През СЕПТЕМВРИ ще изгреят нашите звездички, чакаме ги с трепет всички

  • 8 342
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 315
Мона, голям гуш от мен! Hug

Мирка, сега нали си чувала за числото Пи. То е 22/7 или прословутото 3,14 (в период до безкрай). Та вземаш тез 6 см,умножаваш ги по две и по 3,14 и ще получиш колко см е обиколката на главичката сега.
Нормално бебетата раждат между 34 и 38 см глави. Аз писах 32 см просто ей така.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 9
Веч, по 2 май трябва да умножаваме ако са близнаци  Mr. Green
щото иначе излиза че при 6 см в диаметър - бебето вече трябва да го раждаме  Laughing
Изкарах калкулатора аз веднага  Wink

# 32
  • Мнения: X
Хъх, аз не смея и да си помисля какво би излезнало, ако реша да шия слинг... каквато съм шивачка  Laughing
От Бг сайтовете нищо не успях да си харесам...
Сетих се, че в индийските магазини продават едни платове... не им разбирам много на материите, ма не се разтягат... от тези, които стават и за покривало на диван.

Иначе искам нещо такова да си спретна:

# 33
  • София
  • Мнения: 7 673
не бе Веч, радиусът е по 2 и по пи, или диаметърът по пи Joy т.е само 6 Х 3,14

# 34
  • Мнения: 571
Ехее цяла дискусия спретнахте!!Значи колкото ми каже доки го умножавам по 3,14 и се получава тиквичката на малката ми принцеса! Laughing
сега остава само да си представя колко е 18 санта и ще добия идея за малката Mr. Green

# 35
  • Мнения: 11 315
Веч, по 2 май трябва да умножаваме ако са близнаци  Mr. Green
щото иначе излиза че при 6 см в диаметър - бебето вече трябва да го раждаме  Laughing
Изкарах калкулатора аз веднага  Wink
Божеееееееее! Патка заспала! hahaha
Формулата беше 2ПиР, значи вземаме диаметъра за 2Р. Ужас, срам и позор! Embarassed

# 36
  • Мнения: 7
Асе гмурвай се смело в новото предизвикателство. В края на крайщата винаги има вариант за отстъпление в случай че работата се окаже не точно твоето призвание...ама в случай на обратното ( за което не се и съмнявам, имайки предвид какво съм прочела от теб до сега ) ще се чувстваш удовлетворена като майка и в професионално отношение. Действай смело с теб сме.Днес ходих на прослувутият тест за гкюкозен толеранс ( демек проверка за гестационен диабет) та ще чакам да НЕ ми се обадят. Казаха че ако има проблем ще ми се обадят, ак няма - няма да ми се обадят. Б..си системата дето имат. очаква се те да те гонят а не ти да се интересуваш...Както и да е , аз съм решила че ще направя опит да им изпиля нервите и да ги разпитам утре по телефонА.
По отношение на контракциите и при мен ги има -  нерегулярни ( и слава богу ), като понякога е само стягане а понякога е придружена със слаба болка и едно много странно усещане на стягане/тежест и в областта на гърдите.
Искам да ви пожелая приятно изкарване довечера на срещата. С нетърпение чакам да видя снимки.Някой желаещ да опапа една снежанка заради  мен???

# 37
  • София
  • Мнения: 7 673
Мирката, една педя е около 20 см. Wink Така представяш ли си го?  Wink

# 38
  • Мнения: 57
Мона съжалявам много за кученцето ти spoko
Колкото до лекарите аз няма да си избирам, живот и здраве на който попадна в болницата,аз вярвам че каквото е писано да стане ще стане.Някакси за сега съм с нагласа,че всичко ще мине леко и дано да е така Praynig

# 39
  • Мнения: 571
охооо ама то голямо бе!!!малииии.А аз съм виждала новородено как му се събира главичката в шепата  HugБлагодар ти Ирина!  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 7 673
Мирка, ама това е обиколката на главичката.
Иначе диаметърът си е 6 см, както ти си писала. (около една трета от педята Wink)
Като се роди, живот и здраве, диаметърът ще е да кажем 10 или 11 см Wink

# 41
  • Мнения: 1 226
Ма много разбира таз Иринка бееееееее  Wink Hug Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 571
Иринка страхотна си HugНадявам се за седмиците да е нормално като диаметър главичката!!!Че моя мъж само говори и се притеснява да не изостава детето  ooooh! ooooh! ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
Виж тук, Мире. Има развитието по седмици - см, тегло, диаметър на главичка
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/13/66/
Например за 28-ма седмица пише: ...Дълго е 22 см от главата до опашната кост и 33 см от главата до петите. Тежи 870 г. Диаметърът на главата му е 7,2 см...

# 44
  • Мнения: 571
Благодаря ще зачитам но сега ще тръгвам за срещичката! Hug
Ти какво няма ли да идваш???

Общи условия

Активация на акаунт