Френски га(р)джета и ма(дa)ми - 14

  • 17 323
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 325
Мили мами!Искам да ви помоля за нещо!Понеже знам , че много от вас са на доста добро езиково ниво и ви моля някоя от вас ако има свободно време да преведе тази публикация на Администратора.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267084.0
Искаме да изпратим това писмо на асоциацията която беше създадена след смърта на френският мюзик айдъл починал също от тази рядка болест.Надяваме се да помогнат поне със съвет.Благодаря ако някой от вас се наеме да го преведе.

# 256
  • Мнения: 85
Здравейте момичета,
честито на всички рожденици   bouquet
Аз се обръщам към парижките мами (ако има останали такива )Simple Smile)
Във вторник ще ходим до посолството по работа, желаещи за среща има ли?
За по едно кафе набързо или Макдоналдс, че ще сме с децата, ще ми е приятно да се запознаем!!!
поздрави

# 257
  • Мнения: 846
mari_rus, проследих темата, наистина много е тъжно, че такива неща се случват. Пожелавам ти успех в превода и дано  повече хора да помогнат  baby_neutral

# 258
  • Мнения: 292
madame честито и от мен с малко закъснение  bouquet

mystic за креш парантал само суперлативи мога да говоря! Много ни беше мъчно като я напуснахме миналия ноември. Сигурно знаеш, че то си е нещо като асоциация от родители, които наемат учителките и са финансирани главно от CAF и CUS. Дани ходи в Baby boom близо е до place d'Austerlitz. А места в такива ясли има по-голяма вероятност да намериш, защото ако се ангажираш трябва задължително да имаш малко свободно време през седмицата. Поне при нас беше половин ден дежурство на седмица, което прекарваш в яслата. Помагах в заниманията на децата или при приготвянето на обяда. Освен това отговаряш и за някакав пост в асоциацията - работа, която ако си заета през седмицата можеш да вършиш и през уикенда. Ние примерно отговаряхме едната година за седмичните покупки,а другата година помагах при инвестициите и счетоводството.
Иначе това, което най-много ми харесваше там е, че вземах пряко участие в това как минава деня на детето ми. В смисъл ние (родителите) избирахме на какви занимания ще ходят децата (басейн, бебешка гимнастика, посещения на ферми, меню за месеца и т.н.). Ако имаш пък повече от половин ден свободен през седмицата спокойно можеш да отидеш там и да вземеш участие в нещо. На мен точно това, че бяхме като едно голямо семейство много ми допадаше и се разбирахме семействата помежду си. Дани също много обичаше да ходи на ясла и нямаше търпение сутрин да тръгнем. Питай ако има нещо друго, което те интересува. Но определено ако пак трябваше да избирам пак бих избрала такава ясла!

mari_rus за писмото на първа страница ли става въпрос? Започвам да го превеждам. На теб ли да го пратя после ?

# 259
  • Мнения: 1 325
floralpina, благодаря ти за отделеното време Hug Можеш да го изпратиш и направо на майката на Иланка в темичката е с ник - annette.Сигурна съм , че ще ти е безкрайно благодарна Hug
ПС- Да точно за него става въпрос, но може да вмъкнем и банковите сметки също и телефоните за връзка.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 16:41 от mari_rus

# 260
  • Мнения: 1 194
Ей, къде изчезнахте всички? Да не сте заминали вече на 14 юлския уикенд?
Шомон май е вече в Бг?
Кой остана тук?

# 261
  • Мнения: 702
Габи е с Варицела от неделя и хич не ми се пише
Иначе голямата щерка вече е тук и сам безкрайно щастлива  Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 2 907
Аз съм тук, само дето моят пц го тръшна някой червей или троянец, та трябваше да се разделим по живо, по здраво и да си купя нов. Та докато взема нов, а и разбера, че уиндоус виста е егати чудото, което ми отхвърля всички програми за инсталиране, включително и цд-то за адсл-а ми, мина доста време.
Та сега както исках да се махам от оранж, се обвързах за дълго време още, днес инсталирах лайвбокс за виста, халелуя.

Флоралпина, да ти кажа какви кошмарни моменти преживях в понеделник при обиколката ми на ясли.
Ходих в две креш паронтал. Видя ми се ужасно - от хигиенна гледна точка, от идейна също. Тетките, които ме интервюираха бяха повече от нагли, безумна темерудщина просто!
Отидох в креш фамилиал, чаках 1 час на крак, че аджеба някой благоволи да ме покани в бюрото. Отново една темерудска персона ми казва, че има свободна асистант матернел, ама че трябва да приема до два дни, иначе мястото отива на друг.
Вчера следобед се натоварвам на колата с детето и отивам до Страсбург да и видя къщата на тази жена. Боже, като влязох вътре щях да си глътна езика. Такъв бордел, такава натрупия, тъмница без почти никакви прозорци. Не ми е ясно как може такова жилище да е пригодено за деца, а и ми казаха от агенцията, че ги контролират редовно етц. Явно ни делят светлинни години що се отнася до представите ни за чистота...Най-странното е, че на детето му хареса, радва се, смя се, заигра се даже. Засега приех, понеже нямам друг избор, но ако се отвори друга възможност, няма да я дам там.
Изобщо това търсене на креш се оказва мишън импосибъл. Отчаяна съм.

Просто нямам търпение да мине тоя август, че това местене започна да ме разболява. Ако доживеем октомври, то тогава трябва да сме се нанесли изцяло, детето ми да ходи на ясла, а аз да съм си намерила работа. И тогава ще мога да се похваля, че съм добре.

Хубава вечер на всички.

# 263
  • Мнения: 1 017
Добър вечер!

честит бебок на Мамбата!!!

честит рожденик на чумби!!!

Не мога да намеря главното ч на тази клавиатура Embarassed

честит апартамент на Мистик!

Мадам честит рожден ден и на теб!
И на всички, които съм пропуснала честити празници!!!

Мариакара, нали знаеш - и сам войнът е воин Simple Smile)))

Аз съм тук ама си имам мили гости от БГ - мама и племеника ми:) Утре ще ходим на Дисниланд -голяма радост пада. Дано само не вали!

Иначе за мен тази година Бг няма да има нито ваканция  Cry да ви се оплача!

Но пък съм свободна за срещи по женски. Малкия заминава с баба си за БГ на 14 юли.

Така че свиркайте ако имате желание!

# 264
  • Мнения: 1 194
Ей, явно не съм сам воин! Wink
мистик, съчувствам ти за историите с креша. И на нас ни предстои тръгване на креш за малкия през септември и съм изпаднала в манийно-депресивна психоза с бързи цикли: през пет минути се редуват ентусиазъм , че детето ще е с други себеподобни и че баба му ще може да си отиде в къщи в БГ, след пет минути виждам песмистични картини от болести от креша, на детето му говорят на френски и то е травматизирано и етц и етц. Да идва вече септември , надявам се реалността да не е толкова сложна като моите фантазии. На 25 юли имам среща в креша...
А търсенето на асистант матернел за Яна ми е останало травматичен спомен: посещения на странни къщи със странни миризми в странни ХЛМ... в следствие на което се реших на стъпка, която дотогава смятах за абсолютно невъзможна: да живея със свекърва ми...
Желая ти много кураж за Страсбургската ви авантюра, всичко ще се нареди, само спокойствие и позитивни мисли Sunglasses

мамо светли, надявам се , че малката кара нетежка форма на шарка, бързо да се оправя! Честита ти радост за голямата щерка!

Надин, весело изкарване утре в Дисни! И ние няма да ходим в БГ, но аз съм еретик и това решение беше мое и много се радвам, че се реших на тази революция Grinning Понеже вуйна ми, която в момента гледа децата е голям ентусиаст, може и да ми се усмихне шанса за една среща по женски след 14.
Иначе ние в петък тръгваме за Сент Мало, за 4 дни. Дават лошо време, но се опитвам да не се депресирам предварително.

Поздрави и лек уикенд на всички!






# 265
  • Мнения: 292
mystic съжелявам, че с такива впечетления си останала. Дано да  намерите нещо подхдящо за малката принцеса. Иначе и аз имам съвсем малък опит с креш фамилиал, когато търсихме ясла първия път  намерихме само едно свободно място при една асистант матернел. Апартамента и също беше ужасен,тъмен и миришеше навсякъде на манджи. Имаше две деца в апартамента, който май бяха нейни и още едно, което гледаше и трябваше да вземе и Дани. А тои тогава беше само на 5 месеца. Отказахме се и мобилизирахме бабите от БГ и така изкарахме докато  стана на годинка.
Стискам палци всичко да се оправи и нареди както искаш Hug
И ние от 1 август се местим в нов апарт. Хубавото е, че оставаме на същата улица, само че от другата страна и Дани няма да се налага да сменя матернела  Simple Smile Ние края на август се прибираме и ще се радвам да се видим!

Nadin mariakara  весело изкарване в Дисниленд и Сент Мало! Да разказвате после!

mama Svetli дано по-леко да мине шарката. Мен много ме е страх от нея, но не сме слагали на бубулечо ваксина и сигурно като тръгне на матернела ще я прихване  Tired

# 266
  • Мнения: 3 241
здравейте мадами.
И аз съм тук и няма да мърдаме това лято особено - само този уикенд отиваме на Puy du fou, а на 26ти отиваме до Мадрид.
До края на този месец ще имам много работа, но август съм готова за срещи Wink

Приятна почивка на всички, които са във ваканция, пък и на другите весели занимания Simple Smile

# 267
  • Мнения: 1 909
Ку-ку, и аз съм тук, но нали Сашо е във ваканция а и си имаме баба, та трябваше наново да въвеждам ред в организацията - дечицата решиха, че сега е момента да се глезят и да си показват всичките магарии, ех, те са си прави  за себе си...

Мама Светли, радвай се, че ще я отметнете варицелата - нищо страшно няма, скоро ще я забравите! Само дано голямата ти дъщеря я е карала вече

Мистик, и какво сега - чак през октомври ли ще се появиш спокойно на линия Mr. Green  Горещо лято ти се очертава, но сега ако успееш да ги организираш нещата, после ще е по-лесно, дръж се!

И на нас не ни се полага ваканция  Sad, та засега се очертава едно дълго и досадно лято, освен ако  някой като Брад Пит (айде може и малко под него) не се появи като клиент междувременно

# 268
  • Мнения: 353
v net-club sam-kredor nqma  Wink

Patuvahme dobre ot gledna to4ka 4e sme jivi i zdravi....Ako ne broq adskoto glavobolie treti den....
Ina4e mi se sbadnaha vsi4kite koshmari za obarkan voaiaj... Sad
Parviqt polet mnogo zakasnq-syotvetno vtoriqt samolet izletq bez nas... :cry:Prekarahme 6 4asa na letishteto vav Frankfurt...Pristignah v Sofiq v polunosht i vzehme taksi do Plovdiv....
Saotvetno i bagajat go nqmq.4akam go dnes v 9(sled kato zagrqh telefona na dostav4ika da pitam kade e...Za po-prqko minal prez Burgas....I veroqtno sa mi prerovili neshtata i sa mi gi poobrali...
da mu ... maikata i patuvane....

# 269
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Здравейте момичета. Аз не пиша защото няма нищо ново около нас. Подготвям се за голямото пътуване и днес вече задействахме крайната институция за да ми се издаде дипломата предсрочно и се надявам до 2-3 седмици да е готова.
 Моля ви стискайте ни силно палци. Днес се решава дали ще вземем квартира... Ще пиша когато разбера какво е станало ама аз ще откача тук от притеснение Crazy

Общи условия

Активация на акаунт