Да можеше тъй на шега, септември да дойде СЕГА!

  • 13 198
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 673
Кой те праща на втори БХС. Янкова каза, че е време той да се отмени...на много места вече не се правел...и е безсмислен! Гинекологът ли ти го преоръчва?
Амниоцентезата при Мазнейкова плаща ли се или се минава по НЗОК?
Да, гинекологът, защото каза че не е възможно толкова да се промени рискът между УЗ и кръвното изследване.
Доколкото разбрах, когато имаш направление за хоспитализация, се заплащат 250 лв, ако нямаш е много повече newsm78
Тук се надявам да се включат юник или уанда.

# 241
  • Мнения: 14
sweetkids, относно притеснението ти. Аз изпитвам същото нещо. Обаче забелязах, че ми се случва само вечер, когато и корема ми става по-твърд. През деня не съм имала такива усещания. Не знам на какво се дължи, най-добре да питаме доки. 

# 242
  • Мнения: 343
Като седна в тоалетната, усещам някакво напрежение в областта около входа на влагалището. На пипане усещам цялата област като подута, все едно, че отвътре нещо подпира. Нищо не ме боли, като ходя до тоалетната-също, но това усещане за напрежение си стои.

Вчера вечерта като се къпех усетих същото. При мен по-скоро нямаше напрежение, но всичко ми се стори подуто. Не си спомням с първата бременност да ми е ставало така. А моята плацента е задна висока. Много се чудя какво става newsm78

Ооо, и други били така Simple Smile

# 243
Здравейте момичета наистина трудно се смогва с четенето
май успях да видя всички колички тези на Чиполино изглеждат прилично, но май са с доста малки колелца и нямам представа колко са стабилни. Аз лично няма да купувам количка, защото ще взема от приятелка, но гледах в магазин Пинокио в Дружба 1 колички и тези които струвах между 150-300лв ми се видяха страшно нестабилни. Честно казано тази която ми хареса беше 1300 лв, но това просто е безумие та кола човек може да си купи за тези пари.

# 244
  • Мнения: 57
Здравейте мамички голяма дискусия пада за тия колички,аз пък тази събота съм решила да ходя да си пазарувам дрешки че вече не търпя стегнато около корема а и сутиени трябва да си взема въобще ще правя пълна смяна на гардероба.
Като стана въпрос за неудобни усещания аз вчера имах леко парене и веднага се шашнах понеже съм си патила есента имах една пикочна инфекция ама я излекувахме бързо даже тогава такива филми си бях вкарала,че гъбички че не знам си какво ама и микробиологията си ми излезе добра,после лекарката ми каза че най-вероятно песачинки изхвърлям,ама снощи се притесних защото от доста месеци не ми се беше случвало,най добре да я помоля като ходя на 21 да ми пусне една микробиология за всеки случай не знам дано да не е нищо сериозно за мен не ми пука ама на бебчето нещо да не навреди.Лек ден милички Hug Hug Hug

# 245
  • София
  • Мнения: 3 127
sweetkids айде...по деликатната тема......ша са изкажа....мен такова напрежение ми се появява след секс Embarassed ако и при  теб е такъв случая - споко, нормално било  Wink

бръмбъзъче, не е пряко свързано със секса, почти постоянно си е - кога повече, кога по-малко....

Ще ви пиша утре отчет от прегледа.  Wink

# 246
  • Мнения: 391
Sweetkids, мене ми сзучки като че са ти слаби пелвичните мускули. Доста често се среща при раждали жени, затова е много важно да се правжат кегел упражненията. Дано да не съм права, защото май това само с операция се оправя.

Това ми напомни, момичета, нали си правите кегел упражнения? Това поне не го забравяйте, защото не е хубава работа да ти се разпаднат вътрешностите през вагината. И не е толкова рядко срещано. Аз имам две познати които чакат за операция да им ги приберат.

Веч, те се познават спортните и тази за която момичетата говориха си и викаха "спортна".

Както и да е, аз казах че много много не знам количките. Не ме вълнуват. Моите препоръки са да си вземете количка с достатъчно високи дръжки (ад е да буташ прегърбен!) и с хубави големи колела.

Els, ще готвя вкуснотията тази вечер...утре, супа топчета. Нещо съм н българска вълна.

# 247
  • Мнения: 427
Привет ,момичета!!Уанде,как са те стреснали само... ooooh!Ама не му се заканвай така на детенце ,де Joy
Мерси на всички мами за поздравленията за розовите гащи  bouquetДнес сутринта усетих една бучица точно под пъпа -ама направо си го представих това бебе как се е надупило там или пробва колко е дебела стената на корема на мама с главата си Laughing
Бонбонче,аз бях на преглед при Даскалов в "Медикус Алфа".Прегледа ми го направи на 4D.Лично аз съм доволна.В Пловдив знам още ,че такъв ехограф има в Хирургиите на Пещерско(но там ми казаха ,че много се чакало,започвали прегледите от 11ч.) и в Селена.Лекарят ,който ме гледа ,всъщност води ражданията си в Селена.Като цена е почти еднакво навсякъде,в Медикус Алфа и Селена -80лв,в Хирургиите ми казаха ,че струвал 75лв.(говорим за феталната морфология)
Само събирам инфо за колички сега ,щото смятам ,че е още рано за такава покупка,но и аз бих искала да не заема половината багажник,че скитаме често, а като знам колко багаж се взима като си с бебе на път... newsm78

# 248
  • София
  • Мнения: 3 127
Sweetkids, мене ми сзучки като че са ти слаби пелвичните мускули. Доста често се среща при раждали жени, затова е много важно да се правжат кегел упражненията. Дано да не съм права, защото май това само с операция се оправя.

Май си съвсем права, защото докторката ми каза, че като родя, трябва да си направя абдоминопластика (дано правилно да съм запомнила точния термин), защото след две раждания матката ми съвсем се е смъкнала. Sad Може и от това да е....

# 249
  • Мнения: 934
Да, гинекологът, защото каза че не е възможно толкова да се промени рискът между УЗ и кръвното изследване.
Първо се извинявам на другите мами, че темата е за количките, а аз все за амниото си пея, ама това е..... който каквото го мъчи....пък и колички си имам 2 и няма да купувам, та не ме вълнува много темата... Hug
Иринче, не е точно така. Имаш изчислен риск веднъж от УЗ- май ти беше 1:480, ако не се лъжа, втори път от серумния скрининг (напр. моя от УЗ е 1:960, от серумния-1:1400--> не е чак толкова голяма разликата! и окончателния риск на база УЗ+кръвни изследвания е 1:8500). Но няма смисъл да го обсъждаме, ти си взела решение! Стискам палци всичко да мине както трябва и да няма за какво да се притесняваш от резултата! Hug
И защо като си с направление пак доплащаш..?? newsm78 Нещо не схващам...

# 250
Шейла моля те разкажи какви са точно тези кегел упражнения

# 251
  • София
  • Мнения: 7 673
Съншайнче, и аз само за амниото си бая, нали ми е на дневен ред. Мен и количките ме вълнуват, ама на този етап не са ми приоритет  Hug Но другите мами ще ни извинят със сигурност HugПри мен разликата е по-голяма, 1:480 е едното, 1:2300 е другото и общо: 1:5700.
Но така или иначе, аз бях забравила за този Даун вече, ако не беше докторът да ме подфирчи, че такава разлика не е много нормална Sad И вече като ми пусна мухата....
А за плащането: дано се включат мамите, които са го правили да кажат, че паричките не са малко, наистина!
П.П. Като те чета, пак се разколебавам.... Sad голямо чудене, голямо нещо...

# 252
  • Мнения: 1 666
Ето за това говори Шейли - кегелови упражнения. Наистина състоянието на мускулите е важно по принцип, а има значение и за оргазмите Blush казват...
А ако е просто само подуване, оток в тази област - имайте предвид, че сега тя се кръвоснабдява усилено и е нормално.

Съншайн, Ирина, не се притеснявайте, говорете си спокойна за амниото - и ние попиваме!

# 253
Елс много благодаря това което прочетох и много полезно  препоръчвам и на другите майки които не са запознати с упражненията да го прочетът

# 254
  • Мнения: 21
здравейте и днес,
чета чета за тези колички, обаче нищо не запомням. аз си мисля следващия месец да започна да обикалям магазините, да ги пипна Simple Smile и тогава да питам
иначе днес имам страхотно главоболие, просто е ужасно  smile3517
пих малко количка, след малко ще си взема мляко с нес и ще чакам да мине или ако не си отивам в къщи
исках да ви питам , сънувате ли? аз сънувам много, което е странно и сънувам още по странни неща, много изумени. дали се дължи на бременността?

Общи условия

Активация на акаунт