Отговори
# 15
  • Мнения: 80
MTV, аз съм отскоро жителка на Казанлък.  Лекарката,която ми следи бременността - от Частната клиника "Ескулап" ми предложи този скрининг. Имаше материали при нея, но нямаше копие да ми даде, да се запозная по-подробно. Разбрах,че ги пращат в Пловдив, но къде там  newsm78   . Другото, за което ме осведоми е за БХС между 15 и 19 г.с., серума ми го взимат тук, и го пращат по куриер в СБАЛАГ "Майчин дом" при проф. Кременски. Аз мисля да си направя първия вид - ранен скрининг, но във вторник ще ида пак при доки да се запозная с подробности.
Препоръчаха ми д-р Бузалов от Стара Загора, казаха ми че имал доста прецизен ехограф и бил добър специалист. Може да го посетя другия месец. Ей така, за второ мнение  newsm78

# 16
  • Мнения: 73
 newsm51благодаря момичета!!!пу  в новата сладка темичка!И веднага един въпрос-някоя от вас е пила Дуфастон,че аз пия вече втора опаковка,Док ми го изписа,че имах зацапване в началото,което спря Praynig,но Док също каза да го пия и не се знае до кога,та се питам дали нямя да прекаля!Питам също защото първия път нямах такива грижи!И да ви разведря-моите гърди станаха като за сезона на дините- bombsи мъж ми само там гледа Blush #Crazyи цъка,ли цъка :35:Yaki123 привет,и аз като тев до сега само четях тук,но ето че се престрашихме нали Heart Eyes Blushлеко да ти е и напред Hug

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 18:43 от emsski

# 17
  • Мнения: 9 486
bebka2304 относно видеозона в Ниа Мед-това ми отговориха на регистратура-Салджийска и Христов. Иначе не са цветни-цвета е кафяфо-червеникакво Mr. Green../за разлика от старите които са си черно-бели/. Разликата е в образа-триизмерен, и разбира се във възможностите, а именно да се виждат органите, скелета и т.н.
При Тодоров не знам как е /вероятно пациентите са повече/, но за Ниа Мед няма наплив и можеш да си запишеш час и за същия ден-това ме увериха пак на регистратура-цена 80лв, не знаеха със ли без запис на диск е въпросната.
На Тодоров не съм разбрала тарифата за този преглед..
Относно въпросната клиника-миналата година я разгледах-да условията са добри, можеш и да си вкараш екип, ако наличните доктори не ти харесват...
Ще видим как ще е и Трета поликлиника-надявам се до тогава да е отворила Wink Та ще има конкуренция и раздвижване на цените Mr. Green
В един друг форум д-р Трифонов от АГ-то спомена че очакват добра техника, щели и ремонти да правят...но с техните темпове и обноски Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 80
emsski, аз пия Дуфастон от 1 месец почти (преид това Утрогестан). Казаха ми да пия до края на третия месец, защото тогава вече плацентата замества жълтото тяло и няма смисъл да се пие повече. Само че май не разбрах лунарен ли месец или календарен?  Напомням си да питам във вторник.  Naughty  При мен също за зацапване го изписаха. Не се притеснявай, не може да се предозира, това е  прогестерон - който само помага на бременността да се задържи.
Досега се съветвах с приятелки за феталната морфология,  и най-много ми препоръчват д-р Марков от София. Ще ми запишат час за 20-21 седмица някъде. Дано да ме пускат да пътувам вече.  Praynig  Не съм мръднала на повече от 1 км от миналия месец. 
За гърдите - май са доста  поуголемени, а това е много добре,че по принцип са доста скромни  Blush .  Вие усещате ли сърбежи около зърната?  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 850
         Cyber_Cat усещам сърбежи и болки в гърдите и една приятелка днес ме посъветва всеки ден с влажна кърпа да обтривам ареолата и зърното за да загрубее кожата постепенно и да не се разрани при кърменето!!!
        лека вечер мили момичета  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 9 486
MTV, аз съм отскоро жителка на Казанлък.  Лекарката,която ми следи бременността - от Частната клиника "Ескулап" ми предложи този скрининг. Имаше материали при нея, но нямаше копие да ми даде, да се запозная по-подробно. Разбрах,че ги пращат в Пловдив, но къде там  newsm78   . Другото, за което ме осведоми е за БХС между 15 и 19 г.с., серума ми го взимат тук, и го пращат по куриер в СБАЛАГ "Майчин дом" при проф. Кременски. Аз мисля да си направя първия вид - ранен скрининг, но във вторник ще ида пак при доки да се запозная с подробности.
Препоръчаха ми д-р Бузалов от Стара Загора, казаха ми че имал доста прецизен ехограф и бил добър специалист. Може да го посетя другия месец. Ей така, за второ мнение  newsm78

Да де, къде "тука" ти взимат кръвната проба Laughing
Този вариант-с изпращане в "Майчин дом" е по-добрия Peace Ранния е в 12-15г.с.

# 21
  • Мнения: 80
MTV, "тука"  е МЦ Ескулап - Казанлък, в лабораторията.  Laughing
Другата седмица ще разпитам по-обстойно и ще видим кой БХС ще направим. 

shushy80, това за обтриването е добра идея. Аз се чудя дали вече да не си купя някакъв крем против стрии  newsm78 . Според кантара на доктора не съм качила даже 1 кг. А съм с корем като за 5-ия месец  Party

Приятна вечер на всички  Wink

# 22
  • Мнения: 60
Да се запиша и аз.
За Дуфастона болезнена тема за мен не една опаковка а много изпих пия го от самото начало за зацапване.Вече нямам ,но доки каза до 12 седмица.Само,че някъде четах , че не може да се спре току така а по схема,не знам дали е вярно ама и аз се притеснявам дето го пия от толкова време , че и 3х1

# 23
  • Мнения: 9 486
Cyber_Cat-мерси за инфото Wink
Одеве не можах да допиша...та Бузалов е наистина един от най-добрите Peace-ехографа му не знам какъв е, но едва ли ще е направил компромис с това-само питай за цените преди прегледа, че май са "актуализирани".

Аз като все още кърмеща, да ви кажа-нямат нужда от никаква "подготовка" гърдите Peace
Природата си знае работата. Бебетата са беззъби бая време, та няма от какво да се разранят  Mr. Green А моя бандит е вече с 20 зъба, при това отдавна-имам цици още Laughing Ако в процеса на кърмене имате рагади -има кремчета за целта Wink

Пожелавам ви весела вечер Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 100
Добро утро, момичета   food010
Май пак аз съм от най-ранобудните Grinning
Днес след обяд ще ходя да си взема една част от резултатите от изследванията, а другите в понеделник .Така че ще се отчета тогава.Дано всичко да е ок.
Новата ни темичка е супер!Благодаря , че вече сте ме включили в списъка!

# 25
  • Мнения: 9 486
Добрутро и от мен Coffee-черпя ви по едно виртуално кафенце Wink
Изследвания направих-всичко е ОК /за сега/
В понеделник-  car003  grinning039
Обаче до тогава колко работа имам не е истина ooooh!Къщата е с краката нагоре, имам поне 4 перални /да пусна/ и още толкова да изгладя Tired
Сега си пия кафето, гледам хаоса около мен и се чудя от къде по дяволите да я подхвана newsm78
Желая ви весел петъчен ден  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 6
Ураааааааааааааааааааа Петък еееееееее, края на седмицата ми е вече адски досадно да стоя на работа, а още по-малко да работя.
За протокола - вчера бях на док, бебчо вече е съвсем развит, прилича си на умалено човече - има ръчички, крачета, даже пръстчетата се видяха, пъпната връв, плацентата всичко се е развило. Той мърдаше ли мърдаше, дори си помислих че не му е комфортно като го натискаме с ехографа.
Момичета за БХС - кажете ми тази ул."Здраве" дето се намира Майчин дом, гледах картата на софия , но немога да преценя - близо ли е до НДК, тази ул. пресечка на Витошка ли е...... newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 1 341
Здравейте момичета,
радвам се, че полека, лека намалявате  Sick , че като знам колко си е гадно ...
За подготовка на гърдите - кърмила съм 2.5 години успешно. Можех и още, но ми писна и я отбих зорлем. Та с моя опит мога да кажа следното. Не си подготвях гърдите за кърмене (мързеше ме) в резултат, на което Катрин ме разрани още в родилния дом, защото имаше много силен сукателен рефлекс, искаше постоянно да е на гърда и от силното й сукане ме разрани. Оправих се бързо с кремчета (вече не го помня). Но определено не е приятно. Та общо взето наистина е  хубаво да се подготвят гърдите но сега е много рано. Това се прави към крайните месеци и то внимателно, защото може да предизвика контракции.
MTV, как ти заблазявам за морето. Някой беше писал за Турция. Гледах тук  в офиса брошури, така ми се ходи там, ама мен си ме е страх да летя сега със самолет,а и не дай си боже нещо да стане ... друга държава .. не смея... ама така ми се ходи в Турция

# 28
  • Мнения: 1 341
Момичета за БХС - кажете ми тази ул."Здраве" дето се намира Майчин дом, гледах картата на софия , но немога да преценя - близо ли е до НДК, тази ул. пресечка на Витошка ли е...... newsm78 newsm78 newsm78
пътуваш посока НДК по Пенчо Славейков, минаваш Съдебна медицина и веднага след нея има табела HOSPITAL (вижда се отдалеч), там завиваш на дясно и излизаш точно пред болницата. Даже си мисля, че това е последната възможност да завиеш на дясно преди светофара за към НДК

# 29
  • Мнения: 854
Добро утро момичета  Laughing
Мерси за кафенцето MTV и да ти кажа моето бюро прилича на твоята къща и аз се чудя от къде да го подхвана  hahaha
за д-р Бузалов мога да кажа че ходих при него до преди да забременея и той наистина за мен е голям специалист най вече като онкогинеколог  Peace помогна ми много, дори сега самата аз се двуомя дали да не продължа при него но тогава трябва да ходя при двама лекари а точно това не искам  Grinning но ако ми се появи проблем пак съм там  Peace
Момичета абе да ви питам на вас доктора ли ви предлага да си направите тези скрининги или аз трябва да си искам, защото до сега не питам нищо да не ме помисли доктора за по голям професор от него   newsm78
за гърдите и на мен една приятелка ме съветва от сега да се търкам с груба гъба, но май в някоя друга тема отчетна бях мярнала за нещо за мазане няколко месеца преди раждане, но може и да бъркам не обърнах голямо внимание има ли такова нещо?

Общи условия

Активация на акаунт