заговаряте ли се с бг.туристи,ако ги срещне&

  • 5 401
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 651
Аз не заговарям , не защото го смятам за невъзпитано , а просто ми е по-забавно да си мълча и да слушам , какво си говорят сънародниците, понякога е доста забавно...
и аз така, ама ми се случи веднъж да поздравя нагло и да отмина, защото нещо коментираха колко мизерно и смотано било в БГ, а видиш ли тук...какво величие...и чистота..и ...ааааа...ох..ох..Армани, олеле виж Диор и Картие...голямата работа  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 423
Нямам потребност да заговарям.

# 62
  • Мнения: 352
Прочетох заглавието на темата и в съзнанието ми веднага изскочи един от много ярките ми спомени от Париж: С мъжа ми взехме моите родители на екскурзия в Париж и един ден, както се разхождахме и си говорехме (на български, естествено), едно момиче ни спря и извика: Ама вие българи ли сте?  Беше много симпатична, хубава и модерно облечена (с една такава мноого розова и рошава шапка като от китеник, та тогава си рекох - това трябва да е мода  Mr. Green  Flutter ) и искрено се зарадва, че ни вижда. Говорихме си около 20 минути. Разказваше за живота си там, как е отишла нелегално,но после си е намерила среда и как не може да се върне в БГ, а толкова й липсва родината. Каза, че ще чака БГ да влезе в ЕС (това беше преди 4 години) и тогава веднага щяла да иде да види родителите си. Накрая се насълзи. Нашите много се разчувстваха, нали и аз живея в чужбина... Rolling Eyes  Та така... много мил някакси ми е този спомен... Знам, че там има доста българи, и много туристи ходят, но сигурно защото е видяла момиче на нейната възраст със своите родители и й е домъчняло.  Confused

А иначе аз тук май не съм заговаряла български туристи. Пак мен са ме заговаряли на 2 пъти  Laughing Единият път се оказа едно много свежо момче, което дошло при приятелката си словачка. По-късно му намерих работа (съвсем случайно  Grinning ), той остана да живее при нея и сега се виждаме с тях  Grinning .

# 63
  • Мнения: 613
Нито туристи, нито даже български емигранти има около нас. Но, затова пък, през летния сезон сме пълни с български студенти. Срещам ги най-много по ресторантите и хотелите на близките ни курортни селища.
Аз самата не ги заговарям първа, обикновено те започват.

Последното лято се запознахме с няколко български момчета, които караха камиончето за сладолед, което идваше и на градския ни езерен плаж. Самите те ни разпознаха и заговориха първи. И от този момент винаги, когато идваха ни даваха безплатен сладолед. Бяха толкова мили, че ми беше неудобно да им кажа, че не обичам сладолед  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 214
3ависи от българите. Тук има мн, и живееЩи, и туристи. Ако са ми симпати4ни (в редките слу4аи) ги 3аговарвам, ина4е си мъл4а и ги слуШам. Ве4е и а3 внимавам какво говоря на бг тук, 4е туко виж съм се и3ложила.

# 65
  • Мнения: 487
Не, не заговарям, но ако се случи мен да ме заговорят си разменяме по някоя дума   Simple Smile

И аз така

# 66
  • Мнения: 3 425
Български туристи трудно се намират точно в нашият град,но емигранти - да!

Бих заговорила ако видя,че имат нужда от помощ,но ей така само за 2 приказки -не!

Емигрантите разни даже ме дразнят леко,защото на 2та дума ми искат телефона да сме се виждали и т.н. ...еми, не ми се занимава със случайни хора  Rolling Eyes уффааа  Rolling Eyes

# 67
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
ААААА имаш много здраве от мен. Mr. Green ................

Ох hahaha hahaha hahaha hahaha,как се смях ...на глас,даже и сьлзи ми потекоха Embarassed hahaha hahaha Joy Joy Joy hahaha
Ами мила явно при нас са доста разли4ни Laughing,тук всеки гледа да се отдале4и колкото може пове4е от другия Laughing,даже като се видят знаят кой от кьде е Crazy,но си говорят на испански Crazy.....Има някьде румьнска цьрква,която отвориха преди година,но май никой от румьнците не си е направил труда да отиде да я види Thinking.
Като се заговориШ с някой румьнец,пьрвото което ти казва е"аз не се среЩам с румьнци hahaha"

# 68
  • Мнения: 1 049
Туристи заговарям ако видя, че имат нужда от помощ.  Peace
Но мисля, че който е дошъл като турист,  е дошъл да види свят, а не други българи.  Peace

# 69
  • Мнения: 16
Около нас няма почти никакви българи. Пък да не говорим за туристи - ние живеем точно между два големи града и явно не е кой знае колко атрактивна местност за посещаване. Но иначе на драго сърце бих се спряла да поговоря на родния си език!

# 70
  • Мнения: 1 242
На най-невероятни места са ни заговаряли. Явно вдъхваме доверие. Mr. Green

Да оставим Берлин и изобщо Германия, продавачката на сувенири в Монте Карло, екскурзоводката ни в хотела в Египет, но след като и в лифта към Тейбъл маунтийн в Кейптаун се намерихме с българка вече на нищо не се учудвам.

Аз заговарям обаче само ако няма накъде и ако някой се е залутал.

# 71
  • Italia
  • Мнения: 4 492
На най-невероятни места са ни заговаряли. Явно вдъхваме доверие. Mr. Green

Да оставим Берлин и изобщо Германия, продавачката на сувенири в Монте Карло, екскурзоводката ни в хотела в Египет, но след като и в лифта към Тейбъл маунтийн в Кейптаун се намерихме с българка вече на нищо не се учудвам.

Аз заговарям обаче само ако няма накъде и ако някой се е залутал.


Стига бе,да не е онова магазин4е дето е то4но в на4алото на тунела? Продава4ката българка ли е? Party

# 72
  • Мнения: 1 242
Стига бе,да не е онова магазин4е дето е то4но в на4алото на тунела? Продава4ката българка ли е? Party

Ха, зависи от коя страна на тунела стоиш. Иначе, да "под" пистата на Формулата преди тунела, близо до басейна срещу пристанището.
Може момичето вече да не работи там, все пак случката е от 2003 г. Wink

# 73
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Стига бе,да не е онова магазин4е дето е то4но в на4алото на тунела? Продава4ката българка ли е? Party

Ха, зависи от коя страна на тунела стоиш. Иначе, да "под" пистата на Формулата преди тунела, близо до басейна срещу пристанището.
Може момичето вече да не работи там, все пак случката е от 2003 г. Wink

Зна4и за съЩото сувенирно магазин4е говорим.То е в тунела под хотел Fairmont. Само,4е ние "минавахме" там през 2005та и 2006та. Ама мен тогава никой не ме заговори  Crossing Arms Wink

# 74
  • Мнения: 3 880
Стига бе,да не е онова магазин4е дето е то4но в на4алото на тунела? Продава4ката българка ли е? Party

Ха, зависи от коя страна на тунела стоиш. Иначе, да "под" пистата на Формулата преди тунела, близо до басейна срещу пристанището.
Може момичето вече да не работи там, все пак случката е от 2003 г. Wink

Зна4и за съЩото сувенирно магазин4е говорим.То е в тунела под хотел Fairmont. Само,4е ние "минавахме" там през 2005та и 2006та. Ама мен тогава никой не ме заговори  Crossing Arms Wink

 Laughing Хехе, много българи в това Монте карло, много нещо...
по-миналото лято, точно след тунела (от другата страна, не от към пристанището) се размотаваме по променадата покрай морето и от едната страна се задавам 3 момчета, викам си приличат малко на българи, но сигурно са руснаци newsm78 Минават покрай нас, наострям уши- български си говорят. Като отминаха и моят ми вика- ей, една шепа народ сте, ама където и да мръдне човек няма начин да не срещне някой от вас Laughing

Общи условия

Активация на акаунт