БРОНХИОЛИТ

  • 18 818
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
А защо са ви изписали такова продължително лечение,нас ни изписаха днес от болницата без никакво допълнително лечение.Астма ли са развили децата?

# 16
  • Мнения: 923
Моят син няма астма макар, че всички тези лекарства, които му давам се точно за астма. На лечение сме като превантивна мярка, за да не стигнем до астма. Коко е боледувал няколко пъти от бронхиолит и един път от бронхит, който се превърна в пневмония. След боледуването от пневмония започна да получава спазъм на белия дроб и да свирка при дишане по много специфичен начин. Вече два месеца сме постоянно с това лечение по три пъти на ден правим инхалации с флексотид и вентолин и вече това свиркане все по рядко се чува. Лекарите казват, че ще го израсте. Само дано стане по - скоро. Praynig

# 17
  • Мнения: 382
Моят син няма астма макар, че всички тези лекарства, които му давам се точно за астма. На лечение сме като превантивна мярка, за да не стигнем до астма. Коко е боледувал няколко пъти от бронхиолит и един път от бронхит, който се превърна в пневмония. След боледуването от пневмония започна да получава спазъм на белия дроб и да свирка при дишане по много специфичен начин. Вече два месеца сме постоянно с това лечение по три пъти на ден правим инхалации с флексотид и вентолин и вече това свиркане все по рядко се чува. Лекарите казват, че ще го израсте. Само дано стане по - скоро. Praynig

 Благодаря ти мила,поуспокоих се малко.Със сигурност ще го израстне!  bouquet  bouquet

# 18
бяхме болни от бронхиолит в 3мес и лежахме в болница,сега на 9мес пак.Опитах се да я оправя вкъщи,но пак полежахме 3 дни....в момента пак е зле,ще правя инхалации на 4часа и ще и слагам орбазон,ако не се оправи до 5дни справили добре.Много се надявам да не се наложи да ходим,успех на всички.
мисля,че всички трябва да разполагаме с инхалатор,има и по 100лв

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
fashion_lady не се тревожи, ако спазвате точно указаният и правите инхалацийките ще се оправите. И ние в момента сме така, само че понеже моята вече няколко пъти е правила такива състояния и аз вече и свикнах и веднага я хващам още при първите симптоми и веднага почвам с инхалациите. Иначе и ние веднъж сме били в болница с такава диагноза и бяхме на урбазон, от тогава минаха вече цели два месеца, през които тя два пъти пак се влошаваше. Дано да се оправят бързо дечицата и да поукрепнат.  Hug

# 20
здравей,благодаря за мнението ти и за подкрапепата,много се притесняван,но се надявам скоро да се о0прави за всеки случай колкото и да не ми се иска утре ще я заведа на доктор,дано не ни остават

# 21
  • София,
  • Мнения: 4 267
fashion_lady писах ти и в другата тема! Hug Ама наистина по добре да отидете утре пак на лекар, да ви видят отново! Стискам палци всичко да е наред! Praynig

# 22
  • Мнения: 12
Хей мами и ние подобно на вашите малки сладурковци бяхме болни от бронхиолит миналата година март месец. От тогава да ви кажа доста 4есто ми се разболява6е, запо4не ли хрема винаги стлиза надолу и започва тежка кашлица и все се стига до урбазон и вентолин инхалации и  така ре6их и го заведох на Фил4ев в детска белодробна. Той  му изписа флексотит и зиртек оттогава да 4укам на дърво доста по ряко ми боледува може би 1 или 2 пъти най много да се е разболявал, но и аз искам да ги спирам тези кортикустероиди защото даваТ много страни4ни увреждания след години така съм 4увала... SadSad

