Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 119
  ..... "аз не съм специалист в тези неща, не мога да ти помогна, а и това е така лично, че нямам право да ти давам нито съвети, нито нищо, мога само да бъда до теб, да ти държа ръката при нужда и всеки път, когато ти трябвам - може да ме потърсиш"...

Хубаво казано.... Hug

# 46
  • Мнения: 2 422
че май няма смисъл да пробвам повече
Мишкеее  newsm29 newsm66

# 47
  • Мнения: 939
  ..... "аз не съм специалист в тези неща, не мога да ти помогна, а и това е така лично, че нямам право да ти давам нито съвети, нито нищо, мога само да бъда до теб, да ти държа ръката при нужда и всеки път, когато ти трябвам - може да ме потърсиш"...

Хубаво казано.... Hug
и на мен ми хареса, затова мисля, че е подходящо и в твоя случай.
че май няма смисъл да пробвам повече
Мишкеее  newsm29 newsm66
сори за офф-а, ама ще месиш нещо ли, та размяташ тия точилки? newsm56

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Не Мише шъ тъ бий  hahaha

# 49
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Мишинка, доколкото те познавам, няма да се откажеш, пък кой каквото ще да ти говори.
Та на въпроса - като чуя думите "Не се притеснявай, трябва да бъдеш спокойна, за да се получи, не се тормизи толкова, не го мисли....." и направо откачах! Включително с майка ми съм се карала на тази тема. Как да се успокоиш и да не мислиш само за това след като за пореден път не си успял, след като поредната операция или манипулация е неуспешна, след като за пореден път надеждите ти са рухнали? За какво да мисля?!? За слънцето и птичките навън ли? Все едно като не мисля или като съм спокойна и хоп - тръбите ми ще вземат да се отпушат. Това са щуротии. Истината е, че по-добре замълчи и не казвай нищо, отколкото да използваш подобни реплики, които допълнително биха изнервили потърпевшия. А момичетата горе са го казали вече - нека приятелката ти да знае, че може да разчита на теб винаги, когато има нужда от това.

# 50
  • Мнения: 7 716
Продължавам да ви чета с интерес и благодаря на всички, които се включват.  Hug

Когато споделяте с близки приятели, какво ви утешава най-много като реплика, реакция, съвет?

Крайно съм възмутена!   Twisted Evil
Много рядко ми се случва някой така да ме ядоса. Twisted Evil

Мили  проблемни момичета, въпросната авторка на темата използва чувствата ни за написване на свои материали. Twisted Evil
Мисля, че е крайно непочтено да се използват чувствата ни за нечие печалбарство. Twisted Evil
Не съм против писането на материали, но съм против подмолното измъкване на информация.

# 51
  • Мнения: 1 143
Крайно съм възмутена!   Twisted Evil
Много рядко ми се случва някой така да ме ядоса. Twisted Evil

И аз така.  Преди време, близо година, може би, имаше една тема Речник на стерилитета. Дълго време се чудех дали да задам въпроса си (не тук, разбира се), но се въздържах по определени причини. Но сега просто бях провокирана.  И така - за въпросната тема - и за тези, които не си спомнят  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221743.0
Искам да  попитам - какво се случи с речника? Тук бяха ангажирани доста хора. И то не просто да споделят нещо с две изречения, а да отделят доста голяма част от времето си, за да съберат нужната информация, за нечий сайт. Защото в първия пост от въпросната тема не бе упоменато, че авторката ще прави свой сайт и форум, идентичен на този, в който ще се събира тази информация. Аз лично останах с впечатлението, че това ще е сайт, подобен на Медицинския речник http://arsmedica.bg/bg/mdictionary.html  , но ще бъде тясно специализиран, ако мога така да се изразя.  Добре, не е луд който яде баницата.....    Все пак бих се радвала, ако този труд не отиде на вятъра и може да се ползва от тези, за които уж беше предназначен.  Или е без значение, ако някой щедро раздава усмивки, целувки  и обещания, които не може да изпълни  newsm78. Но се възмущава ако: 
Мили  проблемни момичета, въпросната авторка на темата използва чувствата ни за написване на свои материали. Twisted Evil
Мисля, че е крайно непочтено да се използват чувствата ни за нечие печалбарство. Twisted Evil
Не съм против писането на материали, но съм против подмолното измъкване на информация.

Може би съм рязка, но това е,защото съм от проблемните момичета.  Искрено се надявам да не съм права и да съм пропуснала поста, в който е казано къде е събраната информация и че тя може да се ползва от всички, които се нуждаят от нея и за които всъщност е събирана. Като темата на Додичка например. Доди,  Hug Hug Hug

И още по въпроса за събирането на информация под една форма и използването й под друга. Преди известно врем излезе книга, "изследването" за която също беше събрано начин, който не бих нарекла особено почтен.  Но тогава никой не възропта срещу "подмолното измъкване на информация за нечие печалбарство." Не , тогава имаше само  newsm20

Що така? 

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 20:52 от shoshkata

# 52
  • Мнения: 7 716
Речникът отдавна е готов.
Събирането на думите беше една малка част от него.
След това много хора извън бг мамма положиха още много труд.
След това настъпиха усложнения и с оглед на избягването на конфликти, които щяха да се пренесат и тук,  решихме, че е добре да се изчака с публикуването му.
Сама знаеш, че имаше претенции за авторски права, при положение, че това не е труд за продажба, а за сводобно ползване. Претенциите бяха от друг сайт за хора с репродуктивни проблеми. Това наложи да се проверят всички думи отначало и тези тълкувания, които са от въпросния сайт да бъдат извадени, а за думите да се търсят нови тълкувания.
Въпросното преработване отне много труд и време.
Дори днес бяха качени една част от думите с буквата А, но поради технически проблем бяха свалени.
Шошката, благодаря ти, че обърна внимание.
Явно времето за този етап е дошло. До няколко дни речникът ще бъде качен.


Шошката, във въпросната тема за речника аз не попитах какво е обяснението на "пенис", защото една приятелка ме пита, та най-деликатно да и обясня?

Шошката, във въпросната тема аз ясно се изразих, че този речник ще бъде качен на сайт за репродуктивно здраве, който се създава в момента.
Ясно и категорично заявих, че речникът се създава от пациенти за пациенти.
Голяма част от тук пишещите гласуваха и даваха мнение за външния вид на сайта.
Който не е бил съгласен - не е участвал.

Шошката, радвам се, че повдигна въпроса, защото ти е тежало.

За другия въпрос, за който намекваш: отдавна ми мина такава мисъл, вярно е че и аз първоначално се притесних относно почтеността, но онова "измъкване" на информация беше платено с голяма сума на момичета с проблеми.

Шошката, да имам вина за речника. Проявих слабост, с единственото желание да се нормализират нещата и да се избягнат конфликти.
Но пък по такъв начин сега разбирам, че съм разочаровала  създателите, което много ме натъжи.
Извинявам се на всички, които засегнах по този начин, с това забавяне.
Човешко е да се греши.
Шошката, благодарна съм ти, независимо от недоволството, защото ми даде житейски урок. Hug
Желая ти много късмет. Hug

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 22:01 от Lali

# 53
  • Мнения: 1 143
Лали, благодаря ти за отговора. Ще се радвам да видя готовия речник!
Предполагам разбираш, че целта ми не е била да те засегна.  Но мисля, че трябваше да задам този въпрос. Доста пъти започвах да пиша и после се отказвах. Просто днес се случи.
Аз също ти пожелавам късмет и вяра в себе си   bouquet

Шошката, във въпросната тема за речника аз не попитах какво е обяснението на "пенис", защото една приятелка ме пита, та най-деликатно да и обясня?
???  newsm78      Да не би да имаш впредвид вагиналния ехограф  Wink

# 54
  • Мнения: 7 716
Безкрайно съм ти благодарна, Шошката, помогна ми много, защото и на мен ми тежеше това неустановено положение.
Даде ми силата, която ми беше необходима. Hug

Шошката, пошегувах се за пениса. Нямах нито една дума предвид, просто исках да илюстрирам ситуацията. Wink

# 55
  • Мнения: 1 143
Даде ми силата, която ми беше необходима. Hug
Една добра новина днес    bouquet

# 56
  • Мнения: 7 716
Искам бебенце, да го гушкам и обичам...
Искам бебенце и за теб, Шошката...
Всичко друго е суета.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 119
Продължавам да ви чета с интерес и благодаря на всички, които се включват.  Hug

Когато споделяте с близки приятели, какво ви утешава най-много като реплика, реакция, съвет?

Крайно съм възмутена!   Twisted Evil
Много рядко ми се случва някой така да ме ядоса. Twisted Evil

Мили  проблемни момичета, въпросната авторка на темата използва чувствата ни за написване на свои материали. Twisted Evil
Мисля, че е крайно непочтено да се използват чувствата ни за нечие печалбарство. Twisted Evil
Не съм против писането на материали, но съм против подмолното измъкване на информация.

Не знам с какво съм провокирала подобно съмнение- не съм от вчера във форума, не съм журналист и не пиша материали за никого. Просто имам приятелка, на която искам да помогна. Не бих използвала доверието ви по този начин. И представа нямам защо изведнъж темата ми предизвиква такава реакция. Това, че други потребители се възползват от форумите, за да си набират материал за свои цели, няма нищо общо с мен. Периодически се включвам с реплики в темата- не за да "изцеждам" от вас още информация, а защото наистина оценявам споделеното и не искам да изглежда като други теми, които се пускат за провокация и авторите им след това изчезват.

Съжалявам, че съм причинила огорчение на някого. Ако желаете, можете да информирате модератор да заключи темата, но не приемам безпочвени обвинения.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 366
sweetkids_mama,

дори и да беше журналист, събиращ материал по тази тема, аз не бих намерила нищо лошо в това - напротив, би било много хубаво, ако някой журналист се заинтересува да популяризира проблема за стерилитета и отношението на обществото към него.

печалбарство от журналистически материали на тема стерилитет - как пък не...

# 59
  • Мнения: 1 143
sweetkids_mama , не е необходимо да се заключва темата. Влязох, орезилих я, за което се извинявам. Мисля, че темата е хубава.
Имам приятелка, която скоро ще си има бебенце. Когато излезе книгата на д-р Стаменов, тя ме помоли да й я изпратя, за да я подари за РД на своя приятелка, която имала проблем със забременяването. Казах й, че не е добра идея, но не навлязох в подробности. Тя обаче настоя. Тогава й изпратих статията от Зачатие, без нищо друго да й казвам. След няколко дни ми се обади и ми благодари.

Успех!

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 00:01 от shoshkata

Общи условия

Активация на акаунт