СЕПТЕМВРИйче щом роди, мама пак ще се втали

  • 11 068
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 7 673
Бора, не и не!!!
Не е доказано ползата да  е по-голяма от вредата, напротив!
Моите деца са с перфектни зъби ( Praynig да е все така), без никакви подобни експерименти!!!

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здравейте и хубав ден, момичета! Бръмбъзъче, честито, мила и на добър път! Много любов желая! Hug Heart Eyes

# 272
  • Мнения: 45
добро утро, ам ане виждам какво му  доброто  smile3515
Григчо, и аз след една почивка днес 1 ден на работа и ми идва да избия всичко живо! дразнят ме откакто съм дошла. И защо говорят толкова високо  #Crazy
Мирка, за нервите - милото го отнася, а сега и след като решихме, че ще правим ремонт направо откачам от налудничевите му идеи! Crazy

Бръмбъзъче, честито Simple Smile пожелавам ти да си още по-щастлива занапред, едно здраво и хубаво бебче, което да ви радва   bouquet
Галка, в началото аз много бях насъбрала на доки. Ти спокойно можеш да си пуснеш жалба срещу твоя, ако откаже да ти назначи изследванията. Кръв, урина и микробиология + 2 ехографа и май още нещо беше...са ти безплатни, от това което прочетох в брошурката на ЗК.

А за положението - казаха, че окончателно в края на 8 нач. на 9 може да се определи как е застанало бебето.

И тъй като сте на тема колички - аз да питам за коша за кола На мен ми се струва малко излишно да купивам кошче от 0 до 6 месеца. Не се виждам как ще тръгна на толкова дълги разстояния, че чак да искам да си оставя детенцето да седи в това чудо. Все пак искам съвет и ако някой може да обори зашемтяващата ми логика, много ще се радвам - приемам всякакви мнения.

И последно - някой пие ли центрум матерна? аз още се ослушвам щото  Whistling

# 273
  • Мнения: 11 322
Новичка, кошчетата за кола не са до 6 м. а до 9 м. минимум. Зависи как расте бебето! Някои им стават и след годинката. Няма значение дали е на дълги или на къси разстояния, бебето трябва да е задължително в такова кошче. За твое собствено спокойствие и за неговата сигурност!
Тук не те изписват от клиниката без такова. Някои акушерки дори идват до колата да ти покажат как се закопчава и бебето и самия кош.

# 274
  • Мнения: 4 188
Добро утро
Ирина, ако ти попадне оферта за количка и кошче може да се включа за кошчето. Само цветовете да са унисекс, че все още не се знае какво е бебето.

Приятен ден на всички

# 275
  • София
  • Мнения: 7 673
Алтернатива на столчето е кош за новородено, който се закрепва със задните колани.
Но едно от двете е задължително

# 276
  • Мнения: 8 244
На нас кош за кола така и не ни трябваше. Имаме столче, на което почнахме да го слагаме на около 5м, когато започна да стои седнал. Преди това просто не сме го карали никъде с колата, освен за консултация. Обаче пътя ни беше 2-3мин с кола, защото ни е много близо и аз го държах в мен. Всеки си преценява. Просто никога не съм имала желание да пътувам някъде с много малко бебе.

# 277
  • Мнения: 3 926
Всъщност коша за новородени не замества кошницата. Защото в коша бебето не е вързано и при инцидент (да не дава Господ) може да изхвръкне. Кошницата за кола запазва живота и здравето на бебто. Защото дори за 2-3 минути може някой тъпунгер да ти се нацепи и тогава... бебето е първата преграда (защото е на ръце) между майката и седалката. И обира целия удар. Благодаря за такъв тип стрес Confused
Освен това бебето привиква, че в колата седи там. И по-нататък няма да има проблем със стоенето в столче. Сияна вече много добре знае, че столчето я пази и, че всички в колата сме с колани. И не дава на баща си да тръгне, докато не я закопчая.
Имаше една тема във форума... много показателна по повода. Едно майче разказваше как при пътуване не са закрепили кошницата с коланите на автомобила, а само са закопчали бебето. Става инцидент и са завъртат през таван. Кошницата се е изхлузила през прозореца на колата. Като са успели да се измъкнат намират бебето живо и здраво в кошницата на 10 метра от колата. Това, че е било закопчано му е спасило живота. Така че тези неща изобщо не са за подценяване Peace

# 278
  • Мнения: 571
Добро утро мили майчета!
Исках да попитам нещо!!Колко стрес и шок можем да понесем като бременни??? smile3518Питам защото снощи майка ми ми съобщи ужасяваща новина!!Дядо ми е тежко болен от рак! newsm45Открили са му го преди няколко дни но разсейките били много и не му остава!!!Съкрушена съм не зная какво да мисля как да се чувствам дори smile3518!!Нямам баща и целият ми живот е преминал с дядо ми около мен!!Не зная защо се случват такива неща но не мога да приема думите на майка ми че "си е поживял все пак на 67години е"!Зная колко е уплашен колко го е страх и аз нищо не мога да направя!!! newsm17И защо всички ми казват че аз съм била силна и не знам си какво си!!!Трябавало да мисля за бебето на първо място да не се притеснявам...нито ще мога да го видя повече нито ще ми разреши да ида на погребение майка ми....как така става че днес всички са добре,живи и здрави и утре изведнъж всичко като чели рухва... Cry smile3518Толкова зле се чувствам!!!А не ми дават дори да се разплача!!!Да не ми станело нещо!!Майната му бе какво ще ми стане аз не съм порцеланова кукла няма да се счупя!!!Мислех си-Колко пъти ми се е случвало вече,не обръгнах ли,не се ли научих че живота е най-жестокото нещо,че Там Горе няма нищо и всичко е една голяма лъжа...... smile3518Съжалявам за този си пост но просто имах нужда.....


