БЕБЕТА ЮНИ - 31

  • 16 080
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 17
Привееееееееееет, тумбачета!  Sunglasses  bye sohappy
katenze, почивай си и дръж фронта!  Всичко ще бъде наред!  thumbsup
Лелеее, като се заговорихте за раждането - аз да ви кажа момичета, изпитвам някакъв огромен страх...  Embarassed  Tired За съжаление, за момента не мога да го преодолея, единствено на моменти се успокоявам някак си ей така от нищото.  Whistling Дори снощи такава депресия ме бе обзела (а обикновено напоследък съм много щастлива, усмихната и спокойна), че както си вечеряхме у дома, така се разплаках, че съпругът ми не можеше да ме успокои повече от 10 минути...  doh Аз по принцип имам страхотна фобия от спринцовки, игли и само като се замисля за тия системи около раждането - просто издивявам...  Tired Дори само да ги гледам на други хора и ми става лошо...  #Crazy
Честно казано, аз бях твърдо решила, че ще раждам със секцио (всеки има право на избор, нали), но напоследък започвам да си мисля, че ако няма показания за това секцио, трябва да съм луда да си причинявам това отваряне на корема... И така започвам да си мисля, че е МНОГО по-добре да се опитам да си родя по естествен път, а не с операция... Дай Боже всичко да мине лесно и бързо!  Praynig (няма как да знам това предварително). Още не съм взела окончателно решение, но май започват да отиват в тази посока мислите ми, въпреки, че толкова ме е страх.  Rolling Eyes Напоследък си казвам на себе си - яяяя, какви са тия лигавщини от твоя страна, винаги си била герой и си се борила, а сега от едно раждане ще умреш от страх!  hahaha
За какво ви ги разправям тези неща, и аз не знам.  Thinking  Mr. Green

Най-хубавото е, че днес сутринта ходих на преглед (за измерване на Доплер) и всичко с бебка е за момента 100% наред!  smile3531 Момиченце си е все още (явно няма да има изненади като при брат ми, а пък и очевидно наистина нашият Константин ще трябва да чака за да се роди  Mr. Green, но нищо - тъкмо Батистута ще стане треньор дотогава за да има къде да го запиша да тренира   football superuu ), обърнала си се е с главичката надолу, плацентата, всичко е ОК. Отговаря си на седмиците, за първи път ми казваха приблизителни килограми спрямо размерите - 2150 гр.  newsm76
Докторът беше много приятен и малко шегаджия и относно моите колебания за начина на раждане по едно време ми разправя - ако дядо Господ бе решил естественият начин за жените да раждат да е със секцио, то щеше да ги създаде с цип на корема!   Mr. Green Laughing

Хайде, хубав ден ви желая тумбачета мили!   bouquet

# 241
  • Мнения: 616
Във връзка с изтичането на водите все се забравям да спомена едно хубаво поверие за детето родено с "ципа", която доколкото схващам е мехурът с околоплодни води, че било родено с късмет Simple Smile
Ето, това обяснява защо все всичко на криво ни върви в цялата държава - Ми на всичките са ни пукани мехурите, и ни е "изтекъл" късметът с водите заедно  Joy Joy Joy  Аз на мойто няма да разреша да му го пукат, ако сам не се е спукал  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Пък за инфекциите... Аз от личния си опит разбрах, че не са басейните единствени и основни причинители; откакто забременях си лепя инфекции като за световно, а не само че не ходя по басейни, ами и секс не правя... (така че и вина на съпруга се изключва!) Имам чуството, че ги ловя от въздуха! А хем внимавам! Преди си ходех да плувам редовно и нямах грижи; сега обаче...
Така че не бързайте да се отказвате от приятните басейни! Естествено, трябва да се подбират, и да се внимава, но те на са отговорни за всички гъбички и бактерии на света  Wink

# 242
  • Мнения: 13
Мира 55 не се притеснявай ако си яла. те ще го... ъъъъъъ... "изкарат"  Wink

Танита 83 много неприятно това с портмонето и документите. На моя приятелка скоро им откраднаха същия "комплект" но слава богу си запазили само парите а оставили документите и някакво момче им ги върна. Желая и на вас този най-добър вариант.

А за раждането и аз като Танита предпочитам да е през нощта. По-спокойно и мъжо 100% ще си е вкъщи да ме закара.

Катенце и аз стискам палци

Маристута много ме разсмя този твой доктор. И много се радвам че обмисляш нормално да си раждаш. Аз също съм на мнение че щом така е измислено така е най-добре. А секциото от която и страна да го гледам все си е операция.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:19 от Pretty_Galina

# 243
  • Miami
  • Мнения: 412
...  Confused (ето ви човече, нали искахте)

  newsm78 (хм, лелка съм била - на ви човечета сега) ...
hahaha Joy hahaha
Пък за инфекциите... Аз от личния си опит разбрах, че не са басейните единствени и основни причинители; откакто забременях си лепя инфекции като за световно, а не само че не ходя по басейни, ами и секс не правя... (така че и вина на съпруга се изключва!) Имам чуството, че ги ловя от въздуха! А хем внимавам! Преди си ходех да плувам редовно и нямах грижи; сега обаче...
Така че не бързайте да се отказвате от приятните басейни! Естествено, трябва да се подбират, и да се внимава, но те на са отговорни за всички гъбички и бактерии на света  Wink

Съгласна съм с Offioly  Peace От три годишна ходя по басейни и никога не съм се заразявала с каквото и да било. Не казвам обаче, че не е възможно  Peace

# 244
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!
Най-накрая и аз да мога да се включа.
Katentze, дръж се и лежи и вичко ще е ок. Пък и вече няма какво да ти е чак толкова притеснено - в крайна сметка ако бебето е решило да излиза скоро вече съвсем не е опасно. Аз поне така се успокоявам.   bouquet
Аз снощи бях на поредния преглед при една лекарка от МД, да си каже и тя мнението за моята "стара" плацента. Е така е, стара е, препоръча ми 2 пъти седмично запис на тонове, секцио 3 или най-малко 2 седмици преди термин, иначе всичко с бебето е ОК. Много ме подразни като почна да говори, как те там, видите ли, пари не вземали, а си прибра 50 лв. за прегледа при положение, че ползва държавната база и апаратура. Всичко е станало толкова комерсиално, че чак обидно.
Като говорим за страх, мен вече ме гони шубето, при положение, че не ми е за първи път. В последните дни са ме налегнали едни тежки мисли как ще мине всичко. Гледам за запушалки и води сте си говорели. На мен тапата ми падна, докато лежах за задържане и действително е едно такова слузесто нещо, което няма как да се сбърка, а водите ми ги пукнаха в болницата след като ме привикаха да раждам при положение, че си ходех 1 месец с 4 см разкритие. Така че всъщност и мен ме е страх, ако не тръгне да се случва преди датата на планираното секцио.
Уф, много дълго стана. Хайде, усмихнат ден на всички!

# 245
  • Мнения: 80
Здравейте!

искам да попитам за меренето на тоновете. От кога трябва да започнат, знаете ли? Имам предвид - отиването в болницата, слагане

на някакъв датчик на корема и лежане поне 15-20 минути. Някъде бях чела, че се мерят всяка седмица от 33-та нататък. Аз сега съм

в 33-та и на доктор съм на 7 Май и тогава ще го питам, но до тогава?!
Аз също съм на преглед чак на 7.05 и ми се струва вече ужасно далече!Затова от две седмици по собствена инициатива ходя на тонове в болницата.Хем съм по-спокойна,хем поопознах акушерките и докторите.

# 246
  • Мнения: 2
 Току що се връщам от доктор и ще полудея . Днес се надявахме да видим пола и като започна да гледа ми казва че вижда че е момиче .След малко че е момче и накрая че  е нещо  странно това бебе и не може да каже . Намен ми стана лошо , едва излязох и се прибрах и един рев та още си рева . След обяд съм при друг доктор , ама до тогава не знам . Стискайте палци всичко да е наред.

# 247
  • Мнения: 616
rumiana, спокойно, не се тревожи!!!
Това, че му се вижда ту момче, ту момиче, значи само че доктора толкова и гледа!
Като не вижда конкретно - да си мълчи, какво са тези изказвания!!! Нещос транно било това бебе! Айде глупости! Освен да е фокусник от малко, и да може да си скрива пишката ....

Не се тревожи, отиди на прегледа следобед, кажи какво се е случило, и попитай директно дали бебето ти е "странно"! Сигурна съм, че просто е застанало така, че да му се скрива "онова"...  Peace

# 248
  • Мнения: 18
rumiana не се притеснявай важно е бебето да е добре,може да е застанало в такава поза в която неможе да се види.Не се ядосвай, защото бебето усеща всичко (кой го казва ревлата дето вчера цял ден рева като магаре без причина)
Днес реших да си пусна музика малко по-силно и да знаете бебо как се разбунтува, дали защото му харесва или напротив Thinking
 Лек и спокоен ден на всички Hug

# 249
  • Мнения: 4
Rumiana споко, странен му е акъла на тоз доктор  #2gunfire. Аз вече реших хич да не се влача по доктори и това е, всеки луд с номера си, само и само да те ошашкат.
Гледах майската тема - абе какви са тези бебета родени месец преди термин и по 3500  newsm78? Всичко това ми говори са сбъркани термини, ама пък толкова много .....

# 250
  • Мнения: 36
Здр, само запис от мен, 4е не съм ви из4ела - май доста съм пропуснала....

# 251
  • Мнения: 15
rumiana ,спокоино не се тревожи,то док. май се е смахнал...как може да прави такива изявления  fight,явно бебока е застанал в такава поза както казва magi_bs
  bouquet за вси4ки корем4ета

# 252
  • Мнения: 233
Ние снощи за последно бяхме на курса за бъдещи родители. Разкарваха ни пак из родилните зали. Хубаво е тук, наистина, приятна атмосфера, вани, светлини, ароматни масла, столчета, топки - стаите са оборудвани с всичко необходимо за активно раждане. Дано раждането да е толкова приятно, колкото го описват.  Praynig

Понеже няколко мамчета ме помолиха преди известно време да пиша на какво ни учат на курса, затова сега ще изброя основните неща:

* За болницата се търчи, след като контракциите са на по 5-10 мин в продължение на 1 час.
* Ако водите изтекат, до 4 часа трябва да си в болницата.
* Упойката (епидуралната), казаха, че я слагат и при 8-9 см разкритие.
* Родилката си заема каквито пози иска, за да й е удобно по време на раждане.
* Бебето се измъчвало най-много, когато майката ражда легнала.
* Епизиотомия е забранено да се прави, разрешено е само по медицински причини, когато бебето започне да страда.
* Бебето като се роди, само го поизбърсват лекичко или направо така, както е излязло от теб, ти го слагат на корема и го оставят да си търси гърдата самО, докато се роди плацентата.
* Пъпната връв не се реже веднага след раждането.
* След това слагат бебето в някакви специални колички, които са озвучени с подобни звуци, като в корема на майката. Не знам ква е тази щуротия, но ми се ще да разбера. Така не плачели много...  newsm78
* Изброиха ни 100 причини против секциото...

И така...

Аз лично, се чувствам много по-спокойна, когато знам какво ме очаква, затова се радвам, че ме запознаха надълго и нашироко на курса. А как се гледа бебето, ще ми обяснят през 5-те дена престой в болницата. Всякакви въпроси от рода как спи бебето, как се къпе и т.н.

Срещу всички зверчета в басейните, моята акушерка даде съвет да се мажем с вазелин, преди да се цопнем в какъвто и да е обществен басейн. Не попитах за подробности и не знам дали вазелинът навсякъде е едно и също нещо.  Peace

magi_bs, и аз се чудя като засвиря с китарата и бебето започне да шава много, дали му е приятно или му надувам главата...  newsm78
катенце, радвам се, че се е разминало! Наистина, дръж фронта още малко!!

Сори за фермана...

# 253
  • София
  • Мнения: 226
Еее, Бюти, ми то при вас раждането точно на СПА процедура прилича. Супер. Ама там е така - всичко е уредено и прекрасно, верно за сметка на удръжките от заплатите ви, но така е по нормалните държави. Но да не почвам с коментари за нашата система, че тя е безкрайна тема. Само като духне ветреца, тук в София поне, и едни облаци прах те обвият и се чудя защо не сме се родили магарета - колко щастливи бихме били - постоянно изкъпани.

И аз преди време незнам изплаших ли го или го зарадвах бебето с много висока музика, но горкото искаше да излиза направо и вече избягвам да експериментирам така.

А онзи доктор дето така е говорил за пола на детето бих му предложила директно да си изяде дипломата и после .... Аман от идиоти.

# 254
  • Мнения: 33
Sleeping Beuty, истински ти завидях... По-добре да не ни беше казвала Sad За пореден път ми дожаля за страната, в която живеем! То няма нищо случайно на този свят, но както съветват мамите от Ла Лече Лига - като отидете да разглеждате някоя болница на Отворени врати, питайте защо нямат това, защо нямат онова - така поне ще се замислят, ако не от хуманна гледна точка, то поне от регистриране на потребителски интерес, и току-виж въведат някоя "новост"!

Румянка
, ако вече не е късно, пий един портокалов сок да размърдаш бебето - може пък така по-добре да го види вторият доктор!

Ей затова си говорим, в Швейцария дали можеш да чуеш подобно нещо от доктор!!!
 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт