Гъбично питане

  • 8 890
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Има доста мнения, че е възможно гъбичките да пречат на забременяването.
Когато са в по-остра форма предизвикват колпит, организмът се активизира да се бори и е възможно да убие оплодената яйцеклетка. Както и е възможно дотолкова да променят влагалищната среда, че въобще да не се получи оплождане.

# 16
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Тази млечна киселина ли беше, кво дето я продават по-аптеките /по-добре от колкото с кисело мляко бъкано с нишесте и нам си кво още/ помага за подобряване на флората, но не влияе на гъбичките. Недейте бъркате двете неща. Специално за лекарството - има едно българско ще питам за името, ако искате. То не уврежда черният дроб, защото било водо ..../не мога да се сетя как се казваше, като витамин С/ не се натрупвало в черния дроб, ами се изпикавало.

# 17
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
ОК Манго, ще ти бъдем благодарни ако ни дадеш някаква нова информация! Ще чакам името на лекарството и ако е възможно малко подробности около него!
Предварително благодаря!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Тази млечна киселина .. помага за подобряване на флората, но не влияе на гъбичките....

И аз така знам Манго ( много ме кефи този ти ник !  Sunglasses ) .
Първо се морят гъбите с лекарство ( аз май ползвах Полижинакс , ама като не съм сигурна т'ва ли му беше името  newsm78  Confused ... , ма няма значение де ) и после се ползва млечната киселина за възстановяване на фолрата , като може и да се продължи после за поддържане на същата .

# 19
  • Варна
  • Мнения: 730
Някой би ли могъл да ми каже какво точно е Staphylococus haemolyticus? Откриха ми това при микробиология. Ще съм благодарна, ако някой има повече информация какво е точно - гъби или нещо друго.
Предварително мерси

Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 13:49 от Gia

# 20
  • Мнения: 3 205
За Гиа: това са стафилококи, т.е. бактерии. Ще ти изпишат антибиотик.

# 21
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
ОК Манго, ще ти бъдем благодарни ако ни дадеш някаква нова информация! Ще чакам името на лекарството и ако е възможно малко подробности около него!
Предварително благодаря!
Фунголон се казва лекарството, но го има в различни разфасовки - таблетки 100, 50 и може би 75 mg и май имаше и някакви течни. Но това се пие по схема, така че във всички случаи е добре да се консултирате с гинеколога, може би! Иначе майка ми ги пие два пъти в седмицата по две на ден от 100 така 3 месеца.
Сега след две години някъде - без да й са се появили, доктора и изписа и една поддържаща терапия от 100 + 50.

Ако искате мога да питам за схемата по-точно, ако някой реши да прави нещо на своя глава. Но ви препоръчвам да се консултирате с някое медицинско лице!!!

# 22
  • Мнения: 1 320
на мен ми изписаха фунголон. в листовката пише, че се пие за различни неща и съответно за всяко нещо схемата е различна, както и дозировката.

# 23
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Ей Манго, мног си мила! Благодаря ти безкрайно много за инфото!
Обещавам обаче, че няма да го пия по собствено предписание, но ти все пак ако намериш схемата, дай я, може някой друг закъсал да прояви желание!
Още веднъж благодаря за помощта!

# 24
  • Мнения: 3 154
Теди, едва ли има някой толкова закъсал, че да пие лекарства по схема от форума без да е наясно Wink

# 25
  • Мнения: 143
Аз бих искала да ти кажа моята рецепта която ме излекува от досадните гъбички. : Първо започваш с глобулите Полижинакс : Close.Желателно е да ги слагаш 10-14 дни  Tired.По това време мъжът ти да пие  Флажил /4-те таблетки наведнъж !/ През това време никакъв секс . След това на първият ти ден след менструацията взимаш  Микомакс/1таблетка/,която гълташ.По това време секс се прави само след намазване на главичката на пениса с Клотримазол крем или Низорал крем. На следващия месец пиеш отново Микомакс. След това чак след 3 месеца отново пиеш Микомакс. Sick
Желая ти успех в лечението newsm10

# 26
  • Мнения: 3 376
Аз искам да ви попитам нещо: вече втора седмица пия антибиотик по необходимост и се страхувам да не развия гъбички в резултат. Знаете ли някакви начини да се предотвратят гъбичките, причинени от антибиотик? Пия и Витамин Б комплекс, но не зная дали има някаква връзка с гъбичките.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 272
Да, Гризка, Б комплекс е за да предотврати развитието на гъбички. Яж и повече кисело мляко.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Гризка , освен да наблягаш на кис.мляко друго не зная  Rolling Eyes .  За вит. Б в случая нищо не зная . И общо взето май нама спасение , освен може би доколкото си зависи от организма .

# 29
  • Мнения: 3 376
Добре, момичета, и аз бях чула нещо подобно за киселото мляко и гледам да пия много айрян тия дни. Дано да свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт