БЕБЕТА ЮНИ - 31

  • 16 180
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 657
Доколкото съм запозната от книгите, които изчетох, водите стават зелени най-често ако плода е преносен и това се дължи на факта, че първото ходене по голяма нужда бебето си го прави още преди да се роди  Embarassed Затова при преносване искат още на другия ден след термина да се ходи в родилно, за да се наблюдава бебето, понеже то нали поглъща част от тия води и ако в тях има Ако, може да доведе до инфекция Naughty Иначе от какво позеленяват ако не е преносено бебето - незнам, може би зависи от това дали майката е боледувала и приемала лекарства.. Братовчедка ми роди миналата година почти месец по-рано, точно заради зелени води и "остаряла" плацента, като по време на бременността си боледува 3 пъти и пи антибиотици.. Пък може и да има и други причини, природа..  newsm78

Аз въпреки че не съм раждала досега и ми е за първи път, нямам притеснения никакви, едно такова спокойно ми е Whistling Сигурна съм, че като почне ще разбера, надявам се да не се паникьосам само, че тогаз незнам  Mr. Green Тапи, води, каквото ще да става, всичко ще мине, не е болка от която да се умира, а и накрая си получаваш подаръка  baby_neutral Joy

За спането на бебето (пак от дебелите книги) и аз знам, че трябва да се слага по гръб, заради онзи синдром на внезапната смърт.. ThinkingПодкрепям Трънчето Peace

Секс.. Какво беше това?  Mr. Green Последните ни опити бяха в 4 месец, хем корема ми беше толкова по-малък и пак се чувствахме некомфортно, после мъжа замина и оттогава е само мираж  newsm62

# 226
  • Мнения: 33
Присъединявам се за идеята само с презерватив, защото ми писна все нещо да трябва да се изследвам и да пия евентуално. Откакто съм бременна обаче всичко ми е наред и не смея да рискувам. Даже сега в хотела никакъв басейн, защото и на такива места вяра нямам.
Поради същите причини и аз съм станала една страхлива - 2 години преди да забременея, малко преди сватбата, хванах хламидии точно от един прекрасен минерален басейн с джакузи, в който бяхме максимум 5 човека. После тия два дни кеф ми излязоха през носа - една година лечение и още една година страх дали въобще съм се излекувала, дали не съм си докарала безплодие и всякакви такива стресове... Накрая казах майната му на всичко, макар че не беше съвсем така! Но точно тогава бебонката дойде и мирясах!  Praynig  Дори понякога си мисля, че мойте притеснения съм ги изживяла преди да забременея и затова някак си съм спокойна за раждането - щом бебето е стигнало до тук, все някак си ще се намери начин да се появи и на бял свят!  Crazy

# 227
  • Мнения: 13
И на мен ми е спокойно за раждането. Болките ще ги изтърпим. А и както каза Мимченце-то - накрая има и подарък Hug

А околоплодни води съм чувала че позеленяват когато по някаква причина плодът страда.

# 228
  • Мнения: 279
Здравейте!  bouquet Hug
Обаждам се пак за малко...Само като ви четох за тръгването за болницата и благодаря на господ, че съм все още с бебчето в корема.
Аз бях с болезнени контракции на 10 мин. и представете си ме върнаха в къщи ooooh! Просто няма да коментирам какъв ад преживях.... Сега съм на гинепрела, магнерат и но -шпа и лежа. Пак имам контракции ,но по-леки и не са така болезнени.
Цитат
А околоплодни води съм чувала че позеленяват когато по някаква причина плодът страд
Да и аз така знам.
Хайде, лек ден на всичкииии newsm76

# 229
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!
И аз нямам представа как изглеждат нито тапата, нито околоплодните води... Само си спомням, че след клизмата получих някакво кръвотечение, за което казах на акушерката, а тя каза, че било нормално. Не бях чела за нещо такова и бях доста озадачена.

Между другото има случаи,когато бебето се ражда с околоплодния мехур,т.е водите изобщо не изтичат-например Роси(с домашното раждане от Часът на мама) така е родила,мъжът и разказваше,че бебето се родило като със скафандър
Да, ама това се случва рядко в България. Обикновенно околоплодния мехур го пукат, което не ми е ясно защо се прави, но е практика в българските родилни домове. И мисля, че след това пукане започват истинските болки, а ако се добави и система за ускоряване на разкритието, тогава Sick

Мен пък ме мъчи един нов страх - ако бебето реши да се появи по-рано от предвиденото и се наложи спешно секцио, а аз, да кажем през деня, съм си хапнала добре, тогава какво се прави  newsm78? Според препоръките на лекарите поне няколко часа трябва да са се минали от последното ядене, а самата операция се прави на абсолютно празен стомах... Ще взема да спра да ям и да пия вода накрая... Blush

Jenik, много неприятна случка с дъщеричката ти! Съчувствам ти, а докторът направо... ще остана безмълвна, че така е по-добре  #Cussing out И синът ми вчера от градината си дойде с ожулена брадичка и носле... Бил плакал за мама /много ми става мъчно, когато му се случи нещо подобно, а аз не съм до него, защото обича да се гушка силно в мен и така се успокоява Sad/

katentze, стискай крака, мила, почивай и не се притеснявай!

# 230
  • Мнения: 4
Здравейте!

искам да попитам за меренето на тоновете. От кога трябва да започнат, знаете ли? Имам предвид - отиването в болницата, слагане

на някакъв датчик на корема и лежане поне 15-20 минути. Някъде бях чела, че се мерят всяка седмица от 33-та нататък. Аз сега съм

в 33-та и на доктор съм на 7 Май и тогава ще го питам, но до тогава?!

# 231
  • Мнения: 15
Здравейте мами и от мен...На мен 6те ми е първо раждане , и ве4е взе да ме гони страх...само за това 4ета
margarete и аз като тебе само за това разпитвам.Аз 6те съм планово секцио а как ме е страх, не от болките а от тази спинална упоика не е истина,но като си мисля 4е след това 6те видя бебка,си казваа какво толкова 6те мине не съм първата
katentze   по4ивай си  Hug
Хайде лек ден на вси4ки  bouquet

# 232
  • Мнения: 33
Jenik, Mira_55, дано децата ви не страдат много!

Katentze, потрай още малко!

Vraminka, моят термин е седмица преди твоя и също съм на лекар чак на 7ми май от 3 април за последно. Малко се притесних, че докторката не ме вика по-рано, но ме успокои, че съм добре и няма нужда да ме вика толкова често. Искаше да ме види на 30 април, но пък аз ще пътувам и отложихме за 7.05. Естествено, ми е казала, ако нещо ме притеснява, веднага да й звъня!

# 233
  • Мнения: 10
искам да попитам за меренето на тоновете. От кога трябва да започнат, знаете ли??!
след средата на 8-мия месец.

# 234
  • Мнения: 210
Винаги съм се чудела на хора ,които имат каквато и да било заразна болест и ходят по обществени места  #Cussing out #2gunfire И това с хламидите дето  Meg_H  писа, и на  mu6oron случая със скарлатината, една моя приятелка в 7-ми месец лепна заушка... Това не са хора ами изроди просто #Sniper  
Katentze, дръж се !  Hug

# 235
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте!
искам да попитам за меренето на тоновете. От кога трябва да започнат, знаете ли? Имам предвид - отиването в болницата, слагане на някакъв датчик на корема и лежане поне 15-20 минути. Някъде бях чела, че се мерят всяка седмица от 33-та нататък. Аз сега съм в 33-та и на доктор съм на 7 Май и тогава ще го питам, но до тогава?!

Нямам представа за тези тонове - на мен за първи път ги слушаха, когато постъпих в болницата, преди това докторът, при всяка консултация, ми слушаше корема с една дълга тръба /много смешна и старомодна/

# 236
  • Мнения: 194
Здравейте бебеноски  Hug

katentze, много се радвам, че си добре   bouquet Стискай кълки още малко, то време почти не остана  Praynig Peace

Аз едвам се обръщам от една страна на друга, честно казано не мога да си представя да се ангажирам с такава физическа дейност сега, пък камо ли след месец-два  Joy

 hahaha Joy hahaha Трънче, искрено ме разсмя с това свое изказване, защото все едно аз съм го писала  hahaha

Да ви кажа, и аз много се чудя дали водите могат да ми изтекат и аз да не разбера  Thinking Не знам защо, но ме е страх да не го пропусна този важен момент  Crazy Иначе относно времето за раждане, като че ли предпочитам пък да е през нощта. Някак си по-спокойно ми се вижда, таткото със сигурност ще е с нас, а и няма да хванем задръстванията в пиковите часове на Орлов мост  Joy

И най-накрая да ви се оплача. На милото вчера му откраднаха портмонето, в което освен че имаше немалко пари, бяха и всичките му документи - неговите, на колата, абе изобщо... newsm61 Много ме хвана яд  smile3515 И не заради парите, ами за това, че сега ще има сума ти разправии и тичане насам-натам, докато си извади нови документи. Искрено се надявам този, който е взел портфейла, да вземе парите и да ни върне останалото. Че сега, ако мъж ми тръгне да си вади нова книжка, ще трябва да си плати всичките актове  Blush

Айде спирам да пиша, че много дълго стана. По-късно пак ще досаждам  Laughing Лек ден на всички   bouquet

# 237
  • София
  • Мнения: 226
Винаги съм се чудела на хора ,които имат каквато и да било заразна болест и ходят по обществени места

Хм, ами при някои типове преносители на подобни болести не мисля че протича изобщо някаква мозъчна дейност. Ама това с хламидиите направо ме потресе - как ще влизам в басейн вече незнам. Ми децата после???
Преди време на Катарино оревах света как ми лютеше от хлора, ама вече такива места ще търся ми се струва.

