Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 762
  • 160
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Познавам мъже чистофайници и мисля, че даже те са по тежките случаи, техните съпруги мога само да съжалявам.
Лелиии и аз ги съжалявам ама ако моя има такива проблясъци един път седмично хич няма да ми е зле  Laughing

# 136
  • Мнения: 1 312
Предлагам на някой чистофайник, който го кефи да чисти и бърше да идва всеки ден у нас за по час, два да си угажда на манията. Ще го посрещам усмивка,  кафе и дребни сладки  Hug
Къде е това у вас newsm78
Ако е близо до Фонтана Ди Треви нема да си тръгвам даже Wink

# 137
  • Мнения: 206
здравейте
според мен е болест,и колкото повече да се
чисти,винаги се вижда че не е достатъчно...
трябва да има граници..

# 138
  • Мнения: 11
Аз да си призная чистя всеки ден,но честно казано ме помързява и го правя просто защото ТРЯБВА Embarassed Rolling EyesИмам малко кученце, което все още прави някой поразии в нас и е абсурд да не мина с прахусмокачката и парцала поне веднъж на ден,а и приятеля ми е СТРАХОТЕН мързел newsm61 fightи много обича да се прави на разсеян ,че не забелязва изцапаните от самия него чинии в мивката или праха или каквото и да било #2gunfire.Обичам да ми е измито,изчистено и подредено, но ако имам важна работа,която трябва да свърша навън примерно, никога няма д я зарежа само защото "ще чистя" Naughty Преди да си взема сегашното животинче имах друго куче,което си имаше изградени навици,но въпреки това и тогава си чистех както и сега.И в общи линии за 14 години вече ми е станало навик.А що се отнася за мръсните чинии след гости и аз ги мия Crazy И така и така ми се спи ужасно ..по-добре да осатна будна още 30мин,но да знам 4е на следващия ден ще стана и ще си изпия кафето на спокойствие ,а не да бързам защото ме чакат 5 камари с чинии и чаши Crazy Според половинката,чистенето всеки ден било мания ,но той просто се чуди с какво да се оправдае когато му се накарам че не ми помага Mr. Green hahahaВярно ,че си спестявам доста от съня и всяка сутрин се надигам в 6ч при положение ,че съм на работа от 9,но просто инъче няма кой.

# 139
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Не съм от тези дето лъскат и бършат нон стоп, но определено в нас е чисто въпреки децата които са на 3 и 1,5 г. Прахосмукачка се пуска при необходимост - случва се и по 2-3 на ден. С парцала същото - при нужда. Прозорците 2-3 пъти в годината. Но подредено не е, и неможе да бъде. Преди да се родят децата чистех до вманиачаване, даже го набивах в очите на мъжът ми, резултатът той свикна и сега му прави впечатление когато огледалото е на пръсти, или има капки и трохи по пода, а аз не съм успяла да изчистя и все ми мрънка че е мръсно, но аз не се впрягам. На който му пречи да ми помогне - или да изчисти или да гледа децата.
Имам една съседка с дете на 3 г която не го извежда  да играе защото имала да чисти, мие пода с четири кофи вода и за проверка обува на детето бели чорапи и го кара да се разхожда по пода. За нищо не говори освен за миене, чистене и пране. Като го изведе в градинката постоянно крещи по него да не се изцапа, а когато падне не го пита дали се е ударило, а му чисти и тупа дрехите и се кара. Да знаете много е досадно. Ето в този случай е болестно състояние!

# 140
  • Мнения: 1 171
Винаги, като се приберем, минавам със стирка теракота в коридора и стоя и чакам като кукувица да изсъхне, защото малката бяга, като фурия от стая в стая , за да няма инциденти. То и аз, като бях бременна в 8-ми месец, така се изтрещях на мокрия теракот с моите мании за чистота, за щастие без лоши последствия. Rolling Eyes Всички близки ме мислят за маниачка, а аз просто искам да ми е чисто! Все пак мъжа ми ми влиза в положението и казва : "Чисти си, не ми пречиш". Искренно се измъчвам, когато покрай мен е "кочина". ooooh!

# 141
  • Мнения: 640
За другите не знам, но моето си е болест. В момента се опитвам да я лекувам, щото иначе се задълбочава и става лошо. Тъкмо си мисля, че съм приключила с чистенето, когато откривам още колко нещица мога да свърша в момента. Пиша по това време на денонощието, щото... до сега гладих. Не гладя заради бацили и т.н.  и  т.н., а щото кукувичата ми глава харесва като отворя шкафа нещата да са под конец...
То и моя мъж ми влиза в положението и не му преча, щото си спи сладко сладко докато вършея  Mr. Green
Килими и пътеки и аз нямам, че не ми харесва да ми събират още прахоляк.

# 142
  • Мнения: 1 312
Снощи гладих до 3.30 Crazy
За втори път тази година Mr. Green

# 143
  • Мнения: 640
За втори път гладиш тази година или за втори път гладиш до толкова часа тази година  Mr. Green Wink

# 144
  • Мнения: 214
Прочетох това преди малко това-"Чиста къща -проста жена". Не мога да се съглася с това мнение и означава ли това че мрясната къща те прави много умна.

# 145
  • Мнения: 681
Болест,или мания??? newsm78
Нито едното, нито другото.
Да искаш да ти е "чисто" си е чиста "необходимост". bowuu

# 146
  • Мнения: 745
Всеки човек има различен критерий за чистота, ходила съм у хора които твърдят че у тях е доста чисто, а според мен е направо кочина. Чистота е задължително нещо за мен и се опитвам да я спазвам по моите си критерии, трудно е наистина, с две деца трудно успявам и доста неща ме тормозят, а преди не съм ги допускала дори, но това е положението, ще трябва да свикна. Сега си правя нов дом който ще  е снежно бял и от сега си правя планове на чистенето и това дали да рискувам в името на красотата Rolling Eyes

# 147
  • София
  • Мнения: 1 178
Ох,аз съм на моменти.Като посъбера енергия и изчистя цялата къща после все гледам да не падне някоя троха,да не се нацапат мебелите,да няма пръсти по огледалата...Като мине време и колкото и да се пази пак си е мръсничко и разхвърляно оставям така,докато пак ме прихване за следващата серия стриктно чистене.Прави ми впечатление,че точно като измия прозорците и съседката отгоре си полее цветята и се стича калната вода върху тях или постелям току-що сваленото от простора одеало и се разлива нещо отгоре  ooooh!,а всъщност тези неща си ги има,но се забелязват точно когато си обхваната от манията за чистота.
За едно дете обаче е ужасно,майка ми е с такава мания и колко пъти съм подскачала,като се провикне да внимавам да не се накапя или изпусна нещо на земята  Tired Лошото е,че понякога заприличвам на нея  Rolling Eyes
Най-стриктна съм в пране,простиране,сгъване и подреждане на дрехите,изчистването и миенето на пода.
А,имам и болестно състояние да изхвърлям редовно боклука и стари,ненужни или с изтекъл срок неща и все едно нямам търпение да се съберат такива и да ги разкарам  Crazy

# 148
  • Мнения: 1 312
За втори път гладиш тази година или за втори път гладиш до толкова часа тази година  Mr. Green Wink
Първото Crazy
Иначе си стоя всяка нощ до това време,ама се занимавам с далеч по-приятни неща Wink

# 149
  • Мнения: 5 940
Прочетох това преди малко това-"Чиста къща -проста жена". Не мога да се съглася с това мнение и означава ли това че мрясната къща те прави много умна.
Не означава. Но, ако чистиш, переш, готвиш, гладиш, миеш по цял ден и ако си в майчинство, това автоматично означава, че за нищо друго не ти остава време. Нито нещо да прочетеш, нито да поостанеш със себе си. Цял ден си зает с дейности по оптимизиране на бита.
Друг е въпросът, че има доста организирани жени, които са способни за половин час да подредят изрядно къщата.

Общи условия

Активация на акаунт