Френски га(р)джета и ма(дa)ми - 14

  • 17 328
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 194
Мегита,бон шанс! Praynig

Шомон,  Shocked! Имаш право сега на пълна глезотия, оставяй малчо на бабите и се погрижи  за себе си!

# 271
  • Мнения: 2 907
Мариакара, описваш все едно моята авантюра. Флоралпина и тя. Има нещо мътно в понятието асистант матернел, да знайте  Grinning

А днес ми звъняха отново от едната родителска креш, да съм ходила на "втори кръг" с другите кандидати, целият колектив трябвало да ни види. Още малко и интегрален стриптийз ще ни накарат да направим, че да вземат най-добрият танцьор от нас.

Флоралпина, да разбирам, че ще живеете в Робертсо ли? Ние сме в quartier des XV.

Чумбо ма, не ме бъзикай тъй. Местенето ще започне в началото на август, тоест напускаме тук тогава. През септември детето трябва да тръгне на ясла, аз да си намеря работа. Затова казах, че през октомври искам да е минал адът...

Шоме, не разбрах защо сте изтървали самолета, защо багажът не е с вас, но се надявам всичко да се оправи.

Кой ще пуска новата тема?

# 272
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
Да се наместя в старата преди да сте пуснали нова!

След кошмарно преместване, още по-кошмарно настаняване (2 седмици сме спали по 4-5 часа на нощ), инфарктно посрещане на нашите (полетът, който трябваше да кацне в 10 сутринта се приземи след полунощ заради взривовете в Челопечене) и варицелна Камбанка (мамо Светли, не сте сами в борбата Simple Smile), най-накрая се добрах до компютър и Интернет!

Имам много за четене и навксване!
Първо, честит втори син на Мамбата, много радост да ви носи!  newsm51

Честито на всички пропуснати рожденици!  newsm59

Честито и на Мистик за апартамента! Пожелава ви много щастливи моменти в него, леко пренасяне и успешно намиране на ясла!
За асистент матернел, какво да ви кажа, и аз имах едни опити в Париж, дето не са за разправяне. С една дори не можахме да се разберем на френски (почти не говореше, въпреки че от кметството изрично подчертаха колко строго ги следят и как едно от основните изисквания било писменото и говоримото владеене на френски). Но пък после попаднах на редки перли, при които Камбанка се чувстваше отлично!
Аз в момента съм на вълна "новото училище"... далече е от "версайското" такова Simple Smile. Ще заменим съучениците Луи-Виктор, Сиприан и Жустин с Абделкадер и Мустафа Wink. Дано обаче нивото да не е ЗЕП.

Сега Камбанката е с баба и дядо  (и аз си имам баба и дядо вкъщи, пък!  Laughing) и май даже ще вземе да проговори на български! Вчера се опитавше да ми пее "хей ръчички, хей ги две"!  Laughing
За срещи и аз съм свободна, след работа за по бира или през уикенда (без следващите две съботи). Laughing

Надин, как мина Дисни? Ние ходихме да видим Мики Mаус миналата седмица. Камбанката ревна на атракцията за Снежанка и чакахме под проливен дъжд да се снимаме с Пепеляшка.  Laughing

Мистик, радвам се, че на твоите познати им е харесал хотелът  Grinning. Rue Daguerre е една от любимите ми улици в Париж.

Чумби, защо така няма ваканция за вас?

Шомоне, дано на връщане всичко да ви мине гладко. Сега се поглези и почини! Намериха ли то багажа?

За мен ваканцията е чак след 15-ти август. Нищо не сме резервирали, защото искахме малко да останем на спокойствие, но почваме да си мислим дали все пак да не отидем някъде на почивка за седмица. Оглеждаме се за из Магреба засега... Но пък догодина отрано ще почна да мрънкам за норвeжките фиорди или исландските гейзери...  Laughing

Мегита, успех с дипломата и апартамента! Бях мернала, че ще я и превеждаш. Не знам дали знаеш, но ако ще се опитваш да си признаеш нивото тук (което е малко вятър работа, де), ще ти искат тукашен превод от т.нар. "заклет преводач".

Отивам да чета и наваксвам с клюките и после ще спя (то било хубаво човек да спи по 7-8 часа  Laughing).

# 273
  • Мнения: 846
И аз да се включа преди да е почнала новата темичка. При мен нищо ново, лятото си тече, аз чакам края на месеца и съм окончателно безработна  Rolling Eyes, но пък се приготвям само за хубави емоции. Ремонтът на апартамента тече в пълна сила, май  newsm78.

Като чета какви премеждия сте имали по летищата, направо ми се вие свят.

Роца,  как така бе мила и за дипломите ли трябва там да се превеждат, аз вече ги преведох и се охарчих с 250лв. това на какво прилича  #Cussing out. На мен ми бяха казали тях можело и в България да се преведат  #2gunfire

Този уикенд мисля да почивам и да се забавлявам, пожелавам и на вас хубава почивка   bouquet

# 274
  • Мнения: 1 325
Честито на всички и от мен които са имали поводи за празнуване тези дни Hug
Шомон,  Sad Дано да нямате проблеми с връщането Praynig
Аз съм се отдала напълно на почивка Simple Smile Бабите и прабабите много помагат и Дая се чувства отлично в тяхната компания когато мама разпуска някъде Simple Smile

# 275
  • Мнения: 353
Kufaryt pristigna 4ist i neopetnen ....vsi4ko si e vytre v idealno systoqnie

Mistic-typanarite na De Gol ni pusnaha s 4as i polovina zakasnenie po neqsna pri4ina i izpusnah vtoriqt polet...

Rotsa-na men ne mi praviha mizerii za diplomite-Ve4e sme v Evropata  :lol:I moite sa prevejdani v Bg.

 
Mnogo  Hug za malkite gospojici s varicela...

  bouquet

# 276
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Запазихме квартирата  newsm44 newsm68 newsm44 Оказа се, че ще я освободят на 13-ти септември но имаме къде да спим до тогава и не се притеснявам  newsm53 . Не знам точно как се казва квартала но знам, че се намира точно под Емерайнвил (източно от центъра) там живеели артисти. Било много красиво, подобно на къща с отделни апартаменти колко 4 семейства има  с градинка, паркинг на 1 етаж 2 стаи. Много се радвам  smile3521

Мегита, успех с дипломата и апартамента! Бях мернала, че ще я и превеждаш. Не знам дали знаеш, но ако ще се опитваш да си признаеш нивото тук (което е малко вятър работа, де), ще ти искат тукашен превод от т.нар. "заклет преводач".

 Ами зълва ми каза да не я превеждам тук, че там ще направим и превод и легализация и не знам кое е най- добре  newsm78

# 277
  • Мнения: X
Привет,
не съм ви чела няколко дни, че останах без компче. Пипна го вирус, наложи се тотална преинсталация, загубихме доста ценни неща, а още ми се струва че има нещо троянско в него. Ще видим.
Ние сме ОК в БГ, ходя си на прегледи повече от редовно, добре сме с бебока. Още се срамува и не иска да си показва дупето, така че пола е голяма мистерия. Двамата батковци са идеалните селянчета - по цял ден са на двора, играят и правят бели, ядат като разпрани и спят като заклани. Голямо глезене пада от баби, дядовци, че и американската им леля накуп. Кой като тях. Отиде ми възпитанието и организацията, наесен ще видя зор докато влезем в релси.
Аз гледам да почивам и разпускам, чета книги, плета си жилетка и спя.

Успех на търсещите креш, аз не мога да нахваля нашата, нищо че Ники ходи само на гардери там. Иначе с асистент матернел имам печален опит с Бобо и няма да опитвам с Ники и другото бебе. Има нещо сбъркано в цялата система, нищо че има и куп доволни майки. Аз не съм една от тях.

Весела ваканция на заминаващите. После снимки и подробни разкази, нали?
Интересно ми е да споделите и за Дисниленд. Имам една идея за уикенд там през септември, ама да видим ще ме огрее ли. Има голяма вероятност да се наложи скоростно изнасяне към следващата дестинация, така че да затвърдим наложилата се традиция - всяко бебе в различна държава.
Мисля да спра до тук, че сама на себе си досадих. Логореята и скуката в комбинация са коварно нещо.  Wink

# 278
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
Има голяма вероятност да се наложи скоростно изнасяне към следващата дестинация, така че да затвърдим наложилата се традиция - всяко бебе в различна държава.
Мише, внимавайте, че то май държавите са над 200 вече - ако тръгнете да ги обикаляте всичките и във всяка една по бебе...  Wink Laughing

Дано компютърът да ви се е оправил след инсталацията и да не се налага да преинcтaлирате наново. Най-неприятното е, че сте загубили данни.

За Дисниленд - бих ви посъветвала да отидете рано, още с отварянето. Ако сте с кола - задръстването от магистралата до Мики си го бива, паркингът е огромен и поне на 10ина минути пеша от  входа на парка. Ако сте с РЕР - гарата е пред входа  Wink. Вземете си предварително билети, ако можете, че може да попаднете на голяма опашка. И се запасете с пари  Laughing. Ние видяхме почти само частта с приказките - Замъкът на Спящата Красавица, мечът на Крaл Артур, атракцията "Снежанкa" (където Камбанка се уплаши от влакчето), чакахме да се срещнем с принцесите и разгледахме Adventureland отвън (т.е. без да влизаме в атракциите) - Карибските пирати, Индиана Джоунс, палата на Аладин... Иначе навсякъде са опашки, освена ако нямаш "pass" за по-бързо влизане. Но още ми е малък дзверът, след някоя и друга година пак ще я заведем, поне да минем повече атракции.

Мистик, видях, че са ви натресли Вистата (то май вече всички нови комютри с Виста ги дават). Вече доста драйвери излязоха (мъж ми така искаше да я пробва преди време, та успя доста неща да намери в нета... е, не издържа и след 3 седмици преинсталира XP-то ). Ако искаш ХP, свирни, ще се разберем Wink.

Роца,  как така бе мила и за дипломите ли трябва там да се превеждат, аз вече ги преведох и се охарчих с 250лв. това на какво прилича  #Cussing out. На мен ми бяха казали тях можело и в България да се преведат  #2gunfire
За преводите на дипломите цитирам едно свое старо изказване по темата :
"Има две "нива" на превод на диплома. Единият може да си го направиш и в България (ако ще го правиш, превежай не само дипломата, но и академичната справка) и да го представяш евентуално на работодатели и институции (за да могат все пак да прочетат какво пише там). Но не ти дава никаква тежест, въпреки, че според едни спогодби от май 1995, ФР би трябвало да признава БГ университетски дипломи като за бак+5.
Другото, което можеш да направиш е, да поискаш от френската държава да ти издаде атестация за нивото на обучение (което обсъждат по-горе момичетата). Тогава ти трябват няколко документа, сред които и превод направен от тукашен "заклет" преводач, въпреки, че пак според двустранни спогодби, ФР би трябвало да признава БГ легализирани преводи (но както ми обясни навремето едно деде, което ми превеждаше университетската диплома (което си е материя за цял разказ, ама да не се отклонявам), "и тукашните превoдачи трябва да имат работа, госпoжице"). После пращаш този превод и малко други документи до Академията ти по местоживеене.
След около месец получаваш писмо, в което първо ти обясняват, че френската държава не дава еквивалент на чуждестранни дипломи и че ти дават с този документ единствено атестация за ниво на обучение и че ако искаш да си доучваш тук, съответния ректорат ще реши кои предмети да ти признае, а ако си търсиш работа, работодателят преценява дали да ти призане съответното ниво на обучение. Демек, ако работодателят ми реши, може да ми каже, че аз дори и бак нямам. И накрая да ми кажат, че имам бак+8 в българската образователна система. "

Мегита, браво за квартирата!Emerainville е малко далече, ама влак има - ще може да идваш на парижките срещи.  Wink

Ще гледате ли утре фойерверките?

А, я да ви питам нещо. Имам баща, чието хоби е дърворезбата и леля, която е реставратор на икони. Резултатът е, че вкъщи имам 3 икони (но не съм от най-вярващите). Та, въпросът ми е - върти ми се из главата, че икони се слагали на източна стена, вярно ли е? (Питам ви вас, че не ми се занимава да пускам тема в ДиС, където 25% ще ми кажат "щом не си вярваща, слагай където искаш", 25% ще ми се накарат как може да имам икони, щом не съм вярваща, 25% ще ми кажат, че не знаят къде се слагат, ама каква хубава икона са си купили/получили за сватбата и 25% ще отговорят по същество  Laughing. Tук поне съм сигурна, че 100% от отговорите ще са по същество  Laughing).

# 279
  • Мнения: X
Роца, изборът е сведен до няколко броя страни само, мисля да не ги обикаляме всичките. А и с бебетата мисля да спра до тук, поне аз. Ако някой иска футболен отбор, да си се справя сам.
Мерси за съветите за Дисниленд, много ми беше полезна.
За иконите - ами в църквите икони има по всички стени, не само по източната. Така че си мисля че едва ли има нещо вярно. Поне аз за такова поверие не знам.
Отиваме на риба, хубава неделя на всички!

# 280
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
честит ви 14 юли!

и аз да питам къде е главното ч?

И ние сме с варицела, вече втора седмица. Голяма ваканция в бг няма що. Сега вече сме си тук. Аз много се надявам да не прихвана и аз. Но малчо се измъчи.
Някоя мама около Толуза неиска ли да се видим? (е като ни мине напълно варицелата де, осте сме заразни).

приятен ден на всички

# 281
  • Мнения: 1 341
Здравейте момичета. Аз не пиша редовно, но гледам да ви изчитам доколкото ми е възможно.
Днес е специален ден за нашето семейство. Дъщеричката ни става на 2 годинки.
Черпя ви за нейно здраве


madame, ще се радвам да си направим една срещичка. Бързо оздравяване на малчо, пиши като се оправи да се организираме. Hug

Хубав ден, мадами.  bouquet

# 282
  • Мнения: 846
Привет на всички  Hug
Ронка, ЧРД на милата ти дъщеричка, да ти е жива и здрава  newsm59
Роца, мерси мила за обяснението. Разбрах обаче,че на моя позната са приели преводът и легализацията на дипломата, която е направила в БГ, така че май е индивидуално.

Дамите, които са в София, да се стегнат за една срещичка и да пишат, вече всички трябва да сте тук  Mr. Green. Август месец пътувам за ФР. Мегита, ние с теб, май с малка разлика във времето ще пътуваме. Как върви френският?

# 283
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита, ние с теб, май с малка разлика във времето ще пътуваме. Как върви френският?

 Оффффф, не питай. Ужас, този език ще ме съсипе направо Sad.
 Май започвам да хващам някои неща ама ей сега се опитвам да се сетя да напиша нещо ама не става Sad

# 284
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4естит национален празник на вси4ки   bouquet

Ронка, 4естит втори рожден ден на малкката ти принцеса, да ти е жива и здрава  Hug

Роца, и аз си мисля 4е стената няма зна4ение дали е изто4на или не.

jalana, аз ще идвам за малко до София в края на месеца и дано да се организирате за среща, та да се запозная с вас.

Сбъдваща мечти, какво уловихте в4ера  Wink Мъжо днес ми се хвали 4е хванал 80-сантиметрова щука.

Общи условия

Активация на акаунт