# 238
  • Мнения: 33
Танита 83, дано се намерят поне документите на мъжа ти, че наистина много неприятно се е получило!

Марвеле, не искам да те плаша, но покрай всичката литература, която изчетох около проблема ни с хламидиите, дори да не са хванати от обществен басейн, някъде имаше инфо за това, че много добре виреят именно в хлорирана вода... И аз така разчитах, че басейнът в скъп велинградски хотел е много добре хлориран и обезпаразитен, ама на! Оттогава се плацикаме само на море и толкоз! Иначе често си представям как един ден, като си купим жилище, задължително ще настоявам да си сложим джакузи или вана с подводен масаж  Mr. Green  Че поне малко да се залъгвам...

Иначе хламидиите са трудно уловими и човек може да ги носи и разнася по басейни години наред, без да знае... Но няма смисъл да ви плаша, на никой не му пожелавам подобна болест! Просто аз вече като съм си очукала веднъж главата, страх лозе пази!
И аз това се чудя - ако аз мога да се възпра от басейни, как ще лиша децата си от тях?!

Във връзка с изтичането на водите все се забравям да спомена едно хубаво поверие за детето родено с "ципа", която доколкото схващам е мехурът с околоплодни води, че било родено с късмет Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 11:59 от Meg_H

# 239
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте и от мен.

Бре, докато се включа за възглавничките, вие и тапите, и водите обсъдихте.

На нас в родилното бебетата ни ги возеха в количките обърнати настрани и затова и аз продължих така вкъщи да я слагам да спи, ама най-много месец да е било. После тя си заспиваше по гръбче, в шезлонга спеше, че май я устройваше най-много като теснота (шезлонга го държахме в креватчето нощем), някой път по коремче, ама не съмсем по коремче, ами както тук някой по-напред го описа - със свити крачета под коремчето и щръкнало дупе. Иначе за спането настрани имахме едни специални възглавнички цилиндрични, дето се застопоряват на едно мини чакшафче с едни лепки (велкрон) и така си поддържат бебето в този страничен вид. Искаше ми се да кача снимка, но него онзи сайт ме изхвърля от системата...  Confused (ето ви човече, нали искахте)



На мен тапата ми падна около термина, не помня точно кога  newsm78 (хм, лелка съм била - на ви човечета сега) - познах я, защото доста я бяхме обсъждали в отчетната тема преди това - една слузеста, кафеникава. Докато се къпех и се миех с интимния сапун я видях как си заплува по плочките към канала... После си чаках раждането, ама така и не го дочаках и след седмица ме приеха за предизвикване на раждането, а оттам - секциото. За водите - стават зелени, когато бебето страда, да.  А за контракциите лекарката ми беше казала, да тръгвам от къщи когато станат на 5 минути, а ако ми изтекат водите - веднага.  bowuu водите не изтичат наведнъж - няма как да ви изтекат докато си пикаете, дори да шурнат изведнъш, после си отичат и подмокрят дълго време, защото при местенето на бебето оттук оттам, се поизтласкват и други слоеве, дето не са имали възможност да изтекат с началните води.

За хламидиите и аз знам, че може човек да си ги носи и дори да не знае за тях - помислете, че има и много жени, дето им ги откриват, когато започнат да търсят причините за безплодието. Иначе басейните аз ги избягвам, защото не съм пропуснала да се заразя с гъбички след такова плацикане досега.

Днес да ви кажа моя бюлетин из градския транспорт - качих се в полупълен тролей и 2 минути си стоях на кръговото място в средата, защото никой чичко и никоя леличка не понечи да стане, младоци не седяха и накрая да ви споделя, че един дядо, ДЯДО!!! се надигна на 3 метра от мен и ме извика да ми отстъпи място (аз помислих, че ще слиза, милия, и затова приех), една баба се залетя към мястото, но като стигнахме едновременно, като ме видя, и тя се отмести и аз седнах! А един полудядо зацъка с език и се заоглежда наоколо - "браво бе, най-младото момче стана". Оставам без думи!  Confused

чакайте да пусна още нколко снимки като е тръгнало да се получава:

това е обикновен леген с поставка от онези телените с хавлиения плат (когато сме били на гости някъде и не сме си разнасяли анатомичната ваничка):


а това е анатомичната ни ваничка (една кърпа слагах под главата да не й е твърдо на принцесата) и на другата снимка - като по-голяма си я ползва като седи в нея и си играе:
 

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:07 от Валентина

Общи условия

Активация на акаунт