Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 801
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 48
Не съм маниачка на тема чистота.
Бърша прах ,пускам прахосмукачка,чистя банята и тоалетната веднъж седмично,обикновено в неделя,защото през седмицата съм на работа,и  съм изморена за да се захвана и с чистене,а и трябва да се приготви вечеря, да обърна внимание на детето и съпруга си.

# 121
  • Мнения: 1 447
Аз също не съм маниачка на тема чистота.Пускам прахосмукачка и бърша прах 2-3 в седмицата.
Правя основно чистене два пъти в годината.Като малка бях на един рожден ден на един мой
съученик.Баба му беше невероятна чистница и беше сложила на диваните чаршафи за да не цапаме.
Но явно се притесняваше и тях да не цапаме ни помолиха да не сядаме на диваните,а да седнем
на земята.Честно да ви кажа много грозно ми се видя и тогава си помислих дано не стана като тази жена.

# 122
  • Мнения: 4 784
...Баба му беше невероятна чистница и беше сложила на диваните чаршафи за да не цапаме.
Но явно се притесняваше и тях да не цапаме ни помолиха да не сядаме на диваните,а да седнем
на земята....
#Shocked То да се чуди човек как въобще са ви поканили у тях.

# 123
  • Мнения: 5 710
Предлагам на някой чистофайник, който го кефи да чисти и бърше да идва всеки ден у нас за по час, два да си угажда на манията. Ще го посрещам усмивка,  кафе и дребни сладки  Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз, и аз предлагам така!  Ще го сметнем за трудова терапия.

# 125
  • Мнения: 1 447
...Баба му беше невероятна чистница и беше сложила на диваните чаршафи за да не цапаме.
Но явно се притесняваше и тях да не цапаме ни помолиха да не сядаме на диваните,а да седнем
на земята....
#Shocked То да се чуди човек как въобще са ви поканили у тях.
Да ти кажа това беше първият и последен рожден ден който е празнувал у тях.

# 126
  • Мнения: 2 388
Аз и уиски давам на някой маниак. Peace
Само прането си не давам. Mr. Green

# 127
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
И аз, и аз предлагам така!  Ще го сметнем за трудова терапия.
Peace
 Joy

# 128
  • Мнения: 4 784
Да ти кажа това беше първият и последен рожден ден който е празнувал у тях.
Joy Много сте изцапали пода явно!!!
За чистофайника и аз се записвам, ама като ми дойде реда незнам с какво да го черпя вече. То след кафе, дребни сладки и уиски...  newsm78

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
Остана едно нещо, ама не е за пред хора.  Wink

# 130
  • Мнения: 1 447
След като мине през всички вас препращайте и у нас,че нещо много ме е подгонил мързела
и никак не ми се чисти.

# 131
  • Мнения: 2 388
След като мине през всички вас препращайте и у нас,че нещо много ме е подгонил мързела
и никак не ми се чисти.
Така, без нищо? Давай оферти какво ще получи за почистването. Mr. Green

# 132
  • Мнения: 1 447
След като мине през всички вас препращайте и у нас,че нещо много ме е подгонил мързела
и никак не ми се чисти.
Така, без нищо? Давай оферти какво ще получи за почистването. Mr. Green
Първо да видя дали ще съм доволна,пък после ще видим.

# 133
Всяко прекалено нещо е вредно!Мъжът ми, нарпимер, само докато спи не ми трови живота с битовизми!Абсолютен " Монк" е в това отношение!А аз не съм някоя мърлячка.Старая се максимално.С етървата се майтапим,че някой ден ще си оставим мъжете и ще заживеем с майка им, понеже по-малко ще мърморясва от тях!!!

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Нямам представа дали желанието за чист дом е болест или мания, но съм сигурна че аз не страдам от това. Според мен разликата между чист и идеално чист дом се изразява в часове търкане, жулене, лъскане, които предпочитам да изкарам навън с детето и мъжа ми. Чистя веднъж в седмицата и това ми отнема 3-4 часа, през останалото време прахосмукачка + прах по бързата процедура. Познавам мъже чистофайници и мисля, че даже те са по тежките случаи, техните съпруги мога само да съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт