Отговори
  • Мнения: 215


ПОЛЕЗНИ САЙТОВЕ
Референтни стойности от кръвни изследвания и други
Приучаване на детето да ползва гърне
Когато детето плаче на раздяла с вас
Методи за възпитание на децата /по аюрведа/

НАШИТЕ НЕПОВТОРИМИ ДЕЦA
са вече много, много на брой и рожденните им дни са ето ТУК, но ние винаги се радваме и на всички нови попълнения!

Цялата ни славна септемврийска дружинка,
заедно сме вече, цели две годинки.
Чакаме сега дружно и с нетърпение
пет малки, сладки нови попълнeния!

Хвърлена обаче е тука ръкавица
Броят ще нараства с още бъдещи дечица!

Мили наши мами със тумбачета
живи и здрави да са ви, малките юначета! Hug

# 1
  • Мнения: 199
Пу първа  Heart Eyes
Фибичка невероятна тема   bouquet Благодаря!

# 2
  • Мнения: 858
 Grinning Хубав ден и от нас и Честита Пролет!Днес настъпва Астрономически  Flutter

Така ли все ще е студено  Rolling Eyes
Фибичка наистина чудесно оформление и прекрасни думи  Hug
Мама Меги и ние сме на тази схема с гащите от понеделник.Първият ден беше така както го описваш,сега на всеки час Арен почва да присвива крака и да тропка...два пъти до тук ми е казал "пиш" и като го сложа на гърнето пишка,после е много доволен и се пъчи гордо и препуска край мен.Харесва си много гащите и следи картинките им.Днес е 4 ден така и от 7.30 сутринта до момента има един чифт мокри гащи,което е супер.Останалото е в гърнето.
Mariela Gazela какво имаш предвид под "не разпознава картинни изображения"?И аз моето дете не го уча на общоприетите неща,а и да пробвам той сам си решава кога да покаже нещо.Това си му е нрав.Например повтарям като една изтъркана плоча кое животно как казва и т.н. Никога не повтаря,нито ми казва като го попитам.Но онзи ден като видя рекламата на "Фрог" и като се разкрещя...ква-ква-кваа .Не си спомням да съм му казвала как правят жабите.Или дават спортните новини и аз обикновенно превключвам канала,а той тича след мен и реве"гооооооол,гооол,топкааа"В къщи не гледаме футбол,нито си говорим за голове.Искам да кажа,че нещата не стават както е написано точка по точка.
Мила - Радвам се за дядо ти,че е по-добре и у дома.разкажи ти за Неси...Ще е грижовна майка с три деца  Laughing
Ирини - радвам се ,че изследванията са добри и чудесно за пътуването до Гърция.Ще е много весело с толкова народ и мъници.
Усмихнат ден !  Laughing

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 11:35 от dennis

# 3
  • Мнения: 693
Здравейте, присъединявам се към страхотните пожелания на fibi4ka
Денис, мама меги, за нас ползването на гърне по предназначение е неизследвана територия, и чета много внимателно и с интерес всичко по темата. Моля споделете за тази схема с гащите  Praynig Предполагам че навън слагате памперс, това обърква ли децата както пишат някои. Мамо меги, вие ползвате ли гърне или направо реши да го оставиш по гащи?
За съжаление трябва да ставам, въпреки че имах доста да пиша. Само да споделя за научаването на разни неща - Крис от няколко дни сам често показва и иска да го питам къде са очичките, пупата, баджаците, езичето, зъбките, нослето, мускула(много смешно свиса раменца  Laughing), прави "Варила баба кашичка и дала на ... пръсте" и "Миеме ръчички, миеме панички, едната мие другата, а пък двете лицето". Но пък всички животни са "Бау-бау". Всяко дете си има характер и предпочитания които си личат още от сега  Peace
Приятни разходки на всички и Честита пролет! Пожелавам ви много слънце в душите и дъждът да е само от усмивки?

# 4
  • Мнения: 366
 Е много сте бързи де, тамън си викам , че е сега ще съм първа и вие... като невиждали хехехех
Честита пролет!
За гащите момичета съм много прясна, не! Лаци не ходи на гърне, до сега за година и половина е пишкал веднъж по случайност, просто реших да пробвам по схемата да видим, но ето Денис му обнадеждава като казва, че при Арен се получава, то от някъде трябва да се започне  пък ще видим. това, което аз искам е до 2 г. да се научи, но винаге съм смятала, че първото учене трябва да започне като малко от малко разбира какво става, не съдя рано поставящите на гърне , но аз не мисля , че не е много успешен метода.
Иначе днес е за първи ден, естествено , че ще му сложа памперс като тръгнем на вън, той до сега не ми е казал, като му се прави нещо, казва като вече е готов и то е много щастлив, като че за него това е игра... незнам как и дали ще успеем, ама ще пробва пък то ще си покаже..
 

# 5
  • Мнения: 1 174
Супер темичка,Фибичка !
bouquet
Поздрави от нас и честита пролет,много игри и здрави да са всички дечица! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 119
Честита първа пролет!

Ирини, честито ти ново бебе на път! Да е здраво и умно!
Мариела Газела, добре дошла и от мен! Много са ми и интересни постингите ти. В кой щат живееш?

Ние се пробваме на гърне отвреме-навреме. Първо го купих преди месец и го държах наоколо, за да свикне с него, после почнахме да изпишкваме пухените играчки, а и нея сутрин или понякога преди смяна на памперс. Обикновено иска да става веднага от гърнето, но чат-пат пишка вътре. Като се затопли, почваме сериозно.

А за природолюбителите пращам линк за подписка за Рила. Друго не ни е останало.

http://forthenature.org/petitions/on-line_letter_for_rila

Приятен ден!

# 7
  • Мнения: 4 451
Хоп и аз тук! Grinning
Честита пролет и от мен! Ама то навън хич не прилича на пролет. При нас е мрачно и вали. Confused Днес ми се очертава санитарен полуден. Веси е при баба, не беше ходила скоро.
А вчера учителката, която води музикалната група в детската градина не можеше да се нахвали от Мими. Каза че тя е най-ентусиазирана и пее с голямо желание. И свиренето на музикален инструмен много и се отдавало. Децата обаче били доста жестоки (предполагам имаше предвид, че и се подиграват) и щяло да е хубаво с Мими да се занимава самостоятелно. Връхлетя ме смесица от чувства - гордост, радост и мъка едновременно. Та резултата беше бликналите ми сълзи.
Радвам се, че така добре сте си изкарали на срещичката. Винаги съм съжалявала, че съм толкова далече и не мога да присъствам. А пловдивската групичка сме много неорганизирани. Embarassed
Фиб, благодаря за красивата тема и страхотните думи, зад които заставам и аз!  bouquet
Мариелка-Газелка, според мен детенцето ти се развива чудесно и нямаш място за притеснение. Аз като майка на дете с ADHD ще ти кажа някои симптоми, които са притеснителни и е добре да се оглеждаме за тях. Надявам се да успея да те успокоя. Обезпокоително е, когато детето:
-не проявява любознателност, не сочи с пръстче
-заобикалящият го свят му е безразличен, не се заглежда в нищо, нищо не е в състояние да привличе вниманието
-не говори изобщо
-не прави очен контакт (т.е. липсва контакта очи в очи, не гледа никога в очите)
-проблеми със сън
Мила, чудесно е, че дядо ти е по-добре. А когато имаш толкова силна връзка с някой, няма как всичко случващо се с него да не те разтърси дълбоко.
За гърнето, аз ще изчакам да дойде лятото, за да се постопли временцето. Мисля като махна памперса и да си щъкаме по гащички и на вън. И да го ползвам само вечер примерно, за да не се обърква Веселушка. Макар че е голяма хитруша и когато се наака, пипа си дупето с ръчичка, поглежда ме и казва "ако". Ако не и обърна внимание, не спира да повтаря. Laughing Но за пишкането нещата не стоят по този начин. Още не се усеща и не реагира. Всичко това (имам предвид за акото) го научи от кака мими. Макар че тя е почти на 6г., още държим куку в нейната стая, в случай че през нощта се събуди и има нужда. Но си го ползва понякога и през деня. Та Веси изпада в истинска еуфория, когато види Мими на гърнето. Laughing То е радост, то е чудо и крясъци "Ако, акооооо". hahaha
Трябва да се вдигам от компа, че ме чака чистене и готвене. ooooh!

# 8
  • Мнения: 731
Привет и от мен със Запетайчето в новата темичка! Фиби, прекрасна е! Ти и стихоплетстваш! Благодарности!   bouquet

Честита първа пролет! Да е винаги пролетно в душите ни!

Вчера беше много хубаво - децата добре си поиграха без да се карат за това или онова. Ние си побърборихме - няма да кажа набърборихме, защото това е невъзможно. Утре Чочи и Ян отлитат на север, но се надяваме да изпълнят обещанието си поне да се включват по-често виртуално. Сашко е добре. Така и не разбрах как си беше разкървавил устничката, но минало-заминало. Оставих го при баба му и пак се правих на ученичка. Даже научих нещо интересно за мен днес на лекцията на списание "9 месеца" и си купих първия артикул от багажа за болницата.