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
Хей мами и ние подобно на вашите малки сладурковци бяхме болни от бронхиолит миналата година март месец. От тогава да ви кажа доста 4есто ми се разболява6е, запо4не ли хрема винаги стлиза надолу и започва тежка кашлица и все се стига до урбазон и вентолин инхалации и  така ре6их и го заведох на Фил4ев в детска белодробна. Той  му изписа флексотит и зиртек оттогава да 4укам на дърво доста по ряко ми боледува може би 1 или 2 пъти най много да се е разболявал, но и аз искам да ги спирам тези кортикустероиди защото даваТ много страни4ни увреждания след години така съм 4увала... SadSad

ПО принцип тези състояния - т. н. бронхиолити щом минат повторяемост повече от три или четири пъти в годината се определя, или по точно се диагностицира, че детето вече е с астма и се предприема превантивно лечение подобно на вашето - при някои дечица е само с фликсотид и противоалергични капки или сироп, при други дечица е само със Сингулар, а при някои е и комбинирано Фликсотид и Сингулар.
За съжаление и ние вече сме с диагноза бронхиална астма и от четири месеца пием СИнгулар. Пристъпите наистина намаляха и то доста, но има ли вирус, ние първи се разболяваме, колкото и да се пазим.
Можеш да се консултираш и  с друг лекар относно състоянието на детето и дали наистина е необходим Флексотида, все пак казваш, че неискаш да го даваш дълго време, именно защото е кортикостероид и има доста странични ефекти.

# 24
  • Мнения: 923
И моят син от септември месец е постоянно на флексотид и зиртек. И мен ме притеснява флексотида и то доста макар, че лекарите ме успокояват, че можел да се дава 2 години без странични ефекти. Но действително откакто сме на него той не е имал пристъп /да не чуе дявола/. fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 25
  • Мнения: 69
Здравейте мами ,В какво се изявявя бронхеолита.Поли има кашлица и я оставиха в отделението.казаха че има запушено каналче.Това ли е .Не може да изкашля храчките.ще и правят инхалации.Моля дайте инфо че ще се побъркам ако е нещо тежко заболяване.

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей je4ka1 не се тревожи, още повече, че щом детето е в болница няма страшно ще овладеят положението и след три - четири дни ще си е в къщи. ТОва запушване на каналчето нищо не ми говори на мен  newsm78. Бронхиолитът е състояние при което бялото дробче се запълва от секрети и детето запчва да свири и да кашля, кашлицата е различна - в началото е суха и лаеща, но после с помощта на вентолина и урбазона секретите се втечняват и се отхрачват, по този начин се изчиства бялото дробче. На слушалка се чуват сухи свиркащи и по малко влажни хрипчета. В повечето случаи не се налага лечение с антибиотик, ако детето няма висока Т. А в кое отделение е детенце? newsm78

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз сега съм на тази тема. Сина ми е болен. Семерамида ти е описала в най-общи линии. Получава се стеснение на бронхите и се изразява в издължено издишане, при което се получава свирене. Белия дроб задържа течност, но и аз за "запушено каналче" не съм чувала. Някои деца ги оставят в болинца и им правят споменатите от теб инхалации. Болестта е много неприятна, особено при бебе, но ще се оправи детенцето. По-добре разпитай по-подробно да ти обяснят лекарите, защото наистина може да се побъркаш от мислене.

# 28
  • Мнения: 69
Здравей Семирамида Благодаря ти за информацията.И мен не ми е ясно какво е това "запушено каналче",казали са че белия дроб е чист ,ще правят инхалации само с вентолин ,изписали и урбазон но казали че няма нужда от урбазона.И това ме притиснява.Като питаме за диагнозата  бронхеолит ли е или какво -не казват.Сега чакам дъщеря ми да се обади след визитация да видим какво ще кажат.От Враца сме.
  На Теб Stanislava желая бързо оздравяване на синчето ти .
 На всички бебенца желая да се оправят бързо и да не боледуват . doctor

# 29
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте!
Пишете за свирене на гърдите,а при нас беше по-скоро хъркане на гърдите.Скоро ни изписаха от болницата/бронхиолит/.Мислех,че свиркането е при бронхита,а хъркането при бронхиолита.Май и ние ще си купим инхалатор.

Общи условия

Активация на акаунт