Кипърските мами, татковци, бебета и техните приятели (6)

  • 17 595
  • 289
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30
БЪДЕТЕ ВСИЧКИ ЗДРАВИ,ОБИЧАЙТЕ ЗА ДА БЪДЕТЕ ОБИЧАНИ,ПРОЩАВАЙТЕ ЗА ДА ВИ ПРОЩАВАТ И БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ.

ПРИЯТНА СТРАСТНА СЕДМИЦА. Hug  bouquet Hug  bouquet

# 91
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен в този слънчев /поне над Бургас/ Велики Понеделник! Пожелавам ви лека Страстна Седмица - лека, защото, както pdd вече е отбелязал, заради страданието Христово, от нас се очаква да бъдем по-смирени и повече обърнати навътре към себе си, отколкото към външния свят. Така че, присъединявам се към пожеланието на bouboulino и ще добавя само това - да не забравяме да бъдем благодарни за нещата, които Господ ни е дарил, защото често ги оценяваме едва, когато сме на път да ги загубим!

Муцка, много красиво си рамкирала иконата, мерси за което!  bouquet И на патерица да честитя именните дни на вашето с Кати братле, както и на майката на pdd - да са ви живи и здрави!  Впрочем, Муце, благодаря за комплимента към мен и Лора newsm03

Барборанке, и аз ги  прегледах тия сайтове и много ми харесаха животните от цветя, ама най- ми допадна онова дърво с птичата къщичка - заплюх си го и живот и здраве смятам да го възпроизведа в стаята на Лора в Лимасол newsm47 -----------------> В тая връзка да ви споделя, снощи получавам следния имейл от любимия: "Извинявай, че последните 2-3 дни не съм ти се обаждал, ама използвам всяка свободна минута да се срещам с евентуални купувачи. Нали ти бях казал че възнамерявам да си продам апартамента и да купя къща. Е, смятам че до няколко дни той ще бъде продаден и тогава ще започна да търся /цитирам/ перфектната къща  ЗА НАС."   Ей това като го прочетох, ако знаете как ми подскочи сърчицето.......... Two Hearts Ееееееееееееехххх!!!

# 92
  • Мнения: 39
Zdraveite momi4eta,priqtna sedmitsa na vsi4ki.
Az imam edna mnogo vajna sre6ta. Stiskaite palci... Praynig
Rusa sam da,rusa Simple Smile
Momi4eta davaite,tazi dieta q znam i naistina deistva. Edna priqtelka svali 10 kg s neq .Za po-dalgo vreme razbira se.
Hode6e na fitnes,joging...stana macka golqma.

# 93
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Муцка Heart Eyes
Блонди мноооого сте сладки и ти и дъщеричката ноооо си личи че сте тъжни Naughty и двете .....тва твойто мъжле трябва да действа бързо....щото кат ви гледам от зор как сте заслабнали..... Mr. Green
хубава "страстна седмица" на всички. (нали знаете, че е "страстна", защото Христос е страдал! да не се отдадете на страсти.... Wink
Ти пък сега не бъди лош Weary.... и да чуеш нещо няма да издаваш  Wink

Момичета благодаря на всички които се отзоваха на личния с желание да помогнат ....аз имам нужда по скоро от съвет а от мноооого помощ една моя приятелка тук в Кипър....  no cry
Новината е мнооого мнооого трагична миналия вторник след дву месечно мъчение и две трансплантации във Англия почина детенцето й...(левкемия)...То Беше на осем-девет годинки и едно много хубаво и жизнерадостно малко сладко създание......Баща му е Кипърец....Ще го погребват може би във сряда тук в Кипър и трябва да отида.....Как да постъпя как да й помогна..... newsm78Моля някой който е загубвал близък човек да ми даде съвет....Благодаря ви много.....Направо така се смачках ме нито ми е до работа нито до форуми ....не мога да си представя пък тя как е.... cry cry

# 94
  • София
  • Мнения: 1 456
Защо се случват тези трагедии господи?
Защо толкова невинни създания трябва да страдат и безвреме да напускат земния свят?

Ох, наистина не знам какво да кажа, но ти просто бъди до нея
и я подкрепяй! Утеха едва ли ще намерят покрусените родители в думите ти, но ако знаят, че имат верен приятел до себе си може би ще е по-търпима болката.
Бог да го прости миличкото и нека ангели осветят пътя му към небесното царство!А, оттам, от небето, където няма да има  болка и страдание, то ще бди над своите родители и ще се радва заедно с тях .  Praynig

Кураж! Затова се приятелите, за да се подкрепят и в добри и лоши времена! Но, не забравяй и твоето семейство!
Такива трагедии ни отварят очите да погледнем под различен ъгъл на света и да преоценим приоритетие си!
 

# 95
  • Мнения: 903
Катенце, Hug  уж гледах да сме усмихнати на снимките, ама таз мойта маймуна не мога да я накарам да позира за снимка - все нещо гримасничи..., пък на мен явно тъгата и през усмихнато лице ми прозира... Heart Eyes Sad  Пък що се отнася до заслабването, ние сме си такива финнички, а ако знаеш как здраво похапваме..., мойто слънце ще види зор да ни изхрани eat Mr. Green

Много ми е мъчно за твоите близки... Tired Face  Да не дава Господ човек да го сполети такава трагедия..! Наистина каквото и да им кажеш, думите едва ли ще ги утешат..., съмнявам се, че изобщо ще достигнат до съзнанието им, защото най-вероятно шокът все още е твърде силен... Дано имат друго детенце - то би им помогнало много да не се концентрират изцяло върху загубата на това... А ако нямат, надявам се че след време ще намерят сили и надежда в душите си да си родят, защото наистина си мисля, че само дете може да притъпи болката от тази безвъзвратна загуба... Естествено ти това не можеш да им го кажеш като утеха, защото ще прозвучи меко казано абсурдно - все едно им предлагаш някакъв заместител... Просто ти го споделям като лично наблюдение, защото покрай проблема на Лора, докато се мъкнехме по диагностики,  съм имала възможността да се запозная с родители на деца с най-различни диагнози.., та случи се в един санаториум да срещна майка на 11-годишно момче с мускулна атрофия - това заболяване е с необратим фатален край /един по един мускулите отказват.., накрая това се случва и с най-важния мускул - сърцето/... Та тези родители макар че си имаха друго здраво детенце, бяха се задействали да търсят и да осиновят момче на приблизително същата възраст 10-12г., защото искрицата на живота на детето им вече гаснеше..., а самото дете -лъчезарно, умно... Казвам ви, като научих тази история  светогледът ми се промени - до тогава бях склонна към самосъжаление и деприсивни мисли заради заболяването на Лора, но сблъсквайки се с огромната трагедия и същевременно огромния кураж на тези хора, успях да се "събера"/вътрешно/ и да вдигна глава и да съм благодарна на Бог, че изпитанието което ми е пратил не е така страшно и Той просто иска да кали душата ми и очаква от мен сила и вяра....

Разказах тази история за да намериш, мила Кати, вътре за себе си някакъв ориентир в ужасната ситуация, на която си съпричастна. А иначе напълно съм на мнението на Муцка , че най-доброто което можеш в този момент да дадеш на приятелката си, е чувството че си до нея и че тя може да се опре на рамото ти, дори само за да се наплаче безмълвно...   Кураж за живите и Бог да прости малката невинна душица!!! Flowers Rose Flowers Rose

# 96
  • Мнения: 39
Kate sajalqvam mnogo za tvoite blizki. Tova e zaguba,koqto trudno se preodolqva. Moje bi nikoga.
Az imah priqtel,koito be6e zastrelqn pred edna diskoteka. Tova be6e gre6ka,nedorazumenie. Toi prosto si e tragval. A kur6uma ne e bil za nego.Bil e na nepodhodq6toto mqsto v nepodhodq6tiq moment.
Nie sme otrasnali zaedno,delili sme si 6okolad4etata i igra4kite. Sasedi bqhme i priqtelski semeistva. Maikata trudno se spravq,dori i sega sled 3 godini. Milata,ni6to ne ostana ot neq. Imat o6te edin sin,no zagubata ne se preodolqva.
Kak i pomognah? Zapo4naha dela,tq vqrva v pravosadieto. Organizirah vsi4kite ni ob6ti priqteli. Na rojdeniq mu den sme vsi4ki zaedno. Sega e parviq Velikden ,koito nqma da sam s tqh. Dumite sa izli6ni v takiva momenti, tihata podkrepa e vajna. Az i pomognah kato bqh do neq za vsi4ko. Kakvato i pomo6t da i trqbva ,az bqh nasre6ta. Da spodeli,da popla4e,da izkaje s dumi makata si,az bqh do neq.
Blondy prava si, drugoto dete ute6ava mnogo. Sega na6ite priqteli jiveqt za drugoto si dete i toi e vsi4ko za tqh. Tova smqtam,4e naistina mnogo im pomogna.
Saboleznovaniq  Flowers Rose Flowers Rose

# 97
  • Мнения: 577
Катенце,това не се преодолява,болката не минава а просто се научаваш да живееш с болката.Моя приятелка изживя същата трагедия в Гърция .Момченце на 14 години.Бях до нея.Всеки ден говорехме за случилото се.Заедно правехме помените,заедно ходихме до гробищата.Слава на бога,че си имат и друго детенце.Ежедневието те поглъща в един момент и тогава,както ти казах просто се научаваш да живееш с болката.Моите съболезнования.Сили ви желая и ви прегръщам.

# 98
  • Мнения: 26
Katy,аз съм губила и приятели и близки и винаги е тежко,но дете,Господи,неискам и да си помислям...
всичко,което са казали преди мен е така,няма да повтарям,само ще кажа,че дълбоко съжалявам,че въобще има такива неща по света..

# 99
  • Мнения: 26
Kъде сте днес всички Cry,Добро утро и весело настроение през целия ден...

# 100
  • Мнения: 577
Гериииииииии,понеже си в положение,затова се въздържам да те викна да измием заедно прозорците.  smile3521 smile3534  love001

# 101
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
И аз съм тук.... Hug
Благодаря ви за топлите думи и подкрепата ви дано успея да й помогна и аз и цялата БГ агитка познати която сме се събрали тук близо до нея в Кипър..... Heart Eyes
А що се отнася до мен ееее казвам ви ако не издивея тия дни ..... Mr. GreenДецата са във ваканция две седмици вече втори ден са при мен във офиса .... ooooh! ooooh!Опитвам се жестоко да се концентрирам за да си свърша работата но уви.... smile3515
Ми те до парка искат да ходят ......до близкото кафенце ...моя големия се е запалил по фрапета...ама само мама го прави както му харесва smile3534 Цялото с мляко и много малко нескафе за цвят... Mr. Greenиначе си мисли че пие фрапе smile3521
Малкия е по мирен той дай му компютърче ..Плай сташън..ма цял ден може ли бе хора ми очичките ще го заболят #Puppy dog
Гери трябваме ти за нещо спешно... newsm53 или просто да си  blahblah lalalala
Барборанке и аз съм се заканила на мойте прозорци ма тука е много прашно този месец само да се моря да ги мия ....и след два дена са същите .... smile3511 пък и маникюра ще изпочупим....оставила съм ги така да се хубавичко поизцапат пък после ... clean

# 102
  • Мнения: 903
Здравейте, мили мои! bye
Гледам стягат се някои от вас прозорци да чистят... Mr. Green  Е, аз на мойте им разказах играта основно, още когато любимият щеше да идва и в последния момент му отмениха отпуска. Та оня ден само така леееекинко ги позачистих наново по случай Великдена. Така че при мен положението е лъснато до огледално  newsm47, вие му мислете smile3533


Искам да ви поздравя с една песен, която много ми хареса /аз сега въртя последните дни все гръцки парчета за да се мъча да хващам езика, че само по книга е някак отегчително.../ smile3529 smile3507   Та въпросната песен около 50% улавям думите - то ясно, че за лИбоФ се пее..., ама контекста ми бяга - имам чувството, че става въпрос за раздяла newsm78  Ако е така, това че ви поздравявам, ама никак не значи, че ви го пожелавам no  Вие все пак ми кажете де, правилно ли съм доловила контекста?

http://www.youtube.com/watch?v=L-Mfy2LFVaM&feature=related

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 13:27 от blondy-mamma

# 103
  • София
  • Мнения: 1 456
Eй, ме на и мен!
Минавам на бързо, че ще тичам пак на зъбара!
Абе, да питам, случайно някой да е в час с програмката Аdobe Professional. Взех, че си я качих по препоръка на един момък, ма то ще ми отнеме месеци докато я схвана. А на мен ми трябва за едни корекции!? newsm78

Иначе, се радвам, че сте добре всички. Песнички си пеете.

Кати, ми да ги беше пратила в Българията! Mr. Green Баба Роси щеше да върти и фрапета и чайчета! Joy
Блонди, и аз не схванах кой знае колко от текста, ма тъга го е налегнала тоз Пасхалис ми се струва! Heart Eyes

Относно чистенето вчера ходих до един голяяяяяям магазин и накупих всякакви глезотии за чистката. Mr. Green Сега само време да намеря!Ако има желаещи да не се срамуват Embarassed да се самопоканят! Безплатни ръкавици ще раздавам!!! newsm75
Може и по кафенце да ви направя!

Лусиенче, какво стана с твойта среща, бе пиленце!

Ох, хайде! До скоро, че стана време да сядам на стола! #Crazy

# 104
  • Мнения: 17
да се включа малко и аз. имам доста работа напоследък и не остава време за писане.

съжалявам много за детенцето. освен да се надяваме времето да намали болката, не знам какво друго може...

за програмата - adobe е фирмата производител. каква по-точно е програмата - фотошоп, илюстратор, рийдър...?

за чистенето на прозорци - веднъж пробвах и оттогава не помислям за друг начин за миене на прозорци, освен с такъв инструмент, който се ползва за чистене на стъклата на колите, т.е. с гума. преди се мъчех с парцали, домакинска хартия и т.н. и все остават петна. с това чудо и някакъв хубав препарат е направо удоволствие (минутки за реклама - аз ползвам аякс, по известен като азакс в гръцкоговорящите страни) - за 10 минути и си готов...

след 2 дена слънце и пак имаме облаци и дъжд. дано отиде малко и към кипър...

Общи условия

Активация на акаунт