# 279
  • Мнения: 57
Мирка мила не знам какво да ти кажа Cry много съжалявам за това което ви е сполетяло.
Поплачи си да ти олекне няма нужда да криеш емоциите си.Знам че това не е никаква утеха но друго просто не знам какво да кажа освен, че тук в форума имаш подкрепа насреща Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 280
  • Мнения: 1
Мирката Ние бременните сме най- силните на света!
И трябва да бъдем още по- силни!
Няма такъв успокояващ израз той поне си поживя или той е вече на ... години , мъката и болката си е все една и съща.
Пожелавам ти искренно и от сърце ако се случи най-лошото да се стегнеш и да го преодолееш мислейки за най-хубавото създание което расте в теб.
Поне на мен това много ми помогна и е единственото нещо което ме крепи, а и забелязвам че и семейството ми защото мила моя
аз загубих моя мил скъп и обичан баща точно в седмицата в която разбрах че съм бременна. А той за мен беше всичко.
За съжеление живота е такъв едни се раждат други умират. Трудно ми е много, но и бебето е много важно за мен то е всичко което съм искала и чакала от доста време.
Така че се стегни и много много кураж. newsm10

# 281
  • Мнения: 57
Мирка, съжалявам и аз за тази лоша новина! И не се притеснявай да споделяш мъката си, никой не е в състояние да преодолее лесно подобно нещо. Дано имаш сили!

Соня, Асе, а виждали ли сте модела Magnum на Inglesina и какво ви е мнението? http://www.inglesina.com/en/products/details.php?sectionid=15&itemid=322

# 282
  • Мнения: 2 658
Мирка,многосъжалявам  Cry .Въпреки,че zнам,в такъв моменz думите са нищо.Поплачи си,не го дръж в себе си в никой случай,по лошо е.Не се притеснявай zа бебо,те са по жилави отколкото очакваме все пак.Много е тежко,когато е толкова блиzък човек,zная го много добре,Защото майка ми почина от рак преди малко по малко от 2 год.(боже как лети времето).Всичко стана zа месец и половина,дълго не можах да повярвам,че се случва.Но трябва да се приеме,просто така се случва zа съжаление.Аz бях точно дошла тук,мислехме детето да ръгва на училище евентуално(беше на  6г.тогава),но щом се раzбра веднага се прбрахме в БГ двамата,а мъжа ми остана тук сам.Беше много,много тежко и страшно..
Единствено времето лекува после,нищо друго..
Раzкаzвам това,ако може да ти бъде помощ..
В същност,не zнам,но тук човек може да сподели почти всичко,не е ли странно..?

# 283
  • Мнения: 133
Мирка, гушкам те много и силно  hug Друго не знам какво да кажа в такъв тежък момент Sad Ужасно съжалявам! Но наистина живота продължава и расте в теб с пълна сила. За жалост такова е колелото на живота. Но дори и да го осъзнаваме, винаги е тежко! Кураж, мила!  Hug
piaf все се каня да ти кажа, че много ти харесвам ник-а Simple Smile Не съм го виждала този модел, но много ми харесват тези ретро изглеждащи колички! Цената обаче им е малко по-висока, което мен не ме устройва, но мъжо - НЕ!  Crazy
Сега погледнах техническата характеристика. 15кг тежи  Shocked

# 284
  • Мнения: 945
Мирка, съжалявам zа дядо ти...

Колкото zа кошчетата zа кола, аz винаги съм била zа. Предтсви си, че точно седнеш в колата и на първите 5 метра някой се блъсне в теб със скорост 50 км/ч. Представи си, че ти в тоzи момент бъркаш в чанта си zа кърпичка, или просто си прикаzваш сладко с мъжа си на предната седалка и леко си раzхлабила хватката около бебето, или нещо друго ти е отвлякло вниманието. При такъв иzненадващ удар или ще иzпуснеш бебето и то ще се приzеми отпред при баЩа си или ти със всичките си 60 килограма (в момента на удара ще са около 600) ще го притиснеш към предната седалка. И до тук с бебето... Мерси, животът на детето ми струва повече от едно кошче...

Спомням си все още една тема от майка на блиzначета. Пътуват в колата 5 въzрастни и държат в ръцете си децата. Колата пука гума (помня, че колата беше Москвич, предполагам, чЕ скоростта и е била не повечЕ от 60 или 80 км/ч) и едно от децата, zаедно с лелята, седяща на предната седалка, иzлитат преz проzореца. Сега таzи майка е майка само на едно момиченце  Cry , детето беz леля... Всеки път като чуя някой да се пита има ли смисъл от седалка в колата се сещам zа тоzи случай и ми идва да крещя ДАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

Общи условия

Активация на акаунт