Мила, радвам се, че отново се разписа и, че дядо ти е вече добре. Честит прощъпалник! Какво си избра принцеса Ванеса?

Мариела Газела, добре, че чудото не е минало близо до вас, въпреки, че сте в опасен от такава гледна точка регион. Един път бях в периферията на торнадо и си беше меко казано страховито! Надявам се имате хубава вана, в която да се скриете, ако не дай Боже друго мине близо до вас.

Меги, не мога да кажа кой знае какво за дъската за тоалетна. Не съм убедена, че съм я сложила правилно и ми изглежда доста нестабилна. Пробвах Сашко само няколко пъти. Мисля да я занеса при майка да видя дали там по-добре ще пасне на дъската за тоалетна.

И накрая едно съобщение:

Оформя се група за посещение на Сатиричния театър на 9 април, сряда, от 19 часа. Ще дават "Тестостерон". Билети ще си купим другата седмица най-късно, че много бързо свършват. Има вариант да се съберем, за да си купим билетите или просто ще поканим всички желаещи да си вземат билети на 13и ред - този ни е любимият.

Много целувки на всички ви! Галки по Точици и Запетайки!

# 9
  • Мнения: 2 123
Ей Фиби, много ме разчуства с този мил жест - новата ни бремелино-септемврийска темичка. Много ти благодаря  Praynig
Мила, радвам се,че се появи и се надявам повече да не изчезваш за толкова дълго  Simple Smile
Мариела-Газела - всяка майка има своите опасения и иска всичко с детето й да е наред, затова от време на време ни хваща страх... Но тези форуми са именно за обмяна на опит. Ето моя - Да чукна на дърво Спаси се роди и е здраво, будно, любвеобвилно дете, без проблеми с яденето и без сериозни проблеми със съня. Разбира много много неща, но също: не говори /освен баубау - за всички четириноги, папа - за пилетата, амам - за искам, за вода, за ядене/; на картинки разпознава предимно мечките и носовете на хора и животни и като цяло не се вълнува много от приказки, нито пък от Baby TV, Baby Einstein и други фаворити за децата. Песнички - обича д аму пея и някои от песните изпълнява с жесто-мимичен превод, но никога не се пробва д апее или да имитира. Когато му кажа да направи нещо - изпълнява го, но когато кажа да повтори нещо - изобщо не реагира. Говорим му постоянно, а пък бабите - направо като на професор му говорят. Т.е. обръща му се внимание в този аспект, но той си има свое разбиране за нещата. В компания с приятелчета и с възрастни е забавен и пълноценен слушател и участник в игрите, обича да тича, има чувство за хумор - прави смешки, за да ни разсмива и сам с екикоти после, но - не говори и не имитира говор и животни, даже не ме вика с Мамо! Надявам се да си се успокоила малко и да дадеш още време на себе си и най-вече на Мария  Heart Eyes Hug Heart Eyes
МариАнка, поздравления за арт талантите на Мими. Разбирам те как се чувстваш, но се питам - има ли смисъл да се отделя Мими от децата /каквито и да са/, след като вашата най-голяма цел е именно да се интегрира максимално успешно? А тя разбира ли ако някой й се подиграва... защото ако е по-скоро пленена от музиката, а не от хората - според мен по-добре не я дели  Thinking
Мамо Меги, Денис, поздравявам ви за успехите с гърнето и най-вече за готовноста да опитвате от сега. Вики81, стига да имаш време - пробвай и ти. Спаси днес се напишка 1 път в гащите и си е постоял известно време така - а не казва.  Confused
ЦветиР, Йоана
, как са дребосъците със здравето?

# 10
  • Мнения: 1 174
Ирини,благодаря,че попита ,вече сме здрави,това им беше първото по-сериозно боледуване,доста се бях притеснила,но слава богу всичко е зад гърба ни.Лошото е,че винаги и  двамата карат болестите,но няма начин,винаги ще е така.
Лек и усмихнат ден на всички!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 451
irinii, не ми се ще да я отделям от децата, в никакъв случай! Каквото и да е мнението на учителката. Аз това и казах вчера, че дори и някои дечица да се подиграват на Мими, да я иронизират и имитират, тя все още е на такъв етап, че не разбира. Естествено, един ден ще го разбере, но дотогава ще се научи да се владее и се надявам, че няма да има място за подигравки. Wink
Йоанка, и аз се радвам че дечицата са вече добре. Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 693
МариАнка, поздравления и от мен за Мими. Не си спомням дали ви бях писала(извинявам се ако се повтарям) но сега по повод пирсмиването на други деца се сетих за част от възпитанието което прилагат в нашата градина за деца над 3 години. Когато бяхме на родителска среща ни пускаха едно филмче(част от поредица образователни филмчета разработени за деца), в което едно извънземно не искаше да ходи на училище, защото е различно. Тогава майка му го изпрати на скучната планета, където всички изглеждаха и действаха еднакво и всички се казваха "Едно". Тогава извънземното ги попита как се различават и че е много скучно. После учителката и децата коментират че именно в уникалността на всеки се дължи това че живота ни е интересен и че всяко детете е различно в някакво отношение.
Да ви се похваля днес преди сън Крис се изпишка в гърнето(явно не го бях сложила добре или той се е разместил и полвината беше на пода  Laughing). Знам че не осъзнава но пак си е нещо. Много не се задържа в гърнето и се налага да му давам телефони и разни други неща за да се задържи седнал.
Ави много си потайна похвали се какво си купи и какво интересно научи, може и на нас да ни е от полза някой ден  Mr. Green Извинявай за любопитството, просто много се вълнуваме около бъдещите попълнения и с умиление си припомняме неповторимите вълнения от преди 2 години  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 123
Вики, браво на Крис!!! Виждаш ли - ти като мама постепенно най-доблре ще усетиш какво и кога да правиш по темата с маханет она памперса. И на Спаси му трябва понякога някакво забавление, з ад апоседи повече  Hug И в Португалия детските градини са астрономически години напред. Впечатлена съм от филмчето  Simple Smile
Благоаря ти за интереса към пумпалчето в корема ми. Тази бремнност я чувствам и по-лека и по -тежка. По-лека е защото съм по-спокойна - нямам толкова страхове, а и имам натоварен оежедневие покрай работа, Спаси, семейство, т.е. не съм фиксирана върху всеки симптом и някак седмицит ес енижат по-бързо. По-тежка е защото не мога да лежа по-цял ден както ми се иска, а ми е много лошо - сънливост, повръщане, виене на свят. най-добре ми е да с илежа и да си чета, но... можете да си представите дали се получава. Иначе днес започвам 14 седмица и се надявам физически да ми просветне скоро. Още ни е рано за подготовки, но е много забавно, че най-голямата спалня в цялата къща е тази - предназначена за 2то ни детенце. Тя е необзаведена, розова и с полюлеи на рози Laughing Laughing Laughing А човечето нали мислим, че пак ще  е момче. Освен това е по-логично батко Спаси да е на по-широко... хахах Както и да е - на първо време ще преместим спалнята ни от апартамента - така че да може да идват баби с преспиване, а легълце имаме също... нооо време има многоооо. Друго какво за бебешора - на моменти уж го усещам, после си мисля, че е перисталтиката пак... На 7 април ще разберем пола му на 100%. Естествено, че най-голямата ми мечта е да е живо и здраво, добре износено като братчето си. Обичам го.  Heart Eyes

# 14
  • Русе
  • Мнения: 252
4ЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ И ОТ НАС !
Мили бременлиики,бъдете здрави и търпеливи през оставащите месеци,при някои даже доста малко остава Mr. Green
не съм писала от много време,но просто нямаше какво,едно ежедневие,еднно 4удо,но от известно време се 4увствам доста по-свежа,явно времето ми се отразява емоционално newsm78
Ема е добре,само дето сега наведнъж ни растат 4-те ку4ешки и е меко казано тормоз и за нея и за мен,но да се оттърваме,4е последните 4-тири зъба били излизали доста по-късно и лесно,така 4е смятам 4е голямото зъбоникнене приклю4и за нас.
от 1-ви юни- сме на ясла,доста се вълнувам,ще пусна надявам се Ема с още 3 моми4енца приятел4ета с които тя играе,така 4е да са заедно в групата Party ,което се надявам да повлияе благоприятно на адаптацията.
коментирате гърнето ,4есто сяда на него с дрехите,когато ве4е се е наакала,но за "пишш" още не се сещаме.
за говоренето ние сме от тея дето повтарят вси4ко,говорим и имитираме,но сме скромни в движенията.официалното ни прохождане е на 1г и 4м #Crazy тогава сама се отдале4и доста от мен ( пусна се от ръката ми),всяко дете е уникално,това си е!
радвам се 4е вси4ки сте добре,но за сега аз ли4но н Winkяма да поема " хвърлената ръкавица"..........ле-ле-ле верно 4е ве4е около 2 години сме заедно , не си бях дала сметка от кога ви познавам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт