ЮЛСКИ бебчета'08 (тема 35)

  • 13 198
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 553
И аз не разбрах това с тези 150 лв. , но имам спомен, че и друг път съм срещала нещо такова.

# 16
  • София
  • Мнения: 123
Руми, ами дано помогне тази тинктура, защото той има повече контакти с други дечица. Аз й давам Саностол на моята.
И аз давам Саностол,но явно ве4е не му влияе,а току що една майка ми каза,4е От Саностола нещо се увреждали дробове или бъбреци(забравих ве4е),т.е. пренасищали се.Затова се давало максимум 15 дни и после поне месец се по4ива.

# 17
  • София
  • Мнения: 553
Аз чакам да свърши шишето и спирам и аз със Саностола на този етап, но чак за увреждания не съм чувала, но като цяло и аз не ги обичам тези добавки и ги избягвам, но понеже е такъв зимен и грипав периода и дадох.

# 18
  • Мнения: 591
Хайде и аз да се отчета Simple Smile
Нищо не разбрах и аз за тези 150 лв., а пък да не говорим, че хич не ми е ясно как въобще седят нещата с тези детски и майчинство и т.н...ама  newsm78

# 19
  • Мнения: 326
И аз не разбрах това с тези 150 лв. , но имам спомен, че и друг път съм срещала нещо такова.
Сега като се поразрових и до колкото можах да разбера тези еднократни помощи за бременни се полагат на бременната ако ...

Чл. 4. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., изм. и доп - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 10.03.2006 г.) (*) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.

Предполагам, че прага е също 300лв, както за получаването на месечните детски надбавки.

3) Еднократната помощ при бременност се изплаща за периода от 45 дни преди определения термин за раждане.

ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА

Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 18:34 от Kokolin@

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Малей много пишете Shocked

Руми, аз ходих във Фемина на ФМ. Името на лекарката беше едно сложно с В и сега ми изхвъркна от главата newsm78 Но иначе съм доволна от обстойния преглед, половин час продължи, апаратурата им е отлична, има отделен екран за майката и посетител (и стол за посетителя) и като на кино ти показват подробно всички органи на бебчо. Пускат ти да чуеш сърцето му как бие, как се храни от плацентата, измерват всички показатели и прочее. Абе изобщо заслужи си 50те лева.
Друг е въпроса, че явно нито една ФМ не е 100% гаранция, че лекаря няма да пропусне някоя малоформация, чела съм за пропуски при всички изтъкнати специалисти, но и те са хора и бъркат явно.

Нипче Hug

Много се кефя, че ще става жега, ураа Laughing И аз само с едни анцузи се мъкна, че нямам зимни дрехи, които ми стават, така че с нетърпение чакам да се разхвърля Sunglasses

# 21
  • Мнения: 591
И аз съм много щастлива за жегата...на студ не мога да вирея пък и преди няколко дена си купих блузка за лятото и бях решила, че няма скоро дфа я облека, но ето че ще е по- скоро  Hug

# 22
  • Мнения: 1 584
Аз като преживяла 36гр 2та последни месеца не бих се радвала на много жега..Ама сега поне е още рано и може да е по-леко  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 693
Много интересна и полезна е темата днес! Благодаря на всички мами, които се включват   Hug ! Аз не се включвам, защото нищо не разбирам, уж не съм много тъпа, но като чета закони и други материали нищо не разбирам, да не говорим за тази подигравка с 25 лв., но ако ми се полагат ще си ги взема, напук на тъпата ни държава!

А това за помощите за 3-то дете много ме е яд, защо не измислят друг механизън да ограничат раждаемостта на манговците, а, а българските мами го отнасят! Ей, побеснявам направо...

# 24
  • Мнения: 12
Здравейте, ние най-после се оправихме от тоя упорит грип.Доста ни държа.
Ние също сме три сестри и аз съм най-малката  Grinning.И е много забавно да има повече деца в семейството.Сега сестрите ми имат по 2 деца, аз чакам второ и като се събереме при нашите е голяма веселба.Цяла детска градина Laughing.
Това за еднократната помпощ от 150 лв е някаква като социална помощ доколкото знам.А иначе след раждане еднократната за първо дете е 200 лв ,а за второ 600.Така мисля че решиха последно.Но за трето май пак пада на 200, мн. глупаво.
Документи за детските се подават за една година ,дохода на родителите една година назад, дели се на членовете на семейството ,но незнам по колко на човек е в момента( но със сигурност е повече от 200 в момента).Дано да ме разберете, че така обеснявам напоследък.Това е от нас Hug

# 25
  • Мнения: 326
Така или иначе повдигнах въпроса за тези еднократни помощи при бременност които са 150лв.  та да разясня какво ми отговориха от съседния форум Майчинство и счетоводство:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278747.240

Майките, които нямат право на обезщетение за бременност и раждане по реда на Кодекса за социално осигуряване и живеят постоянно в страната т.е неосигурените имат право на еднократна помощ за бременност и раждане. За да имаш право на нея доходът на член от семейството трябва да е по малък или равен на 300 лв. за 2008 г. Също така когато бременната жена е осигурена, но не получава обезщетение за бременност и раждане, поради това че няма необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, еднократната помощ се изплаща в размер, определен пропорционално на броя на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.
Размерът на помощта е 150 лв.


Т.е. тези които сме осигурени, няма да ни огрее. А ние май повечето сме осигурени.
Карай да върви. И с тях и без тях пак ще се справим. 

# 26
  • Мнения: 591
Явно има доста компетентни мами и за това ще си питам направо и предварително се извинявам, ако въпроса ми не е точно за тук...та...
Аз не се осигурявам от 3 месеца, но по- трудова книжка имам повече от 6 месеца стаж...На какви помощи или обезщетения имам право аз и ще вземам ли нормалните детски и майчинство?
И второ...Трябва ли да се запиша като самоосигуряващо се лице, за да ми изплащат тези болнични (или както там се казват), които се изплащат 45 дена прде термина?
Много ви благодаря предварително! Hug

# 27
  • Мнения: 4 371
Да се запиша в новата тема и да дам едно предложение - понякога ровя в темите назад и се ориентирам по заглавията им, така с тези номера е малко по-сложно, та ако може да е както преди Peace

А това с мечетата по 50 лв., много тъпо Tired

# 28
  • Мнения: 1
Ей верно е кофти по този начин да орязват мамите с 3-то,но нали се сещате, че няма как да се отделят тези от мнозинството и от малцинството, щото все някой ще ревне за дискриминация.
Може би трябва да го направят, така че ако майката има 3то дете да получи по-голяма помощ, само ако е завършила поне средно образование Laughing.Не исках да се шегувам с тези неща, но е смешно,че всички реват, че БГ има обратен прираст пък се излагат с такива ограничения.В Индия или Китай ,не съм много сигурна точно къде беше, но след второто дете, ако имаш 3то, не му се издават документи за самоличност и то става призрак...А тук нашите малцинства ,даже им е добре без документи и така си карат.

# 29
  • Мнения: 326
В Индия или Китай ,не съм много сигурна точно къде беше, но след второто дете, ако имаш 3то, не му се издават документи за самоличност и то става призрак.....
Етига бе, как така  Shocked Shocked Shocked Shocked Та тези бебета не са ли хора?!?!?

Общи условия

Активация на акаунт