Тийнейджърите X

  • 32 271
  • 466
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 172

Аз пък защо останах с впечатлението, че това е зад  гърба ти, Аист?

Да, силно се надявам да е така,Scherier. Hug

# 76
  • Мнения: 2 172
За издирването от полицията нямам думи. Така ги издирват, че понякога са на една крачка от самата полиция, а полицията последна научава.

Абсолютно!Ей, ти да не си запозната с моя случай отблизо? Laughing

# 77
  • Мнения: 2 172
Така аз съм момче на 14 и прочетох всички мнения до четвърта страница просто ми писна Grinning но от това което прочетох видях доста верни неща но някои не мога да ги разбера как може да биете детето защото аз съм израснал с майка алкохоличка и ме е била всеки ден без нищо и съм и купувал алкохол и цигари и то почти без проблеми а бях на 9-12 годишен най-вероятно не ви се вярва но е така !!!!Аз съм твърдо против боя но има едно но сега не съм с майка ми а живея с баба ми и дядо ми защото никоя роднина не се притече на помощ а само седяха и гледаха както баща ми защото той е още недорасъл според думите на баба ми Grinning аз се чудя щом на 42 не е кога ще е Grinning но това съм го превъзмогнал ай той и второто си семейство е зарязал като е идиот!!!Просто съм попаднал в такава среда в която има доста деца които са сред мен но повечето са буйни като скинари или са твърде емоционални и стават емота да това са етикети но ги има при нас така наречетите тийнове !!!Така сега ще се отклоня от това което казах ....искам ако можете като майки да ми кажете как да превъзмогна стреса защото понякога докато съм спокоен започвам да плача и да си спомням всичко каквото ми се е случило с майка ми както и как страняха децата от мен защото бях мръсен миришех на какво ли не и винаги бях болен и жълт ай майка ми ако се сетеше че съм ученик идваше и всички ги беше страх от нея защото беше заплашила няколко деца там като майките им се разправяха с нея но на нея не и пукаше Cry :@ Така искам да знаете че има детска педагогическа стая която може да ви помогне с настаняване на детето в един вид поправителен дом или както искате го наричайте но там се грижат добре за теб има всичко ай е все едно си на хотел можете да го посещавате но най лошото е че си под ключ.Ай знам че не е редно да съм тук но ми стана интересно докато се ровех из нета моля ви майки сложете ограничения на всички деца за компа защото аз съм се побъркал от този компютър но започнах да се ограничавам сам но много късно защото така основно си пилея времето.
Искам да се извиня за неточните думи и изрази и за грешки ако съм допуснал.

Съжалявам , че ти се е случило всичко това, тийнейджър!Оттук майките едва ли могат да ти помогнат да преодолееш своите състояния, следствие от миналото ти. Поговори с човека от детска педагогическа стая, има психолози,да те насочи, има и интересни за теб програми.
 HugДано всичко лошо е зад гърба ти.

# 78
  • Мнения: 4 076
Така аз съм момче на 14 и ...
Мило момченце,аз имам дъщеря на твоите години и много ме боли от това,което пишеш.
Наистина не е честно,че ти се случва това,ти си много малък,но уви,и много по-лоши неща се случват на още по-малки от тебе.Жалко е,че трябва да натрупаш толкова горчив опит още от дете.
От кой град си?Може би майките от съответния град ще ти дадат по-компетентен съвет.
Доколкото разбирам,сега си при баба и дядо.Те грижат ли се добре за тебе?Може би да-ето,имаш компютър??Би ли искал да живееш с тях?Ходиш ли на училище?А къде е в момента майка ти?
Има начин да преодолееш стреса.Срещни се с психолог,поговорете,нека той прецени от какво имаш нужда-програма,лечение,спорт.Спортуваш ли нещо?Послушай го,защото сега е моментът да ти се помогне.Като станеш пълнолетен,ще е много късно.Виждам,че имаш желание за нормален живот,това е чудесно.Трудно детство ти се е паднало,но само от тебе зависи дали ще пропаднеш,или ще станеш добър,почтен мъж,с хубава професия и добър баща един ден Simple Smile.Не се предавай,имаш сили да се справиш.
Е,правописът ти е малко странен,но съм сигурна,че си добро и силно момче  Hug.

# 79
LilaC ето отговорите на въпросите ти:
От гр.Варна съм.Грижат се за мен че и прекаляват с грижите.Да искам с тях да живея иначе нямаше да съм с тях аз бях под полицейска закрила заради това че две години се опитвах да събера смелост да се оплача в полицията и те ми помогнаха много и им благодаря защото колкото и да съм давал показания в съдът все едно никои не ме чуваше.Ходя на училище и тази година кандидатствам.Майка ми е също в Варна и си се справя сама защото аз я посещавах от време на време но се случи нещо и аз престанах въпреки решението на съдът.Така с психолог съм се срещал много дълго и ми помогна много за да съм така иначе преди бях с постоянна температура на психична основа или там както беше и ме излекуваха Simple Smile
пп. Да права сте запетаи не слагам когато пиша на компютър ай не слагам винаги точки просто съм свикнал да пиша с връстници по skype и затова Grinning Ай аз не-исках толкова да се занимавате с моя проблем а да видите какво става в държавата ни защото ние сме деца и имаме както и права така и задължелия ай ако има деца като мен в класът на детето ви да не го карате да страни от него а поне да се опита да поговори с него!!!А иначе внимавайте с децата си какво вършат защото на мойта възраст някои пушат марихуана и пият а родителите си нямат никаква представа затова говорете с него/нея.Ай моят живот не е най лошият просто по рано съм видял неща за които не съм бил готов но има деца както каза LilaC са по зле и от мен Sad

# 80
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Мило момче, аз също много съжалявам ,че такова детство ти се е паднало, но човек не може да избере родителите си. Дано нещата се пооправят за теб, искрено ти желая по-добър живот занапред. Щях да ти пиша, че можеш да се обърнеш и към Отдела за закрила на детето във Варна, но след като си бил под полицейска закрила със сигурност си ходил в отдела. Там също има психолози, ако в този отдел във Варна няма, те могат да те насочат и към друг психолог безплатно.
Радвам се, че си гледаш училището и ти желая от все сърце да те приемат да учиш това ,което желаеш!
За марихуаната и пиенето знам и от моя син ,че много ваши връстници го правят. Постоянно говорим в къщи, употребата им е много опасна въпреки ,че много деца не го осъзнават.


Абсолютно!Ей, ти да не си запозната с моя случай отблизо? Laughing

Ами може и да съм.... Wink

# 81
  • У нас
  • Мнения: 304
УСПЕХ И КЪСМЕТ НА ИЗПИТА   newsm10,тийнейджър!СИЛА И СМЕЛОСТ ТИ ЖЕЛАЯ НАЙ-СЪРДЕЧНО!

# 82
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Моето момче утре заминава на лагер на  море. Колкото и да расте май няма да започне да ми липсва по-малко отсъствието му.  Sad

# 83
  • Мнения: 160
А моят 16-годишен тийн ми заяви преди няколко дни,че смята да ходи на море с приятели.Как да реагирам?Да го пускам ли или да му забраня?И двата варианта са неприемливи...Аз ли съм прекалено строга и притеснителна майка???Вие пускате ли децата си сами на море на тази възраст?

# 84
  • София
  • Мнения: 4 868
Не мисля, че ей така неочаквано ще ми заяви, че смята да тръгне където и да било.... По-скоро ще попита какво мисля по въпроса. Още е на 13, но от седмица при нас живее и братовчедка й, която е точно на 16 - ами не са деца, които просто заявяват неща на родителите си...

Та ако ме попита дали я пускам на море с приятели, отговорът ми ще зависи от мястото и хората, с които ще бъде. При всички положения не вярвам да се съглася да отиде на почивка без да има поне един пълнолетен в групата, на когото мога да имам доверие.

Иначе тази сутрин Виктория тръгна към Трявна с приятели. Възрастните в групата са трима - все по-млади от мен, но мога да им вярвам, че ще се грижат добре за 20-те деца, които се качиха с тях във влака.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 281
А моят 16-годишен тийн ми заяви преди няколко дни,че смята да ходи на море с приятели.......
Надявам се да му обясниш, че са му грешни сметките!  Wink
Не е разумно да се ходи на море с приятели в тази възраст, повярвай ми! Рисковете са много повече от ползите!

# 86
  • Мнения: 901
А моят 16-годишен тийн ми заяви преди няколко дни,че смята да ходи на море с приятели.Как да реагирам?Да го пускам ли или да му забраня?И двата варианта са неприемливи...Аз ли съм прекалено строга и притеснителна майка???Вие пускате ли децата си сами на море на тази възраст?

Пробва те, според мен.
На 16 е раничко да ходи сам на море и аз не бих го пуснала.
А предполагам, че ти ще финансираш събитието - така че в теб са силните карти, той просто блъфира. Или има нужда да му се припомни кой е възрастният във вашата връзка и кой още две години е длъжен да взема решенията, свързани с него.

# 87
  • Мнения: 2 172
А моят 16-годишен тийн ми заяви преди няколко дни,че смята да ходи на море с приятели.Как да реагирам?Да го пускам ли или да му забраня?И двата варианта са неприемливи...Аз ли съм прекалено строга и притеснителна майка???Вие пускате ли децата си сами на море на тази възраст?
На 15 майка ми ме прати с приятелки на море, вярно, времената бяха други. Или аз съм внушавала доверие Wink

# 88
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
И моят е 16 годишен и ме попита абсолютно същото, но естествено не му разреших. Моя колежка пусна 16 г. си дъщеря с приятели на море. Ако имах момиче, може би още повече нямаше да съм съгласна. Сигурно много зависи и от компанията и от хората , на които мога да имам доверие, но засега категорично не.
Майка ми ни пусна със сестра ми на море при роднини, когато бяхме аз на 19 г., сестра ми на 16 г.. Изкарахме си супер, но все пак бяхме при близки хора, които и докладваха кога се прибираме.
На тази възраст още не са достатъчно зрели и самостоятелни и отговорни.

# 89
  • Мнения: 160
Благодаря на всички,които се включиха,за моралната подкрепа.Явно ще се водят тежки разговори,дано да стигнем до споразумение. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт