Бихте ли живяли с брат , сестра ....

  • 3 655
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 462
Бихте ли живяли с брат си или  сестра си(по точно с техните семейства) под един покрив ???В една къща или блок без значение ???А промениха ли ви се отнощенията откато сте заживели заедно ???

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
в една къща не!
в един блок може или по-скоро да! обаче с моята сестра и нейния приятел! но с неговия брат и приятелката му - не Twisted Evil

# 2
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
С брат ми живяхме доста време заедно. Само двамата. Като се зажени, ми дойде малко нанагорно чужд човек вкъщи. Той беше между чука и наковалнята, т.е. не му беше леко. Купиха си апартамент, отделиха се. Стана по-добре.  Та отговорът ми е по-скоро не. Ама сигурно зависи от човека.

# 3
  • Мнения: 3 770
Цитат
В една къща или блок без значение ???


Да ! - ако къщата е двуфамилна или в блок , но различни апартаменти. Иначе , нищо против брат ми , но две домакини са множко за един дом !

# 4
  • Мнения: 1 761
Не, не бих.
С брат ми мога да живея само,ако спре да пуши.Ама той няма да спре.
А със снаха ми е абсурд да живея,виждам я веднъж годишно за един-два дни и ми идва множко.Твърде сме различни,готвим различно,имаме различни интереси и ако не се беше оженила за брат ми никога нямаше да ми бъде приятелка.
Живеем в различни държави и на мен ми е супер.Е,понякога ми е мъчно за брат ми,ама той си я избра.

# 5
  • Мнения: 5 462
Аз имах предвид да кажем  в двуфамилна къща , абе под един покрив(в една сграда) ми е мисълта ,но не в един апартамент две семейства .Дано сега вече да съм по ясна.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не. Не бих живяла с роднини от никакъв вид Simple Smile Не си е работа...Колкото по-рядко виждаш родата, толкова повече се обичате Grinning

# 7
  • Мнения: 5 710
Много бих се радвала брат ми да са наблизо. Много!

# 8
  • Мнения: 3 770
Аз имах предвид да кажем  в двуфамилна къща , абе под един покрив(в една сграда) ми е мисълта ,но не в един апартамент две семейства .Дано сега вече да съм по ясна.


 Grinning Е , аз вече съм отговорила и преди уточнението. Да, бих! Щеше да ми е по-весело , да си виждам племенницата , която е на 6 месеца по-често и някой страничен да налива акъл на дъщеря ми , която има срам и уважение , само към вуйчо си полицай !  Laughing Иначе със снаха ми в един апартамент -  Naughty ! Не е лоша , обаче за съседка !  Grinning

# 9
  • Мнения: 5 636
Ако не сме в едно общо жилище, бих. Все пак друго си е да има близък наоколо. Както се казва - "Свой своя не храни, но тежко му, който си го няма".

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не, Не и пак НЕ!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз бих живяла със сестра си в такава двуфамилна къща.
Но с девер ми не !

# 12
  • Мнения: 581
 Да, бих живяла в един блок или в еднофамилна къща със семейството на сестра ми.Много се обичаме, помагаме си и близкото съжителство би ни улеснило страшно много.

# 13
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Да, бих живяла в един блок или в еднофамилна къща със семейството на сестра ми.Много се обичаме, помагаме си и близкото съжителство би ни улеснило страшно много.
Това е и моето мнение
 Много съм  близка със сестра ми и не виждам никакъв проблем в това да живеем врата до врата

# 14
  • Мнения: 6 998
Аз нямам.
С неговата сестра под един покрив не ми се живее. Слава богу, няма и такива намерения Laughing

# 15
  • Мнения: 46 558
3 г. живяхме със сестра му и тогавашната й половинка. Аз не съм имала проблеми с тях, но при тях лееекичко се обтегнаха отношенията, добре, че по други причини се отделихме и сега сме в добри отношения Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 233
Да, бих живяла в един блок или в еднофамилна къща със семейството на сестра ми.Много се обичаме, помагаме си и близкото съжителство би ни улеснило страшно много.
И при мен ситуацията е същата.  Peace

# 17
  • Мнения: 59
Не искам и мисля , че наистина е най-добре всяко семейство да си е отделно...

# 18
  • Мнения: 6 206
С моите брат и сестра винаги.
Половинките им ги познавам бегло, много са готини, но за една седмица всички са готини...
Предполагам, че бих могла. Всъщност трудна за издържане съм аз, така че по-скоро те биха имали проблем. Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз бих живяла със сестра си в такава двуфамилна къща.
Но с девер ми не !
Peace

# 20
  • Мнения: 93
Ние от 4 години живеем с брата на мъжа ми и жена му в многофамилна къща и ползваме общи сервизни ... Дразнещо е на моменти, но се преглътва. Май най-много обтягат отношенията сметките, понеже не могат да се засичат отделно и се стига до  #2gunfire понякога. На всички ни се иска да сме си по-отделно, все си мисля че доста по-добре ще се разбираме.

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Макар да нямам нито брат,нито сестра,мисля че не бих живяла с тях в един апартамент.Може би в една къща,но на отделни етажи-да,но домакинствата трябва да са отделни.Все пак бих предпочела да сме малко по-далече един от друг.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в един блок на различни етажи сме. помагаме си и не си досаждаме ...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
Не знам какво е да се живее с брат или сестра, защото нямаме такива.  Tired
Но дори и да имахме - няма да живея с тях - ще направя всичко възможно това да не се случи!  Naughty Naughty

Но моя приятелка живее в еднофамилна къща на 3 етажа със семейството на брата на съпруга си и със свекърите си .... Вярно, че всеки си има собствен етаж, но!!! ....  Tired
Представете си една голяма италианска фамилия, в която непрекъснато някой се разхожда с тенджери, чинии и чаши, завивки и дрехи из стълбището на къщата, от всякъде се чуват музики, телевизори на различни програми  ....  Stop
Така, под един покрив, но на три етажа живеят 3 поколения, а на път е и едно следващо ....  ooooh!
Съвсем скоро сподели, че не може да направи един сервиз като хората от 6 чинии, 6 чаши  и 6 прибори, например, ако покани някого на гости ....   ooooh!
А ако има щастието да се заключи в спалнята, с мъжа си, за кратко усамотение и ....  Whistling
Тогава се изрежда цялата фамилия да им чука на вратата, за да види къде са и какво правят, защо са се заключили и усамотили ....  Thinking newsm78  bowuu

# 24
  • Мнения: 2 356
  Имам сестра, бих живяла с нея.

# 25
  • Мнения: 14 654
в един блок на различни етажи сме. помагаме си и не си досаждаме ...
Завиждам ти. Много исках сестра ми да си купи арпамент в нашия блок, но нямаше. Поне ще се премести в нашия квартал. С другата ми сестра също искам да съм съседка. Със сестрата на мъжа ми-също, брат му не ми е особено приятен, но сегашните ми съседи са къде-къде по-зле, така че и него искам за съсед, но поне през 3 етажа, да не ми надува главата с малоумния си рап.

# 26
  • Монтана
  • Мнения: 220
Стига домакинствата да са отделни-да.  Peace

# 27
  • Мнения: 431
Не. Струва ми се, че подобни съжителства са само повод за кавги.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Живея в един вход със сестра си на различни етажи, но допреди три-четири години живеехме в един апартамент с тогавашните си гаджета, сега съпрузи. Освен това работим в една и съща фирма, в един и същ отдел, бюро до бюро. Когато се омъжи и със съпруга си се преместиха три етажа над нас, цял месец мразех апартамента и момента в който видях, че нейният гардероб е празен. Никакви проблеми нямаме и не сме имали сега или преди когато живеехме заедно. Мъжете ни също са много близки. И със семейството на девер ми за съседи бих живяла, защото и него много си го обичам.

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Категорично НЕ. С брат ми сме били заедно - нямахме проблеми, но като си доведе половинката стана дразнещо. Аз с мъжа ми винаги съм била отделно, но мисля че както аз имам забележки относно снахата, така и те към мъжо та не искам да влизам във филми. Освен това съм забелязала, че едните обикновено са по-егоцентрични от другите и се почва  използване, което не толерирам и естествено ще се изпокараме. Така, че по-добре достатъчно близко, но не прекалено Laughing

# 30
  • Мнения: 1 447
Ние живеем в една къща на различни етажи с брата на моя съпруг.Домакинствата ни са напълно отделно.
За сега не мога да се оплача,помагаме си ходим си на гости и с етърва ми сме приятелки.Дано и за напред
бъде така и дано не се изпокараме.

# 31
  • Мнения: 1 568
Това ми е мечта...в един блок в различни апартаменти...заради нея,а аз мога и във един ,но........мъжете ми се струва няма да са доволни #2gunfire

# 32
  • Мнения: 49
Чета ви с огромно любопитство и с малко тъга...Може би аз нещо не съм наред, но истината е, че не бих живяла в близост нито с моя брат и семейството му, нито с брата на съпруга ми и неговото семейство. И  това не е само защото сме достатъчно различни...Дори и да бяхме близки като разбирания, възприятия, усещания пак смятам, че дистанцията е здравословна. А и аз съм твърде чувствителна, впечатлявам се от всичко и дори една думичка е в състояние да наруши равновесието ми. Това едва ли е нужно... От друга страна, домът е мястото, което е за теб и любимите ти хора. Твоето островче....В един момент ще ми дойде в повече, ако се заселят твърде много хора Laughing

# 33
  • Мнения: 263
За кратко време да. Но за постоянно има опаснпст да си развалим отношенията. Даже със сестрата на мъжа ми по бих се разбирала, отколкото с моята сестра!

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 140
НЕ! Naughty

# 35
  • Germany
  • Мнения: 2 014
Със снаха си бих живяла, тя е екстра. Брат ми е леко непоносим. Да бих живяла с тях, ние и сега живеем доста близо. Мъжът ми няма братя и сестри.

# 36
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Така живеем, да Simple Smile.
В една кооперация, отделни апартаменти, различни етажи...
Не бих могла да си представя да е по друг начин.
И сега се случва някой път през седмицата да не се засечем изобщо, какво остава ако живееха по-далеч, направо ще си забравим физиономиите Sad.

В едни други времена и все пак не много отдавна сме живели и 8-9 човека в едно домакинство, това вече е по-тежкият вариант, но понякога обстоятелствата го налагат.

# 37
  • Мнения: 1 763
Аз нямам братя и сестри. С брата на мъжа ми не бих живяла никога, наистина е непоносим. В момента живеем в различни градове, но скоро ще се местим в неговия град и направи не ми се мисли как ще го търпя, поне веднъж месечно трябва да го виждам.

# 38
  • Мнения: 620
В известна близост - да,в непосредствена - не! Naughty

# 39
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да, бих живяла в един блок или в еднофамилна къща със семейството на сестра ми.Много се обичаме, помагаме си и близкото съжителство би ни улеснило страшно много.
Това е и моето мнение
 Много съм  близка със сестра ми и не виждам никакъв проблем в това да живеем врата до врата

Peace

# 40
  • Мнения: 737
Ние живеем така.
Да уточня обаче,че брат ми още не е женен.
Та затова засега си живеем чудесно.Надявам се и занапред да остане така/дори като се ожени/
Ама знае ли човек... newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Живеем така. В един блок, в различни апартаменти, на различни етажи. Хубаво е, помагаме си, ходим си на гости, разбираме се добре.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
С брат ми освен вкъщи като деца живяхме и 2 години като студенти. Не е имало проблеми. Със семейството му също бих живяла, макар че за момента не виждам изгледи.
Половинката ми няма брат или сестра.

# 43
  • Мнения: 227
Живеем така. В един блок, в различни апартаменти, на различни етажи. Хубаво е, помагаме си, ходим си на гости, разбираме се добре.
Ей така искам и аз...но не би.

# 44
  • Мнения: 327
Твърдо НЕ

# 45
  • Мнения: 8
Да  живеем в един вход  на един етаж но в различни апартаменти.

# 46

Със сестра си,да....много се обичаме и разбираме.

# 47
  • на село
  • Мнения: 837
 Не. Две семейства на едно място не върви. Много харесвам жената на брат ми и не бих допуснала да си развалим отношенията заради някакви битови недоразумения, които са неизбежни при такава ситуация.
 Поддържам идеални отношения с всички членове на семейството си най-вече заради факта, че всички живеем в отделни домове.

# 48
  • Мнения: 214
В никакъв случай. Това би развалило отношенията ни . Всеки трябва да си има собствен дом.Не бих си  и помислила

# 49
  • София
  • Мнения: 1 735
Не мога да пиша от опит/нямаме братя  и сестри/,но понеже свекър ми и свекърва ми са през улицата,смятам че даже и отношенията да не са перфектни,пак е добре наблизо да имаш близък човек.Но в никакъв случай общо домакинство и сметки,общ двор и прочие.

# 50
  • Мнения: 2 617
"Под един покрив" и "наблизо" са доста различни неща Simple Smile

# 51
Имам брат близнак и съжаление е далеч от мен и много,много ми липсва.......
И - да бих живяла с неговото семейство.

# 52
  • Мнения: 11 747
Ако аз нямам семейство и сестра ми няма, мога да живея всякак с нея - в общо жилище, като съседки - всякак! Ще се караме, ще се цупим, ще ни мине и прочие.
Имаме обаче и двете семейства и според мен е по-добре да сме поне в различни входове, по редица причини, мир да има!  Peace

# 53
  • Мнения: 536
Много бих се радвала да живея в един блок с брат си.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз живях с брат си т.е той живя при нас и сега не се чуваме въобще......

# 55
  • Мнения: 6 039
Живея в един вход със сестра си на различни етажи, но допреди три-четири години живеехме в един апартамент с тогавашните си гаджета, сега съпрузи. Освен това работим в една и съща фирма, в един и същ отдел, бюро до бюро. Когато се омъжи и със съпруга си се преместиха три етажа над нас, цял месец мразех апартамента и момента в който видях, че нейният гардероб е празен. Никакви проблеми нямаме и не сме имали сега или преди когато живеехме заедно. Мъжете ни също са много близки. И със семейството на девер ми за съседи бих живяла, защото и него много си го обичам.

каква идилия описваш, не е истина ooooh!
Аз това не мога да си го представя дори в най-смелите си мечти. Сестра ми би се радвала да види изпразнен от мен гардероб. Абсурд е да живеем в една сграда, би било пагубно дори за стоманобетновата конструкция hahaha

# 56
  • Мнения: 66
Със семейството на брат ми живеем на един етаж в различни апартаменти, различни домакинства. Обичаме се, помагаме си почти за всичко, понякога не се виждаме по цели седмици, понякога прекаляваме и чак си досаждаме. Но при всички положения е хубаво, че сме толкова близо. Децата ни се търсят постоянно. Моят мъж и снаха ми нямат братя и сестри и може би това също сплотява двете ни семейства. Бих искала да е все така, но за съжаление на нас ни става вече тясно и ще ни се наложи да се преместим в другия край на града. Не искам да мисля за този момент...

# 57
   АПсурТ NaughtyНапрво  ще подлудея.Сестра ми е коренно различна от мен и в повечето случаи нямаме общ език и виждане за нещата.Инъче си се обичаме по сестрински, ама отдалече Wink

# 58
  • Мнения: 133
НЕ! след 3-я ден започват да ме дразнят.

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сравнително наблизо, да.
Иначе ще имам вместо 2 деца, цели 5 броя.  Crazy

# 60
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
под един покрив - не.

# 61
Най-добре всеки да си живее отделно, но под един покрив през два етажа-може. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт