Постъпвам правилно или греша?

  • 8 621
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 559
Аз не съм разведена,ама съм сигурна и в моя нисък праг на търпимост #2gunfire...Ако не получавам това,което очаквам в една връзка,за мен нещата са изгубени и нямат повече смисъл Naughty....пък било то и с 5 деца Rolling Eyes.Или другият вариант да си погледам малко интереса newsm78(ако има такава възможност),правела съм го преди...ама то пак си  e със срок на годност Sunglasses(може би година ,две...)та и това няма смисъл. ooooh!
Не искам да се поставям на мястото на авторката...но искам да и пожелая успех Hug.Да намери правилното решение(според мен то не е с този мъж Stop,но тя си решава Wink)

# 31
  • Мнения: 2 723
Никси е сбъркала в преценката си, но аз съм й писала - за мен грешката е била допъсната от нея и то след като е дала шанс - да си затвори очите
аз гледам с широко затворени очи - те.е ем не ес давам на страха, ем в същото време не мисля да стоя излъгана само щото вече съм дала шанс....

Oхх, не ми е работа тук да се обяснявам, ама хич не си права.
В преценката си сбърках още като го избирах за мъж и баща на децата ми, нооо очите не съм си затвяряла , затова съм тук.
Сега поне не ми се налага да се кокоря непрекъснато, да не би да залитне по поредната...
На мен ми беше унизително, за теб явно е ОК, аз н съм ЗА запазване на сеейството на всяка цена.
И поправи ме ако бъркам, но твоя и след втория шанс се беше подхлъзнал... ае мерси от такъв живот Naughty
Аз съм си по-ценна от идеята за псевдосемейство Sick
Можех да продължа със семейните игри и да си затварям очите, но избрах да живея...

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 09:52 от Никси

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам време да из4итам цялата тема, може и да е писал ве4е някой, да кажа и аз:
пусни си темата и в подфорум семейство.
жена с пълно семейство и жена семейство с детето си, са съвсем разли4ни, разли4ни мирогледи, разли4ни ценности е името на "за доброто на детето", или ако щеш линиите на живота им са разли4ни.
разрови се и там. може там да има и други такива въпроси.
това ще ти помогне пове4е.
при пове4ето тук, ли4ния праг на търпимост е по-нисък, така 4е опитай в другия подфорум.
успех.

МИлк, частично съгласна с теб ама не много
ти в ДиС-а чела ли си скоро? аз щях да умра
то ако ги слушаш онези ми ти кукумявки дето аз четох - ми то мъжо само ако погледне навън да го мятаме през балкона
тук аз съм получавала много здравомислещи съвети и ако на моменти момичетата се попрестарават да предпазят - добре, щото чевк не залита и не забравя какви може да са последиците
но и тук рядко ще ти пишат "айде на боклука мъжо" само щот си казала че ти е криво от него...
да си пише тук жената - ще получи повече от смислени отговори

НИкси, аз май не съм постъпила като теб щот бебето бе вече факт като видях че всъщност нещо не върви добре при нас Wink

Фабиа, изневярата е като повечето лоши неща - минава заминава остава белег - чешеш но можеш да живееш с него

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя за сега не се е подхлъзвал пак
а грешката ти е била, че си се подвела - но както писах в предния пост - често се случва да се предоверим преди да сме проверили нещата - аз не направих като теб просто щото вече бях бременна
просто когато разказва своята история за мен поведението на мъжа ти сдлед неговата грешка не заслужаваше поадарък бебе - е те това аз наричам грешна преценка

а прага ми на търпимост...знам ли - преди се кълнях, че няма да дам втори шанс...
не смея вече да казвам "никогаж" щот явно човек скача според тоягата и вътрешното си желание в момента, което може да се окаже коренно различно дори от личните му представи за себе си

# 34
  • София
  • Мнения: 17 329
Никси, ‘начиии
Като пишеш, все едно аз пиша – бахти.
Дума по дума все едно аз съм го казала.
 Peace

# 35
  • Мнения: 2 723
просто когато разказва своята история за мен поведението на мъжа ти сдлед неговата грешка не заслужаваше поадарък бебе - е те това аз наричам грешна преценка

Явно не си чела внимателно, защото 100 пъти казах, че бебето стана случайно.
Вторите шансове нали не изключват правенето на секс?
Изборът да го родя беше мой! Детето си го гледам аз и не мисля да го подарявам на никой, най-малко пък на този човек.
Всъщност ако някой е получил подарък това съм аз, и цял живот ще съм му благодарна, защото ако не беше станала грешката сега нямаше да имам Иво Heart Eyes

А ти обясняваше как миналото лято пак се подхлъзнал твоя човек, ама не ми се рови сега да ти пльосна цитат Naughty

Никси, ‘начиии
Като пишеш, все едно аз пиша – бахти.
Дума по дума все едно аз съм го казала.
 Peace
Ми и аз те обичам  Hug

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 10:27 от Никси

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Никси, мила, аз обяснявах, че ме тревожи нещо и бях много разстроена
не съм писала крайните си изводи нали? не виждам за кво ми е да лъжа, а на теб - да се опитваш да доказваш, че едва ли не това правя....
ако си се засегнала - моля чети внимателно, нито те виня, нито пък нещо друго, а ако ще се "ядем" има далеч пхо-добри начини да прекарваме времето си

апропо като пишем това с миналото лято ми навява спомени и наистина подозренията май са вечен мой спътник - било в по-слаба или по-силна форма но винаги...няма спасение от това освен ако човек не иска тотално да оглупее...щот то куче дето се научи да си яде лайната казват не се отучавало.....

# 37
  • Мнения: 2 723
Виж сега, не се ядем Naughty
И какво значи да ме "виниш"... аз съм взела решение и то съзнателно такова...
Просто сме постъпили по два коренно различни начина и когато дадохме шанс и после.
Нормално е позициите ни да са противоположни.

Не исках да ти навявам неприятни спомени, извинявай

# 38
  • Мнения: 139
Медалът винаги има две страни.
Това, което ти се случва има емоционална страна на нещата.
Има, обаче и материално/икономическа.
Мъжът, който е завъдил любовница (поддържа връзка с друга жена...) е човекът когото обичаш, съпругът ти. Чувстваш се предадена.
Той, обаче, е и баща на децата ти. Тях предал ли ги е? Те обичат ли го също?

Когато ние, хората, се водим в постъпките си от емоциите, успяваме да стъпим върху много тънък лед. Ако сами се окажем над дупката и ако съдбата е достатъчно благосклонна понякога успяваме да додрапаме обратно до здрава почва под краката. Но ако с нас сме повлекли и друг(и) човек (хора)... става сложничко.
Известна доза здрав разум и трезва преценка помагат повече в подобни ситуации. Участниците в това, което ти се случва сте 4, не 2.
Дай си време. Не бързай. Да звъннеш на адвоката си ще ти отнеме 3 минути. Да напишеш молбата за развод - 20 минути. Бракът си сте го градили доста по-дълго време, нали така?
Да звъннеш на адвоката си - няма краен срок. Ако не го направиш днес - можеш да го направиш утре.
Просто си дай време да се оттърсиш от първоначалния емоционален срив. Пък после - както реално прецениш, че ще е най-добре за децата ти и теб.

# 39
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Медалът винаги има две страни.
Това, което ти се случва има емоционална страна на нещата.
Има, обаче и материално/икономическа.
Мъжът, който е завъдил любовница (поддържа връзка с друга жена...) е човекът когото обичаш, съпругът ти. Чувстваш се предадена.
Той, обаче, е и баща на децата ти. Тях предал ли ги е? Те обичат ли го също?

Абе... малко опасна ми се вижда тази логика... Не знам дали съм разбрала правилно, но на мен ми звучи нещо в стил "търпи заради децата". Още не съм видяла брак, крепен в името на децата, който да се е отразил добре на въпросните. Има много начини една майка да насърчи отношенията на децата с баща им след раздяла. Бащата също има финансови задължения към децата си - и морални, и по закон. Така, че да бъде съветвана една жена да пренебрегне себе си и целия си бъдещ живот в името на ... (хайде да не изреждам, всички го знаем тоя списък), не е май нито много честно, нито полезно за някого в цялото уравнение. Най-малко пък за децата. Нещастната майка не може да майчинства добре.

Струва ми се много разумно обаче второто послание в този пост: "успокой се, дай си време и тогава действай". В афекта си човек може да извърши какво ли не и после като отрезнее....

Друг е въпросът, че, струва ми се, на Века и предстои много сериозно дълбаене в себе си... И аз, като някой от писалите преди, виждам описана фасадата на едно "идеално" семейство, но не видях някъде да пише нещо за любов, близост и т.н. Така, че тук опира и до приоритети и кое ще се окаже най-важно за Века: имидж на семейството, финансова сигурност, щастие и себеразвитие и т.н. Каквото и да избере, желая й успех и вътрешен мир, щото това, което й се е случило, е една много мъчителна история, от която хич не е лесно да се съвземеш... 

# 40
  • Мнения: 7
Може би всеки има нужда от собствени опити и грешки и затова, ако искаш пробвай, дай шанс дори и с цената на времето си и разочарованиета след това.

# 41
  • Мнения: 911
...
Струва ми се много разумно обаче второто послание в този пост: "успокой се, дай си време и тогава действай". В афекта си човек може да извърши какво ли не и после като отрезнее....

Друг е въпросът, че, струва ми се, на Века и предстои много сериозно дълбаене в себе си... И аз, като някой от писалите преди, виждам описана фасадата на едно "идеално" семейство, но не видях някъде да пише нещо за любов, близост и т.н. Така, че тук опира и до приоритети и кое ще се окаже най-важно за Века: имидж на семейството, финансова сигурност, щастие и себеразвитие и т.н. Каквото и да избере, желая й успех и вътрешен мир, щото това, което й се е случило, е една много мъчителна история, от която хич не е лесно да се съвземеш... 

 Peace

напълно подкрепям всяка дума по-горе.
и повечето от написаното в темата дотук.

пак ще разкажа за тази моя позната, която сама отгледа дъщеря си, защото една нощ докато детенцето било съвсем малечко още, таткото се върнал "от събрание" по някое време призори и майката в афекта си вхърля хлаката си през прозореца. И дотам със семейството.

да, ужасно нещо преживяваш, но мен повече от цялата "случка" ме ужаси това, че след като ти се озоваваш зад гърба му, докато той се е разнежил по телефона.......и след като те "забелязва" реакцията му е.......да излезе да продължи разговора на балкона  Shocked Shocked Shocked

за какво идеално семейство си говорим въобще, за какъв авторитет пред колегите и не-знам-какви си други представления пред околните?!!! И преди да се разкая те нарича "овца заспала"  Close

не е проблемът в това как да продължиш да живееш живота си "без доверие", а въобще как живееш с човек, с когото очевидно не се ужававате.
за любов, както в доста постове се споменава, май не иде реч?... newsm78

а мъжът ти...явно си е шавлив от време, а ти пък му нямаш доверие също не от 24.05 - след като проверяваш покупките по касова бележка...... Shocked

Не знам. Може би Милки е много права - почети из ДиС, там сигурно ще намериш по-правилни съвети......... Thinking

# 42
  • Мнения: 651

апропо като пишем това с миналото лято ми навява спомени и наистина подозренията май са вечен мой спътник - било в по-слаба или по-силна форма но винаги...няма спасение от това освен ако човек не иска тотално да оглупее...щот то куче дето се научи да си яде лайната казват не се отучавало.....

Ей заради невъзможността ми да живея такъв живот, затова съм в този форум. И ако трябва пак да направя избор, пак такъв ще е.

И както и в по-горния си пост в тази тема съм писала избора си зависи от житейските тежести на жената. На мене детето ми е най-голямата тежест,  но от другата страна на везната ми стои правото на спокойствие, искрена радост и щастие, естественост в емоциите и вяра в доброто което заслужавам.  Ми на кантар са ми и смело мога да заявя, че практически си доказах че двете не са несъвместими.
В много случаи в наши дни обаче зависи доколко можеш да си го позволиш.

Катнадийн, написаното не е срещу тебе, просто използвах цитата ти.

# 43
  • Мнения: 63
вие направо сте страшни,благодаря ви,че ви има
прави сте за всичко,което сте изписали,но овцата си е овца визирам себе си

# 44
  • Мнения: 671


.....но овцата си е овца визирам себе си

Докато мислиш така за себе си,ще тъпчеш на едно място. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт