НОЕМВРИЙКИ сме щастливи, ще сме майки - горди и красиви!

  • 8 590
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 818
Абе Валя, как ще ти е неудобно, бре Laughing
Значи докато прави бебето може да гледа, после на прегледите не може Joy
Аз моят мъж си го взимам редовно, досега все с вагинален ехограф ме преглежда лекарката, даже не съм се и сетила да се притеснявам, в крайна сметка нищо ново няма да види Laughing Всъщност за този "проблем" ми казаха колежките, които почти припаднаха като разбраха, че е присъствал на такъв преглед.  Laughing

Илка, не се сърди на лекарката ти, възможно е в този момент наистина да си вдигнала кръвното, 160 не е никак малко и тя е била длъжна да те насочи към специалист. Проблемите с кръвното по време на бременността са си опасни и сериозни. Аз ти препоръчвам да си вземеш един апарат и да го мериш периодично - но не повече от два пъти дневно и ако всичко е наред, да не се притесняваш, но ако пак го вдигаш - по-добре наистина се консултирай.
Но според мен просто си се притеснила в болницата Hug

Вече и аз имам подозрения, че усещам бебока, но засега ще изчакам да затвърдя усещането, преди да съм сигурна.
И понеже и моят преглед наближава, но недостатъчно, започнах да си мисля, както си му е реда всякакви глупости - наред ли е, да няма проблеми и т.н. Laughing Няма начин, всяка майка трябва да си вземе известна доза притеснение Wink

Успех на всички момичета на преглед, очакваме да се похвалят, че всичко е наред Simple Smile

# 286
  • София
  • Мнения: 167
Мишле, аз ходя в клиника Щерев, платено а щом ти е само за болнични що не се запишеш в ТК, нали ти е близко.

Илка, спокойно, ти си се притеснила мери го в къщи и ако има проблем тогава. На мен ми мерят кръвното като свърши прегледа и вече съм видяла бебечо и съм спокойна иначе сигурно и моето ще хвръкне  Laughing
Fairy, честно да си кажа не ми е неудобно от мъж ми ама си е друго вкъщи само ние и друго в кабинета на онези силни лампи и лекарката и сестрата вътре.....

# 287
  • София
  • Мнения: 3 789
Мишле, аз ходя в клиника Щерев, платено а щом ти е само за болнични що не се запишеш в ТК, нали ти е близко.
Е точно там съм се записала, ама на абонамент.
Не ми се иска да се засечем с док, без да сме имали уговорка... Thinking
затова искам някъде другаде Tired

# 288
  • Мнения: 1
Добро утро на всички!
На мацките ,които днес са на преглед - Хриска и Тонеса доколкото си спомням чакаме ви с новини! Peace
Татко Барба за този д-р Корновски нищо не зная,но щом твоята мамичка се е насочила към него има нещо предвид или поне препоръка,аз самата съм объркана къде да отида на жк,така че не съм ти от голяма полза..... newsm78
Юлия относно различните термини,доц.Балев предположи,че самото забременяване е станало по-рано с 3-4 дни,затова и термина се измества,защото според него термина е правилно да се счита по размера на бебчо.
Утро,Вале същата съм ,като се прибера и настават драмите,снощи пак едва хапнах,в 20.30 ч най-късно съм в леглото,а вече трета вечер подред заспивам в 21 ч,сетрин ставам нормално,не по-рано,явно бебо има нужда от сън.
Това за пъпките също не го вярвам!
Simple Smile днес слетобед сте мога да кажа пове по въпроса

# 289
  • Мнения: 3
ilka_D по добре си мери редовно кръвното може да е от притеснение само сега ,но ако започнеш да го вдигаш ще ти предпишат хапчета.Защото при високо кръвно кръвоснабдяването не е дабро за бебето.Случва се при жени с ниско кръвно попринцип през бременноста да са с високо.Ама така съм чула все пак не съм спецялист.

# 290
  • София
  • Мнения: 3 789
Още съм в чуденка, но преди малко говорих и с двамата лекари по телефона.....
Томерова ми се стори симпатична и разбрана жена, беше любезна по телефона, в понеделник сутрин ще отида да видя какво ще каже.
Павлов от 17 ДКЦ нещо не ме изкефи много.....сигурно щото е мъж, а аз не им се кефя, когато са гинеколози Embarassed
Та съм решила в понеделник да отида при Томерова, следобяда съм на скрининг......стискайте палци всичко на беба да й е добре! Praynig Praynig Praynig

Чудя се сега как да постъпя- дали да не й кажа директно, че съм се записала и другаде на ЖК и при нея ще ходя главно заради болнични и ако се наложи някое и друго направление..... защото иначе нали трябва да ми пуска и изследвания, не искам да ме надупчат като таралеж и да ми точат кръвчица през 2 седмици...
Вие как бихте постъпили на мое място? newsm78

# 291
  • Мнения: 57
здравейте мамчета и татковци.Стискам палци на всички,който днес са на лекар,чакаме добри новини.Аз другата седмица съм на ФМ и искам да ви питам дали след ФМ,задължително се прави БХС или зависи от резултата.?

# 292
  • Мнения: 2
Здравеите момичета  Simple Smile
да се включа и аз с малко инфо
вчера бяхме с бебо на преглед вси4ко си му е ок
сложила съм и снимчици на малкото човече
разгледаха го наи обстойно супер съм доволна от прегледа така добре до сега не го бяха виждали и клипчетата са страхотни резултатите от БХС също са супер така че за сега сме доволни от бъдещия мъж
до сега прогнозите бяха за девойка но..... не би така че със сигурност ми отпада розовия щъркел Laughing
радвам се за всички добри новини
сега малко повече спокоиствие и да се насладим малко на коремчетата

# 293
  • Мнения: 3
къде е тонеската нямаме си темичкааааааааа  Sad

# 294
  • София
  • Мнения: 3 789
ДЖУЛИ75, Браво за хубавите новини! Hug Ти в коя седмичка си?

# 295
  • София
  • Мнения: 167
Мишле, аз ходя в клиника Щерев, платено а щом ти е само за болнични що не се запишеш в ТК, нали ти е близко.
Е точно там съм се записала, ама на абонамент.
Не ми се иска да се засечем с док, без да сме имали уговорка... Thinking
затова искам някъде другаде Tired

И аз съм на абонамент там и няма проблем с болничните! Даже като излязох от болницата и минах да ме прегледат тя ме попита дали ми трябва болничен????? Ти при коя лекарка си записана

# 296
  • Мнения: 2
в 15 седмица и 5 дни съм
следващия петък ми предстои и амнио и след това вече ще съм съвсем спокоина за бебо
 Laughing
няма ли я Тонеска? Sad

# 297
  • Мнения: 330
  Kissing Heart Здравейте, всички! Много се радвам когато има хубави новини, нямам време да пиша, но с удоволствие ви чета! И моето бебче ще е момче, видяха му пъпката между крачетата още в 12-тата седмица, а така исках момиче, ама да сме живи и здрави. Май мъжките мами преобладаваме. Купихте ли си вече нови дрешки за бременността? На мен ми останаха очите по дънките в Премама, но си купих един бежов панталон, много еластичен на талията. Споделете.

# 298
  • Мнения: 7
те в тази седмичка не са ли трудно различими полчетата? newsm78

# 299
  • Мнения: 3
За мамите от Пловдив намерих йога център за бременни . Аз смятам да го посещавам
http://www.yogastudio-nada.com/  Hug

Общи условия

Активация на акаунт