За циганчето Илиана

  • 3 607
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Днес ми се случи нещо хубаво, но и доста необичайно и реших да го споделя с вас.
След обед, както обикновено, отидохме с Алекс на разходка в нашия парк. По едно време, както си бутам количката, гледам на двайсетина метра пред мен момиченце - седи под едно дърво и хвърля пръчки по един по-високите клони, явно опитвайки се да свали нещо от там. Когато се приближих можах да го разгледам отблизо - циганче на около десет години с опърпани дрехи и невероятни зелени очи! Усмихна ми се и продължи да гледа жално към дървото. Тогава видях, че на клона се беше закачила някаква играчка, наподобяваща хвърчило. Оставих количката настрана и казах на малката, че ще й помогна да я свалим, като за целта я инструктирах да ми намери някаква дълга пръчка. Тя веднага хукна по ливадата да търси подходящия “инструмент” и след няколко минути препускаше обратно с някакъв кривак в ръка. Взех го, но се оказа че пустата играчка доста гадно се е заплела в клоните и бая подскоци направих докато я сваля. Накрая обаче успях, а момиченцето вече сияейки от радост ми каза много възпитано “благодаря”. Отговорих, че няма за какво, а тя отиде до количката и каза някакви мили неща за бебето. Стана ми приятно, естествено, но и странно - детето не говореше, “по цигански”, а на много чист български. Името й беше Илиана. После си казахме чао, хванах си пак количката и си продължих пътя. По едно време чувам, че някой тича зад мен, обръщам се – пак тя. Викам си “Сега като е видяла, че съм била мила с нея и съм й помогнала, сигурно ще се опита да изпроси някой лев, както повечето нейни събратя”. А то какво се оказва!!! Детето се върнало под дървото и намерило в тревата моя МР3 плейър, който явно е паднал от джоба ми докато се опитвах да сваля играчката. И ме догони да ми го даде! Е много се трогнах от тази постъпка. Щях да й предложа да й купя закуска или сандвич, но тя запраши някъде и се изгуби в далечината.
С тази история в никакъв случай не искам да възхвалявам циганите, просто страшно ме впечатли поведението именно на това циганче и затова ви я разказах.
Ако модераторите решат, че темата ми не е за тук, моля да я преместят.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 19:58 от Silverlady

# 1
  • Мнения: 1 691
Ами да е жива и здрава Илиана и повече деца като нея да има - не само циганчета, но и българчета.

# 2
  • Мнения: 9 814
Не е важно, че Илиана е от ромски произход, важно е, че все още има честни хора.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мили постъпка. По принцип никога не слагам хората под общ знаменател, затова и не ме учудва.

# 4
  • Мнения: 645
Когато прочетох разказа ти ми стана и мъчно, и хубаво. Но си мисля, че не може да слагаме всички под общ знаменател и да ги делим на добри и лоши. Когато децата успеят да запазят детската чистота в себе си е чудесно, лошото е, че животът на повечето малки циганчета не предразполага към това.

# 5
  • Мнения: 1 477
Може би си се изненадала от постъпката на това дете поради факта ,че е от ромски произход.В крайна сметка постъпката и е чисто човешка.Защото въпреки предразсъдъците ни и те са хора.Ако Илиана беше българка най-вероятно темата нямаше да я има.

# 6
Наистина много мило е постъпило детенцето  Cry  bouquet

# 7
  • Мнения: 9 973
много ме грабна тази история
пожелавам да имаа повече такива добри момиченца Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 755
Ще ми се повече хора да прочетат историята ти.Писна ми да се делим на българи и цигани,а не на свестни и ...други Wink.Дай боже всекиму добро детенце като Илианка!  bouquet

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата наистина не е за тук.
Не ми се иска да я местя, защото в клюкарника ще се превърне в поредната безумна словесна експлозия и накрая ще трябва да се заключва.

Бистрили сме неведнъж, че децата на нормалните родители, често стават нормални хора.

Били те цигани, българи, негри, арийци или марсианци.

Имам подозрения, че и детето на авторката ще стане чудесен човек:)

  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 230
Честна по душа, а вероятно и по възпитание. Евала на цигани, възпитали детето си така. Вероятно са бедни, но не и по душа. Учила съм с циганчета като малка и спомените ми за тях са много приятни.

# 11
  • Мнения: 73
Браво на детето.Благати са родители с такова дете  bouquet

# 12
  • Мнения: 653
Тази история ми припомни нещо - беше 1997 г., едно от първите ми излизания с колата, естествено почти веднага я задавих и загасна, но не къде да е, а на кръстовището на канала точно пред строителния техникум
Кошмар! На никъде, аз съм с една колежка, която е абсурдно да ме избута сама... стана голямо задръстване, минаващите шофьори или свиркаха и псуваха или даваха съвети от разстояние... обаче нищо не помогна
Тогава се появиха 2-3 дечица, на възраст около 8-9 години най-много, от тези, които мият стъклата на колите по светофарите
Веднага извикаха : Спокойно, како, ще бутаме! и се захванаха милите, ама не ставаше и не ставаше
В този момент минаваха други двама мои колеги и всички дружно ме избутаха до паркинга на стадиона. Още си спомням едното - имаше страхотни сини очи, толкова бяха щастливи, че са помогнали и са успяли...
На другия ден ги потърсих, бях им купила шоколади, но ги нямаше
Повече не ги и видях, но често си спомням онзи ден

# 13
  • Мнения: X
Браво на теб, Silverlady! Peace

# 14
  • Мнения: 6 998
Хареса ми темата, случката...
Дано Илианка има късмет по-нататък в живота.

# 15
  • Мнения: 25 716
Учудва ме твоето учудване.

# 16
  • Мнения: 6 624
Дано малката ми адашка има шанс и късмет !

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Дано успее да се съхрани това детенце. Трогна ме в случката не, че ти е върнала изгубеното, а че се отнесла мило към детето ти. Моите наблюдения са, че те могат да бъдат много по-мили и искренни към нас в отношенията си , отколкото ние към тях ( защото имаме предразсъдъци)

# 18
  • Мнения: 523
Много ми хареса историята ти . Дано да има повече деца като това дете.

# 19
  • Мнения: 652
Каквото повикало - такова се обадило, ще кажа аз.
Омръзна ми да заемаме отбранителна позиция щом преминем външния праг на дома си, а да очакваме мила насрещност.
Авторката е постъпила човешки и се е получило "предай нататък".
Направете си експеримент - решете си един ден, че ще бъдете мили, че никой няма да успее да ви отклони от това ви намерение. Ще останете изумени. Е, може и да срещнете някое изключение. Но като дръпнете тотала, пак ще сте изненадани
В тази тема съм коалиция към Как' Сийка - няма нищо за учудване.

# 20
  • Мнения: 2 759
                    Не искам да развалям хубавата тема, но днес си висях на една улица до една спирка и един циганин - леко опърпан и мнооого черен започна да ходи наоколо и да ме заобикаля. В първия момент си помислих, че си търси по-добра позиция към раницата ми. На третото минаване (на 50 см - 1 м от мен) видях, че е с доста чисти дрехи - т.е бедно, но спретнато облечен. Когато се обърна да се върне и да мине пак, се вгледах по-внимателно в чертите му, и едва тогава видях, че може и да е много черен българин. Има такива хора. Толкова много черни. И все пак нециганин. Съжалявам за недоверието си. Наистина ли има циганчета, които говорят български без акцент  Thinking?

# 21
  • Мнения: 281
Хареса ми темата, случката...
Дано Илианка има късмет по-нататък в живота.

Дано HugДа е жива и здрава!

# 22
  • Мнения: 2 563
Следната история съм я чела в дир-а преди много години:

Стои си явно бременна българка на спирка и чака. До нея две циганки, канят се да ядят неотворен още пакет бисквити. Обаче виждат бременната жена, подават й бисквитите и едната казва "Вземи си, не се притеснявай, не съм ги пипала".

# 23
  • Мнения: 104
И аз да се включа с една моя случка. Още учех в гимназията и с един съученик се возехме с колелото му - той кара, аз се возя на рамката. Срещу нас се засилила някаква кола и от бързане да не ни блъсне колата, паднахме супер жестоко с колелото, толкова се бяхме пребили, че даже няма да описвам подробности. Явно и двамата сме били зашеметени, с бая окървавени и разбити физиономии и абсолютно неадекватни.  Около нас се насъбрала огромна тълпа от хора, българи - направили кръг около нас и не смеят изобщо да ни приближат, все едно сме прокажени, а не катастрофирали. Тогава едно единствено момче, циганче, около 15 годишно дойде да ни помогне - извади ми телефона и се обади на баща ми да дойде да ни прибере, намери кърпички от някой да се поизтрием малко и остана с нас докато татко пристигна. Цял живот ще съм му благодарна, макар че не успях да му го кажа лично тогава, но в онзи момент изобщо не осъзнавах какво ни се случва. И си мислех после как всички българи се пишем на много добри и много свестни, а в тоя момент всички седяха и гледаха, и кой знае колко време сме щели да си лежим на асфалта, ако не беше това момче.

# 24
  • Мнения: 4 335
Дано има по ве4е такива деца без зна4ение какви са Hug

# 25
  • Мнения: 25 716
Наистина ли има циганчета, които говорят български без акцент  Thinking?

Има, разбира се! Но има и една подробност - родителите им също говорят без акцент, имат минимум средно образование (е, някои са останали и с основно), работят, нямат повече от 2-3 деца, къщите им светят от чистота, къпят се по-често от българите, защото се притесняват да не миришат... И те не са единици.
Е, напоследък не се срещат често - повечето са гастарбайтери в европейските страни. Ама от тези, които наистина работят, а не се занимават с проституция, просия и кражби.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Следната история съм я чела в дир-а преди много години:

Стои си явно бременна българка на спирка и чака. До нея две циганки, канят се да ядят неотворен още пакет бисквити. Обаче виждат бременната жена, подават й бисквитите и едната казва "Вземи си, не се притеснявай, не съм ги пипала".

На мен ми се случи нещо подобно на пазара във Варна когато бях бременна. Една от продавачките на дънки/от ромски произход/ ми предложи пържени картофки и когато отказах ме накара да седна и изчакам  с думите"Аз не съм ги яла още, но изчакай да ти взема други от павилончето до нас, че да не ти стане нещо после". Нямаше къде да ходя- ядох пържени картофи, че и лекция за кърменето слушах Laughing.
Хубаво е, че има добри хора.

# 27
  • Мнения: 778
И аз да се включа с положително мнение за циганите ...

Нищо лошо не са ми правили лично на мен!

Като бях малка - 6-7 годинки, първи клас - много бях своенравна, казала бях на мама, че мога сама да ходя и да се прибирам от училище... Та именно се връщах от училище и минавайки пред една къща, в двора и имаше кученце, малко пуделче, ама как лаеше ... и ме подгони. А аз и до сега много се страхувам от кучета, дори и от мънички кучета. И ... тръгва да ме гони това кученце - аз тичам, то ме гони, и така ... до едни стълби, които трябваше да сляза, обаче още на първото стъпало от бързане се спънах и ... "слязох" всичките към 100 стъпала по корем. Какво стана после с кучето - не помня. Помня само, че ме вдигна от земята един циганин. И ми бърса сълзите, и ме успокоява, и ме занесе на ръце до къщи. Лично ме остави в ръцете на мама и нищо не поиска...

Мама и до ден днешен мине ли циганка през къщи не ги оставя да си тръгнат с празни ръце!!!

# 28
  • Мнения: 211
Супер случка Heart Eyes
Колко ще е хубаво, ако по-често отношенията са такива...

# 29
  • Мнения: 990
Попаднала си на едно възпитано дете  Hug

# 30
  • Мнения: 2 407
Браво на нея!Рядко са такива хора вече.

# 31
  • Мнения: 532
И аз да се включа със случка която не беше никак скоро но съм запомнила много ясно .Сядаме с приятелка на кафе .Покрай масите се мотае дажурното циганче и проси .Настаняваме се ние и се оказва че нямаме цигари ,а и на близо не продават .На никоя от нас не и се ходеше да търси ,а и кафе без цигара не става ,та ..както и да е решаваме да пратим въпросното циганче да ни купи.Извикахме го и го попитахме ще отиде ли? То веднага се съгласи.Имахме 20 лв,никакиви дребни .Дадохме му парите обяснихме какви цигари искаме и то побягна . Викам -забрави за тия 20 лв. LaughingСлед 10 мин се върна с две кутии цигари и точно ресто до стотинка!!Естествено си получи част от рестото и поздравления...та така...има такива циганчета...

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ей така, понякога просто се случват и добри неща.

# 33
  • Мнения: 5 228
Ние пък вчера докато се разхождахме с дъщеря ми, вятърът духна шапката й, която отиде чак на уличното платно. Аз започнах да се чудя какво да правя, защото хем исках да отида и да взема шапката, хем ме беше страх да оставя дъщеря ми сама на тротоара, макар и за секунди, за да не тръгне след мен - улицата е доста натоварена. В това време един човек се затича от отсрещния тротоар, взе шапката и ми я подаде. Стана ми много мило, защото в последно време все по-рядко се случва някой да направи нещо хубаво за теб, просто ей така.

# 34
  • Мнения: 48 023
съседката, която ми прибира децата вечер, е учителка в училище, в което учат преобладаващо ромчета
сред тях имало и много свестни, имало и много ужасни
явно е че ако има желание, се намира начин да живееш нормално
радвам се че авторката е помогнала на детето и че то е било мило и възпитано
дай боже циганите да започнат да ...не знам какво, не да се интегрират, а да се държат и живеят по- човешки

# 35
  • Мнения: 2 032
Баща ми е спасен от удавяне от циганин.

# 36
  • Мнения: 73
И аз вече се бях отчаяла, че няма добри хора,но преди една седмица приятелят ми си изгуби телефона и естествено го бяхме отписали,опитахме се да звъннем два три пъти но все ни  даваше свободно,докато не ми вдигна едно момиче, което ми каза че е намерила телефона и ми предложи да се срещтнем след 10 мин. в квартала. Аз на бегом отидох и се изненадах,защото момичето беше младо и дори ми се видя ученичка.Много се зарадвах когато ми даде телефона и аз и оставих парички въпреки,че не искаше да ги вземе.
  Хиляди благодарности на тези малко,но добри хора.

# 37
  • Мнения: 654
  bouquetза илиана

# 38
  • Мнения: 1 294
На мен също ми хареса случката, с циганче или без, винаги е приятно да ти се случи нещо приятно. А и това, че някои момичета споделиха спонтанно свои положителни преживявания също е много симпатично. Мисля, че ако започнем да говорим по-често за положителни неща, и да не се концентрираме толкова върху негативните, много неща ще изглеждат друго яче.

# 39
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Браво на родителите му, че са възпитали едно добро дете.

# 40
  • Мнения: 175
Дано и на мен да се случи нещо подобно, за да си променя мнението за циганите. Засега личната ми статистика включва само няколко грабежа, единият от малки циганчета.  Sick

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Наистина много мило ....

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Следната история съм я чела в дир-а преди много години:

Стои си явно бременна българка на спирка и чака. До нея две циганки, канят се да ядят неотворен още пакет бисквити. Обаче виждат бременната жена, подават й бисквитите и едната казва "Вземи си, не се притеснявай, не съм ги пипала".
Иначе циганите как да кажа.....не закачат и не пипат бременни жени. Това съм го чувала от няколко места. На мен например ми се случи следното, като бях бременна. Значи вървя си аз по главната в Пловдив и забелязвам една одърпана циганка в далеченита седнала на една пейка и яде геврек. Като я наближих на 3-4 метра спря да яде и ме загледа. Като стигнах вече на 1 метър от нея с усмивка на лице ми подаде геврека с думите /отчупи се момиче/...естествено не го направих, но ми стана някък мило и винаги ще го помня ...
/за някои може да се стори тъпо/

# 43
  • Мнения: 2 099
Сред циганите има много добри хора,моята случка е за българи.Миналате сдемица се прибирахме с детето от разходка,беше около 5,30 следобяд.До кошовете беше паднала една баба,на възраст горе -долу колкото моята баба,около 65 да речем,опитваше се да стане и неможеше.В това време от близкото кръчме излезе едно момче сервитьор,аз му казах да помогне на жената щото аз все пак съм вече в 9 ти месец и водя и малко дете с другата ръка,момчето ме погледна и каза че бабата е пила допреди малко в кръчмата и сега му било неудобно да вдига пиянки от земята,била се накъркала като свиня и го било срам да я вдига.Поиптах го дали го е било срам да я обслужва в кръчмата и да й прибере парите накрая,отнесох една майна,както й да е.Минаваха много хора,никой не погледна жената,минаваха и се обръщаха,минаваха само българи,облечени и чисти,как да развалят гледката си с един паднал човек??Отидох до нея и попитах има ли нужда да се обадя на някой да дойде да й помогне за нещо,жената каза не само ми помогнете да стана.Помогнах й,стана и си тръгна.Та толкова за българите.От повечето съм отвратена,зимата когато аз паднах с детето в една дупка след газифицирането на града,пак така ме подминаваха,все едно са слепи и невиждат жена паднала в дупка с малко дете.

# 44
  • Мнения: 4 965
Като стана дума, докато бях бременна - само и единствено роми са ми отстъпвали място в градския транспорт. Когато родих и се мъчих с двойната количка да се движа по тротоарите и да "прелитам" спрелите по тях автомобили, 3-4 пъти млади момчета-циганчета са идвали и са ми пренасяли количката над спрени автомобили /в това време "лъскави" и уж интелигентно изглеждащи българи директно ме подминаваха/.
Всъщност, преди години имах щастието да се запозная с невероятно ромско семейство - прекрасни, възпитани, интелигентни хора. Майката е преподавател в столично училище по БЕЛ, журналист е, участва /даже не знам дали и не ръководи/ ромски театър - често дават техни постановки по телевизията. Бащата е скулптор и телевизионен оператор. Синът им тогава учеше в езикова гимназия и четох по-късно в 1 вестник, че е спечелил стипендия и следва в САЩ /може вече и да е завършил/. Момиченцето им завърши Испанската гимназия.
Та, има всякакви хора - независимо от етнос, цвят, религия и т.н.

# 45
  • Мнения: 14 654
Та толкова за българите.От повечето съм отвратена,зимата когато аз паднах с детето в една дупка след газифицирането на града,пак така ме подминаваха,все едно са слепи и невиждат жена паднала в дупка с малко дете.
Авторката на темата е българка сигурно. Помогнала е на едно дете да си свали хвърчилото от дървото. Това ме кара да мисля, че може би няма да подмине и паднала в дупка жена с малко дете. За мен това е приятното в тази история, а че момиченцето е върнало мп3 плеъра на собственичката му,го намирам за нормално.

# 46
  • Мнения: 4 965
Янечек, права си.   bouquet
Въпросът е в същността, в човека. Всяко стадо си има и мърша, и стелни крави.

# 47
  • 7800
  • Мнения: 243
Като бях малка, ходихме по някаква работа във В. Търново и на връщане - в градския автобус за гарата - един черен циганин се приближи до една руса жена и ́и подаде нещо, при което оная мацка се оцъкли. Оказа се, че това е златният ́и пръстен, който си изгубила сутринта като отивала на работа. Та въпросният циганин го намерил на нейната седалка и я дебнал, с кой автобус ще се прибере от работа, за да ́и го върне. Изглеждаше възпитан човекът, а и говореше на чист български език.

Друг случай. Когато работех в магазин, имаше едно момиченце - Ани -  от циганската махала, което по цял ден се моткаше по центъра да проси стотинки. Веднъж в магазина влязоха местните джебчийки и Анито ме предупреди да внимавам, 'щото тези били "крадечки". Значи майка ́и я кара да проси, но в същото време я учи, че не е хубаво да се краде.

# 48
  • Мнения: 1 447

 Радвам се,че все още се намират мили хора
независимо дали са цигани или българи,но лошото е,че сигурно се броят на пръсти.
Извадила си късмет,че си попаднала на честен човек.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 825
Много трогателна история. Явно детето е възпитавано правилно. В тази връзка, аз съм много признателна на моите родители, че са ме научили да не правя разлика между хората на расов, етнически или религиозен принцип. Това ми помага да бъда не само добър професионалист, но и добър човек изобщо.

# 50
Дааа,все още се намират свесни хора,та дори и цигани.Аферим на това момиченце.И все пак аз да си кажа мойто мнение за циганите: #Cussing out Rage newsm61 Не са ми много присърце.Макар,че имам мн.познати цигани които са мн.интелигентни,образовани и най вече човечни.Но достатъчно е една болна овца за да се зарази цялото стадо....

# 51
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Да, наистина - каквото повикало, такова се обадило.
И аз често общувам с цигани, те не са като Илиана, но са честни хора, а племеничето на моята позната е със страхотни зелени очи, направо красота.

# 52
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Има ромски семейства, които живеят в собствени домове, работят и чакат заплата като нас, образоват децата си и спазват правилата.Не всички роми са еднакви.Съществуват около 10%, които за съжаление обират от негативите заради останалите 90%.Това детенце - Илияна явно не е по-различно от нашите деца, защото родителите и не се различават от нас.
Ако можеше всички да са като тях...

# 53
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Има ромски семейства, които живеят в собствени домове, работят и чакат заплата като нас, образоват децата си и спазват правилата.Не всички роми са еднакви.Съществуват около 10%, които за съжаление обират от негативите заради останалите 90%.Това детенце - Илияна явно не е по-различно от нашите деца, защото родителите и не се различават от нас.
Ако можеше всички да са като тях...

по-скоро е обратното. 10-те% обират негативите на останалите 90%

# 54
  • Мнения: 977
Много ме разчувства случката...

Аз си спомням, при един престой с малкият в болницата, две случки, с циганки.

Едната е майка, чието дете постъпи една нощ по спешност.
Нямаше годинка детенцето, а като я питах с какво го храни женичката простичко отговори:
"Ами...каквото има". Иначе все още го кърмеше...
Стана ми много жално. Цяла нощ малкото виеше от болка /оказа се, че червата му са преплетени/...
Персоналът в отделението се отнесаха ужасно с нея...
Настаниха я в голяма стая, къде и др. почнаха да се оплакват, че не могат да спят те и децата им.
А женицата нямаше избор...
Сестрите бучаха, че минава полунощ, а трябва да се занимават с това детенце...
Пуснаха му системи и оставиха майката буквално вързана права до леглото, защото малкото се успокояваше само в ръцете и.
Тя не можеше да седне, защото маркучът на системата беше къс... И тя така...
С детенце в ръце и права стоеше при него. Всеотдайна и жална...
Няма смисъл да казвам, че не издържах това положение и накарах сестрите да се погрижат за нея...
То не беше цупене, не беше пуфтене...
На сутринта и оставих моите кроасани /само това имах/ и и казах да не се притеснява и да яде, че кърми!
Беше много трогната и не спря да благодари!
Оставена сама, с болно дете и персонал, който я гледа с недоверие...
Бяха и казали, че няма да я изпишат преди мъжа и да донесе лична карта. И тя го чакаше...
Според мен със свито сърце, защото беше прочела, че се плаща леглото на майка, която е с дете над 6м...
Явно се чудеше от къде ще вземат парите. Въпреки, че бях разбрала, че мъжа и работи...

[i]След тази случка всеки път ми идва наум песента на Ритон:
"Циганин как обича зная, но още знам, циганин как страда щом остане сам."..
.[/i]

В същата тази болница, по същото време, имаше едно много младо момиче. Пак циганка.
Не мога да определя на колко години, но да речем към 15г.
Тя също беше с невръсното си детенце. След катастрофа... Били с каруца и така...
Че с това момиче, много, много черно и от всякъде цигане, си говорих надълго и нашироко за различията в циганската и нашата култура.
Тя ми разказваше за това как "се краде" булка и разни други интересни истории от техният бит...
Една нощ на малкият му се приспа по-рано и прекъснахме разговорът.
На другият ден ни изписаха и повече не я видях...
Все още имам усещането, че сме имали да си кажем още много неща...

Та... Има 2 и 200...
И на мен ми се иска да не се делим на цигани, българи и т.н., но...

# 55
  • Мнения: 1 294
Абе така си е, все извиняваме ненавистта си към циганите с това, че са неуки и не работят, обаче и ние често влошаваме нещата щамповайки ги нацяло с лека ръка.
Бяс ме хваща като гледам, здрави, прави, силни цигани да се подмотват и да не потхващат нищо или да им виси по една дебела верига на варата от всякакви престъпления а те само да наглеят. Обаче когато видим желание за редовен живот трябва да помагаме с 2 ръце.

Общи условия

Активация на акаунт