Отново за бебешкото дупе

  • 7 333
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 587
На първо място искам да кажа БРАВО НА ВАС!!! На второ място , обаче ще кажа , че такива бебета са едно на 1000 , така че това си е чист късмет . Просто се радвай , че детето ти не пищи когато го слагаш на гърнето илипък да стои с часове там и с празен поглед да те пита : " Защо съм тук ? " . Повечето майки ще ме подкрепят , надявам се , защото са го изпитали или в момента го изпитват .
П.П.Много красиво и поетично пишеш . Моите поздравления за това ! Хареса ми . Peace Peace Peace

И аз искам да кажа БРАВО!Благодаря че го сподели!Аз тоя занаят не го могаи много си обичам памперсите.

# 31
  • Мнения: 2 757
Ако модераторката я дразни фактът, че като ме нападат, че не си гледам децата аз в отговор се защитавам, да не ми чете постовете. Верно, че съм зодия Риби, ама това все пак не значи че и с перки съм се обзавела  Joy
Аз си споделих опита със собствените деца, не съм казала че ЕБХ не работи и с другите. Обаче усещам как много майки ще се вдъхновят да я практикуват, и в резултат ще им се наложи да правят голямо пролетно почистване посред зима (не знам как е при вас ама тук е сняг и -4 градуса напоследък). Защото виждам, че много хора тук си мислят, че децата едва ли не са еднакви и ако нещо работи при други деца, а при тяхното не почват да се чудят къде те самите бъркат и да продължават да насилват детето да бъде като комшийчето, и за миг не им хрумва, че ДЕЦАТА СА РАЗЛИЧНИ. Всяка нормална майка може да си усети дали детето и има шанс да се поддаде на ЕБХ. Ама много се дразня като при няколко деца нещо се получи и веднага се пише книга колко хубаво и естествено било това ЕБХ и как едва ли не всички бебета са природно пригодени за него, само дето майките им лошите, не им дават възможност да си изявят естествените способности  Close И в крайна сметка не живеем на екватора в къщурки от кал и слама и 26 градуса целогодишно и покрай нас всички бебета да се разхождат с голи дупета

# 32
  • Мнения: 568
Niki Fin, симпатична си ми, защото не се стараеш да се харесаш на другите и си откровена.
Браво! И защото не твърдиш, че отгатваш по телепатичен начин кога детето ти пръцка, а вместо това вероятно се занимаваш с по-смислени неща Simple Smile
Страстните последователи на теорията за ЕБХ, преди 20 години щяха да са също толково страстни последователи на ранното захранване ...Това да си последовател на нещо модерно не е кой знае колко похвално.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Помолих те да не ми отговаряш, Фин.
Достатъчно ще е да бъдеш малко по-сдържана и да не се опитваш да обясняваш на всички, че успехите им не са общовалидни.
Вярвам, че и сами го разбират прекрасно.

Не бих нарекла ЕБХ "модерно", "неестествено" или пък "ново".
Както  казах - има хора, които го могат и такива, които не искат дори да опитат и това е съвсем нормално и логично.
С три деца, наистина не разбирам защо трябва да се тревожиш за пролетното почистване на чуждите домове.

Темата е за майка, която е опитала, успяла е и се чуства добре.
Какво по-хубаво от това?

# 34
  • Мнения: 1 947
   Димитриана, ето, аз виждам кой ще напише книга за естествената бебешка грижа
(така е в немския вариант и ми харесва повече)! Моята би излязла поучителна и ще ме намразят
прочелите я, хахаха!
   Ще кажа само, че който не е опитал, на него не му е харесало и не е успял. За другия
път няма да се моткам 4 месеца, ами ще започна още по-рано - сигурно вече няма да ми
носи онази дива емоция и вълнение, защото ще знам какво да очаквам, но мисълта, че
на всички ще ни е добре - на бебето, на цялото семейство и на горката болна природа
ще и е поне мааалко по-леко, ще ме радва.
   И още нещо - не съм прала килими, защото нямаме у дома; забърсването на една
локвичка от паркета изисква по-малко от минута; чаршафите ги переше пералнята и
съвсем не всеки ден; сигурно и друго има, но не се сещам - отдавна беше. Wink
   
   п.п. Децата искат да говорят с нас от първия си миг, само трябва да си отворим сетивата за тях! Grinning

# 35
  • Мнения: 1 089
Интимна връзка бла бла. Още малко и сексуална ще я наречеш  Joy
NikiFin,
за каквото и да става дума, дори да е най-нелепото от твоя гледна точка, това което си позволяваш чрез горния цитат е грубо и е проява на лошо възпитание.

# 36
  • Мнения: 762
Niki Fin, симпатична си ми, защото не се стараеш да се харесаш на другите и си откровена.
Браво! И защото не твърдиш, че отгатваш по телепатичен начин кога детето ти пръцка, а вместо това вероятно се занимаваш с по-смислени неща Simple Smile
Предполагам,че не си искала да ме обидиш,но искам да знаеш,че първо и аз съм откровена,въпреки че,нетипично за България,изказвам позитивна гледна точка.И второ-аз съм студентка по архитектура в 5ти курс.Не мисля че си губя времето,дори напротив-знам колко струва всяка минута от денонощието.И все пак,ако съм в заблуда,ще съм ти благодарна да ми споделиш с какво по-смислено мога да се занимавам.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 15:59 от dimitriana

# 37
  • Мнения: 762
Самия факт че се налага да се отучават бебетата от памперсите и да се приучават към гърне не е естествен.Отново съдя по своята дъщеря,въпреки че,както вие твърдите,тя е манна небесна.Никога не съм я "учила" на нещо конкретно-просто забелязвам когато е готова на нещо ново.Нямам дори безкрайно много време да чета за развитието на бебетата,за да знам дали сме в крак с нормалното или не.Просто хвърлям по едно око и се доверявам на интуицията си или ако тази дума не ви хресва-на ситуацията.Единственото нещо,на което съм се постарала да я науча е да заспива в 8 часа,защото след това сядам да си правя проектите.Не винаги имам сили,но това не е заради липсата на памперси.
Не че е по темата,но абсолютно не съм съгласна,че бих била прърженик (когато и да е било) на ранното захранване,защото съм доста мързелива,а и освен насилието на масата,мразя кочината в кухнята.С което се сблъскват повечето "захранващи".Ето за това моята дъщеря си е все още предимно на кърма,а се захранва от моята храна.Но какви умения придоби така е тема на друго есе.
И както Ана спомена,единствените хора (около мен),които са против,са майките,които никога не са опитвали да се доверят на себе си,а се смятат за по-малко важни от схемите на педиатрите си.В изхождането на дъщеря ми се включиха всички-съпругът ми,двете и баби и дори дядо и,които с извинителна усмивка ми казват"тя се напишка" при провал,а не "тя ми намокри килима".Само че провалите са рядкост и точно за това си направих труда да пиша тази тема.За да има по-малко невежество и повече вяра на майките в собствените им сили.
Съжалявам че ми се прищя да се защитавам,но трябва да призная,че да ме третирате като селянка,която по цял ден се чуди дали да прекопае доматите или пипера,малко ме нарани и подразни.

# 38
  • Мнения: 2 757
dimitriana, нито съм искала да те обидя, нито мисля, че съм го направила. Явно си от късметлийките, че при теб се е получило без проблем. Аз съм от другите. Не само затова, че имам 3 деца. Дори с едно ми беше невъзможно. За мен за да се получи номера с ЕБХ трябва да са налице няколко условия. 1. Да имаш само едно бебе, и никакви други деца наоколо. 2. Да имаш кой да ти върши всичко в къщи, за да може цялото ти внимание да е в детето. 3. Детето ти да е подадливо на ЕБХ, което значи да показва, когато му се пишка или ака, да пишка и ака в сравнително едно и също време. Това автоматично означава, че и не трябва да боледува, да го хваща диария и т.н. защото тогава режимът и всичко е съвсен мормално да се развали. 4. Ако не ака и пишка горе долу по едно и също време трябва да си седиш цял ден в къщи, защото няма да ти казвам какво става когато се опишка навън в количката и няма памперс и това нещо се случва посред зима.
Втора, трета и четвърта точка  при мен никога не са били налице, никога детето ми не е правило нищо под режим, не е яло под режим щото беше и злоядо на вс отгоре и следователно,  никога не е пишкало и акало под час. За 3 деца да не говорим, че няма как да храниш едното, докато друготе реве от глад, а третото вече ака в ъгъла. И понеже условията, които изброих са трудно реализуеми според мен, затова мисля, че ЕБХ изобщо не е естествена и нормална. Това е фанатизъм, промиване на мозъци от хора, имали късмет с лесни предсказуеми деца и отговарящи в общи линии на горните условия. Дори в миналото това не е било възможно, защото хората са били адски заети с прежижяването и изкарването на прехраната, не са имали време да се занимават единствено със следене на бебето кога ше пишка или ака, освен това са имали и по много деца, които не са имали по 20 ката дрехи за да могат да си позволят да ги преобличат по 20 пъти на ден, не са имали и перални за да перат толкова дрехи и т.н. и т.н. Само ограничен и немислещ човек може да каже, че съществува т.нар. естествена бебешка хигиена. Изобщо не е естествена, да не говорим, че за мнозинството хора не е и приложима.
Има много майки пробвали по 10 пъти да махнат памерса на детето си и след осиране и препикаване на къщата са го връщали обратно. В крайна сметка го махат, когато на детето си му дойде времето.

# 39
  • Мнения: 1 065
И аз съжалявам, че ти се наложи да се защитаваш. И понеже споделям възгледите ти- вероятно и на мен. С Анна обаче съм съгласна- невероятен ти е изказа и всичко звучи много меко и ненатрапчиво  Heart Eyes
Свекърва ми продължава да гледа дребната все едно е някакво чудо в природата, въпреки моето твърдение, че не е по- различна от другите деца. И е факт, че през повечето време също не подава сигнали. Преди да опитам нямах големи очаквания, а и си представях една безкрайна робия. По- лесно е, отколкото си представях, но не знам дали бих се справила с повече от едно дете  Simple Smile.
Да допълня, че не се смятам за ограничен и немислещ човек  Naughty

# 40
  • Мнения: 804
Нямам баби, дядовци, стринки, лели или каквато и да е рода около мен. Мъжа ми ходи на работа. Аз съм един средностатистически българин. Отворена съм за всичко ново. Не мога да си представя как може някой като мен да се пробва дори с ЕБХ. Дъщеря ми не обича да си играе сама. Представям си следното - опикава си шезлонга, не мога да я оставя да отида да го изпера, дори да заспи и да го направя, къде да я оставя после newsm78 Тя легнала в кошарата си не стой. И наистина защо никой практикуващ ЕБХ не споделя как разхожда бебето си в по-студените дни. Не правя разходки в квартала и за да се приберем ако се напишка и е студено да я преобличам навън ще ми отнеме поне час - ще простудя детето. А ако усетя че му се пишка навън и го събуя при 1-2 градуса, мисля, че пак ще настине. Не се заяждам, но наистина акъла ми не го побира това с ЕБХ, при нашите климатични особенности.

# 41
  • Мнения: 2 757
dimitriana, поне аз не те третирам като селянка. И точно това казах, всеки си усеща кога бебето му е готово за нещо. По принцип съм съгласна с това, което пишеш, също и за захранването - много по-лесно е на кърма и педагогическо захранване и по-смислено ако щеш. Аз също между другото волю неволю го прилагам на сина ми, който отказва бебешка храна. Можеш само да се радваш, че детето ти се развива бързо.

# 42
  • Мнения: 762
И на мен започваш да ми ставаш симпатична,Ники,защото си умна и явно си взела разумно решение за нещо,с което другите дори не са запознати.Само за ритъма-той е много точен,просто не е по часовник,а в главата ти.Например-сега се кърмихме и след 5-10 минути ще и се допишка,но ще ме изчака,така че ако не забравя-няма да се напишка.После след 20-30 мин и после-когато я сложа има капка-две.А когато в един момент пак "е време",а тя няма пиш,значи просто е време за ново хранене.В едно,мисля,всички сме съгласни-всяко бебе,както и майка,са уникални и ако твоите се нуждаят от специално внимание,то с моето вече сме в ритъм и се примири,че не получава такова (или поне аз го смятам за рутинно).
madchen ,в началото бебето беше изцяло с мен и нито познаваше креватчето си,нито бабите си.Така е много по-добре,защото така хем си вършиш работата,хем то опознава света-наблюдавайки те.На шезлонга бях сложила едно поларено одеалце,което не пускаше до него влага и перях само него.По това време също беше доста студено,но не и в апартамента.Доколкото за 1-2 градуса (предполагам имаш предвид навън)-аз не съм любител на разходки в студено време и особено с количка.Специално в Младост е ветровито,а това ми се струва доста опасно за кожата на лицето ми (да не кажем за бебешката кожа).Не вярвам в този тип каляване.Ако детето е пригодено да стои дълго време навън в студен период-то то трябва да е активно,а не затрупано с одеала.Но не виждам проблем да сложиш памперс по време на разходка.В къщи (дори пак с памперс) е наясно че може да удовлетвори нуждите си благодарение на теб.Това е достатъчно.Махането на памперса е по-скоро за удобство на майката,за да може да опознае "режима" на бебето.Иначе е доста по-объркващо,но не е невъзможно.При нас така се и получи-скоро вече не искаше да пишка в памперс,а дори сега се научи да си го маха.Но моето дете вече е голямо.Та и за това "ползвам" баби,дядовци и подобни.Просто аз нямам майчинство (защото не съм работила) и всеки ден ми се налага да излизам за по няколко часа на лекции,а през почивните дни,вместо да се насладим на семейно щастие-използвам съпруга си,за да наваксам с работата.Също така,ако не ти е дошло в повече,съпругът ми освен че работи по 9-10 часа на ден е и музикант и често нощем има концерти.
Много дълго стана,а исках да кажа само две думи:"получава се". Wink

# 43
  • Мнения: 762
Уф,не исках да се тупам толкова в гърдите.Тая тема стана по-сполучлива от автобиографията ми.
madchen ,исках да те поканя в темата ни,където можеш да прочетеш колкото успееш от статиите (защото те стават все повече) и ако се решиш да пробваш-да споделиш там,защото нищо чудно без "помощ" от роднини да станеш доста по-добра от мен в ЕБХ.Наистина няма нищо общо с хамалогията,която си представяш сега.

# 44
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
dimitriana, чудесен ти е разказът. Браво на вас, за постигнатия синхрон. Надявам се да вдъхновиш повече майки да опитат - не е страшно, вижда се.

А за коментарите, просто няма как да не се изкажа. Първо - не бъркайте ЕБХ със слагане на гърне - съвсем различни неща са  Peace

Това е фанатизъм, промиване на мозъци от хора, имали късмет с лесни предсказуеми деца и отговарящи в общи линии на горните условия. Дори в миналото това не е било възможно, защото хората са били адски заети с прежижяването и изкарването на прехраната, не са имали време да се занимават единствено със следене на бебето кога ше пишка или ака, освен това са имали и по много деца, които не са имали по 20 ката дрехи за да могат да си позволят да ги преобличат по 20 пъти на ден, не са имали и перални за да перат толкова дрехи и т.н. и т.н. Само ограничен и немислещ човек може да каже, че съществува т.нар. естествена бебешка хигиена. Изобщо не е естествена, да не говорим, че за мнозинството хора не е и приложима.
Да, сигруно сме фанатички - на тема "да се опитаме да направим най-доброто за децата ни, според нас". Вероятно фанатици са били и хората преди 100 години, когато е нямало пелени за еднократна употреба или пък перални за прането на пелени за многократна употреба. Всъщност те със сигурност са прилагали ЕБХ. Има едно мноооого просто решение на проблемите, които излагаш с преобличания и пране. Нарича се НОСЕНЕ НА БЕБЕТО - преди 100 години в цедилки, сега в слинг. Тогава усещаш абсолютно бебето ти, когато има нужда да се облекчи.
Мога категорично да заявя - бебетата си приличат най-малко по едно нещо - искат да са чисти. Е това ако не е естествена бебешка хигиена ...
И нещо персонално към теб - може би наистина не искаш да обидиш никого, но го правиш. Доста си крайна и рязка в изказванията си.

madchen, аз също гледам дъщеря ни почти сама, тъй като мъжът ми е много често в командировки, а и да не е работи до 8-9 часа, както и събота (освен това продължавам да работя, макар и от вкъщи). Но това не ми попречи да ПРОБВАМ да я разбирам, когато беше на 20 дена. Е от както навърши 7 месеца дъщеря ми е без пелени, каквито и да било - вкъщи, навън, нощем. Да, има тук там локвички - това е съвсем нормално и не ме притеснява. Предпочитам да я избърша, от колкото дъщеря ми да седи в нея, пък макар и попита от пелената. Ела в темата ни и ще получиш информация и подкрепа. Стига да искаш.

dimitriana, благодаря ти.   bouquet Вдъхнови ме да напиша и аз нашата история (като ми остане време). Така ще покажем, че това не е случаен успех.

Общи условия

Активация на акаунт