Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
прочети този материал - "Етикет на безплодието" - там пише какво да НЕ казваме в такива случаи.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 484&Itemid=27

# 16
  • Мнения: 1 224
Браво на теб, явно си много внимателен човек и дбър приятел щом си отворила тази тема.Подкрепям момичетата за всичко казано дотук и добавям два мои "фаворита":
-Аз не съм имала твоите проблеми, ама дъра-бъра дъра-бъра - това подчертано 5-6 пъти  ooooh! да не си помисли някой че е от "прокажените" с тия проблеми (това от ЕДИНСТВЕНАТА ми приятелка ,с която споделих, ясно защо не е имало и други...).
-Еми да, има такива случаи, когато всичко е наред, ама не става! (не, няма такива случаи, има случаи в които проблема не е открит и затова не става, води се "неизяснен стерилитет",а не несъществуващ стерилитет).

А това за успокояването и ставането е евъргрийн направо!И за Божата работа - това звучи като Божие наказание, като че хората с проблеми са прокълнати!Дори и да имаш предвид че е въпрос на късмет и съвпадение на фактори - кажи го по друг начин, не замесвай Господ!Не би казала на някой раково болен, че това е Божа работа, нали?Не го прави и с някой кйто има стерилитетни проблеми!

От сърце желая на приятелката ти скоро да има бебче!Най-добрия съвет, който можеш да й дадеш е да се ориентира към добра клиника и да не се страхува от изследвания, процедури, диагнози - не е нито страшно, нито срамно.

# 17
  • Мнения: 499
Здравейте и от мен. Наистина темата е малко деликатна. Но момичетатас а прави и аз ги подкрепам не я питай ти първа, можеш по един или друг начин без да искаш и да я засегнеш. Мен най-ме боли когато отидем при свекървата и някой комшийка като дойде и като каже: е хайде де до кога чакате, кога ще имате бебе. И направо избеснявам. И обърнах вече лошата страна и само като я погледна със злобен поглед без да отговарям и тя млъква. Или като кажат какво още се бавите не искате ли бебе, и пак им отговарям троснато че сега не искам щото не му е дошлж времето и направо вече съм  #Cussing out супер бясна. Това са такива въпроси, които интелигентите хора никога не биха попитали. Това е което аз мисля.
Но ти бъди до нея и бъди силна подкрепяй я и дори като си замине. Hug Това е най-важното.

# 18
  • Мнения: 334
Ами поздравявам те за това, че мислиш как да НЕ нараниш приятелката си! Това означава, че наистина те боли за нея.
Наскоро една моя леля, която е преодоляла 8 годишен стерилитет преди 20 години постъпи по възможно най- тактичния начин. Бях и на гости, не се бяхме виждали от много години и аз и казах, че ще ходя на Поморие на кални бани и толкоз. А тя ми каза само:
Ако искаш нещо да споделиш аз съм насреща. Искам да ти кажа, че това е абсолютно достатъчно. Тя, ако иска ще ти каже повече.

Браво Джем - всичко си пише там и много точно е казано.

# 19
  • Мнения: 7 716
Това, че приятелката ти в един момент е споделила какво и тежи, не означава, че винаги е готова да слуша съвети или да говори.
Дори има голяма вероятност да се почувства уязвима и да се отдръпне след откровенията.
Мълчи и не говори нищо по темата.

# 20
  • Мнения: 83
И на мен всички изброени дотук реплики са ми неприятни и втръснали до безобразие. Някои от тях ги търпя с години и то все от едни и същи хора, които просто няма как да ме разберат, но го правят, без да искат. Затова се опитвам, въпреки всичко да го приема. Но пък съм чувала и чела такива думи, казани нарочно, че всичко написано в темата бледнее. Sad

Според мен наистина е най-добре да бъдеш само слушател, ако някой с подобен проблем е решил да споделя. Иначе рискуваш каквото и да кажеш, без да искаш да го засегнеш.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 114

Мненията ви наистина са ми много полезни, благодаря за споделеното!  Hug
Статията е чудесна.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 951
Аз също бих те посъветвала да избягваш да разказваш подробности за бременността си, ако тя не те разпитва... Възможно е да и е тежко, въпреки че се радва за теб.
Браво на теб за загрижеността   bouquet

# 23
  • Мнения: 945
Сетих се и за друго много дразнещо. Когато някои ваши роднини или съседи се сдобият с дете, вие им честитите, а те: "Ваш ред е".
Не е истина как побеснявам от тоя ред.  #Cussing outНяма ред за тези работи - млад, стар...

# 24
  • Мнения: 862
Сетих се и за друго много дразнещо. Когато някои ваши роднини или съседи се сдобият с дете, вие им честитите, а те: "Ваш ред е".
Не е истина как побеснявам от тоя ред.  #Cussing outНяма ред за тези работи - млад, стар...

ОООО това ми едно от любимите и на мен  #2gunfire
Брей кат ми кажат така и ми идва  bambam

# 25
  • Мнения: 1 143
Друг бисер: "Много ти отиваMr. Green

# 26
  • Мнения: 1 091
Не мога да се въздържа да не напиша и аз 1 бисер, макар че всички дотук са ми познати.
Та значи споделих с близка роднина, че опитваме и не се получава и сме се изследвали в клиника по стерилитет и са открити проблемите и скоро ни предстои първата инсеминация, а тя ме гледа учудено и вика : Абе, мила, защо ще ходите по клиники, то става с повече предварителна игра, жената трябва да е готова... Леле, почервенях, а аз да не знам. Все едно да ми кажат, че след акт не трябва да се измивам и готово. Де да имаше такива чудни рецепти.
Аз лично се радвам на децата на приятелките ми, радвам се когато са бременни и да си споделя не очаквам съвети. Подкрепям те, че се интересуваш и си деликатна  Hug.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 484&Itemid=27
И тази статия наистина е невероятно точна. Щеше ми се да я бях прочела преди години, когато имах 2 приятелки, които се бореха със стерилитета, а аз още и представа си нямах, че ще ги последвам. Но смятам, че съм се държала адекватно, защото по природа съм деликатна. Дано не съм наранила някоя от тях, защото те сега най-много ме разбират и подкрепят (и двете са майки).

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 21:40 от Грация*

# 27
  • Мнения: 939
Днес отидох на работа след няколко дни почивка след неуспешната пункция... и какво ме чака - най-големия шеф се изказва така - да вземеш да зарежеш всички тия хормони и изследвания, че една моя близка тъй си отиде млада от рак на не разбрах какво, ама било от хормони по тоя повод; че и да взема да се успокоя и да тръгна с мъж ми през уикендите по почивки, екскурзии и т.н. и да си пробвам по нормалния начин - няма начин да не стане, то и при тях така се получило, ама след 3 години опити. Пък едни техни познати 9 години се борили, пък накрая преди една година успели. И стига съм се изследвала (все едно сама си назначавам тия неща) и стига съм се тъпкала с хормони (все едно пак на своя воля си ги бодвам ей тъй, за отскок) - това не помагало, само води до усложнения. Shocked ... И всичко това от устата на лекари... ooooh!

Не, че е много по темата, ама не се сдръжах да го кажа, щото добре, че седях, че ми беше трудно да се смъкна на пода. Та тоя вариант със спокойствието вече ми втръсна.

# 28
  • Мнения: 1 062
Определено всеки път след репликата :Успокой се и ще стане !: ми идеше да се гръмна.
Като че само спокойствието е ключа към палатката, странно че се казваше на мен, а не на мъжа ми, понеже сме с мъжки фактор  hahaha Ако бях някой йога, да си медитирам за разкош, кво ли щяха да измислят хората като заместител на репликата със спокойствието  Crazy

# 29
  • Мнения: 763
Днес ми разказаха за една наша *лекарка - гинеколог*, която явно си е поставила за цел да намали драстично броя на жените в нашият град. Та при същата тази овца отива жена с деветгодишен стерилитет, и никога няма да познаете, какъв професионален съвет е получила - ПРАВЕТЕ ПОВЕЧЕ СЕКС  Shocked Rolling Eyes Абе знаех си аз, че нещо не правя както трябва....... Освен лекарства, прегледи, процедури и т.н. си трябвало и секс - чудна работа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт