Дюканството не е наука трудна, ще стана аз фиданка чудна - 101 тема

  • 32 404
  • 892
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
Казах че за да се започне не е жизненоважно да се прочете книгата, може да види и от тук и блог сайта. Не съм казала че не е нужна изобщо.
И аз като започвах режима не бях чела книгата. Започнах на шега, без да се замислям много и не мисля, че това ми е попречило на режима чак толкова чак толкова. Като за начало форумът и блогът са предостатъчни... даже от четене може и да не ти остане време за ядене  Joy
 Peace  bouquet

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 758
Зеленко, ти тихомълком си гътнало 4 месеца - честито с половин час закъснение! Добре ще е да няма конфликти и както виждаш, опитваме се дружно да смекчим тона до рамките на разумната другарска критика от едно време.
 Hug

Честити месечинки на КатетоДжин и Куки (4)! поне така видях в табличката

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 00:36 от dorchester

# 77
  • Oslo,Norway
  • Мнения: 129
зеленко може и така да е ама както написах вече то по добре стана че не мога да отворя  нищо че иначее
пък щом ги хвалите тез канелени бисквитки няма да е утре че съм си направила кексчето ама вдругиден обаче и аз ще съкратя като вещи   порциите за всеки случай че до колкото се познавам ще е голямото лапане
хайде вече лека нощ  наистинско

# 78
  • Мнения: 33
само_минавам, за протокола да спомена, че задържане се води когато над 10 дни няма движение на долу. За ГГЗ-то имам предвид. 6 дни не е задържане  Embarassed
Thinking имаш право  ooooh! ще ги поправя на 12, тъкмо до отчетния ми период... а пък линийката си я коригирам по-често са стимул  Laughing

Аз затова си правя колкото може да се изяде наведнъж.  Mr. Green Че нямам спирка като започна  Blush
hahaha оставям си ги за утре за работа аз, че след почивните дни и хапването на често днес още към 10 започнах да прегладнявам... добре, че не ми се налага да си ги крия поне от домашните, като чуят че са с трици и бягат на далече  hahaha Joy

Лека нощ от мен и сладки сънища  smile3507 smile3524

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
добре, че не ми се налага да си ги крия поне от домашните, като чуят че са с трици и бягат на далече  hahaha Joy
И моите са така, само думите трици и извара са в състояние да ги откажат да ядат нещо, иначе помилат всичко изпречило се пред погледа им. Дори като направих сочното кюфте в дюкански вариант (предпочетох да го направя за цялото семейство) си облизаха пръстите, но не можаха да изкопчат от мен какво има вътре. Ако бяха чули за изварата и триците не знам дали щеше да им се услади толкова много. Не че щеше да е зле де, щях да си го изям аз  Mr. Green


Зеленко, аз не си налагам мнението, просто казвам какво е моето. И се обосновавам с личната си практика.
Не е гаранция, че притежанието на книгата ще помогне за отслабването, както не е и сигурно, че непритежаването на книгата ще е спънка.
Лично аз имам поне 15 книги за отслабване, мъжа ми се смееше и казваше, че ако отслабвам поне по кило на книга ще съм фиданка. Ама само си ги имам и не отслабвах. Е, като някаква ирония отслабнах от книга, която нямам  hahaha Вече я имам де, но началното и основното отслабване беше благодарение на този форум. И блог сайта го нямаше тогава. Flutter
Всъщност извода според мен е че е важно най-вече желанието. И ще се повторя - ако имаш желание намираш начин, ако нямаш желание си намираш причина.

# 80
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добро утро!!!!
Да сервирам кафе като в доброто старо време!!!!

Много ми се спи, не знам как ще работя... Много е хубаво човек да е отпуска!!!! Mr. Green
Дорче, мерси че си ме забелязала, ще черпя аз много ама да видим кога!!!
Колата беше годна, пих, та пих, та се наливах с нея и бях възнаградена!!!!

Не помня времето, когато бях дебела и без самочувствие....  Whistling Аз ли съм била?? Mr. Green newsm78
Вещи, ти не разбрах, какво чакаше да кажа, туй което казах или друго!  Mr. Green
Да видим днес за празника, дали електронния кантар ще ме зарадва със  7-чка?? Thinking Crossing Arms Whistling
Лек ден на всички!!  Hug

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 21:02 от katyadjin

# 81
  • София
  • Мнения: 5 295
Добро ви утро на всички Дюкеси и ...  hahaha Дукове   Впрочем къде изостанаха евентуалните мъже, които пишеха по едно време  newsm78 Интересно какво става с тях... Някой да поддържа връзка, дали са още на режима, да не би просто да пишат другаде  newsm78
 
amerie,   bouquet

dorchester, благодаря  Embarassed

katyadjin, и на теб четита месечинка, внушителни резултати  Shocked поне предпоследните, не ми се отвориха снимките от днес, даде ей таквоз: Forbidden You don't have permission to access

Аз също приготвям рецепти с ограничените продукти - трици и с прясно мляко по доза на човек (нали сме двамата), не повече, за да няма прегрешения   chef

Успешен ден на всички   bouquet

# 82
  • Мнения: 3 202
Добро утро!
Я! Кафенцето сервирано  newsm47

# 83
  • София
  • Мнения: 2 210
Добро утро!
И кафенцетоооо:

(бисквитката е режимна-овесени трици и белтък (примерно) Wink)

Аз от пусто телешко чревоугодство и навика за 3в1 и 2в1 сутринта такова ароматно кафенце си спретнах..ммммммм! Нес кафе GOLD с гореща вода, лъжичка мляко 0.1%, капка есенция ром, капка есенция ванилия, 3 капки посладител и 2 прашинки канела...ММММ! Почва да ми харесва дюканството Simple Smile
Триците пък си направих в 100мл мляко-супер!

Довечера ще се пробвам да направя майонезата от книгата и ще докладвам Simple Smile
Голямо готвене пада Simple Smile

# 84
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Добро утро!   bouquet
Ооооо, кафенце, а мерси katyadjin!  Hug
Някой се оплака, че за 20 дни бил свалил само 4кг, ами и аз за толкова дни свалих толкова килограми и бях изключително доволна, няколко дни след това падна и 5кг., който още не съм отчела като окончателно свален. Аз тръгнах от 70 (след свалени преди това 2-4кг), сега съм 65, а трябва да стигна 59 според Дюкан, а според мен м/у 57 и 60, колкото издържа.

katyadjin и аз не виждам снимките, изписва ми същото.
Рецептите и аз ги правя с позволеното за деня количество продукти, че нали съм си ламя, иначе ще прекаля.
Честити 4 месеца на Зеленкото, което си трае и не се хвали!   bouquet

Цилуфки на всички и по едри и мънички!  Hug

# 85
  • някъде там
  • Мнения: 1 467
 Добро утро!
Имам зверско главоболие .Възможно ли е да е от режима?

# 86
  • Мнения: 950
Добро утро сладуранки  Hug  ,сядам на кафенце и аз   food010

katyadjin ,страхотна си станала ,ще има да им текат лигите на мъжете по теб  newsm74 а как става тая гимнастика с бюста как го запази ,моя вече хич го няма  newsm78

Аз май съм вече -12 кг ,но ще изчакам да видя дали и утре ще се потвърди  Grinning
илонитка точно от режима е ,нормална реакция е ,ще ти мине !

# 87
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Добро утро Дюканки-сладуранки!

Аз днес страдам от малко +сче, но не се тормозя - иде МЦ.  Tired Подула съм се като... бъчвичка.
Катенце, и аз не виждам снимките  Thinking. А колко съм любопитнаааааааа!  Embarassed Мерси за кафенцето!
Оринка - я да си пиеш хапченцата - има и по-важни неща!   bouquet
Честити 4 месеца, Зеленко с малко закъснение!

Добро утро!
Имам зверско главоболие .Възможно ли е да е от режима?
М дааа, възможно е! Даже е нормално - пий много вода и ще премине след няколко дни! От личен опит ти казвам!   bouquet

Вещи, може ли корекцийка в табличката - 98.2 съм вече!   bouquet Hug

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 827
Добро утро на всички!
Аз се записвам едва на 6 страница понеже нямах какво умно да кажа досега...и малко ми е неудобно, но все пак ще помоля итези, които също нямат какво умно да казват, да питат или да отговарят да не скачат за първа страница с постове от типа.. "запис!", "цоп!", "хоп!" и други междуметия или да не влизат с текстове от типа 3 реда в духа на "Вещиииииииииииииииииииииииииииииииииии!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet 

Момичета, запрете се моля ви!
Темата трябва да е ведра наистина, но тези постове я правят нечетивна и сред множеството писаници, продиктувани от това, че нямате какво да кажете или напишете се губят тези, които имат съдържание!
Не адресирам това към никого, но ще помоля Вещи, ако е по силите и, да прочете постовете на първа страница и, ако намери поне половината за носещи някакво съдържание и смисъл то аз ще се прекръстя на Айше (във форума Grinning Grinning )

Апропо, кантар купих - отчета ми е 14 килограма за 3 месеца. Май не е много, но съм HAPPY.
Напоследък изпитвам някаква слабост, дали да не спра за известно време витамините? (Пия от руските на "Алфавит"). Някъде четох, че не бива витамини да се приемат месеци наред и да заместват приема на естествени витамини от зеленчуците. Дали да не избера схема с повече зеленчук в П/З дните и тогава да не приемам витамини на таблетки? Кръвното ми е ОК. МЦ не се е появявал вече 48 дни.  newsm78


Слънчев и жизнерадостен ден...дори не е задължително да е отслабващ, може да е ден за задържане..важното е брадичката да е вдигната и да има усмивки!   bouquet

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 20:59 от Наирянка

# 89
  • София
  • Мнения: 3 090
Добро утро, момичета!  Hug
mmq, идеята за Дюкански магазин е чудесна. За домашно приготвени ястия обаче ще ти трябват доста повече разрешителни.
Ори Hug, по въпроса за желязото - аз съм пила ампули Тотема. Наистина съдържат захар, но според мен трябва да се примириш. Колкото черен дроб и спанак да изядеш, не е същото (питала съм лекар). Не ядеш рулца, не ядеш плодови млекца - ето ти резерва за захарта от желязото. Освен това си на финала вече. Може да ти се забави процеса (той и без това ти е бавен, знам  Sad), но няма да тръгнеш нагоре. Захванала си се с важно нещо, дай сега да преценим приоритетите! За твоето задържане си мислих дали няма да помогне да смениш малко редуването. Например 1/1 за една седмица и после 4/3 newsm78
 Вава, умората и желанието за сън са от режима, няма съмнение.  Peace
Доре, туй за фолиевата киселина, дето го чуха ушите ми, вярно ли бе?
Апропо, не е зле всички да пием фолиева киселина, полезна е не само за бременни (за тях е жизнено важна), а липсва съществено при нашия режим.
Само минавам, ГГЗ-то ти ме кефи, ама да не повтаряш!  Hug
Дивана  Hug супер резултат за 4 месеца! Поздравления!  smile3525 smile3525 smile3525
В тази връзка да кажа, че наистина трябва да се запретнат ръкавите и да се готви. Не става само на сухоежбина или още по-зле на полуфабрикати. Готвената храна (да не говорим, че е по-вкусна и създава така необходимото ни разнообразие), ни създава илюзията, че не сме на диета и че се храним нормално като другите хора. Сядаме заедно всички на вечеря и какво от това, че мочта салата е с парафин, а манждата ми без зехтин и ориз. Освен това помага за 00.
Да си кажа, че има някои нови рецепти в сайта, които не са от темата с рецепти и може някой да ги е пропуснал.
 Зелена салата с пилешки дробчета http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/05/08/%d0%97%d0%b5%d0% … 0%b5%d1%82%d0%b0/
Мариновани пилешки дробчета
http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/05/08/%d0%9c%d0%b0%d1% … 0%b5%d1%82%d0%b0/
Кюфтета от риба
http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/05/08/%d0%9a%d1%8e%d1% … 0%b8%d0%b1%d0%b0/
Крем кафе
http://dukanskirecepti.wordpress.com/category/%d0%94%d0%b5%d1%81 … %82%d0%b8-%d0%9f/
Кате, Кате, Катенце  Hug Joy супер си! smile3525 smile3525 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт