Отново за бебешкото дупе

  • 7 315
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 762
Хората са с различна чувствителност,in.Аз съм отрастнала почти без родители и нямаше кой да се радва на успехите ми.Сигурно за това на мен този сериал ми е любим и се надявам да си го гледам до края на живота.

Иначе,момичета,нямаше да се справя без форума и най-вече темата за изхождането,където се взаимоподкрепяхме.Препоръчвам ви да поразгледате линковете там,както и сайта Естествено,към който съм сложила линк в подписа си.
Наистина в България е трудно да си различен,защото всеки живее в собствения си филм.Независимо дали е шедьовър на филмовото изкуство или има още какво да понаучи за занаята.

# 16
  • Мнения: 2 757
NikiFin, а ако синът ти беше харесал гърнето и махнете памперса, то тогава откъде ще си взаимствала идеята?  newsm78

И аз не знам от къде съм я взаимствала - от как се помня си знам, че в един момент децата трябва да се научат на гърне и се пробва периодично докато се окаже, че е дошъл моментът и се получи желания резултат. За мен не е повод за хвалба, че детето си е природно по-осъзнато и научава нещата по-бързо и лесно

# 17
  • Мнения: 523
На първо място искам да кажа БРАВО НА ВАС!!! На второ място , обаче ще кажа , че такива бебета са едно на 1000 , така че това си е чист късмет . Просто се радвай , че детето ти не пищи когато го слагаш на гърнето илипък да стои с часове там и с празен поглед да те пита : " Защо съм тук ? " . Повечето майки ще ме подкрепят , надявам се , защото са го изпитали или в момента го изпитват .
П.П.Много красиво и поетично пишеш . Моите поздравления за това ! Хареса ми . Peace Peace Peace

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Поздравления! И не мисля, че тук е мястото да се напада авторката. Връзката на бебето с майката е много интимна. Моят Шошо пиша и ака в памперса ( еднократната пелена), но аз винаги усещам когато има нужда да се облекчи и не виждам нищо измислено в твърденията за благодарния поглед - така гледа едно доволно и спокойно бебче. Все не ми достига кураж, за да започна да прилагам ЕБХ, но като се постопли, за да съхнат дрешките по-бързичко ще започнем и ние да го оставяме по голо дупче.

# 19
  • Мнения: 2 757
Поздравления! И не мисля, че тук е мястото да се напада авторката. Връзката на бебето с майката е много интимна. Моят Шошо пиша и ака в памперса ( еднократната пелена), но аз винаги усещам когато има нужда да се облекчи и не виждам нищо измислено в твърденията за благодарния поглед - така гледа едно доволно и спокойно бебче. Все не ми достига кураж, за да започна да прилагам ЕБХ, но като се постопли, за да съхнат дрешките по-бързичко ще започнем и ние да го оставяме по голо дупче.

Интимна връзка бла бла. Още малко и сексуална ще я наречеш  Joy Нямам никаква представа как трябва да изглежда детето ми когато пишка. До ден днешен не съм забелязала на нито едно от децата ми да им личи по нещо. Иначе за акането ги виждам като се надуват, ама тогава вече е късно да им прекъсвам облекчителния процес за да ги слагам на гърне или да ги издържам. На твоето бебе ако му личи по нещо че му се пишка или ака направо ти се чудя защо още го държиш с памперс

# 20
  • Мнения: 4 784
Поздравявам ви за успеха. Аз лично още не съм пробвала сина ми на гърне. Чакам да дойде по-топло време, да махнем голяма част от дрехите и тогава ще се учим. За сега си използваме памперси и се чувстваме добре. А и по принцип, пътуваме доста и така ми е по-удобно, като се свърши работата, спирам, сменяме и пордължаваме, че и в движение сме го правили. Намирам го за по-практично, щом не пречи на мен и на бебето.

# 21
  • на плажа
  • Мнения: 1 866


Интимна връзка бла бла. Още малко и сексуална ще я наречеш  Joy Нямам никаква представа как трябва да изглежда детето ми когато пишка. До ден днешен не съм забелязала на нито едно от децата ми да им личи по нещо.
Явно или не виждаш или не те интересува. Бебето не е бездушен предмет, който обличаме и храним, или поне моето за мен не е. Може би трябва да помислиш върху това  Wink.

# 22
  • Мнения: 1 477
Поздравления за търпението и успеха.

# 23
  • Мнения: 2 757


Интимна връзка бла бла. Още малко и сексуална ще я наречеш  Joy Нямам никаква представа как трябва да изглежда детето ми когато пишка. До ден днешен не съм забелязала на нито едно от децата ми да им личи по нещо.
Явно или не виждаш или не те интересува. Бебето не е бездушен предмет, който обличаме и храним, или поне моето за мен не е. Може би трябва да помислиш върху това  Wink.

Да бе да, само ти си помислила и си осъзнала, че бебето не е бездушен предмет.  Joy Не знам от къде направи този тотално погрешен извод за мен. И още по-малко разбирам защо реши, че всички деца са еднакви и показват явно когато пишкат. Пак ти казвам, винаги съм си наблюдавала внимателно децата и продължавам да го правя и изобщо не им личи. Когато ги преобувам понякога дори може да си ме гледкат с широка усмивка и в същото време да пишкат върху преобувалника. Бебетата имам предвид, не големият ми син. Така че по-скоро ти трябва да помислиш, че децата не са еднакви. Ако имаш едно е до някъде разбираемо, че не го знаеш. Но аз имам 3 и са тотално различни, така че го знам не само от четене на теория ами и от личен опит

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Добре де, NikiFin, на твоите бебета не им личи кога им се пишка.
На други - им личи.
На трети пък майките са им по-наблюдателни.

# 25
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ники, не съм искала да те обидя или пък да твърдя, че не се грижиш за децата си. Подразни ме забележката за сексуалната връзка. Интимно не винаги значи сексуално.  Основното значение е съкровено. Peace

# 26
  • Мнения: 762
И на моята дъщеря не и личи когато и се пишка.Изписала съм бая по темата,стига да ви се чете...
Просто имаме тренинг,виждала съм я горе-долу на какви интервали и се пишка,а и имам интуитивно усещане,което рядко ме подвежда.За това става дума по-скоро за здравословна комуникация,която е доста по-финна,когато насреща си имаш бебе.
Иначе това с пишкането с умивка на повивалника е често срещано.Моята дъщеря, например, пишка ако не и обръщам внимание,ако ме е нямало дълго време (радва се да ме види).Ако и подухва топло на интимните места,ако и е студено или просто ако е седнала да си играе и е решила че и е скучно.
NikiFin,самият факт,че имаш 3 деца, те праща в една по-друга категория майки.Тук има и други майки с близнаци,които използват ЕБХ (например estrella и Aila,които сигурно познаваш от близнашката ви тема) и аз мога само да подозирам колко ви е трудно.Писах за своя опит,защото,ако може ЕБХ да има цел,то моята беше да ми бъде по-лесно и прятно на мен.А разказчето е,за да споделя,че нито е трудно,нито се изисква някакви свъх обстоятелства.

Иначе благодаря на всички ви за милите думи.Надявам се повече жени да го преживеят,за да осъзнаят връзката с детето си по нов начин.Наистина не е трудно,нито досадно.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 16:20 от dimitriana

# 27
  • Мнения: 814
Поздравления  Peace!
Обаче честно казано не го разбирам много добре този патос  newsm78 Не мисля, че синът ми е нещастен или недоизявен в памперсите си...

# 28
  • Мнения: 762
И аз не го разбирах (очаквах)...докато не пробвах...
Виж в темата за ЕБХ...всеки втори постинг е с патос...направо е като наркотик. Wink

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ники Фин, свий перките, моля.
Няма да допусна темата да се изроди и да се превърне в "Ники vs. ЕБХ".

Някои го могат други не.
Какво толкова?
не ми отговаряй

Общи условия

Активация на акаунт