ли мобилния на Кака Мая да й звъннем? Пък и на другите липсващи...

И аз се замислям за възпитанието на бебето, ама то и от самото дете си зависи. Всяко си се ражда с характер. Пък и нали и след раждането ще обменяме опит за бебчетата - колики, зъбчета ..., каквото ни вълнува.

Приятен ден от мен!

# 33
  • Мнения: 13
Честита Първа Пролет

въпреки,че при тази мъгла и този неразтопен сняг малко не ми е пролетно. Аз по въпроса за чата да ви кажа не съм много съгласна Tired защото съвсем ще спреме да пишем тук оснвно ще разъкваме всичко там и ще има кой кога се включил,кой какво разбрал или неразбрал , а така като имаш възможност сядаш изчиташ си всичко което си пропуснал и пишеш....още повече времето тепърва ще се оправя и съм сигурна ,че повечето от нас ще започнат по -интензивни разходки, щъпорене по магазините и клюкане на припек по кафенцата. Това е само мое мнение де... Tired

Айде сладък и усмипнат от мен   bouquet

# 34
  • Мнения: 616
Честита Пролет и от мен   bouquet
То миналата седмица беше по-пролетно отсега, но поне снегът спря...
Аз днес, въпреки студа, в знак на протест срещу ниските температури тръгнах без чоропогащник  Joy Добре, че не чаках дълго автобуса Wink

И аз щях да питам за КакаМая, ако някой има координати, да й звънне... Тя е доста редовна иначе, а сега излипсва! И maia_a май от събота не се е появявала  newsm78 Gali80, ти нямаш ли новини от нея?
А Трънчето вероятно си пече дупето някъде из Маями  Mr. Green ... Но и със сигурност много работи де!!!

Айде, поздрави!

ПП: А, за възпитанието на бебето... Аз се бях замислила оня ден... Всъщност, това, което действително възпиотава нашите деца, е нашето поведение. Какво те виждат от нас. От целия околен свят, разбира се, но мама и татко са първия и най-важен пример. Затова аз по-скоро се бях замислила как ние се държим помежду си, как си говорим, какви отношения показваме... И по-скоро съм склонна да "ревизирам" собственото си поведение, отколкото да търся особени специални методи за въспитание на детето. Това, което ще му казвам - ок; но това, което то ще вижда е най-важното.
Според мен е така де. Нито съм психолог, нито възпитател, така че не мисля че кой знае какво казвам... Това си е моето мнение. Mr. Green

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 09:19 от offioly

# 35
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен!

Много кално навън бе  Cry Това гадно Орландовци... нямам търпение да си бия камшика към вкъщи за постоянно  Sad

Снощи ходих да купувам подаръчета на малката Преслава, щото мисля утре да отида да й набия дупето с целувки... Отказах се от плюшените боклуци на ЧИКО, не стига че не са красиви ами и са все над 30 лв., единственото което харесах бяха три плюшени мечета с размер една шепа опаковани в огромна кутия на цена от 87 лв.  ooooh! аз съм от Габрово все пак, не съм хваната от гората  Twisted Evil и като се прехвърлих в кварталното магазинче за детски дрешки  #Sniper отстрелях няколко бодита за моята беба и два комплекта за Преси, че и плюшени шумолящи мечета ... Харесах още толкова, но тези бяха най-изгодните ... това разбира се не попречи да излезна от магазина  разорена...  Качих снимките в албумчето..
Излъгах мъж, че всичко е за племенницата и сега ще трябва да ги крия при майка ми... той нали не иска да знае пола... От друга страна имам таен план да я накарам да ми изпере и изглади всичко, за да не се занимавам аз ... сега не ми остава време, а лятото с корема няма да ми е до ютия 100 %
Док вчера ми направи мн. лошо впечатление... Влизам аз и той ме пита "Какво трябва да правим с вас?" и по-късно "Вие сте на ЖК по здравна каса при мен!? "  зае си се със спукания пикочен мехур на една мутреска и ме игнорна  smile3515 Дойде сестрата премери ме, и каза да отида следващия месец за изследвания  Sad Останах с впечатление, че не е трябвало да ходя... и за м. май въобще няма да си записвам две дати а само една... за какво вися там по 2-3 часа , за да ме пита за какво съм отишла...

Въпреки ,че пих Малтофер повече от месец съм вдигнала хемоглобина едва с 12 пункта... А желязото ми е  малко над минимума, ще си го дъвча до края, то се е видяло  Sad

Офиоли, кажи мила как да отуча таткото да пръцка звучно /нарочно/ и да употребява налудничави термини като ... айде ще ви ги спестя  Sad  Иначе съм съгласна съвсем с теб , и според мен колкото и да се стараем все някъде ще сбъркаме, така че ... важното е да си обичаме децата и да ги научим да не бъдат лоши...

Аз се олях... сори за дългия пост...

