Много мина, мъничко остана-МАЙче да се гушка с мама!(27)

  • 10 952
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 258
Добро утро и хубава седмица МАЙчета  Hug

Молим  Heart Eyes



Лале32 - добре дошла отново сред нас, вече не 3 в 1, а като щастлива мама на 2 съкровища! Разказвай когато имаш възможност и сили за това. Сега почивай повече и се възстановявай защото съвсем скоро ще ти трябват пресни сили за грижите около бебенцата.

Bella04 - съчувствам ти мила, знам какъв ужас е детето ти да го гледаш болно! Да се оправяте бързо, ако трябва нека пие антибиотик, в някои случаи е за предпочитане. Ирен последния път смени 3 антибиотика за 2 седмици преди да се оправи  ooooh!

Аз за тапата не мога да кажа нищо, защото първото раждане беше с планирано секцио и не стигнах до момента с тапата ...

Иначе аз отново будувах от 1 до към 6 сутринта, Ирен се суди в 7ч. и сега мисля да полегна, ако успея да спя, че вече не се издържа с това безсъние  ooooh! Започвам да страдам от хронично недоспиване и вече нямам никакви сили...

# 256
  • Мнения: 84
Добро утрооо

Муцунката,мерси за кафето

за тапата-това е слуз която се намира в цервикалния канал и е с различно PH от това на влагалището.Има предпазна ф-ция на матката от инфекции,които могат да се развъждат именно във влагалището.
"ИЗПАДАНЕТО"на тапата си е индивидуално и не е казано,че при всички ще се получи.
Най-често се получава при разкритие на маточната шийка,това разкритие може да е 1 см,може и повече и пак да не изпадне-това зависи от консистенцията на слузта.
НЕ Е казано,че ще започне раждане  Naughty
С по 1-2 см разкритие може да си изкарат някой жени 1 месец.

Относно вида на тапата-СЛУЗ,която може да е :

с розов отенък от малки количества кръв получена при разширението на шийката
с жълтеникъв отенък при обилните влагалищни течения,

Не може да се попие тази течност от бельото,защото е гъсто иии ако изпадне няма начин да се сбърка.
Няма начин да не разберете че е тапата.

Защо някой не са го забелязали при първата бременност,а може и при следващата?

При планирано секцио няма как да се види,защото това си е коремна операция и няма контракции,няма разкритие и тапата си изтича после с кръвта от матката

При нормално раждане с контракции ,но трудно получавана на разкритие пак може да не изпадне,а в б-цата вече толкова се шашкаме,че надали ще се разграничи какво ти тече.
Тапа,други секрети от прегледите,води иии т.н

Има жени,които и при повторна бременност не знаят какво е изтичане на води,ама нормално.Не е задължително и те да изтекат.
Може в б-цата да спукат мехура.

Хубав ден на всички,въпреки мрачното време



# 257
  • Мнения: 85
Крис, честит ти племеник! Да ви радва много!
dessyaja, как разбра, че бебто ти хълца?



Имам око - ренген, майтапя се.  smile3535
Ами ритмично през равен интервал подскачане, какво може да бъде..., знам ли, ако не е хълцане какво да е?

# 258
  • Мнения: 96
Добро утро!

Добре дошла Лале. Бързо възстановяване и много сили, за да можеш да се радваш на малките съкровища, а те бързо да растат, за да се гушкате по-скоро. Пиши когато имаш възможност за всико около мъниците.

На мен тапата ми падна в болницата, 30 мин преди да родя. Представлява като слуз, но е по-гъста, нещо като съсирек по време на менстуация, но е безцветна или жълтеникава с розови нишки. Не може да се сбърка с течение, много по гъсто и по-голямо като количесто е.


# 259
  • Мнения: 33
Добро утро и от мен въпреки мрачното време!
Mutzunkata мерси за кафенцето,имам нужда/нали ставам по 10 пъти до ОО/ все не си доспивам!
Ние сме си още 2 в 1,болки и контракции имам почти постоянно,но си мисля че ще изкараме още малко време.Утре ще ходим да се видим с Доки,при който ще раждам,че нещо предния път бебо беше много голям и сега ще видим дали е пораснал още.Каза ми ,че можело да се наложи секции,заради големината му newsm78,но утре ще разберем и ще ви докладвам.
Добре дошла отново на Лале!  bouquet
Коя ли ще е следващата ни мама?! newsm03

# 260
  • София
  • Мнения: 186
Добро утро и от нас,
МУЦ мерси за кафето Simple Smile
аз утре  мисля пак да отскоча до НДК,че вчера  по едно време  много се изморих
 и не  успях  всичко да разгледам,а и още  неща мисля да купя
че за мен никога нищо не  атига Rolling Eyes
Утре ще  ходите  ли мами на  лекцията  на  сп.9 месеца?
ЛАЛЕ,добре  дошла отново сред НАС,
скорошно възстановяване   bouquet

# 261
  • Мнения: 85
Мммм,колко вкусна изглежда тортата.Деси как мина срещата?Аз нямах възможност да дойда.Мъжът ми днес е на работа и нямаше да се замъкна с двете деца.

Срещата беше много приятна, не че говорихме със "специалистите", ама то и какво да говорим с д-р от НЗОК, акушер-гинеколог незная от къде и юрист консулт от Еврофутбол? Говорихме си помежду си, пихме чайче, хапнахме сандвичи, плодове и торта, която за мен просто не беше вкусна. Ама аз обичам ШОКОЛАД, а тя беше бяла с блатове и крем някакъв. После пихме кафенца, водички, фантички и се разделихме по живо, по здраво. Аз лично си прекарах страхотно, за другите незная ... , посмяхме си се и така.

Бих могла всеки ден да си го прекарвам по този начин!!!

# 262
  • Мнения: 60
Добро утро майчета, Лале добре дошла, бързо възстановяване и скорошно изписване на малките ангелчета!
Днес времето е ужасно и май ще си почивам цял ден, защото няма какво друго да правя. Вчера прекалих с напрягането и днес съм доста изтощена. Добре, че мама дойде да ми помогне (нали свеки е в болница).
Хайде лека седмица на всички!

# 263
  • Мнения: 48
Добро утро и от мен.   smile3503
От 9  ч. съм започнала да ви чета и едва сега успях. Браво бе майчета. Много пишете. Аз нямах никакво време събота и неделя. Не съм си вкл. компа дори. Мисля тази седмица да съм последно на работа, но да видим какво ще каже шефката.
ЛАЛЕ - добре си дошла. Много се радвам, че всичко при вас е наред. Възстановявай се бързо, че доста сили  ще ти трябват за мъниците.

Лек ден за сега от мен. По-късно пак ще се включа.

# 264
  • Мнения: 559
Здравейте мами! Аз днес съм доста по-добре. Ще видим до довечера как ще е. Снощи като легнах доста бързо отшумяха болките, но пок си мисля че са някакви предвестници за скорошно раждане. Ще видим тая работа.
Сега отивам да си направя закуска, че съм озверяла от глад  Mr. Green

# 265
  • София
  • Мнения: 376
Добро утро мами Hug, аз се забелязвам че все по рядко пиша, не мога да ви смогна, а и като щъкам напред назад Mr. Green
Ние вчера пощъкахме малко, купихме ваничка със стойка на бебо, и уж много ми се обикаля, ама нещо по тия магазини много задушно, ходя ходя и се задъхвам, само навън ми е супер Crazy
Моя корем почна все по често вечер да се втвърдява, засега не ме боли, ама имам чувството че на малкия човек му става все по тясно, само си намества краката по ребрата ми, и раздава шутове на воля hahaha hahaha

Утре аз съм на лекцията, ще е интересна за масажа и обличане на бебето, Вики аз съм там, има ли други мами желаещи?
Браво на мамите  за срещата Peace
mu6muro4e, по повод глада, аз така ми се излежава сутрин, ама се будя както казваш озверяла от глад и няма доизлежаване Joy Joy

# 266
  • Мнения: 84
Gery_s ,както знаете вече всички,аз лично съм много огорчена от свекитата,ама да са си здрави жените де.Все пак са хора.
Та на твоята какво й е?

Имаше и едно мами,с болен татко,който можеше да го взимат в б-ца

Какво става с хорицата,я споделете

Успех на всички и бремелинки и тяхните близки

# 267
  • Мнения: 559
Абе мамита как скитате по толкова  Shocked
Аз вървя 5-10 минути и до там са ми силите  Sad Задъхвам се корема ми става като камък и трябва да почина известно време иначе е много неприятно. Майка ми иска всеки ден да ходя при нея, а тя е на 15тина минути от нас ама хич не ми се ходи като знам как ще се добера до там  Sick

# 268
  • Мнения: 37
Добро утро или добър ден вече  newsm78  bouquet
Лале -мила добре дошла ,бързичко възтановяване и ще чакеме снимчиците на мъничетата Hug
Ох направо така ме болят и мен ребрата малката така и харесва там да си ме ритка  Flutter а отностно краката от 2 дни забелязх че и на мен ми отичат  Cryникога не са ми отичали крака малее ужас е как ще карам до края  Rolling EyesОх и з си имам такива болчици леки менструални ама мисля че е по скоро от преумора и стоенето права отколкото да са предвестници за скорошно раждане еее поне не ми се изка още рано ни е Flutter
Хайде дано някой смотън дъжд пак да не завали точно за срещичката   Praynig
Лек ден мамички  Hug Flutter

# 269
  • Мнения: 0
И аз си имам болчици и то кажи-речи постоянно.Днес ми се струва,че корема ми е слязъл малко надолу,но може и да си внушавам,защото има още доста време smile3503Вчера цял ден бяхме навън с мъжо времето беше супер,ама днес май ще си стоим вкъщи.И ние вчера купихме ваничка обикновенна със стойка и подложка за повиване и почти нищо вече не ни е останало само някои дребни неща.ЛАЛЕ добре дошла и бързо възстановяване,когато си по-добре и имаш време пиши подробности

Общи условия

Активация на акаунт