За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 309
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11
Здравейте!
Всичко се започна с думите на лекарката ми "много лоши резултати от цитонамазката", при което естествено ми се подкосиха краката  Shocked . Та оттам се тръгна с изследванията- ПАП 3а- 3б, наличие на HPV 16 и микоплазма са резултатите засега. Следващите стъпки са горе-долу ясни- колпоскопия, абразио и евентуално (по-скоро много вероятно)- конизация. Тъй като следващия ми час е чак за 13-ти април, нямаше какво да правя освен да рева, да чета в интернет, пак да рева и така.
Но идеята ми да пиша тук, не е толкова да се оплача от собствените си проблеми, колкото да споделя това, че видях и усетих взаимната ви/ни подкрепа. Ужасяващото е, че има 3 теми "ПАП" с огромно количество постинги, което ме навява на мисълта колко много жени имат същите проблеми. Ужасяващо ми е, че не се прави нищо сериозно за профилактиката на рака на маточната шийка, че доста често годишните профилактични прегледи са пълна пародия (поне моите до тази година), че резултатите от цитонамазките са противоречиви и последващите действия също, че изследванията за HPV не се поемат от НЗОК и прочие и прочие. Да, отговорността за здравето ни е на първо място в нашите ръце, но не е лошо и някой да ни помага от време на време. Признавам си, на 32 години съм почти, но за папилома вирусите чух покрай рекламите на ваксината, не съм се замисляла за нещо повече. Сега за седмица изчетох толкова много, че сигурно лекция мога да изнеса, включая презентация  Laughing Радвам се все пак, че вас ви има, много полезни и интересни неща прочетох и добих макар и плах засега кураж. Съжалявам за дългия постинг, но имах нужда да си кажа  Grinning

# 151
  • София
  • Мнения: 2 521
pass57,
ако искаш заповядй тук,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371778.780
имаме подобни проблеми и взаимно си помагаме и подкрепяме!

# 152
  • Мнения: 48
Аз съм със същите проблеми като вас.От август до сега всеки месец провеждам някакво лечение.Резултата е ПАП  3А,папилома вирус тип 16 и кандида.Не са ми правили колпоскопия нито биопсия, всеки лекар ми казва че няма нужда,всичко изглеждало нормално.Последната ми цитонамазка е с резултат ПАП 2,но според мен е объркана и смятам да я повторя.

# 153
  • Мнения: 22 945
Аз съм със същите проблеми като вас.От август до сега всеки месец провеждам някакво лечение.Резултата е ПАП  3А,папилома вирус тип 16 и кандида.Не са ми правили колпоскопия нито биопсия, всеки лекар ми казва че няма нужда,всичко изглеждало нормално.Последната ми цитонамазка е с резултат ПАП 2,но според мен е объркана и смятам да я повторя.
Задължително,ама задължително колпоскоп.И смени лекарите!!! Crazy

# 154
  • Мнения: 42
Не знам защо от доста време никой не е писал тук,но след дълго лутане и пускане на пост (темичка) ,която беше изтрита щтото май не си е била на мястото, реших да се запиша тук. Ходя при д-р Тюфекчиева(София), след като преживях мисед през април,и не се изчистих добре след кюретажа. Тя ми направи цито, след резултата  ме  прегледа на колпоскоп, наложи се да вземе биопсия -резултата ПАП 3А. И сега съм за конизация. А искам да имам още едно детенце.....Доста се притеснявам дали конизацията няма да ми попречи да износя дете, дали при дисплазия лека до умерена е наложителна конизацията, дали няма възможност за ле4ение или лазер....Д-р Тюфекчиева е страхотен човек, лекар ,специалист по хистероскопии и от сорта манипулации. Дали някоя от вас е правила конизация при нея? Какви са били последствията??? Моля ви за съвети или поне малко да си поприказваме ...... Praynig

# 155
  • Мнения: 1 475
desunka  пиши  в тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388104.675 Peace

Аз също съм с конизация- ей го резултата в подписа ми, дори  и серклаж нямам!!Споко! Hug

# 156
  • Мнения: 65
Сестра ми забременя само 6 месеца след конизация и нямаше никакви проблеми с бременността.Не се наложи нито серклаж,нито да лежи.Останаха й само страховете и нервите вкарани от бездушни лекари.С конизация можеш без проблем да износиш и родиш дете.Само й препоръчаха раждането да е секцио.Успех!

# 157
  • Мнения: 199
Здравейте, преди седем месеца си правих цитонамазка защото получих на 2 пъти контактно кървене и имам раничка - резултататът ми беше ІІ група. Днес бях на гинеколог и резултата ми от цитонамазката е ІІІ А, подчертано е и HPV и пише - койлоцити,дисператоцити / поне така го чета/ епител с белене на вроговяване. Утре съм при гинеколога за информация. Знам че не ми е добър резултата, но съм много уплашена. Влагалищния секрет ще е готов  в понеделник. Някой знае ли какво значат тези резултати. Благодаря

# 158
  • Мнения: 4
През октомври месец ми правиха  цитонамазка и беше ПАП ІІ ,откриха ми тогава също раничка ,която беше средно голяма и човешки вирус от ракообразуващите типове. Сега преди 1-2 седмици ми направиха нова  цитонамазка и този път резултатът беше ІІІД , при колпоскопията се видя ,че вече раничката е обхванала цялата шийка на матката , а хистологията беше неясна ,но пишеше ,че имам някаква ерозия... Така и не видях да пише кой СІN имам и лекарката  не ми каза Thinking
Сега на мен не ми е ясно дали трябва да се консултирам с друг лекар (ако вие сте доволни от някой ще ви помоля да ми го препоръчате) и да направя нови изследвания, тези резултати обезпокояващи ли са или не и дали имам рак? Доц. Дянкова , при която ходих каза ,че нямам все още рак ,а това е било пред раково, но пък аз не съм съвсем сигурна,защото резултатите от биопсията са неясни...
Тя ми каза ,че ще трябва да ми се направи някаква операция ,но не разбрах какво точно представлява тя Thinking Има ли от вас някоя на която са и правили подобна опрация за отстраняване на увредените клетки ? Ако са ви правили и на вас подобно нещо ще помоля да споделите дали е тежка операцията ,бързо ли се възстановихте от нея и дали след това ще мога да имам деца ,тъй като аз съм на 21 и не съм раждала още  Thinking

# 159
  • Мнения: 2 898
Разбира се, че има. Операцията е конизация. Ето тук чети:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=491504.0

# 160
  • Мнения: 8
02.2010 re6ih da otida na pregled pri moqta d-ka tq mi napravi osnoven pregled koito vkliu4va vsi4ko tq mi otkri rani4ka i kaza ako ima ne6to to sega 6te pokaje i bqh 3-A kaza da nese pritesnqvam 4e sega 6te mi ispi6e atibiotik i ako nese opravq togava 6te me prati vav rakova bolnica za isledvania no za moi kasmet tozi antibiotik me spasi newsm44 newsm44 newsm44 i sega vsi4ko e nared i deistvame po vaprosa za bebo a i zabravih kaza i moq partnior da go ispie za vseki slu4ai 

# 161
  • Мнения: 103
Здравейте момичета, реших да Ви разкажа  какво ми се случи и на мен. След като преди около два месеца получих някакво кървене, отидох на гинеколог и се оказа, че е от овулацията. Взеха ми цитонамазка за пръв път. Резултатът беше ПАП 2б, имаше атипични глетки и лека дискариоза. Обясниха ми, че уж не било предраково, но аз бях много притеснена. Понеже не съм от София реших да се прибера в моя град и с майка ми да посетим друг лекар. След около месец след първата цитонамазка, резултатът ми беше ПАП3А, лека дисплазия, кандида и койлоцити. При преглед с колпоскоп лекарката ми установи някакво бяло петно, а във лита ми пише-ерозио с пунктирана зона B1. Предписа ми фарматекс и полижинакс, както и едни имуностимулатори-Кориолус. Много съм притеснена, защото съм само на 20 години и при първата цитонамзка ми излиза подобен резултат. Вече наистина изпитвам ужас да водя полов живот след тези усложнения. Надявам се след проведеното лечение всичко да се оправи. Благодаря на всички писали досега, защото много ме успокоихте. Simple Smile Успех на всички с лечението и дай боже само хубави резултати. Simple Smile))

# 162
  • Мнения: 4 199
Спомням си, че след конизация, за да не се обостри пак папилома вирусът пих хранителната добавка Фитлайн и Изопринозин, но вече от две години не пия нищо, нищо че съм опасния HPV 45...

# 163
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да ви кажа какво ми се случи и на мен. аз съм на 29 год, нераждала . Преди 1 месец ми  правиха конизация в майчин дом, там наистина са добри специалисти, но много не ти обясняват какво те очаква после. За моя радост хистологичния резултат беше добър, рязано до здраво.  Правих си типизация за HPV- вируси в Гениката. Дадоха положителни 16 и 18 тип . От тогава започнах да пия изопринозин 3х2т. , който в България излиза скъпо, за щастие в съседна Гърция можеш да си го купиш в пъти по-евтино. И сега силно се надявам като ходя на контролната цитономазка след 2 месеца всичко да е наред. Успех на всички!

# 164
  • Мнения: 1
И аз имам нужда от помощ!Преди няколко месеца бях с резултат ПАП 3Д след това ми направиха абразио и следователно биопсия от абразиото,излезна ми лека диспазия и на леки места се забеязва наличие на цин 1,на контролния преглед 1 месец след това бях с ПАП 2,пих имуностимулатори.След 3 месеца реших да отида отново на доктор,но при друг все пак консултацията с 2ма е по-сигурна...тя ми каза че имам папиолмен вирус(прочете епикризата и каза,че предишния доктор просто не го е махнал защото още не е назряло и изглежда малко като раничка)Взе ми скрийнг тес(ДНК)за да установи дали е Високорисков,или Нискорисков..е оказа се,че е Високорисков!Не съм го типизирала,защото ми каза че няма смисъл,взе ми бопсия и пак се оказа,че е цин 1,и на биобсията не излиза HPV,защото е в много лека форма и не се е офомило като вирус,каза ми че мога да живея и да родя с него без проблем но няма да препоръчително за бебето.Аз и казах,че за момента нямам намерения да раждам и искам да го махна,тя ми предложи (ОБЕЛВАНЕ)т.е няма смисъл от конизация,защото е много малко отлепвало се и това е...Някой има ли предства за това обелване...?

Общи условия

Активация на акаунт