# 36
  • Мнения: 80
Здравейте юнски мами и Честита Пролет и от мен  bouquetДо сега не съм ви писала и се надявам,че не е късно!Обаче с напредването на бременността вече повечко се заседявам в къщи и тепърва ще има  да ви пиша!Тази седмица времето е ужасно и аз предвидливо си взех тридневна отпуска(добре,че работата ми го позволява),просто в понеделник всички в службата подсмърчаха и понеже никой нямаше намерение да си остане вкъщи си останах аз Simple Smile!И така от два дни ме сърбят пръстите да се включа  и днес си викам поводът е хубав,защо пък не?!

# 37
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен!
Цяла нощ се борихме с високата температура на моя мъж  Sad! Накрая към 3 часа, след Нурофен Стоп Колд и течен аналгин и няколко сериозни изпотявания я свалихме. Беше доста гадно, но ме е страх да не го прихвана и аз този вирус. Днес той замина на работа и дано да се е оправил или поне да се оправя, че си е гадно така  Sick! Знаете ли ако ние вдигнем температура как можем да я сваляме  newsm78? И дали трябва да си предизвикваме изпотяване  newsm78? Моята дои беше казала, че не бива да качвам над 38 градуса, ама не съм я питала какво да правя ако я кача  Rolling Eyes!

# 38
  • Мнения: 220
Здрасти , мемета. Днес пак времето е ужасно Wear Umbrella cold. Ама на вас пък ви пожелавам повече усмивки днес.  Grinning
Аз да се похваля от месец почти съм на половин работен ден, та имам възможност да се поразхождам и посля да мина и през маминка, за да се понахраня малко. Вчера готвих за първи път в новата къща(от месец живеем с моя на в новия апартамент след дълъг и изтощителен ремонт). Хич не съм доволна. Уж и аспиратора пуснах и готвих на затвотена врата на кухнята, ама пак и кухнята и хола и трапезарията се омирисаха. Палих едни свещи ароматни ама не помогнаха. Повече няма да готвя  smile3516
Тази вечер спах добре, ама след 2 таблетки мента, глог и валериан. Много нерви ме тресят, започва всичко да ме сърби ужас е . Дано да не навредя да бебока с тези таблетки.
По отношение на пръцкането  Embarassed Голям гаф направих.  dont Tired Face
Предната вечер се кълчотих на дивана пред телевизора и както си мятах краката и  Shocked пръцнах Моя се усети и аз умрях от срам, той започна да се смее а аз избягах в спалнята набързо. Голям стам ама вече не мога да си контролирам нещо мусколите. Ужас  Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 391
Добро утро!!
Днес е пролет  Flowers Sunflower Нищо, че навън нещо не личи.. Все пак се надявам да пробие слънчицето по някое време!
Както и да е, важното е да ни е слънчево в сърцата и само с ведро пролетно настроение да я караме!
Въпреки че аз напоследък нещо съм мрачна, а когато нещо ме ядоса, направо ме избива на агресия. Явно така ми се отразяват хормоните...

Да ви кажа, аз за чата споделям мнението на Mu6oron, че ако имаме чат канал само там ще пишем и съвсем ще зарежем тези темички... А си има чар в това като се завърнеш пред компютъра след отстъствие да отвориш и да изчетеш всичко, което е казано за това време. А така, който няма възможност да е в чата, просто ще изтърве всичко дискутирано... Все пак ако решите да го направите, сигурно ще се включа, но...

Margarete, твоят мъж вярно ли не иска да знае пола? И ти как се стърпяваш да не му го кажеш! Разбирам, че това създава затруднения при предварителните покупки... Ще има да се криеш или да търсиш само неутрални цветове и модели..
Моят пък много се радва, че бебето е жена. Даже взе да се фука, че той момиче бил правил и е напълно естествено да е момиче  Laughing Как ли щеше да говори, ако беше момък...

На мен ми липсват и други мами... Какво стана с Вероник - нея все някакви проблемчета я гонеха, дано всичко да е наред... Също jenik, много стисткам палци за нея всичко да е ОК с бебо и със стволовите клетки и да успее да помогне и на голямото детенце  Praynig

# 40
  • Мнения: 616
KSENIA, ЗДРАСТИ Simple Smile

хехе, аз как се смях с това пръцкане...  Crazy
Няма да се обаждам много по въпроса, че на нас ни е малко като семеен спорт... кой е по-по-най...  Whistling ама откакто съм бременна, аз водя в резултата  Crazy
То ние сме си шматки по принцип... но това смятам да си остане между нас, и няма да го показзваме на малкия, че после...  Mr. Green

Dari, дано да се оправи мъжа ти скоро!  Peace Иначе освен парацетамола, незнам какво друго... аз си вземам осцилококцинум, не вреди, и е превантивно. Помага ми на мен при грипни състояния.

# 41
  • Мнения: 533
Здравейте момичета  Hug

Аз да се оплача какво ми се случи тази сутрин  Sad. Събуждам се към 5,30 ч със съзнанието, че съм объркала едни документи на работа, а документите трябват на колегата сутринта рано, и без много да му мисля се облякох набързо, казах да мъжа ми, че спешно отивам до работа и газ на колата. От вкъщи до работа са около 20км в едната посока, които взех за по-малко от 15мин., тъй като в 5,30 няма светофари и лудите като мен са малко  Twisted Evil. Отидох до работа, разпечатах уж правилните документи и тръгнах към колегата да му ги нося. Слиза той, погледна ги и ми казва, че съм се объркала, вчера съм му дала правилни документи, а сега му нося грешни, ако ви кажа как се ядосах на себе си  #Cussing out, докато стигна до вкъщи и ми потекоха сълзите от яд. Както и да е, изкъпах се, оправих се, заведох детето на училище и отидох на работа и какво да видя, няма ми ги подпечатаните документи за утре  Twisted Evil, е отидох да си подпечатам нови, а фирмата, за която правим износ, по закона на Мърфи се намира много близо до вкъщи  Mr. Green, и така от сутринта до 10,30ч три пъти ходих от нас до офиса и обратно! Е, кажете ми на какво прилича това  Twisted Evil, малоумна ли съм, каква съм, вече се чудя  #Cussing out
Съвсем сериозно се замислям, че ще работя до края на месеца, че кой знае още какви ще ги натворя!

Хайде, оплаках се, ако някой е имал нерви да го прочете!
Спокоен ден ви желая  Hug

# 42
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!
Вчера нямах  много врере и не съм писала!
Да...времето и днес е студено,но го дават затопляте от утре!
 waveyЧЕСТИТА  ПРОЛЕТ!!!
Добре дошла ksenia !Разбира се,че не е късно да се включиш Hug.А кога е термина ти и какво бебче очакваш?
Аз също спах дпбре тази нощ.Вие използвате ли възглавница?Моето коремче уж е толкова малко,а така ми пречи ooooh!.С възглавница между краката ми е добре.
И аз се притесних за Кака Мая... newsm78.Ако някой има нейн тел. нека и се обади Thinking
А ние с приятеля ми до сега не предприехме ремонт,защото апартамента ни е нов и преди година го ремонтирахме.Но той вчера (явно тайно е си е мислил по въпроса) ми сподели,че искал да купи и съседния апартамент и да разширим нашия,защото той е много малък newsm12.Това наистина е супер,ама какъв ремонт ни чака тогава...Бутане на стени,правене на под,боядисване...Абе всичко doh.А то трябва да се направи преди бебо да се е появил.Ама ще видим какво ще стане де.

И моята линийка вече е под 100 дни newsm44

# 43
  • Мнения: 33
Ksenia,  добре дошла!

Танитка, ще те помоля още да включиш във важните теми: http://bebe-mama.hit.bg/rajdane.htm и за естественото раждане и гимнастиките: http://estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&itemid … 1005&cid=1101

Малта, голям сте майтап с този твоя мъж! И ние като Оффиоли с моя си пръцкаме, т.е. аз пръцкам...  Embarassed, защото той не може... За 8-9 години съм го чувала 2-3 пъти. Аз пък в началото много се стремях  да се владея, но не винаги е възможно, особено откак съм бременна! А и в тия панелки, дори през 5 минути да ходя в тоалетната да изнасям "концерта си", пак ще ме чуе!!!  Моят мъж се забавлява на пръцкането ми и твърди, че е много щастлив, защото вече НИЩО не крия от него!  Blush 

За чата аз съм за, стига да има кой да го организира!

Доколкото помня Валентина последно се мярна миналата седмица и само каза, че има много работа. Аз я бях помолила да ми разясни за присъствието на бащата в Шейново, но явно наистина не е имала време.

Честита първа пролет на всички ви!

Честита пералня на Оффиоли! Дано не е като нашата, толкова е модерна, че става само  за течен препарат за пране - докато разберем, че съществува такова чудо, полуопрахме поне 5-6 пранета с традиционния и беше голямо цъклене над пералнята! Ама като няма кой да ти каже в магазина!  Close




Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 11:08 от Meg_H

# 44
  • Разград
  • Мнения: 377
Честита Първа Пролет! smile3525 Тук пече и е много топло. Няколко дни бях доста заета и затова само ви четях. Разградските мами се организираме и ще участваме във Великденския базар с благотворителна цел - всеки изработва по нещо и ще го продаваме, а паричките са за дом за сирачета в едно село край Разград. Ние вчера с още една бременелка, която очаква близначета и моя кръстница същевременно, правихме герданчета от макаронени звездички. Даже за съвсем малко си позволих да кача снимката в нашито албумче - обзавеждане, за което се извинявам, но не знаехме как да го качим в Разградското, защото там всичко е скрито, но после като ни казаха паролата сме изтрили снимката. Още веднъж се извинявам, че и не писах, но бяхме в другата мама и нямаше време. Това хубаво време съвсем ме зарежда с положителни емоции и се надявам и при вас да е така. Лек и много топъл ден!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт