Плочки или паркет в кухнята

  • 16 482
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Плочки Peace

# 46
  • Мнения: 128
Една година по-късно...да повдигна малко темата!!! newsm47
Кой какво сложи в кухнята си и какви са резултатите?Аз за сега мисля да е паркет,но все още не е купен,така че има някаква вероятност да се откажа!  newsm48
Да събера още мнения по темета:моля коментирайте!!!  newsm53

# 47
  • Мнения: 1 526
В крайна сметка избрах комбиниран вариант. Пред мивката и шкафовете имаме два метра плочки (големи 45х45), метална лайсна и нататък ламинат. Стана красиво и определено практично. Защото все пак се мокри около мивката, децата изпускат разни неща, води... Доволна съм от изборът.

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 22:42 от Tali Dan

# 48
  • Мнения: 2 336
с две ръце съм ЗА плочките  Peace

# 49
  • Мнения: 377
Гранитогрес.
 Няма по-практична настилка, или поне аз не се сещам за такава. Визията също е добра - може да постигнеш от ефект Рустик, до ултрамодерен дизайн.

# 50
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
При кухненския бокс - плочки, в останалата част - паркет или ламинат. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 233
Плочки. Според мен е по-хигиенично. Паркет някак не ми върви за кухня или поне за частта, в която се мие и готви.

# 52
  • Мнения: 2 266
според мен там,където ще се готви-плочки,а там,където е трапезарията-паркет

# 53
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз съм пред същия избор. Притеснява ме дали няма да се наруши естетичвския вид на помещението ако сложа различни цветове плочки и лайсни. Днес гледах плочки като ламинат шарка, но няма абсолютно същите цветове плочни и паркет. А ако са различни то май е по-добре да са по-контрастни, за да няма какт се казва "битка на цветовете".
Моля дайте снимки на комбинацията от плочки и паркет с лайсна за да видя как се е получило във вашите дневни и кухни.

# 54
  • Мнения: 6
И аз имах тази дилема преди няколко месеца. В крайна сметка избрах ламинат пред плочки. Като ти писне ламината или нещо му се случи, много лесно се сменя. За разлика от къртенето на плочки/гранитогрес. Това е лично мое мнение. Та така. Засега съм доволна от избора си.

# 55
  • Мнения: 672
Предпочетох само ламинат. При мен всичко е в едно помещение и ми се струваше, че ще е грозно ако направя комбинация. Ламината преживя едно наводнение. Нищо му няма. Не съжалявам за избора си.

# 56
  • Мнения: 128
На мен всеки момент ще ми се наложи да се спра на конкретно решение!За сега мисля да е комбинирано,с много тънка ивица пред шкафовете.Ще го направя само с една цел-ако наистина стане някакво наводнение,да не се разглобява цялото обзавеждане за де са сменя паркет.Защото смяната е лесна,но разгловяването на кухненските шкафове и уреди може би няма да е толкова!

# 57
  • Мнения: 2 231
В кухненския бокс - гранитогрес, в холната част - ламинат. Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 7 206
Гранитогрес.
 Няма по-практична настилка, или поне аз не се сещам за такава. Визията също е добра - може да постигнеш от ефект Рустик, до ултрамодерен дизайн.
Всъщност има - добре познатата стара мозайка, под името "терацо" с нови съставки и материали:




Без фуги, много здрава настилка.
Излиза на цената на качествен гранитогрес.
Единственият проблем е, че в България все още няма достатъчно фирми, които да са наясно с ноу-хау-то.

# 59
  • Мнения: 3 641
В кухненския бокс - гранитогрес, в холната част - ламинат. Peace
И ние така Peace

Общи условия

Активация на акаунт