Как пека хляб без хлебопечка

  • 9 253
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380

Машината колко време работи за този хляб, а фурната колко? Хайде да не изчисляваме икономия, че са сложни сметките и не ме бива с математиката. Mr. Green

И мен, обаче моят мъж веднага я направи. Щом не мърмори, значи е на сметка.  Mr. Green
А купешки определено няма да погледнем вече, особено ако продължават да продават боклуци под формата на хляб.
Машината ми е с двугодишна гаранция, като изтече, предполагам, че ще купим друга. Дотогава вече и цените им трябва още да са паднали, или поне да има по-нови модели, които да вадят и режат хляба сами. Що пък не?  Joy

 Joy Кой ми говореше, че миксера му бил скъп? Ако на всеки 2 години ще купуваш нова хлебопечка, къде отиваш ти? Laughing Laughing
Миксера е вечен. А на падане на цените не се надявай. Когато в Америка е бил бумът на хлебопечки, в Европа не сме и подозирали за съществуването им (по-скоро нашите родители). Сега тук ги купуват само новоемигранти и цените са най-ниските възможни (а цените в световен мащаб са сравнително еднакви).

# 46
  • Мнения: 4 380
Цитат
Трябва да допълня и отговора към едно мнение на Ксения, което сега забелязах.
И двете са електрически (и печката и машината) така, че печенето е едно и също. На село сме си пекли хляб в истинска фурна, така че ако трябва да сравняваме нещо нека да го сравняваме правилно. Що се касае до вкуса и външния вид правил съм хляб и преди да си купя машинката и трябва да ти кажа, че вкесът и при двете е въпрос на продукти а не как ще го оформиш и изпечеш.

Ааа, бъркаш хаджиооо, много си в грешка. Има огромна разлика между печен във фурна и печен в машина и това ще ти го каже всеки, който достатъчно дълго е ползвал хлебопечка. Има разлика в плътността на хляба, в жилавостта, в коричката...Като се похраните малко с такъв и сам ще забележиш, че ще ти се прииска "ИСТИНСКИ". Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 7 957
Цитат
Трябва да допълня и отговора към едно мнение на Ксения, което сега забелязах.
И двете са електрически (и печката и машината) така, че печенето е едно и също. На село сме си пекли хляб в истинска фурна, така че ако трябва да сравняваме нещо нека да го сравняваме правилно. Що се касае до вкуса и външния вид правил съм хляб и преди да си купя машинката и трябва да ти кажа, че вкесът и при двете е въпрос на продукти а не как ще го оформиш и изпечеш.

Ааа, бъркаш хаджиооо, много си в грешка. Има огромна разлика между печен във фурна и печен в машина и това ще ти го каже всеки, който достатъчно дълго е ползвал хлебопечка. Има разлика в плътността на хляба, в жилавостта, в коричката...Като се похраните малко с такъв и сам ще забележиш, че ще ти се прииска "ИСТИНСКИ". Wink

Не не бъркам. При 22 години семеен живот сме изпекли доста хляб в обикновена електрическа печка, така че имам достатъчен опит в дегустирането. Отново ти повтарям всичко е въпрос на продукти. На днешния и коричката му е коричка (че даже и отгоре) и е пухкав като памук и плътността му е страхотна.

Виж ако си имах аз фурната на село, тогава вече можехме да спорим.

# 48
  • Мнения: 4 380
Тц! Няма да споря с теб сега. Ти си ял печен на фурна, но не си достатъчно ял печен в машина. Grinning И на мен някога ми се струваше същия, че и по-добър. Фууу, думата "мек като памук" да не чувам през живота си за хляб! Sick Sick Ела в Америка да видиш що е "мек като памук". Sick Беее! Close

# 49
  • София
  • Мнения: 7 957
Тц! Няма да споря с теб сега. Ти си ял печен на фурна, но не си достатъчно ял печен в машина. Grinning И на мен някога ми се струваше същия, че и по-добър. Фууу, думата "мек като памук" да не чувам през живота си за хляб! Sick Sick Ела в Америка да видиш що е "мек като памук". Sick Беее! Close
Току що ядох и печен в машина. А ако не искаш мек като памук, си направи пълнозърнест той си е достатъчно твърд. А в Америка нямам намерение да ходя, просто защото тази страна не я признавам за образец на живот (колкото и странно да звучи за общо приетото у нас).

Та хайде сега мир newsm51 и нека всеки си държи на неговото си виждане, в края на краищата затова сме хора за да си имаме собствено мнение.

# 50
  • Мнения: 4 380
Цитат
А в Америка нямам намерение да ходя, просто защото тази страна не я признавам за образец на живот

Правилно. Не ти и трябва. Mr. Green Но таз машинка бабите-американки са я измислили. И хляба в нея също става американски -почти същия никакъв като купешкия.
Ама така и не казахте откога ги ползвате машинките за да знам след колко време да ви питам вкусен ли ви е хляба. Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 7 957
Цитат
А в Америка нямам намерение да ходя, просто защото тази страна не я признавам за образец на живот

Правилно. Не ти и трябва. Mr. Green
Ама така и не казахте откога ги ползвате машинките за да знам след колко време да ви питам вкусен ли ви е хляба. Mr. Green
Нашата вече около месец, а този хляб вече е вероятно 21-вия пореден. Бе виж сега това няма значение, всеки си има вкусове и предпочитания, така че нали ти казах хора сме имаме си мнения, изразихме си ги и от там нататък всеки си преценява.

# 52
  • Мнения: 4 380
Цитат
А в Америка нямам намерение да ходя, просто защото тази страна не я признавам за образец на живот

Правилно. Не ти и трябва. Mr. Green
Ама така и не казахте откога ги ползвате машинките за да знам след колко време да ви питам вкусен ли ви е хляба. Mr. Green
Нашата вече около месец, а този хляб вече е вероятно 21-вия пореден. Бе виж сега това няма значение, всеки си има вкусове и предпочитания, така че нали ти казах хора сме имаме си мнения, изразихме си ги и от там нататък всеки си преценява.

Ооооо, ти си новобранец още! Mr. Green Къде отиваш ти...хаджиоооо, аз от там се връщам! Mr. Green Mr. Green
Ок, ще си говорим след година, да знаеш! "пак ще се срещнем....след някоя-друга година..." Wink Mr. Green

# 53
  • Мнения: 6 243
Сещам се за баба ми, лека й пръст, която беше убедена, че с пералнята се изпира по-лошо, отколкото на ръка.

(понеже има питане - моята машина е у нас от 3 години)

# 54
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
xenia, ха честит ти миксер!
Хайде пък на мен ми дайте съвет как да имам пресен хляб вкъщи всеки ден, ако се връщам от работа в 18:00, всички са гладни, а аз тепърва включвам миксера и печката да правя хляб.
Защото сега се справям по следния начин: машината е програмирана сутринта преди излизане да направи хляба готов в 18:00. Никога не стоя да й бая, дори да съм вкъщи- слагам всичко за 3 мин (засичала съм, защото за мен всичко е въпрос на време), когато чуя сигнала, ми трябват още 1 мин за изваждане на хляба, 1 мин за забърсване на съдчето.Машината я имам от 2 години.
Ако имам време и муза, само замесвам тестото там, а пека във фурната, но това може да се случи само през почивните дни.

Иначе, аз такъв миксер мога да си позволя, но не бих си купила, защото не ми трябва и за мен ще бъде излишна кухненска техника- всъщност миксер ползвам 2-3 пъти в месеца. Просто хората готвят различни неща, по различен начин и ползват различна техника...

И последно, хляб опечен на истинска фурна с жар, извинете, но не може да се сравни с този, печен в електрическа такава. Но това е само моят вкус и моето виждане на нещата.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 19:43 от pirinka

# 55
  • Мнения: 1 811
Ксения, хлябът наистина изглежда превъзходно. Обичам точно такива. Ама и апаратът ти не е за изхвърляне. Много са важни снимките. Прави ми впечатление отдавна и не точно от тази тема. Ако аз го снимам, едва ли ще изглежда точно така  Wink
Машината за хляб ми е най-ползваният уред вкъщи. Засега не бих я сменила за нищо на света, щото съм и доста кекава в ръцете. На доста напреднали годинки установих, че мога да меся  Laughing Благодарение на нея де.
Нищо подобно, че и светя. Но момичетата по-горе са го казали вече.
И все пак твоят миксер ме заинтересува. Би ли дала подробности относно теглото и размерите му?
Че напълних къщата с непотребни уреди. Че сега и йогуртмейкъра на брат ми се мъдри по плотовете. Мани.
А, щях да забравя, имаме и яйцеварка  Laughing
И съвсем сериозно - бих се зарадвала на правенето на кисело мляко стъпка по стъпка.

# 56
  • Мнения: 463
само аз ли не виждам снимките.... Cry - а толкова ме заинтригувахте - на xenia снимките винаги са страхотни

Вече ги видях /явно е имало проблеми със сайта/ - страхотно изглеждащ хляб - така ми се прияде....

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 21:32 от Phoenix,Az

# 57
  • Мнения: 2 381
Ксения, коя машина си взела:
http://www.kitchenaid.com/catalog/category.jsp?categoryId=310

Такъв топуз не бих взела посмъртно. Виждала съм колко място заема и колко се чисти след това. Ако тестото е по- малко всичко залепва по перката. Не вярвам хляб месен 4 минути да е добър. Всеки според вкуса си, обаче.

# 58
  • Мнения: 4 380
Ох, кърли, ти ме разсмя... Laughing И яйцеварка ли имаш? Joy Не, не...вие колекционерки нещо си падате! hahaha

Миксера е адски тежък. Почти неповдигаем. Няма мърдане при никакви вибрации. И доста голям. Малко по-малък от хлебопечката. Laughing

Но миенето му е елементарно, а за оставане по перката и дума да не става.

Такова нещо представлява перката за тесто и колкото виждаш полепнало по нея, толкова:



А месен хляба 4 минути, ама КАК! Като го включиш на средни обороти и тестото вътре на пяна се разбива. Joy За високи да не говорим. Пършинг...Такова месене, нито ти, нито хлебопечка не може да ти направи.

http://youtube.com/watch?v=lijSizul0OE

# 59
  • Мнения: 25 808
Хубав е, няма спор. Ама поне едно реотанче отдолу да му бяха монтирали, да може и да пече, а?  Wink  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт