пак ще се примиря :(

  • 3 827
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 120
Миличка, не се шашкай на мен много рядко, но ми се е случвало да ми идва два пъти в месеца, когато има силни изригвания.
По въпроса за овулациите -- от както меря БТ и следя слузта установих, че имам две, лекарят естествено засича само тази ,която ми е на 12 ден от 26 дневният ми цикъл, но има една на 7 ден, между другото с нея забременях , въпреки, че не устисках дълго.
И по този повод един съвет за опитите, не се притеснявай имаш време да опитваш -- аз съм на 35 , 15-16 години не се пазя без значение каква ми е била връзката и не съм забременявала, с мъжа ми опитваме от 8-9 месеца и сега се получи за първи път, макар с аборт в края на 6 г.с., но това е знак, че след 15 години все пак мога да забременявам, а всички ме бяха отписали(
бебетата се появяват когато им дойде времето и не с притеснение, а иначе не е лошо да започнеш да си мериш БТ.
УСПЕХ.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Чрез докторката ми, на няколко пъти ме гледа на видеозон и ми обясни че имам ранна овулация - около 7ми ден.

това ми звучи доста абсурдно, да ти кажа...
хормонални изследвания правила ли си?

защо абсурдно??? дори на пипане може да се каже кога матката се подготвя за ову!
нищо чудно докторката да е "видяла" ову!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
Чрез докторката ми, на няколко пъти ме гледа на видеозон и ми обясни че имам ранна овулация - около 7ми ден.

това ми звучи доста абсурдно, да ти кажа...
хормонални изследвания правила ли си?

защо абсурдно??? дори на пипане може да се каже кога матката се подготвя за ову!
нищо чудно докторката да е "видяла" ову!

с пипане дебелина на маточната лигавица не може да се определи, в грешка си. а матката се подготвя за ову чрез трансформация на маточната лигавица, не по друг начин...

но аз за друго говорех - доста абсурдно ми се струва овулирането на 7-ми ден от цикъла. и дори и да е наистина така, това навява на тревожни мисли и следва да се предприемат хормонални изследвания за уточняване на случая.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
Миличка, не се шашкай на мен много рядко, но ми се е случвало да ми идва два пъти в месеца, когато има силни изригвания.
По въпроса за овулациите -- от както меря БТ и следя слузта установих, че имам две, лекарят естествено засича само тази ,която ми е на 12 ден от 26 дневният ми цикъл, но има една на 7 ден

и двете неща, които си написала, са ПЪЛЕН АБСУРД.
естествено, всеки е свободен да вярва в каквото си иска, но природните факти говорят друго и не е честно да се втълпяват на околните собствените заблуди...  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 856
По въпроса за овулациите -- от както меря БТ и следя слузта установих, че имам две, лекарят естествено засича само тази ,която ми е на 12 ден от 26 дневният ми цикъл, но има една на 7 ден
Дара, би ли ми казала как ти се променя БТ около 7 ден?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
..но аз за друго говорех - доста абсурдно ми се струва овулирането на 7-ми ден от цикъла. и дори и да е наистина така, това навява на тревожни мисли и следва да се предприемат хормонални изследвания за уточняване на случая.

jam , по принцип може и да си права , незная  newsm78 -не съм компетентна по въпроса .
Само искам да кажа , че има и изключения от принципа и тази графика , която видях вчера е пример за това .

п.п. Иии  Crazy  още една такава .

Последна редакция: пт, 03 юни 2005, 16:32 от Morena

# 21
  • Мнения: 3 376
jam до скоро се е приемало, че овулации по никое време, като началото или края на цикъла, са невъзможни. Но все повече хора, включително и гинеколози, се убеждават, че съществуват подобни куриози. От много жени съм чувала, че са забременяли по странно време, дори по време на М, и са имали съвсем успешни бременности. Сигурна съм, че скоро и науката ще успее да си обясни този феномен.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
..но аз за друго говорех - доста абсурдно ми се струва овулирането на 7-ми ден от цикъла. и дори и да е наистина така, това навява на тревожни мисли и следва да се предприемат хормонални изследвания за уточняване на случая.

jam , по принцип може и да си права , незная  newsm78 -не съм компетентна по въпроса .
Само искам да кажа , че има и изключения от принципа и тази графика , която видях вчера е пример за това .

п.п. Иии  Crazy  още една такава .

Морена, тая втората графика е доказателство за едно голямо нищо, аз бих начертала линията съвсем на друго място. а и първата... в нищо не ме убеждава. това е все едно аз да седна да те убеждавам, че съм Маргарет Тачър и да искам да ми повярваш само от голите приказки пред компютъра.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
 jam , изобщо нищо тук в нета не приемам за доказателство , затова и казах , че графиката е пример , а не доказателство .
И всеки може да вярва на каквото си иска , никого не съм тръгнала да убеждавам .  Simple Smile

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм забременяла на 8-9 ден след начало на цикъла!

Кое му е абсурдното? Има всевъзможни неща на този свят!
Със сигурност знам кога съм забременяла щото след това не съм правила секс - така че - 20 фев начало мензис, 29 - зачеване!

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
РЕзултат е на шест месеца и се казва Даниел!  Wink

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и jam извинявай ама за теб всички говорят абсурд и глупости май?  Thinking
лошо ти е настроението или?
не е нужно да си толкова рязка - пък и такава категоричност ...
може и така   bouquet мисля аз

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
и jam извинявай ама за теб всички говорят абсурд и глупости май?  Thinking
лошо ти е настроението или?
не е нужно да си толкова рязка - пък и такава категоричност ...
може и така   bouquet мисля аз

catnadeen, най-напред - да ти  е жив и здрав Даниел! Simple Smile

сега по темата - много се струпа цитат върху цитат и някак започна преиначаване на думи. пояснявам какво съм имала предвид:
1. по принцип овулация на 7-ми ден от цикъла не е нормална. може да се случи, но не е нормална. може и да се забременее, но това попада в графата куриози и изключения. редно е лекарят да поогледа хормоните, а не да я приема за нормална. това всичкото е основно съвет от мен към момичето, отворило темата, и мисля, че само й помагам с думите си. много пъти съм го казвала - тук масово настроението е такова като в трети клас - едно момиченце като се разхлипа, всички се втурват да му бършат сълзичките, но никой не се опитва реално да вникне в причината за хлипането. затова се стига и до абсурдните случаи при явен спонтанен аборт, някой да се опитва да вдъхва напълно фалшиви надежди на жената, че с инжекции щели да я оправят! на това аз му викам първо, неграмотност и второ, мечешка услуга!
2. думата абсурд беше използвана под един цитат на Дара, която твърдеше, че когато имало слънчеви изригвания, тя имала по две овулации в месеца! по това изказване, освен отново да повторя, че е абсурдно, нищо друго не мога да напиша....

и отново пояснявам - не ми е лошо настроението, момичетата от чата на Зачатие най-добре знаят какъв човек съм.
пиша тук рядко, когато видя, че се дават откровено неправилни съвети или някой задава реален проблем, а не получава съществен отговор... рязка съм, но говоря винаги само тогава, когато съм абсолютно сигурна в отговора си.

поздрави

# 28
  • Мнения: 7 716
Джам е добър човек, с много познания в областта на стерилитета.
Рязка е с недосмилиците, които понякога се ръсят, но това е характер.
Тази тема, наистина стана едно изопачаване на думите и затова не се включвах досега.

Не е нормална овулация на седмия ден. Възможно е забременяване, разбира се, но това по скоро би било някакво изкючение.
До седмия ден просто няма как яйцеклетката нормално да узрее.
Ако имате системно овулация по-рано, както и по-късно, трябва непременно да се търсят причините и то при лекар, занимаващ се със стерилитет, а не обикновен гинеколог.
Не приемам, че има две овулации от слънчевите изригвания, както и ,че цикълът закъснява или подранява заради промени в сезоните.
Винаги има сериозна причина за това и ако стане системно, трябва да се търсят причините.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 798
Какво значи това,че не приемаш промяна в дължината на цикъла,вследствие промяната на сезоните? ShockedА вследствие промяната на надморсата височина?Защото аз не познавам жена,която като отиде на море,да не и се измести цикъла!

Общи условия

Активация на акаунт