142 ОУ в кв.Борово

  • 79 225
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 977
Защо? Какво точно се случва? Много се интересувам, защото се колебая дали да я запиша в това училище? Става въпрос за първи клас.
Дъщеря ми завърши четвърти клас тази година и я преместих, синът ми завърши седми и се радвам,че приключих с това училище.
Единствената разлика от предни години е,че изминалата учебна година ги заведоха на една екскурзия и на едно зелено училище.
Като плюс ако решите да запишете детето ще кажа,че първи клас поемат две страхотни преподавателки.Едната беше миналата година на дъщеря ми - г-жа Соня Стоянова. Нова е за училишщето, радвам се,че поне една година преподава на моето дете, което като завърши плака за нея, защото наистина много я обикна. Другият прекрасен преподавател е Пенка Илиева,тя е стар кадър на училишщето. Та за мен това е плюс ако попадне в един от тези два класа, защото е изключително важен учителят от първи до четвърти клас, но в пети клас не бих оставила дете там. Синът ми за три години смени три учителки по математика и две по бел.Всички бягат от директорката.
Освен това в стола има мишки, децата с аги виждали,докато се хранят,включително моята хранела "сладкото мишле с кашкавал".Това за мен е пълен потрес. Уж звъняхме по институции и подавахме сигнали, но някак не мис е вярва да направят ремонта, който трябва да Асе направи,за да им запушат дупките и да не влизат.

# 256
  • София
  • Мнения: 592
Дъшеря ми завърши там тази година 7-ми клас и се радвам, че вече ще е далеч от това училище. Всички добри учители напуснаха. Записах я в това училище преди 8 години заради началната учителка г-жа Средкова и успехът на децата на НВО след 7-ми клас. За съжаление дойде новата директорка и любимата ни госпожа напусна, както и много други, още първия месец. Какво да кажа, вижте статистиката за резултатите по БЕЛ и МАТ годините назад, пълна деградация и трагедия. С всяка изминала година положението се влошава. А пък за дисциплината направо не ми се говори. Изобщо не се взимат адекватни мерки спрямо агресивните деца. В нашия клас имахме агресивно дете и учителите, които останаха на работа, изкарваха другите деца виновни, защото те го били предизвиквали и постоянно им се вменяваше вина. Всички часове се проваляха заради него. Учители, които напуснаха, са писали докладни до директорката, които тя замиташе под килима. Това дете не беше наказано нито веднъж! Нямаше родителска среща по темата въпреки нашето настояване. Подписка направихме, колективна жалба до много институции и ситуацията изобщо не се подобри. Четири деца напуснаха нашия клас заради това дете, а според директорката проблем няма. Беше ме страх да пускам дъщеря си на училище.
Бягайте далеч от това училище. Не го препоръчвам.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 132
В подкрепа на горните мнения ще напиша, че голяма грешка направих, като оставих детето си в това училище.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 977
От класа на дъщеря ми (на есен ще са пети клас) знам за 4, които със сигурност смениха училището и 4те отличници и на НВО. Със сигурност има и други "избягали"
Хората записват там от първи клас,защото нямат избор със сегашния начин на прием, но масово след четвърти клас се местят и тепърва ще се местят ако не се махне тази жена, която съсипа училището. Имам съседка работи там чуди се докога ще издържи и не е само тя,говорила съм с някои от напускащите учители,всички казват,че напускат заради директорката.

# 259
  • Мнения: 370
От 5. клас подготовката по география дали е добра? Интересувам се за този предмет по-конкретно. Някой има ли впечатление от преподавателите? Предварително благодаря!

# 260
  • София
  • Мнения: 592
Имаше прекрасна учителка по география - г-жа Агопян. Тя също напусна. Така, че вече не се изучава предметът на ниво.

# 261
  • Мнения: 603
Здравейте, да попитам, 203то училище има ли общо с гимназиалния етап на 142ро или са отделни и независими , но в една сграда?

# 262
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, да попитам, 203то училище има ли общо с гимназиалния етап на 142ро или са отделни и независими , но в една сграда?

Отделни и независими са в една сграда. Непрестанно има скандали между двете директорки, че даже и във вестниците писаха. Да не ви разочаровам, но и 203 е доста зле. И неговата директорка е леле мале.
Има предложение да се обединят двете училища в едно, както е било преди и да се назначи трети независим директор,а тези двете да се освободят. Това е надеждата за оправяне и на двете ,чилища, но в район Красно село или не им се занимава, или госпожите са с много добри връзки и затова ги държат на постовете им. За директорката на 142ро поне усилено се носеха слухове, че някой я "настани" на поста и е със сериозни връзки.

# 263
  • Мнения: 603
Не намерих отделна тема за 203то, някой може ли да се включи с отзиви за това училище?

# 264
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не намерих отделна тема за 203то, някой може ли да се включи с отзиви за това училище?
Зле е.

# 265
  • Мнения: 1
203 е смного добра подготовка по езици и едно от малкото, които имат природо научен профил. Много добри педагози по езици. Директорката е обичана от децата и много свясна.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 132
203 е смного добра подготовка по езици и едно от малкото, които имат природо научен профил. Много добри педагози по езици. Директорката е обичана от децата и много свясна.
Оправихте ми деня! Sweat Smile

# 267
  • Мнения: 3 887
Здравейте, да попитам, 203то училище има ли общо с гимназиалния етап на 142ро или са отделни и независими , но в една сграда?

Отделни и независими са в една сграда. Непрестанно има скандали между двете директорки, че даже и във вестниците писаха. Да не ви разочаровам, но и 203 е доста зле. И неговата директорка е леле мале.
Има предложение да се обединят двете училища в едно, както е било преди и да се назначи трети независим директор,а тези двете да се освободят. Това е надеждата за оправяне и на двете ,чилища, но в район Красно село или не им се занимава, или госпожите са с много добри връзки и затова ги държат на постовете им. За директорката на 142ро поне усилено се носеха слухове, че някой я "настани" на поста и е със сериозни връзки.

Божее Sad
Развалиха хубавото училище с тези делби. Не знам от къде дойде това делене някога, вече ми се струва много отдавна. За мен не е адекватно такова раздробяване, не доведе както се видя до нищо добро и качествено. 142 си беше чудесна гимназия, дано пристъпим към някаква реформа, която премахне всички подобни недоразумения и неуспешни крадени чужди практики.
Това редене на пъзел след 7 клас е безобразно. Голям избор паралелка по паралелка, голямо чудо е, а може просто децата, които не кандидатстват за 5 конкретни училища с конкретна насоченост, да могат да си продължат в текущата им гимназия без такива гимнастики.

Общи условия

Активация на акаунт