Отговори
# 270
  • Мнения: 697
Severinka кажи от къде ги купуваш тия спортни сутиени. И на мен ми се иска да си взема /ако има и големи разбира се/

# 271
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Искам да ви се похваля - ще ставам леля пак сестра ми е бременна с второ и живот и здраве януари ще ражда. Може пък и да имаме късмет с бебе на годината. Laughing
Взех си резултата от БХС, рискът ми е 1 към 10 000.
Вчера без да искам си натиснах едната гърда и се появи жълта капчица. Така се притесних, но звъннах на достора и той ми обясни, че е нормално и това е коластрата.
Това е засега, чао и лека вечер на всички! Peace

# 272
Здравейте   bouquet
Мен също не ме подминаха петната,но за сега са ми само по гърба.
Нинка маслинка беше писала за родилния дом на "Пещерско".Там ражда моя приятелка и въпреки,че беше планово секцио са искали да я напънат за нормално раждане.После ми вика че идва лекарка и казва "открихме ти дефекта на бебето"....имало луксация....тя като ми разказа за отношението на персонала веднага се отказах да раждам там,нищо че ми е 15 мин. пеша от къщи.Иначе наистина отделението е ново.
Оф и аз съм към отбора на "болящите глави" често ме боли глава,но слабо и нищо не пия,като легна не минава ,като съм навън спира да ме боли  Grinning
Коластра все още нямам
Не помня дали се похвалих  newsm78  но говорих с доктора и след като ми изтече майнчинството на 9.06 ще мина веднага в болничен и така докато дойде бебето.Така шефа не може да ме пипне  Laughing и ще заформя мноооого дълъг стаж във фирмата му  Grinning
Витамини си взех Пренатал -14.50 лв. 60 бр.

# 273
  • Мнения: 3 453
ХА добрутро в 05.04ч Joy сън  не ме хваща от болки в гърлото..лекувам го ама още е рано за резултат!Дано се размине всичко!

бебочка, май има сериозен вирус и мен ме хвана ooooh! Относно подуването и задържането на доа не си сама Laughing  Hug

maria_msb
, честито БХС и лелинство  bouquet

Относно петната нямам, но пъпчиците са изобилие-да живее хубавия фон дьо тен Joy

Ритничето го усетх още в болницата/имах зацапване миналия месец и постоях 5дни/.Лежах във въпросното ВМИ и Звездна мама незнам при кои лекар е била познатата ти, но аз съм впечатлена от всички там Laughing Професор Милчев /шеф на аг клиниката/ е много против секциото когато може да се размине с  нормалното раждане!Независимо при кой лекап си ако се талага секцио става само с негово одобрение. Докато бях там видях как лекарите денонощно са на разположение и дори през нощта не спират.Цял ден примерно някой е бил дневна, а вечерта проблеми или няколко раждания /там има средно по 260-280 раждания месечно, което е повече от доста други болници и говори много/и хоп търчи пак доктора от дневната-отделно идват и други за секунди.Имах чувството че ги спускат с парашут Joy бяха повече от сестрите Simple Smile

Аз не мога да кажа лоши неща за никого/има една докторка, изглеждаща доста сурово и грубо, но това е от изражението и-видях колко съвестен човек е а и когато си работил 24часа е трудно да си усмихнат постоянно/.Определено това е моята болница  PeaceВсички бяха много мили и отзивчиви!Доктори, доценти, сестри..постоянно наминаваха да ни наглеждат.

Освен това докато не отидеш някъде да добиеш собствени впечатления..., трудно е да се говори категорично.Твоята приятелка как роди?Беше  ли наред всичко?

Всеки има мнение, но там имаше 2 лигли в патологична и не спираха да мрънкат и да се оплакват, обаче само чакаха да мине визитация  и веднага бяха в кафето пушейки като невидели цигара-една от друга палеха.За тях съм сигурна, че не им е харесало.

# 274
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро момичета!
Гледам днес никой не ще да пише,сигурно сте се разчистили  Laughing Аз тая работа я свърших вчера и днес ще се мотая цял ден  Crazy
Първо да се похваля,взех си изпита в петък с 6,благодаря на всички за стиснатите палци,явно е имало ефект  Hug
На няколко пъти и аз усетих бебчо,беше все едно лекичко ти играе някакво мускулче в корема,много се зарадвах Simple Smile
Момичета,имам ужасни болки в кръста,като се натоваря малко повече. Вчера след като ошетах вкъщи и едва стоях права  Sad Но не е нещо постоянно,в смисъл като си почина и ми минава.
Сега като видях че сте писали за коластра,проверих(обикновенно нося тъмни сутиени и не съм забелязала петна) и аз имам ама засега само на едната гърда.  Thinking
Засега нямам проблеми с кожата,само тази на корема ми е много суха,чак се лющи,та се мацам с олиото на Джонсън,засега мии понася добре.
Кали и при мен е така със спането.Сънувам много и все разни страхотии,ама то 12 часа мозъка какво да прави  Laughing
Някой беше питал как се качват снимки: Влизаш в албумчето чрез линка на първа страница,логваш се с потребителското ни име и парола и после отляво ти излиза списъка с опции.Мисля ч е пише"добави снимки към албума". Избираш в кое албумче искаш да качваш и с бутона browse намираш снимката в компютъра си. След това от най-долу я зпаметяваш и готово  Hug
Мацки,айде да правим среща вече,искам да ви видя с коремчета  Laughing

# 275
  • София
  • Мнения: 183
Айде и аз да се разпиша за днес, че отивам на среща с клиент. Цяла седмица скучах, а в неделя ще работя, луда работа Laughing Поне после съм на обяд с мъжа ми и на фризьор. На човек не приличам, толкова ми е порастнала косата.

Сисилия, и аз така на няколко пъти усетих бебчето, все едно с перце те гъделичкат отвътре и някакво мускулче потрепва. Чудех се дали не си внушавам, но щом и други го описват така съм склонна да повярвам, че е бебочето.

Снощи и аз видях, че имам коластра на едната гърда. Продължават да се наливат и усещам напрежение в тях. Може би се подготвят да работят като млекоцентрала Laughing

Снощи пак сънувах кошмари, незнам от бременността ли е но откакто съм бременна главата ми ги ражда едни.... Rolling Eyes
Айде аз ще изчезвам да не закъснея, а после може да намина да видя какво правите.

# 276
  • София/Търново
  • Мнения: 817
Днес в Хиполенд /Люлин, срещу Метро/ ще има безплатна лекция за кърменето от 14 часа.

А за коластрата. Не бутайте гърдите. Знам, че е любопитно, но не трябва да се докосват /изцеждат имам предвид/. Поне не сега. След моето обикаляна поне 4 специалисти го натъртват!

# 277
  • Мнения: 10
Явно днес всички се възползвате от хубавото време и ви нямааааааа.
То и ние я свършихме тая работа и сега се прибрахме да спим Mr. Green.След обед ще идва свекито нагости и сега ще трябва да сготвя нещо по така hahaha,че иначе хич не ми се готви.
Гледам петна и пъпки обсъждате,аз петна нямам все още ,но за сметка на това елате да видите лицето ми какво е ooooh! отврат направо.Спредишната бременност незнаех пъпката как изглежда и никога не бях имала такова чисто лице сега е кошмар,както казват всяка бременност е различна сама по себеси.
Аз не съм си стискала гърдите понеже знам ,че не е хубаво освен това преди ми се появи тая коластра по към края.
Снощи и аз вече усетих бебчето по-осезателно,направо се превъртя ли и аз незнам какво направи,но беше като голямо гъделичкане.
За кошмарите и аз съм с вас от къде ми идват тия глупости в главата и аз си се чудя чак.Дано да е временно Praynig
Хайде отивам да слагам детето да спи,че ще трябва да се развихрям в кухнята

# 278
здравейте
мойта Ани сега спи,та затова се наслаждавам на нета  Grinning
Крисси аз понеже раждах секцио и затова гледах да съм далеч от "Пещерско",понеже за там знам,че много държат  на естественото раждане,а седалищно бебе трудно излиза по нормалния начин.

Пловдивка банда не е ли време за среща???? Работещите мами да кажат кога им  е удобно.....
  bouquet

# 279
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте
отдавна не съм писала, но нашата почивка излезе по дългичка.Бяхме в Стокхолм. Много е хубаво там и много скъпо. Центърът има един такъв лееек соц вид, но има дворци и катедрали и много вода. Времето беше хубаво и не много студено. Ако на някой му се гледат снимки: http://mightybabka.multiply.com/photos/album/10/Stockholm--3-10.04.2008
Иначе аз все още не съм усетила бебчо:( И пола не знаем още. Дано като ида на преглед на 22 да може да се види. Имам пъпки по лицето, но то пък аз все си имам. Не се мажа още с нищо специално - само след баня от време на време със зехтин. Иначе съм си купила едно олио против стрии на Икаров и едно на Дева, но още не им е дошъл реда.
Кошмари имам, коластра - още не Wink
чао за сега от мен

# 280
  • Мнения: 817
Здравейте, мамчета!
Аз днес си направих една хубава разходка по центъра, взех си някакви маски за коса и така.

mimisofia, да ти кажа честно не се намират токова лесно тия сутиени, колкото си мислех. Доста потърсих и оня ден случайно видях в едно магазинче на Помпеа в подлеза на България и Гоце Делчев. Мисля, че всички са един размер и струват само 6.80 лв. На мен са ми ужасно удобни и мога без проблем да спя с него, защото действително поддържат гърдите, но не стягат толкова, че да затрудняват дишането  Peace

maria_msb, честито ти племенниче и браво за хубавите резултати от БХС-то.

Kpuccu, днес си много ранобудна. Гледай да поспиш докато имаш възможност, че от октомври ни чакат доста безсънни нощи.

sisilia, честито за изпита, справила си се чудесно  Hug Да ти кажа и аз получавам болки в кръста при малко натоварване. Оня ден изметох двете тераси, че имаше много навяни листа, и кръста след това много ме болеше. Мина ми на следващия ден, но ще гледам вече по-малко да се натоварвам. Иначе за срещата аз съм с две ръце ЗА. И на мен ми е любопитно да ви видя вече с оформени коремчета    bouquet

mylili, кошмарите трябва да са от бременността, така че не се притеснявай. Пробвай вечер преди да си легнеш да изпиваш топло мляко с малко мед. При мен действа.  Peace

При мен няма нищо ново и интересно, чувствам се добре и спокойна.


Хайде, давайте предложения за нова тема, че дойде време вече! Wink


# 281
  • Мнения: 697
mimisofia, да ти кажа честно не се намират токова лесно тия сутиени, колкото си мислех. Доста потърсих и оня ден случайно видях в едно магазинче на Помпеа в подлеза на България и Гоце Делчев. Мисля, че всички са един размер и струват само 6.80 лв. На мен са ми ужасно удобни и мога без проблем да спя с него, защото действително поддържат гърдите, но не стягат толкова, че да затрудняват дишането  Peace
Мерси за инфото. Щом на теб са ти ок и са един размер няма смисъл и да ходя. Аз съм кажи речи 4 пъти колкото теб  smile3503  Ще пообикалям по центъра да видя какво се предлага.

# 282
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, тумбачета! Днес се включвам малко късно, даже си мислех, че сте започнали нова темичка, но изглежда всички сме го ударили на почивка!  Laughing
sisilia, браво на теб, ти си била отличничка  Hug
mimisofia, аз имам два сутиена от спортната серия на Триумф, която се казва Triaction, те имат размери и на обиколка и на големина на чашката,може да провериш в някой от магазините им. Аз лично съм много доволна, спя с тях от началото на бременността и са ми страшно удобни!
Аз не се бях заглеждала, но като споменахти и аз май коластра имам, дано наистина това да е признак за много кърма  Praynig
Хайде да си направим среща наистина, какво ще кажете за 24 или 25 май

# 283
  • Мнения: 7
ох всички пишете за коластрата-аз нямам нищо и малко се притеснявам защото и майка ми е нямала кърма с мен-много искам да си кърмя бебчо и ще ми е мъчно ако не мога Praynig
ние днес ходихме на пикник малко беше хладно ама супер си изкарахме-лека вечер на всички и да не сънуваме кошмари че и мен ме е обзела тази вълна Cry

# 284
  • София
  • Мнения: 183
Светли, наличието на коластра не мисля, че има връзка с това колко кърма ще имаш после. Не се притеснявай. Май на повечето майки кърмата им секва от прекомерен стрес и притеснение дали ще могат да кърмят. За кърмачките спокойствието е много важно. На снаха ми от рев и притеснение кърмата й спря още на втория месец Sad Не го мислете от сега!

Общи условия

Активация на акаунт