Плочки или паркет в кухнята

  • 16 484
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Радомир
  • Мнения: 627
В кухненския бокс - гранитогрес, в холната част - ламинат. Peace

И аз мисля така да направя бъдещата си кухня. Само плочки ми е някак студено - по-зиморничава съм  Wink

# 61
  • Майничка
  • Мнения: 12 620
Red, точно за подобни мозайки събирам информация в момента, само че за коридор и баня. Предполагам, че покрай тях и бокса ще направя с такава, засега балатумът там ми решава проблема.

# 62
  • Мнения: 1 422
У нас е теракота, у сестра ми - ламинат. И двете сме доволни от избора си.

# 63
  • Мнения: 49
У дома е с теракота, жълт цвят, мисля, че беше испански. Взехме го много изгодно, тъй като беше останал много малко. Но точно като за нашата малка панелна кухничка.  Laughing
Тъй като и аз съм зиморничава, имаме килимче, което е с достатъчни размери, за да ни топли краката, когато се храним. но пък около печката го няма, че понякога такива ги върша Embarassed
Та това е нашият избор.

# 64
  • Мнения: 1 236
Съветвам всички чудещи се да си сложат паркет. После като почнат да се набиват фугите с трохи и пръски олио, моля снимайте и сложете тук фотографиите в близък план. И ще решим този въпрос веднъж за винаги.

Останалите дами съветвам да разгърнат по едно списание за обзавеждане, и да си изберат каквото им харесва  Grinning Или да си ходят взаимно на гости и да си хортуват по темата. Око да види, ръка да пипне, нали знаете  Laughing

У нас има нещо което не знам как се казва и не мога да дам конкретен пример, за съжаление Thinking

# 65
  • София
  • Мнения: 6 365
Съветвам всички чудещи се да си сложат паркет. После като почнат да се набиват фугите с трохи и пръски олио, моля снимайте и сложете тук фотографиите в близък план. И ще решим този въпрос веднъж за винаги.

с теракотени плочки в кухнята съм от 10 години. фуга, набита с трохи и пръски олио?  Laughing  Laughing

точно паркетът не е настилка за кухня. за трапезария - да. но не и за мястото, където се приготвя храна и се мият чинии.

# 66
  • Мнения: 377
Цитат
Съветвам всички чудещи се да си сложат паркет. После като почнат да се набиват фугите с трохи и пръски олио, моля снимайте и сложете тук фотографиите в близък план. И ще решим този въпрос веднъж за винаги.


Абсолютно невярно! Фугите обикновено се запълват с фугираща смес Wink
От 12г. съм със скапан български теракот в кухнята и няма такова нещо, ако искате снимки - утре на светло. Паркета е възможно най-неподходящата настилка за работно помещение - като запръска някой път олиото, или да се случи да кипнеш нещо...
Въобще, ако се слега такъв тип настилка, по-добре ламинат и то само в краен случай.

# 67
  • Мнения: 1 236
Поправям си изказа - имах предвид "фугите" между "дъсчиците" на паркета. Не намирам по-точни думи  Thinking , но за паркета беше смисъла, че не става за кухня. Насърчих чудещите се за майтап. То ясно че паркет в кухня не става  Crazy Ама младите госпо'ици дето въобще го постяват във въпрос, не знам как си го представят. А нека пробват  Laughing
 Peace

# 68
  • Мнения: 4 187
В кухненския бокс плочки , в трапезарията - паркет и между тях преходна лайсна! Laughing Така имаш и от двете !  Laughing

При нас е така, нямам забележки!

# 69
  • София
  • Мнения: 6 365
Поправям си изказа - имах предвид "фугите" между "дъсчиците" на паркета. Не намирам по-точни думи  Thinking , но за паркета беше смисъла, че не става за кухня. Насърчих чудещите се за майтап. То ясно че паркет в кухня не става  Crazy Ама младите госпо'ици дето въобще го постяват във въпрос, не знам как си го представят. А нека пробват  Laughing
 Peace


а, Кремче, извинявай тогава за репликата - аз съм те разбрала точно наопаки Simple Smile разбира се, съгласна съм с теб.

# 70
  • Мнения: 1 677
Аз съм за естествен паркет  Peace

Общи условия

Активация на акаунт