Хронично разсеяна!

  • 7 118
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Това си е чиста преумора. Вземи си отпуска и спри да се занимаваш с домакинска работа поне за една седмица.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори когато разказвам нещо започвам го... по-средата се отплесвам на друго и завършвам на ...майната си,чак аз не си спомням после за какво съм говорила в началото! ooooh!

А как си се справяла в училище? С какво образование си? Какво работиш? На работа също толкова разсеяна ли си?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 70
Преглед при ендокринолог Thinking?Аз съм със струма и това е един от признаците.

# 18
  • Мнения: 1 065
 Не знам дали ще ти помогна,но и при мен се случват такива моменти-кога по-дълги ,кога по-къси,не е непрекъснато ,но е доста често.Забелязала съм ,че това се случва,когато съм преуморена или притеснена-тогава просто не се понасям,ядосвам се сама на себе си.Много често в такива моменти правя лапсус след лапсус и това направо ме вбесява.
Пресен пример от днес:До обяд се мотам по доктори-писна ми,изморена и гладна,но трябва да отида до работата да занеса на шефа болничен лист.Отивам ,но всички колеги са излезли на обяд,а аз не съм си взела ключа за офиса.Звъня на шефа,той дойде и ми отвори,поговорихме и аз си тръгвам.Прибрах се и вече предчувствах удоволствието от обяда в компанията на БГ МАМА,да ама -не.Сещам се,че телефонът ми остана на бюрото на шефа.Хайде пак отново до работата за да не забравям друг път. Simple Smile
Анализирай има ли при теб някаква зависимост ,кога по-често ти се случва това.Правиш ли разлика между разсеяност и липса на концентрация?
Аз имам заболяване-тиреодит на Хашимото,та както казва РЕНИ и аз съм ,,освидетелствана'',това са някои от от проявленията му-непрекъснато бушуващи мисли в главата,особено при преумора и стрес.
Ако те интересува нещо-питай.Бих се радвала ,ако мога да помогна с нещо

# 19
  • Мнения: 4 668
Ти си мъжът ми  , хванах те  Crazy hahaha
Сега сериозно  ooooh! Моят съпруг е същият ... Даже по - тежък случай  Confused
Няма да пиша за забравени ключове и телефон - това се случва на ден по 100 пъти  Simple Smile
В момента , в който заключи колата , вече не помни заключил ли я е и се почва едно цъкане с дистанционното ...
Обаждат му се от работата , казват му ден и час , в който трябва да е някъде . Повтаря го  5 пъти и като затвори телфона ме поглежда и пита - " Кога ме викат ?"  Thinking
Тръгва до магазина да купи хляб ...още от асансъора се обажда да пита какво да купел  Close
Редовно опитва да отвори едната кола с ключовете за другата...
Да продължавам ли ?

# 20
  • Мнения: 3 376
Ох,същата съм.

Като кажа нещо или дори поема ангажимент и в следващия момент тоатално изключвам.Сещам се след известно време и това е постоянно,ама постоянно!Имам чувството,че хората вече си мислят,че съм ужасно несериозна,а аз просто забравям.И не забравям,ами както казах-тотално изключвам и евентулано след няколко дни включвам отново ooooh!

Незнам какво да правя,постоянно да си записвам освен...Отивам до магазина-пари нямам,излизам с детето и други майчета на кафе-аз пак нямам пари,защото съм ги забравила Tired Винаги забравям по нещо,винаги бързам да свърша друго,което съм забравила преди това и изключвам за предното и това е постоянно.Отивам на курмуване-от предния ден съм забравила вече как се пали колата Shocked,а не сядам за втори или трети път.И това са най-леките случаи.

