Отговори
# 15
  • Мнения: 575
vesi122, къде има голи баби и дядовци, ох ще умра от смях  Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 1 037
Ха, здравейте и от мен...изнервена и изтощена Tired Бебчо от 2-3 дни плачка без никаква видима причина, на всичко отгоре отказва да суче Confused Издивявам от притеснение и направо нямам обяснение какво му става. А допреди да се приберем в Зарата беше толкова спокоен...ooooh!
Ние това лято ще пропуснем морето, пък и си мисля че с бебо на почивка, хич няма да е почивка Tired
Колажа е много хубав Peace Браво на майсторката Grinning

# 17
  • Мнения: 575
Деси, айде бе жена, къде се загуби. На тая възраст бебоците трябва да ядат по 5 пъти, но някои сами си изключват 5-тото хранене и ядат и по 4 (ние сме така). А за грамажа мисля около 700 на ден. + - разбира се, всяко бебче си е индивидуално.

Ох за моренцето и аз нямам търпение, но и ние сме чак края на август.

# 18
  • Мнения: 52
ането май не си ходила към Южния,там сезона се открива с първите слънчеви лъчи,наистина можеш да умреш от смях.Брат ми искаше да снима един дядо който правейки шоколадовия си загар си беше навил шортите като прашка,но на мен ми се видя нахално...сега съжалявам

# 19
  • Мнения: 575
ането май не си ходила към Южния,там сезона се открива с първите слънчеви лъчи,наистина можеш да умреш от смях.Брат ми искаше да снима един дядо който правейки шоколадовия си загар си беше навил шортите като прашка,но на мен ми се видя нахално...сега съжалявам


ох ще ме спукаш от смях бе жена
 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62

# 20
  • Мнения: 174
Запис в новата жабешка темичка.Много е хубава и колажа е супер.
Деситка козметиката на Саносан я купувам от бебешките магазини незнам дали я има в аптеките,в Хиполенда тук във Варна я има незнам за София.
Вчера оставихме малката на баба й и с мъжо и компания отидохме на плаж и по пътя заваля дъжд  Twisted Evil та си направихме разходка около морето а така исках да плацикам във водата  Crossing Arms Днес я разхождах из новия МОЛ с кенгуруто.Беше много доволна защото имаше много за зяпане и крещеше от кеф само дето мама после не си чувстваше кръста  ooooh!
Да ви питам кога можеше да се слага бебчо да гледа напред в кенгуруто?
Казвате че бебчето само ще си покаже кога да се слага седнало с което съм съгласна ама то тогава трябва Натали вече да я слагам седнала тя иска само така като я държа полулегнала се набира и се изчервява и се напъва да се изправя вашите как са искат ли полулегнали?И още един въпрос.Как са ушенцата на бебчетата ви,колко често ги чистите защото аз на мойта шунка всеки ден й изкарвам по един голям мърсол от ухото незнам много секретират ли  newsm78
Ох ще се наложи да й махна обиколниците от легълцето защото си пускат вълните или там какъвто им е пълнежа малката като се бори с тях и цялата е в космарлаци включително и в устата има Shocked но се притеснявам пък да не се удря че какъвто е бяс овършава цялата кошара незнам  newsm78 Вчера например я оставих за малко вътре и се беше обърнала по корем с навряно лице в решетките и ги ближеше като кученце Crazy днеска си близа и кенгуруто направо го намокри наместа явно започваме да опознаваме света вече  Mr. Green
Лека нощ че пак се поулях малко

# 21
  • Мнения: 575
Да ви питам кога можеше да се слага бебчо да гледа напред в кенгуруто?
Ортопедът каза след 4-тия месец, ама аз много-много не виждам разлика в нашето кенгуро дали ще е напред или назад, но все пак го спазвам и ще чакам.

Казвате че бебчето само ще си покаже кога да се слага седнало с което съм съгласна ама то тогава трябва Натали вече да я слагам седнала тя иска само така като я държа полулегнала се набира и се изчервява и се напъва да се изправя вашите как са искат ли полулегнали?
Това, че иска да се надига не значи, че може да сяда. Гърба трябва да е легнал или полулегнал, тежестта да не е на тазобедрените стави. На нас ортопедът ни каза, когато детето САМО седне, което трудно ще стане преди 6-тия месец, а някои дори и към 8. Каза ни да не я подпираме с разни възглавнички отзад, щом не може да седи стабилно, значи не е готова.


Как са ушенцата на бебчетата ви,колко често ги чистите newsm78
аз ги чистя всяка вечер след баня, ако даде, ако пък е кисела ги чистя на другия ден, като се сетя.

# 22
  • Мнения: 953
Деси, айде бе жена, къде се загуби. На тая възраст бебоците трябва да ядат по 5 пъти, но някои сами си изключват 5-тото хранене и ядат и по 4 (ние сме така). А за грамажа мисля около 700 на ден. + - разбира се, всяко бебче си е индивидуално.

Ох за моренцето и аз нямам търпение, но и ние сме чак края на август.
Оф,не питай.Моя мъж като че ли нарочно не иска да ми оправи компа,но вече му дойде реда и на него.
Готов е ,чакам нета да ми пуснат и другата седмица съм с вас.
Иначе  кажете ми за това акане.Някой има ли подобен проблем.Не ака всеки ден,само с наша помощ ,а не е запекан.Акото си е нормално.
Много се притеснявам,пък и моята док. още не ми е казала дали да почваме соковете,та мисля утре аз да я питам.
Вече му е време.

# 23
  • Мнения: 575
desi.a, и Али е пропускала ден, но на другия се изаква. Аз не давам нищо. Досега само веднъж не беше акала 2 дена, но правя само масаж на коремчето по часовниковата стрелка и присвиване на коленцата към корема, и така няколко минути, по няколко пъти на ден (като сменям памперс) и има резултат. А щом няма запек, какво се тревожите, оставете го детето само ще се изака. Ако почваш соковете, давай круша, тя разхлабва.


Ох, много се разписах тая вечер, айде махам се. Лека нощ на всички  smile3524

# 24
  • София...........
  • Мнения: 955
desi.a, Ясен ака веднъж на 2-3 дена и доколкото знам това не е проблем. Ти като кърмиш пий сок от круша и ще видиш резултата:) Аз така пия две чаши сок от круша вечерта и на другия ден бебо пълни 2 памперса  Wink

# 25
  • Мнения: 1 710
Привет!
Страхотна тема, много е сладка. Все страхотни неща да споделяме в нея!
Колажа седи много добре на първата страничка, браво на майстора!

Днес педиатърката ме изуми и възмути. Обясни ми, че била за късното захранване и да не съм се влияела от разни майки, които дават вече сокчета. Аз направо зяпнах, защото миналия месец ми каза да започвам със сокчетата. Като и казах, че ме е посъветвала да ги давам, нещо измънка и млъкна. Ние няколко пъти говорихме за тези сокчета, направо съм шокирана от днешната и позиция. Каза да спра да и давам.

Чили, с градския транспорт съм ходила само до парка Заимов. В Борисовата градина ще ми е трудно да стигна без кола. Вчера се ядосах като си помислих, че спирката на метрото на СУ трябваше да е готова още през ноември 2007 и ако супер "точните" японци бяха спазили срока, щях без проблем да ходя през ден в Борисовата градина. Сега ще се надявам да сколасат поне за следващото лято, та поне малко да намажа от това метро.

# 26
  • Мнения: 1 369
Хайде и аз при жабоците:) Браво на Зори за темичката и на Ради за колажа, благодарско за положения труд /и на Цвети също, и тя много се труди за да ни е уютно тук/  bouquet
 Рали, много ти съчувствам за стачничката, и дано при вас премине по-бързо, щото нас от 1 май още ни държи от време на време ме побърква, а има дни, когато си цока все едно нищо не е било... Пробвай да смениш позата- при нас в легнало положение що-годе се получава. По принцип когато бебоците са сънени, цокат много добре. Моя приятелка, минала преди време през същото ми каза, че в продължение на месец го е чакала да тръгне да заспива, за да го храни, иначе не искал. И моята принцеса сучеше нощем много добре, ама сега отказа нощното хранене и вече съвсем имам чувство, че нищо не яде... За кърмата според мен най-добре е след като дребосъка спре да суче, да доизцедиш останалата кърма от тази гърда- за да не намалява. И при мен когато започнаха тия ревове, кърмата малко понамаля, ама и аз преди това имах в изобилие, а сега по моя преценка се регулира колкото за нея и се цедя само сутрин. Друго ми направи впечатление- Бела прави "стачки" когато е доста превъзбудена- напр. две от най-страшните такива й бяха след 2те й ходения в Джъмбо. Напоследък я оставям да се успокои /давам й биберон Embarassed/, погушквам я малко и после като й предложа цицата и тя си я захапва. Просто вече не се шашкам толкова, какво да се прави свикнах й  Mr. Green

 Ние утре-т.е. днес сме на консултация и трябваше да й се сложи втория Пентаксим, ама д-рката всеки път ме пита дали сме здрави вкъщи, а тая вечер мъжа ми се оплака, че го боли гърло и май хремясва, та май ще отърве иглата временно newsm78

 Знам ги аз плажуващите пенсионери в Южняка:)) Като виден велосипедист редовно съм се наслаждавала на изложените на слънчице манекенски форми:)

 Марги, вчера Дея ме дари със срамежлива лъчезарна усмивка, скрита зад биберон Heart Eyes А май и аз съм започнала да ти правя конкуренция по нощите...

# 27
  • Мнения: 174
Добро утро.
Ането благодаря ти за отговорите    bouquet
И Натали не е акала 2-3 дни но после наваксва и няма запек.От няколко дни си смуче палеца и сутрин като се събуди си го цока и се приспива за малко после пак се събужда и цока и така вече е 8.30 а тя винаги е закусвала най-късно в 7.30 не я знам дакога така ще продължала май трябва аз да я взема да се разсъни малко или да я чакам  newsm78 свикнала съм да се разплаче сутрин като се събуди гладна.Момичета кое е по-малкото зло : палец или биберон?Не че Нати иска биберон но мисля да й купя няколко в различни форми да видя може пък този да не й харесва ?
Днеска сме на консултация и ще ни бият втория Пентаксим дано днес не е много нервна като предния път.Нямам търпение да видя колко е наддала нали този месец сме само на кърма

# 28
  • Мнения: 575
Добро утро на всички!




Момичета кое е по-малкото зло : палец или биберон?

Определено биберон Rolling Eyes

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
Добро утро и от мен ето това в таз днешната жега

Общи условия

Активация на акаунт