професия зъботехника..?

  • 43 989
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 633
Много ми е интересно от кога "кинтите" станаха основен мотив в профисионалната ориентация?!  #Crazy


Откакто стана възможно да си скъсваш задника от работа по 10 часа на ден за жълти стотинки и да не можеш да си платиш сметките.
Комунизмът си отиде...

# 16
  • Мнения: 425
Много ми е интересно от кога "кинтите" станаха основен мотив в профисионалната ориентация?!  #Crazy
А дали ме бива няма значение, важното е да взема кинтите. Не да върша нещо, което ми харесва и ми носи удовлетворение, в което съм добър, ами каквото ще да е - само да има кинти.

По въпроса - ако си внимателна и ти харесва да правиш нещо съ ръцете си - опитай, няма да умреш от глад.




А какво лошо има моми4ето да мисли дали ще и е доходоносна професията? Crossing Arms
По-добре да у4и нещо отнесено от вихъра и после да стои гладна?И не ми казвайте 4е няма такива специалности! NaughtyБезмислени и безпереспективни-само дето ги у4иш 5 години!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 16 042
Мисля, че специалността е хубава, има бъдеще. Мименце, може ли да кажеш къде и как се кандиатства и учи за зъботехник. Дали е висше или средно-специално, какви изпити за влизане има, кои бележки от дипломата ?  Дъщеря ми завършва  у-ще, има професия, но ще е хубаво да учи и нещо друго. Май няма да може да следва от другите прехвалени специалности, трябва да учи нещо  - работа с ръце, сръчност.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Изпитите не са ли рисуване, скулптуриране и биология?

# 19
  • Мнения: 2 386
Темата ме замисли, затова пуснах такава за (пре)квалифицирането..

# 20
  • Мнения: 1 028
Изпитите не са ли рисуване, скулптуриране и биология?

Точно така,  и понеже доскоро работих в една  зъботехническа лаборатория ще сподела,че собственика  изкарва страшно много пари от нея/той и жена му са зъботехници/,зъболекарите вземат още повече,но пък те са много,доста кабинетчета се навъдиха,от тази лаборатория една коронка излизаше на 12-15 лв/в зависимост от вида й/,а зъболекаря я слага за 40лв.Като за мен това не е много справедливо,защото знам докато стане една коронка колко труд и каква играчка е,не че омаловажавам труда на стоматолозите.

# 21
  • Мнения: 420
Изпитите не са ли рисуване, скулптуриране и биология?


без рисуване,само склуптуриране и биология,а кои оценки се взимат е относително за различните колежи,когато завърша тези 3 години ще съм специалист,не бакалавър..или нещо специалист-бакалавър се води,но немога да уча за магистър после..

# 22
  • Мнения: 1 303
Зависи къде,в Пловдив е ад-пренаселоно от зъболекари

# 23
  • Мнения: 4 068
Изкарват се пари да. И да повечето пари остават в стоматолозите. Обаче по-важното в случая е защо искаш да учиш зъботехника? Заради парите или защото я обичаш тази работа? Ако е само заради парите, то има голяма вероятност да не станеш чак толкова добър зъботехник. Най-важното е да си обичаш работата и да ти харесва. Тогава и само тогава ставаш добър професионалист и съответно започваш да изкарваш добри пари от нея. Това е моето мнение.

# 24
  • UK
  • Мнения: 3 959
И е важно дали имаш някакви връзки в тази сфера - само че не в този смисъл, в който сме свикнали да употребяваме думата "връзки" - стоматологията, зъботехниката - това са семейни професии, та е хубаво когато имаш роднина или познат в този бранш. Майка ми е успяла без такива връзки, а и има колежки който са се провалили въпреки тях, но е хубаво да ги имаш.

# 25
  • Мнения: 420
Зависи къде,в Пловдив е ад-пренаселоно от зъболекари

искаш да кажеш че ще има и доста работа за зуботехници... newsm78  понеже аз уча по техните учебници и съм се насочила към Пловдив..

# 26
  • Мнения: 425
Учи се в Медицински колеж-доколкото знам последно имаше в София.Варна и Пловдив.Образованието се води ве4е висше-първа степен специалист/втора степен бакалавър,трета магистър/3 години е обу4ението.Кандидатства се с изпит по Моделиране-трябва да се вземат уроци,правят се зъби от сапун,поне така беше като у4ех в колежа/др специалност/и изпит по Биология.
За резлизацията незнам то4но-знам 4е им е трудно да си отворят сами лаборатории,защото е скъпо обурудването,другия вариант е да работиш за друг Peace
Това е което знам ,надявам се да съм помогнала на тези които се интересуват

# 27
  • Мнения: 420
на изпита не се моделира малък зъб,а някъде около 10см,той е показан и ние по модела трябва да направим същия..

# 28
  • Мнения: 42
Мисля,че е супер професия,а къде точно във Варна се учи тази професия?

# 29
  • Мнения: 2 631
Зъботехниците изкарват добри пари! Майка ми е стоматолог и познавам всичките зъботехници с които е работила. А един зъботехник не работи само с един стоматолог, съгласете се. Ако на един зъболекар днес му дойдат само 2 баби за по 1 коронка, няма да изкара толкова пари, колкото един зъботехник, който има поръчки за 5 коронки например.
А и живеем в България, където измамите и спекулацията са неразделни и винаги се изкарват странични пари покрай материалите и други тем подобни. Просто трябва да си добър в тази професия, и да си оправен, и ще изкарваш достатъчно!

Общи условия

Активация на акаунт