Ще следя темата за лек евентулано.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Joy  Joy Joy
Извинявайте, че се забавлявам за ваша сметка, но наистина се посмях с тази тема. В подфорум Бъдещи и настоящи майки имаше подобна... трябва да се подкрепяме Mr. Green
В офиса има още една колежка, която я "пЕре пералнята" и ни е много забавно Grinning

# 22
  • Мнения: 3 376
Ето малко гимнастика за мозъка  : http://www.ngm.bg/?cid=46&art_id=28

Лично при мен резултати са Tired

# 23
  • Мнения: 3 727
Добре де, аз постоянно не знам кое къде ми е и още не мога да науча егн-то на 11 год. си син, но на тоя тест съм 100%! newsm78

# 24
  • Мнения: 1 969
Ето малко гимнастика за мозъка  : http://www.ngm.bg/?cid=46&art_id=28

Лично при мен резултати са Tired

Да тази гимнастика е супер, правила съм я  Peace

Към авторката - мисля, че на всеки от нас ни се е случвало по нещо такова, в момент на разсеяност, но чак пък всеки ден.......  Thinking

Пробвай с линка и си кажи резултатите, така ще разбереш дали при усилие можеш да се концентрираш. Ако да - не бих се притеснявала, ако не - трябва да се прегледаш  Peace

Аз съм си изсипвала захарчетата в пепелника вместо в кафето, забравяла съм да варя цял ден яйца на котлона, губила съм ключове без абсолютно никакъв спомен и не съм ги намирала после, забравяла съм да платя в магазина, но с това се изчерпва списъка или поне не се сещам за друго  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 015
И аз съм такава, но си мисля, че е по скоро от напрежение, нерви да мислиш за всичко.Не се нагърбвай с прекалено много неща!Аз затова всичко си записвам, че да не прегрявам!

# 26
  • Мнения: 1 568
Ти си мъжът ми  , хванах те  Crazy hahaha
Сега сериозно  ooooh! Моят съпруг е същият ... Даже по - тежък случай  Confused
Няма да пиша за забравени ключове и телефон - това се случва на ден по 100 пъти  Simple Smile
В момента , в който заключи колата , вече не помни заключил ли я е и се почва едно цъкане с дистанционното ...
Обаждат му се от работата , казват му ден и час , в който трябва да е някъде . Повтаря го  5 пъти и като затвори телфона ме поглежда и пита - " Кога ме викат ?"  Thinking
Тръгва до магазина да купи хляб ...още от асансъора се обажда да пита какво да купел  Close
Редовно опитва да отвори едната кола с ключовете за другата...
Да продължавам ли ?


Олеле все едно мен описваш!!!  Tired Tired Tired

# 27
  • Мнения: 1 568
Преглед при ендокринолог Thinking?Аз съм със струма и това е един от признаците.

Какво е струма???

# 28
  • Мнения: 1 568
Аз сериозно съм се замисляла,че нещо ми има!!!

А за училището,бях добра ученичка,завърших средно-специално,чертожник,но ми костваше огромни усилия!!!Рисуевах си уроците,правех схеми,за да мога да визуализирам поне на другият ден,ако ще ме изпитват...уча цял ден,пиша,рисувам,чета на глас уж,за да запомня....спра...минат 2 минути и нищо не си спомням,едва задържах информацията до другият ден!!!
Сега съм решила на стари години да кандидатствам,чета....звъни ми телефонът (аз чета по-география),отсреща ме питат:по-какво четеш?...аз:по-история #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire...чета,чета,чета...спирам и не знам за какво съм чела,просто ме няма,мисля за хиляди други неща!!!! Така съм откакто се помня!Дойде ми до гуша,чувствам се ужасно гадно,чувствам се дори глупава,нищожна и незначима..... Tired

# 29
  • Мнения: 22
Като те слушам - все едно за сестра ми слушам. Тя също е много разсеяна. Ама много. Един от многото примери, дето тя ги разказва с голямо чувство за хумор е следния: Отивам до банкомата. Пъхам картата. Избирам телефона на майка и чакам. Чакам, чакам и се чудя къде е тази жена, че не ми звъни  Shocked  Mr. Green И хиляди други  свързани с ключовете, печката, кафето, манджите и т.н Ежедневно, ежеминутно, ужас направо. Обаче, моето мнение е, че при нея всичко това е от преумора. Има двама сина, да са живи и здрави, дето постоянно се бият, постоянно тичат, постоянно нещо искат. Има гооолям мъж дето постоянно я нервира и дразни. Има отговорна работа, има домашни задължения, има допълнителна работа.... А е само 45-49 кг. Как издърржа не я знам.  Смятам, че е нормално цялото това напрежение, което продължава години наред, да избие някъде.
Никога не съм се замисляла, че може да е от заболяване. Тук някои спомена, че това е признак на някакво заболяване. Така че, най-добре е да се консултираш с лекар. Просто си обърни внимание.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт